HÍREK
A Rovatból

Civilek is indulhatnak és 18 éven aluliak is szavazhatnak majd az ellenzéki előválasztáson

Döntöttek az előválasztás részleteiről és menetrendjéről az ellenzéki pártok.


Vasárnap reggel közleményben jelentette be a hat ellenzéki párt (DK, Jobbik, LMP, Momentum, MSZP, Párbeszéd), hogy az elnökök megállapodtak az előválasztás részleteiben.

Eszerint

mind a 106 választókörzetben lesz előválasztás, a koronavírus-járvány miatt erre augusztus közepén kerül sor.

Az egyéni képviselőjelölteket egy fordulóban, a miniszterelnök-jelölt személyét két fordulóban választhatják majd ki a szavazók.

Az előválasztáson részt vehetnek azok a 17 éves fiatalok is, akik 2022 áprilisáig betöltik a 18. életévüket.

Az előválasztáson mindenki indulhat, aki elfogadja a jelölti feltételeket, amelynek része képviselőjelöltként 400, miniszterelnök-jelöltként 20 ezer támogatói ajánlás összegyűjtése, illetve a tizenöt pontos Feddhetetlenségi nyilatkozat aláírása is.

Civilek is indulhatnak, miután előre jelezték, hogy a hat szervező párt leendő frakciói közül melyikhez kívánnak csatlakozni a parlamenti munka során.

Az előválasztás lebonyolítására a szervező hat párt a napokban felállítja az Országos Előválasztási Bizottságot.

Magyarország történetében először tartanak országos előválasztást.

„A választók bölcsessége a garancia arra, hogy 2022-től ne csak kormányt váltsunk, de korszakot is, megteremtve egy demokratikus, szociálisan igazságos, egyben környezet- és klímatudatos, összetartó Magyarországot”

- fogalmaztak az ellenzéki pártok közös közleményükben.


Link másolása
KÖVESS MINKET:

Népszerű
Ajánljuk
Címlapról ajánljuk


HÍREK
A Rovatból
Holtan találták a 37 éves orvosigazgatót az ügyeleti szobájában a bodzavásári kórházban
Dr. Szabó Stefánia hétfő reggel állt szolgálatba, utoljára éjfél körül vett részt vizsgálaton. A megbecsült sebész rejtélyes halála megrázta a kórház csapatát.


A bodzavásári sürgősségi kórház ügyeleti szobájában kedden reggel holtan találták Szabó Stefánia orvosigazgatót. A munkatársai hat óra körül kezdték el keresni, miután senki nem érte el telefonon – írta a News.ro.

A doktornő hétfő reggel állt szolgálatba, éjszakai műszakot is vitt, amit reggel 8-kor zárt volna.

„Ma reggel, néhány perccel hat óra előtt, a kórház egyik orvosa telefonon értesített, hogy kolléganőnket, Ștefánia Szabó orvosigazgatót holtan találták az ügyeleti szobában. Nem tudjuk, miért, nem ismerjük az okokat”

– nyilatkozta Sorin Pătrașcu, a kórház igazgatója.

„A tegnapi konferencián is teljesen normálisan viselkedett, minden a kórházi munkánk megszokott rendjében zajlott. (…) Nem volt semmilyen jele, nem értem, miért történt ez, hiszen a tegnapi mindenki számára egy szokványos munkanap volt”

– fűzte hozzá.

Az intézményvezető szerint a doktornő azok közé tartozott, akik havonta legalább hét ügyeletet teljesítettek, emellett dolgozott az osztályán, és ellátta a kórházban az orvosi feladatait is. Mint mondta, minden nap nagyon megterhelő, a csapat mégsem érti, mi történhetett a fiatal orvossal, aki utoljára éjfél körül foglalkozott beteggel, és ezután ment át az ügyeleti szobába.

A kórházigazgató nyilatkozata kissé ködösen úgy folytatódik, hogy nem tudni, „meggondolatlan cselekedet történt-e, lehet, hogy természetes ok áll a háttérben, de a halál pontos oka nem ismert. (…) Nem hiszem, hogy átgondolatlan cselekedetről lenne szó.”

A tragédiáról szóló tudósítások szerint a rendőrség és a munkaügyi felügyelőség is vizsgálatot indított Szabó halála miatt.

„Az ügyben büntetőeljárás indult, a rendőrség a főügyészség irányítása alatt folytatja a nyomozást, a haláleset körülményeinek tisztázása érdekében orvosszakértői vizsgálatokat is elvégeznek” – közölte a Buzău megyei rendőrség.

A 37 éves sebész 2020. július 1-je óta dolgozott a bodzavásári kórházban, és 2021 decembere óta irányította a sürgősségi osztály munkáját.

(Maszol.ro)


Link másolása
KÖVESS MINKET:

Ajánljuk
HÍREK
A Rovatból
Megrázó fotókon a kenyai repülőgép-baleset helyszíne - nyolc magyar van az áldozatok között
A kisrepülőgép az ukundai Diani repülőtérről indult egy nemzeti park felé, amikor kedd reggel lezuhant. A hírek szerint nincsenek túlélők.


Ahogy korábban lapunk is megírta, nyolc magyar turistával a fedélzetén lezuhant egy kisrepülőgép Kenyában. A magyarokon kívül két német turista is a repülőgépen tartózkodott, amikor kedd reggel a földbe csapódott.

A járatot üzemeltető Mombasa Air Safari elnöke szerint

senki nem élte túl a balesetet.

A Cessna Caravan az ukundai Diani repülőtérről indult a turisták körében népszerű Maasai Mara nemzeti park felé.

A felszállás után nem sokkal, a repülőtértől körülbelül 40 kilométerre, egy erdős területen lezuhant és kigyulladt.

A baleset helyszínéről több fotót is közöltek a hírügynökségek:


Link másolása
KÖVESS MINKET:


HÍREK
A Rovatból
Nyolc magyar turistával a fedélzetén lezuhant egy kisrepülőgép Kenyában
A légitársaság elnöke szerint senki sem élte túl a balesetet. A repülőgép a turisták körében népszerű Maasai Mara nemzeti park felé tartott, amikor lezuhant.


Nyolc magyarralm a fedélzetén lezuhant egy kisrepülőgép Kenyában, tudta meg a hvg.hu.

A Cessna Caravan a ukundai Diani repülőtérről indult a turisták körében népszerű Maasai Mara nemzeti park felé.

A felszállás után nem sokkal, a repülőtértől körülbelül 40 kilométerre, egy erdős területen lezuhant és kigyulladt.

A járatot a Mombasa Air Safari üzemeltette. Közlésük szerint tíz ember utazott a fedélzeten: nyolc magyar állampolgár és két német.

A légitársaság elnöke, John Cleave az előzetes információkra hivatkozva azt mondta: „nincsenek túlélők.”


Link másolása
KÖVESS MINKET:


HÍREK
Orbán Viktor a kenyai repülőgép-balesetről: Micsoda tragédia!
A miniszterelnök őszinte részvétét fejezte ki a kenyai repülőgép-szerencsétlenségben elhunyt magyarok családjainak.


Mint azt mi is megírtuk: nyolc magyar turistával a fedélzetén lezuhant egy kisrepülőgép Kenyában. A magyarokon kívül két német turista is a repülőgépen tartózkodott, amikor kedd reggel a földbe csapódott.

A járatot üzemeltető Mombasa Air Safari elnöke szerint senki nem élte túl a balesetet.

A tragédiára hírére Orbán Viktor is reagált.

„Micsoda tragédia! Őszinte részvétünk a kenyai repülőgép-szerencsétlenségben elhunyt magyarok családjainak. Szijjártó Péter felvette a kapcsolatot a kenyai hatóságokkal, a KKM munkatársai mindenben segítik az érintett családokat”

- fogalmazott Facebook-posztjában a miniszterelnök.


Link másolása
KÖVESS MINKET: