HÍREK
A Rovatból

Azonnal el kell bocsátani a főigazgatót Kunetz Zsombor szerint – nem találták meg, ki a felelős Magyar Péter egészségügyi adatainak kiszivárogtatásáért

Az érintett szigorúan védett adatok csak az Országos Mentőszolgálatnál állnak rendelkezésre, és az EESZT rendszeréből sem tölthetők le. Kunetz szerint pedig az Országos Mentőszolgálat főigazgatója egy személyben felelős a az információbiztonságért.


Majdnem öt hónap telt el Magyar Péter védett személyes és egészségügyi adatainak kiszivárgása óta, de az Országos Mentőszolgálat (OMSZ) továbbra sem tudja, hogyan kerülhettek ezek az adatok illetéktelen kezekbe. Az RTL Híradó által nyilvánosságra hozott információk szerint a vizsgálat lezárultával sem azonosítottak felelőst sem a személyiségi jogok, sem az adatvédelmi szabályok megsértéséért.

Dr. Kunetz Zsombor ennek kapcsán azt írta a Facebook-oldalán, hogy

az érintett szigorúan védett adatok az OMSZ adatbázisából kerülhettek ki, hiszen a kiszivárogtatott jegyzőkönyvben szereplő egyes részletek csak az Országos Mentőszolgálatnál állnak rendelkezésre, és az EESZT rendszeréből sem tölthetők le. A kormányinfón maga Gulyás Gergely is elismerte, hogy jogsértés történt, ám azóta sincs válasz arra, hogy a felelős miért nem került elő.

Pedig a Mentőszolgálat rendszere elvileg minden egyes belépést és adatlekérdezést logol, tehát elméletileg visszakövethető lenne, hogy ki és mikor fért hozzá Magyar Péter adataihoz. Ha valaki más gépéről lépett is be, a fő kérdés az: hogyan történhetett meg, hogy illetéktelenül hozzáférhettek a szigorúan védett egészségügyi adatokhoz?

„Ez a jogsértés jelenesetben bűncselekmény és ennek felelősét annak ellenére nem találja az Országos Mentőszolgálat, hogy az informatikai rendszere kötelező jelleggel logol, azaz rögzít minden belépést és adat letöltést. Tehát tökéletesen vissza kehet azt követni, hogy kinek a számítógépén és mikor kérték le Magyar Péter adatait, így azt is, hogy a bűncselekményt melyik számítógépen és mikor követték el. Természetesen az elképzelhető, hogy valaki más számítógépén töltötte le az adatokat, másnak a belépési kódját használva, de ekkor is igen erősen felmerül az szigorúan védett egészségügyi informatikai rendszer biztonságának hatékonysága.

Márpedig az Országos Mentőszolgálat főigazgatója egy személyben felelős a az információbiztonságért, hiszen a Mentőszolgálat Szervezési és Működési Szabályzata szerint a főigazgató főbb vezetési és irányítási feladatai között szerepel az, hogy "gondoskodik a minősített adatok védelméről és az információ biztonságról".

Jelen esetben ez egészen biztosan nem történt meg, így Csató Gábor főigazgatót azonnal el kell bocsátani, Tisztikereszttel való kitüntetésére való tekintet nélkül.

Csató Gábor főigazgató a fentiek alapján nem tudja ellátni az SZMSZ-ben rögzített feladatát, így alkalmatlan a főigazgatói pozíció betöltésére.”

- áll a bejegyzésben.


Link másolása
KÖVESS MINKET:

Népszerű
Ajánljuk
Címlapról ajánljuk


HÍREK
A Rovatból
Hadházy: Habony Árpád most is luxusversenyen vitorlázik a francia Riviérán, mintha mi sem történt volna
A volt képviselő szerint Habony Árpád a Cape 31 Mediterrán Sorozat futamán indult, amelyen az indulás összköltsége 84 millió forint felett lehet. Reméli, hogy hamarosan feláll a vagyonvisszaszerzési hivatal, és jövőre már Habony nélkül vitorlázik a Black Battalion nevű csapat.


Hadházy Ákos volt független országgyűlési képviselő a Facebook-oldalán arról írt, hogy Habony Árpád, Orbán Viktor tanácsadója idén is egy olasz és francia helyszíneket érintő luxus vitorlásversenyen vesz részt.

„Mindeközben Habony Árpád idén is vígan luxusvitorlázik az olasz és a francia Riviérán zajló luxus vitorlásversenyen. Mintha mi sem történt volna” – áll a bejegyzésben.

„A regatta honlapján minden hajó legénységét feltüntetik, de a “Black Battalion” (Fekete Sereg) legénységének egyik tagja szemérmesen csak a csapat nevével és a versenyző kódjával van feltüntetve.”

Hadházy szerint Habony már sok éve ilyen versenyeken „piheni ki a lopás fáradalmait”, és egy öt évvel ezelőtti, toszkán futamra is utal. Hozzáteszi, bár a mostani versenyről készült videókon nem látta egyértelműen. Azonban, ha a verseny hivatalos honlapjára beütjük a fenti kódot, akkor egyértelművé válik indulása:

A volt politikus az informátorára hivatkozva bemutatja a versenysorozatot is, amelynek öt állomása van Olaszországban és Franciaországban, Porto Cervótól Hyères-ig. A leírás kitér a hajók borsos árára és a további költségekre is: egy új Cape 31-es hajó körülbelül

200 ezer euróba (jelenlegi árfolyamon több, mint 70 millió forintba) kerül, a használt példányok 130 és 220 ezer euró között mozognak, egy versenyvitorla-garnitúra pedig körülbelül 48 ezer dollár (14,7 millió forint).

„És ez még nem minden: trailerezés, nevezési díjak, karbantartás, profi vitorlázók költségei. (...) A Cape 31 nem az átlagos klubhajós kategória” – idézi a poszt.

„Tegnapi hír, hogy a társadalmi egyeztetés miatt a kormány visszavonta az erről szóló törvényjavaslatot és sajnos a nyáron már biztosan nem áll fel a vagyonvisszaszerző hivatal.”

A volt képviselő a bejegyzését azzal zárja, reméli, jövőre már Habony nélkül vitorlázik a Black Battalion nevű csapat.


Link másolása
KÖVESS MINKET:

Ajánljuk
HÍREK
A Rovatból
Három Pest megyei településen elfogyhat az ivóvíz: azonnali takarékosságra kérik a lakókat
A hőség miatt hirtelen és jelentősen megnőtt a vízfogyasztás Ráckeve, Szigetbecse és Dömsöd térségében. A szolgáltató szerint ha nem csökken a terhelés, nyomáscsökkenés vagy átmeneti ellátási zavarok is előfordulhatnak.


A megnövekedett fogyasztás miatt a víziközmű-rendszer elérte teljesítőképességének határát Ráckevén, Szigetbecsén és Dömsödön, ezért a szolgáltató szerint nyomáscsökkenés vagy átmeneti vízhiány is előfordulhat – írja a 24.hu.

A DAKÖV Kft. Ráckevei Üzemmérnöksége szombaton adott ki figyelmeztetést, miután a melegedő időjárás és a nyári csúcsidőszak miatt hirtelen és jelentősen megugrott a vízfogyasztás.

A riasztás Ráckeve teljes közigazgatási területére – kiemelten Somlyó-szigetre és Újtelepre –, valamint Szigetbecse és Dömsöd egészére, különösen a nyaralóövezetekre vonatkozik.

Bár a szolgáltató közlése szerint jelenleg valamennyi vízellátó rendszerük üzemszerűen működik és minden rendelkezésre álló erőforrást maximális kapacitással működtetnek, a helyzet bármikor rosszabbra fordulhat. A cég arra figyelmeztetett, hogy további fogyasztásnövekedés vagy műszaki meghibásodás esetén

a rendszerben „kritikus üzemállapot alakulhat ki”.

Ez a gyakorlatban helyenként nyomáscsökkenést vagy átmeneti vízhiányt okozhat.

A szolgáltató ezért arra kéri a lakosságot, hogy takarékoskodjanak az ivóvízzel, és lehetőség szerint mellőzzék a nem alapvető vízhasználatot.

Külön kérték a települések lakóit, hogy ne töltsenek medencét ivóvízzel, ne mossanak autót, csökkentsék a locsolásra használt víz mennyiségét és gyakoriságát, valamint ne locsolják ivóvízzel az utakat, járdákat és más burkolt felületeket.

A budapesti agglomerációban az utóbbi évek nyarain rendszeresen jelentkeztek hasonló vízellátási nehézségek. Tavaly nyáron Gödöllőn vészhelyzet alakult ki, a város egyes részein lajtoskocsikból kellett vizet biztosítani.

A problémát súlyosbítja a tartós aszály, amelynek látványos jele, hogy a Velencei-tónál júniusban 54 centiméteres vízállást mértek, ami mindössze egy centiméterrel haladja meg a 2022-es negatív rekordot.


Link másolása
KÖVESS MINKET:

Ajánljuk

HÍREK
A Rovatból
Itt tudod élőben követni Magyar Péter „eddigi legfontosabb parlamenti felszólalását”
A miniszterelnök 13 órától beszédet mond a parlament előtt. Ismerteti a Nemzeti Vagyonvisszaszerzési és Védelmi Hivatalról szóló tervezetet, valamint az „Orbán-bábok” eltávolítását szolgáló intézkedést - ezek mellett egy meglepetést is ígért.


A miniszterelnök tegnap és ma is azzal igyekezett felspanolni a nyilvánosságot, hogy hangsúlyozta: kormányzásuk mérföldkőhöz érkezett. Ma reggel például azt posztolta, hogy

„Az eddigi talán legfontosabb parlamenti felszólalásomra készülök ma 13 órától napirend előtt”.

A drámai hangvétel nem véletlen. Most dől el, hogy mennyit tervez materializálni a Tisza Párt a fő választási ígéretéből: a független intézmények visszaállításából, az Orbán által kinevezett intézményvezetők eltávolításából, és ezen keresztül az előző kormányzat, és a klientúrája elszámoltatásából.

Habár ez még csak egy kommunikációs aktus lesz, valószínűleg képet kaphatunk arról, a Tisza körülbelül meddig szeretne elmenni.

Kövesd velünk élőben a miniszterelnök beszédét!


Link másolása
KÖVESS MINKET:

Ajánljuk

HÍREK
A Rovatból
Orbán a bécsi Patrióta-bulin: Magyarországon a migránsok száma nulla, nulla, nulla
A volt kormányfő az Osztrák Szabadságpárt (FPÖ) jubileumi rendezvényén szólalt fel. A Fidesz elnöke arra biztatott mindenkit, hogy a migrációt meg lehet állítani, hiszen ő is megtette magyar miniszterelnökként.


Orbán Viktor volt az egyik meglepetésvendég a bécsi Stephansplatzon,az Osztrák Szabadságpárt (FPÖ) fennállásának 70. évfordulóján tartott jubileumi rendezvényen, A volt kormányfő megfogalmazott egy rövid üzenetet a Fidesz-szövetséges párt támogatóinak.

„Magyarországon ma a migránsok száma: nulla, nulla, nulla”

– jelentette ki

Arra biztatta a hallgatóságot, hogy ne engedjenek a migrációval kapcsolatos álláspontjukból.

„Ne adjátok fel a migrációellenes pozíciótokat, mert a migráció rossz dolog. Próbálnak meggyőzni, hogy nem lehet őket megállítani. Magyarország miniszterelnöke voltam 16 évig, és megállítottam őket” – mondta Orbán Viktor

A Fidesz elnöke hozzátette: „Ez lehetséges, csak csináljátok.”

Az FPÖ jubileumi ünnepségét a Patrióták pártcsaláddal közösen tartotta. Geert Wilders belga, és Alice Weidel német jobboldali pártvezér is felszólalt.


Link másolása
KÖVESS MINKET:

Ajánljuk