Az emberek 52 százaléka szerint Orbán Viktor egyáltalán nem veszi figyelembe a véleményüket
Az MSZP-közeli Szociális Demokráciáért Intézet szokatlanul nagy mintájú, 10 ezer fő megkérdezésével rendelt kutatást a lakosság politikai hangulatáról - szúrta ki a 444.hu.
A felmérés telefonon és online készült, reprezentatív mintán.
Az egyik kérdés az volt, hogy a megkérdezettek szerint "Orbán Viktor mennyire veszi figyelembe az Önhöz hasonló emberek véleményét?". A válaszadóknak egy 1-től 5-ig terjedő skálán kellett osztályozni, az 1-es azt jelentette, hogy a kormányfő egyáltalán nem, míg az 5-ös azt, hogy nagymértékben figyelembe veszi. A többi értékkel pedig a két állítás közötti árnyalatokat lehetett érzékeltetni.
Az eredmény pedig a következő lett:
• 1: 52%
• 2: 11%
• 3: 11%
• 4: 7%
• 5: 19%
A felmérésből az is kiderült, hogy legkevésbé a 18-39 éves korosztály, a budapestiek és a felsőfokú végzettséggel rendelkezők szerint nem veszi figyelembe az emberek véleményét Orbán Viktor.
A felmérésben a kormányváltással kapcsolatban is tettek fel kérdést. 53 százalék mondta azt, hogy demokratikus választáson le lehet váltani a jelenlegi kormányt, ez kicsi többség, 47 százalék szerint ugyanis ez nem lehetséges.
Az ellenzéki szavazók 89 százaléka szerint pedig az összefogás nem elég szoros, és jobban együtt kellene működniük a pártoknak.

