A szélerőművek építésével spórolhatna az ország, klímavédelmi szempontból is hasznosabbak lennének
Munkácsy Béla az ELTE TTK adjunktusa szerint a szélerőművek klíma lábnyoma a legkisebb. Emellett csökkenteni lehetne velük az orosz energiafüggőséget és biztonságosabb is lenne, ha több lábon állna a rendszer, nem csak az atomenergiára és a napelemekre támaszkodna.
A szakember elmondta, hogy
Európa más országaiban igen jelentős a szélenergia hasznosítása,
ma már a paksi erőmű kapacitásának nyolcvanszorosa áll rendelkezésre Európában. Van klímavédelmi célja is, ezek a legjobb alternatívák, és energiabiztonsági szempontból is jobbak, mint az atomenergiaművek.
A napenergia is fontos, a két technológiát együtt fejlesztik
a 2000-es évek óta. Azért fontos, hogy mindkettő meglegyen, mert a napsütés csak a nyári időszakokban olyan mértékű, amely megfelelő mennyiségű villamosenergiát tud biztosítani. Ezért logikus, hogy a szélerőműveket is telepítsék.
Magyarországon is van "elegendő" szél, és idehaza is átlagos a szélsebesség, ezért átlagos teljesítményt is tudnak nyújtani.
A szélturbinák telepítésével elkerülhető lenne a tízezer milliárd forintnyi összegű atomerőmű-építés,
és akkor még probléma lenne a hulladék elhelyezés is, ami hasonló nagyságrendű költséget jelentene.
VIDEÓ: RTL Zöld Hírek - A szélerőművekről
Te mit csinálnál másképp? - Csatlakozz a klímaváltozás hatásairól, a műanyagmentességről és a zero waste-ről szóló facebook-csoportunkhoz, és oszd meg a véleményedet, tapasztalataidat!