HÍREK

A harmadik legrosszabbul fizetett munkavállalók lettek a magyarok az unióban

Pedig 10 év alatt duplájára nőtt az átlagkereset Magyarországon. De ezzel is csak a román és a bolgár béreket tudtuk megelőzni.

Link másolása

A harmadik legrosszabbul fizetett munkavállalók lettek a magyarok az Európai Unióban - számolt be róla az RTL Híradó a GKI friss kutatása alapján. A szakértő szerint a jövőben még jobban leszakadnak majd a magyar bérek.

Pedig a GKI kutatása szerint

egy évtized alatt több mint a duplájára nőtt a magyar átlagkereset: 2021-ben a nettó 292 ezer forintot közelítette. Ám még így is csak a román és a bolgár átlagbért előzte, euróban számolva.

Pedig 2010-ben még a szlovákoknál és a lengyeleknél is jobban kerestünk.

„Az az oka, hogy a kelet-európai térségben sokkal jobban hasznosították eddig a forrásokat. Tehát sokkal inkább a munkabérek növelésére helyzeték a hangsúlyt. És emiatt a bérek ugyanolyan vagy sokkal jobb ütemben nőttek, mint a magyar bérek, emiatt a különbség nőtt a magyarországi és az ottani bérek között” – mondta a Híradónak Molnár László, a GKI Gazdaságkutató Zrt. vezérigazgatója.

A GKI szerint ráadásul fokozódik a magyar bérek leszakadása. 2021-hez viszonyítva 15 százalékkal értékelte le a piac a forintot az euróhoz képest, ráadásul tavaly novemberben és decemberben is Magyarországon mérték a legmagasabb inflációt az EU-ban.

„A helyezésünk valószínűleg még lejjebb fog kerülni. Jó eséllyel az utolsó előtti helyre, valószínűleg Bulgária azért nem fog tudni megelőzni bennünket”

- mondta Molnár László.

Az RTL kereste az ügyben a kormányt is, arra voltak kíváncsiak, hogy mikor érhetik utol a magyarországi fizetések az uniós átlagot. A választ azonban nem kaptak.

Az OECD tanulmányára hivatkozva azzal érvelnek, hogy tavaly a harmadik negyedévben csak Magyarországon nőtt az Unióban a reálbér. Illetve, hogy például „a rezsicsökkentés fenntartása az átlagfogyasztás mértékéig” a bérek vásárlóértékének megőrzését segíti.


Link másolása
KÖVESS MINKET:

Címlapról ajánljuk


HÍREK
Mi történhetett? Rendkívüli kormányülést hívott össze Orbán Viktor
Nem megszokott, hogy a kormány tagjai szombat este is tanácskozzanak.

Link másolása

Nemrég ért haza Belgrádból Orbán Viktor miniszterelnök, ahol a „brüsszeli csaták” után két biliárdmeccset is lejátszott Alexander Vucic államfővel.

A munka azonban nem áll meg:

a miniszterelnök rögtön egy kormánykabinet-ülést hívott össze a Karmelita kolostorba

– közölte az MTI-vel Havasi Bertalan, a Miniszterelnöki Sajtóiroda vezetője.

A Pintér Sándor belügyminiszter, Gulyás Gergely, Miniszterelnökséget vezető miniszter, Rogán Antal, Miniszterelnöki Kabinetirodát vezető miniszter, Héjj Dávid kormánybiztos valamint Bordás Gábor, Takács Péter és Nagy János államtitkárok részvételével megtartott ülésen a Belügyminisztériumhoz tartozó ügyeket tekintették át.

Az eseményről Orbán Viktor a Facebookon is megosztott egy képet, ami mellé azt írta: „Egy hosszú nap délutánja. Belgrád után délután már kormánykabinet-ülés Budapesten”.


Link másolása
KÖVESS MINKET:

HÍREK
Elgázolt egy embert a metró a Keleti pályaudvarnál
A Déli pályaudvar felé vezető oldalon történt a baleset.

Link másolása

Elgázolt egy embert a 2-es metró a VIII. kerületében, a Keleti pályaudvarnál, a Déli pályaudvar felé vezető vonalon - írja katasztrofavedelem.hu. Az érintett szakaszt áramtalanították, a műszaki mentést a fővárosi hivatásos tűzoltók végezték.

A mentés idejére a metróközlekedést leállították, a BKK Info szerint azonban

vasárnap reggelre már helyreállt a forgalom.


Link másolása
KÖVESS MINKET:


HÍREK
Orbán Balázs: Támogatjuk a svéd NATO-csatlakozást is, de van egy kis bökkenő
Várjuk a svéd kormányzati szereplőktől, hogy megnyugtassák a magyar parlament tagjait - mondta a miniszterelnök politikai igazgatója.

Link másolása

Várjuk a svéd kormányzati szereplőktől, hogy megnyugtassák a magyar parlament tagjait, az a célunk, hogy minél nagyobb parlamenti többséggel tudjuk támogatni Svédország NATO-csatlakozását, hasonlóan Finnországéhoz - mondta Orbán Balázs, a miniszterelnök politikai igazgatója a Kossuth rádió Vasárnapi újság című műsorában a két ország magyar támogatásáról.

Orbán kifejtette:

„a helyzet a napnál is világosabb: támogatjuk a svéd csatlakozást is, a kormány már döntött róla, a parlamenten a sor, de van egy kis bökkenő”.

„A magyar parlamenti képviselők közül néhányan nem nyugodtak, mert azt látták, az elmúlt években svéd kormányzati szerepelők sportot űztek abból, hogy folyamatosan megkérdőjelezték a magyar demokrácia állapotát, sértegették a magyar választókat, a képviselőiket, s ezáltal egész Magyarországot” - mondta.

Orbán azt is hozzátette, hogy nem szeretnének állást foglalni svéd belpolitikai kérdésekben, de ugyanezt elvárják másoktól a magyar kérdések tekintetében.

„A magyar képviselők megnyugvást várnak, hogy a köztük lévő politikai viták többé nincsenek, nincs gond a magyar-svéd együttműködés alapjaival”.

Orbán Balázs szerint Finnország esetében egy „különleges történelmi barátságról és szövetségről” van szó, „úgy tűnik a finnektől sikerült megerősítést kapni, hogy ezek a problémák a jövőben nem maradnak fenn”, de Svédország esetében nem ez a helyzet.

Svédország és Finnország az Ukrajna elleni tavaly februári orosz támadás után döntött úgy, hogy feladja több évtizedes semlegességét és csatlakozik a NATO-hoz. A kérelmüket már csak két ország nem hagyta jóvá: Magyarország és Törökország.

A kormánypártok februári balatonfüredi frakcióülése után Kocsis Máté, a Fidesz frakcióvezetője azt mondta, hogy komoly vita alakult ki a kérdésben a kormánypárti politikusok között. Ezért később egy tárgyalódelegációt is küldtek a két országba, hogy tisztázzák a vitás kérdéseket.

Múlt pénteken Kocsis már azt mondta, hogy a két ország kérelmét különválasztják:

a finnek csatlakozásáról március 27-én döntenek, a svédekéről azonban csak később.

Ugyanezen a napon jelentette be a török elnök is, hogy a török parlament is később fog csak dönteni a svéd csatlakozásról.

Gulyás Gergely erről a csütörtöki Kormányinfón azt mondta, hogy „nem tudja, mi baja a Fidesz-frakciónak a svédekkel”. A miniszter szerint azonban „komoly realitása” van annak, hogy még tavasszal szavaznak a kérdésről.


Link másolása
KÖVESS MINKET:


HÍREK
Nagy Feró: „Igen, hölgyeim és uraim, én Fidesz-csicska vagyok”
Egy budakeszi fórumon állt elő az énekes megdöbbentő vallomásával.

Link másolása

Menczer Tamás államtitkárral beszélgetett a Budakörnyéki Kommentár eseményén Nagy Feró. A Kossuth-díjas rockzenész a Külgazdasági és Külügyminisztérium kétoldalú kapcsolatokért felelős államtitkárának elmondta, ami eddig sem volt túl nagy titok: lelkes támogatója a Fidesznek.

„Én egy olyan 6-7 éve jöttem rá a dologra, hogy ki kell állni, és meg kell mondani: »igen, hölgyeim és uraim, én Fidesz-csicska vagyok«”

– „vallott” a „Nemzet Csótánya”. Menczer Tamás ekkor közbevágva elmondta, hogy már az est elején megállapodtak, hogy ketten vannak így.

Nagy Feró úgy folytatta: „Ki kell állni, és mondani kell, és segítenünk kell ennek a kormánynak, mert szerintem zseniális emberek vannak ebben a kormányban, még államtitkári szinten is.”

Nagy Feró ezek után elmondta, hogy egyre többször elegyedik vitába amiatt, hogy a Fideszt támogatja, de elmondása szerint senki nincs a „túloldalról”, aki felveszi a versenyt Orbán Viktorral szemben.

(via Index)

Link másolása
KÖVESS MINKET: