HÍREK
A Rovatból

26 milliárdra lehetett pályázni, az ellenzéki vezetésű kerületnek nem jutott belőle

„Az elmaradó fejlesztések minden itt élőt rosszul érintenek, nemcsak az ellenzéki szavazókat” - írják a XV. kerületi honlapon.


Hétfőn jelentette be Pogácsás Tibor, a Belügyminisztérium önkormányzati államtitkára, hogy

mintegy 26 milliárd forint értékben nyert el támogatást feladatellátást szolgáló fejlesztésekre 1434 önkormányzat.

A politikus elmondta: az 1498 pályázó 95,73 százaléka, 1434 település kap összesen több mint 25,8 milliárd forintot. A támogatásokat központi költségvetési forrásból folyósítják.

A legnépszerűbb pályázati elem a belterületi utak felújítása volt, erre 1220 önkormányzat nyert el forrást. Az intézményfejlesztések területén 10 bölcsőde és 41 óvoda, 32 háziorvosi, 12 házi gyermekorvosi, 31 védőnői és 9 fogorvosi ellátást szolgáló épület vagy helyiség, valamint 42 közös önkormányzati hivatal felújítására pályáztak sikerrel a települések.

Szintén támogatta a Belügyminisztérium 27 új sportlétesítmény - sportpálya, sportpark, sportcsarnok, óvodai vagy iskolai tornaszoba, kültéri fitneszpark - kialakítását, továbbá 56 meglévő intézmény fejlesztését.

A tárca tájékoztatása szerint a nyertes önkormányzatok közül 881 település, illetve városrész kétezer lakos alatti, 432 kétezer és tízezer lakos közötti, 121 pedig tízezer lakosúnál nagyobb.

A legkisebb, 1,2 millió forintos támogatást a Veszprém megyei szentbékkállai önkormányzat nyerte el járdafelújításra. Budapest V., X. és XII. kerülete 60 millió forintot, Szolnok és Kaposvár 50 millió forintot, Kecskemét, Nagykanizsa, Sopron és Szekszárd 40 és 50 millió forint közötti összeget kap - írja az MTI.

A hírt követően a XV. kerület honlapján azt írták, hogy

a 26 milliárdos pénzre pályázók 95 százaléka nyert, Budapestről ellenzéki vezetésű kerület nem kapott forrást.

„Ismét politikai alapon diszkriminálva osztottak ki kormányzati támogatást az önkormányzatoknak. Előbb "az átlagosnál rosszabb pénzügyi helyzetben lévő", 25 ezer főnél népesebb városok önkormányzatai között osztottak szét 23 milliárd forintot, majd a fővárosi kerületek jutottak összesen közel 9 milliárd forinthoz útfelújítás, földutak leaszfaltozása céljából, most pedig 26 milliárdot osztottak szét “önkormányzati feladatellátást szolgáló fejlesztések támogatására”. A kormány minden esetben gondosan figyelt rá, hogy a XV. kerület, valamint a többi, ellenzéki vezetésű fővárosi városrész ne jusson forráshoz” - írják.

A cikk szerint a pályázat elbírálói „gondosan ügyeltek rá: az ellenzéki pályázók a sikertelen 5 százalékba essenek. A fővárosból kizárólag olyan kerület nyerhetett – V., X., XII., XVI., XVII., XX., XXIII. -, ahol nem ellenzéki politikus a polgármester. Ráadásul a nem kifejezetten szegénynek számító V. és XII. kerület az összes pályázó közül a legtöbb forrást, 60-60 millió forintot nyerte el”.

Azt is megemlítik, hogy „a kormány néhány hét alatt közel 60 milliárd forint támogatást adott önkormányzatoknak – ebből azonban 0, azaz nulla forint jutott a XV. kerületbe. Nem elég, hogy a járvány következményei és a kormányzati elvonások 3,5 milliárd forinttal csökkentik a XV. kerület költségvetését, a támogatások elosztásával is az ellenzéki vezetésű önkormányzatokat sújtják. Azonban az elmaradó fejlesztések minden itt élőt rosszul érintenek, nemcsak az ellenzéki szavazókat” - írja a kerület honlapja.


Link másolása
KÖVESS MINKET:

Népszerű
Ajánljuk
Címlapról ajánljuk


HÍREK
A Rovatból
Hadházy: Habony Árpád most is luxusversenyen vitorlázik a francia Riviérán, mintha mi sem történt volna
A volt képviselő szerint Habony Árpád a Cape 31 Mediterrán Sorozat futamán indult, amelyen az indulás összköltsége 84 millió forint felett lehet. Reméli, hogy hamarosan feláll a vagyonvisszaszerzési hivatal, és jövőre már Habony nélkül vitorlázik a Black Battalion nevű csapat.


Hadházy Ákos volt független országgyűlési képviselő a Facebook-oldalán arról írt, hogy Habony Árpád, Orbán Viktor tanácsadója idén is egy olasz és francia helyszíneket érintő luxus vitorlásversenyen vesz részt.

„Mindeközben Habony Árpád idén is vígan luxusvitorlázik az olasz és a francia Riviérán zajló luxus vitorlásversenyen. Mintha mi sem történt volna” – áll a bejegyzésben.

„A regatta honlapján minden hajó legénységét feltüntetik, de a “Black Battalion” (Fekete Sereg) legénységének egyik tagja szemérmesen csak a csapat nevével és a versenyző kódjával van feltüntetve.”

Hadházy szerint Habony már sok éve ilyen versenyeken „piheni ki a lopás fáradalmait”, és egy öt évvel ezelőtti, toszkán futamra is utal. Hozzáteszi, bár a mostani versenyről készült videókon nem látta egyértelműen. Azonban, ha a verseny hivatalos honlapjára beütjük a fenti kódot, akkor egyértelművé válik indulása:

A volt politikus az informátorára hivatkozva bemutatja a versenysorozatot is, amelynek öt állomása van Olaszországban és Franciaországban, Porto Cervótól Hyères-ig. A leírás kitér a hajók borsos árára és a további költségekre is: egy új Cape 31-es hajó körülbelül

200 ezer euróba (jelenlegi árfolyamon több, mint 70 millió forintba) kerül, a használt példányok 130 és 220 ezer euró között mozognak, egy versenyvitorla-garnitúra pedig körülbelül 48 ezer dollár (14,7 millió forint).

„És ez még nem minden: trailerezés, nevezési díjak, karbantartás, profi vitorlázók költségei. (...) A Cape 31 nem az átlagos klubhajós kategória” – idézi a poszt.

„Tegnapi hír, hogy a társadalmi egyeztetés miatt a kormány visszavonta az erről szóló törvényjavaslatot és sajnos a nyáron már biztosan nem áll fel a vagyonvisszaszerző hivatal.”

A volt képviselő a bejegyzését azzal zárja, reméli, jövőre már Habony nélkül vitorlázik a Black Battalion nevű csapat.


Link másolása
KÖVESS MINKET:

Ajánljuk
HÍREK
A Rovatból
Három Pest megyei településen elfogyhat az ivóvíz: azonnali takarékosságra kérik a lakókat
A hőség miatt hirtelen és jelentősen megnőtt a vízfogyasztás Ráckeve, Szigetbecse és Dömsöd térségében. A szolgáltató szerint ha nem csökken a terhelés, nyomáscsökkenés vagy átmeneti ellátási zavarok is előfordulhatnak.


A megnövekedett fogyasztás miatt a víziközmű-rendszer elérte teljesítőképességének határát Ráckevén, Szigetbecsén és Dömsödön, ezért a szolgáltató szerint nyomáscsökkenés vagy átmeneti vízhiány is előfordulhat – írja a 24.hu.

A DAKÖV Kft. Ráckevei Üzemmérnöksége szombaton adott ki figyelmeztetést, miután a melegedő időjárás és a nyári csúcsidőszak miatt hirtelen és jelentősen megugrott a vízfogyasztás.

A riasztás Ráckeve teljes közigazgatási területére – kiemelten Somlyó-szigetre és Újtelepre –, valamint Szigetbecse és Dömsöd egészére, különösen a nyaralóövezetekre vonatkozik.

Bár a szolgáltató közlése szerint jelenleg valamennyi vízellátó rendszerük üzemszerűen működik és minden rendelkezésre álló erőforrást maximális kapacitással működtetnek, a helyzet bármikor rosszabbra fordulhat. A cég arra figyelmeztetett, hogy további fogyasztásnövekedés vagy műszaki meghibásodás esetén

a rendszerben „kritikus üzemállapot alakulhat ki”.

Ez a gyakorlatban helyenként nyomáscsökkenést vagy átmeneti vízhiányt okozhat.

A szolgáltató ezért arra kéri a lakosságot, hogy takarékoskodjanak az ivóvízzel, és lehetőség szerint mellőzzék a nem alapvető vízhasználatot.

Külön kérték a települések lakóit, hogy ne töltsenek medencét ivóvízzel, ne mossanak autót, csökkentsék a locsolásra használt víz mennyiségét és gyakoriságát, valamint ne locsolják ivóvízzel az utakat, járdákat és más burkolt felületeket.

A budapesti agglomerációban az utóbbi évek nyarain rendszeresen jelentkeztek hasonló vízellátási nehézségek. Tavaly nyáron Gödöllőn vészhelyzet alakult ki, a város egyes részein lajtoskocsikból kellett vizet biztosítani.

A problémát súlyosbítja a tartós aszály, amelynek látványos jele, hogy a Velencei-tónál júniusban 54 centiméteres vízállást mértek, ami mindössze egy centiméterrel haladja meg a 2022-es negatív rekordot.


Link másolása
KÖVESS MINKET:

Ajánljuk

HÍREK
A Rovatból
Elesett a győri vasúti fővonal: pótlóbuszok járnak, jelentős késésekre kell számítani
A fennakadás miatt egy órával hosszabb eljutási időre, pótlóbuszos átszállásra és kimaradó járatokra kell készülniük az utasoknak. Tatabánya és Kelenföld, valamint Biatorbágy és Bicske között pótlóbusz jár.


Biatorbágy és Herceghalom között felsővezeték-szakadás miatt mindkét vágányon szünetel a közlekedés, a győri fővonalon jelentős fennakadások vannak hétfő reggel. A MÁVINFORM közlése szerint a hiba miatt az utasoknak a reggeli és délelőtti órákban jelentősen, akár egy órával hosszabb eljutási időre, pótlóbuszos átszállásra és kimaradó járatokra kell számítaniuk.

A változások a nemzetközi és a belföldi távolsági forgalmat is érintik: a Railjetek, az EuroCityk, valamint a soproni és szombathelyi InterCity vonatok csak Tatabányáig közlekednek, és onnan is indulnak vissza Győr felé.

Az utasok eljuttatásáról Tatabánya és Kelenföld között expressz pótlóbuszok gondoskodnak.

Az IC pótlóbuszok Kelenföldön az Etele téri MÁVBUSZ-megállóból, Tatabányán pedig az autóbusz-állomás 19-es kocsiállásáról indulnak.

Az elővárosi közlekedés is átalakult.

Az S10-es vonatok megosztva, a Déli pályaudvar és Biatorbágy, valamint Bicske és Győr között járnak, a kimaradt szakaszon, Biatorbágy és Bicske között szintén pótlóbuszok szállítják az utasokat. Az S12-es vonatok csak Tatabánya és Oroszlány között közlekednek.

Az S10-es pótlóbuszok Bicskén a vasútállomásnál és a Műszaki Áruháznál, Herceghalmon a vasútállomás bejárati útjánál, Biatorbágyon pedig a vasútállomásnál állnak meg.

A fennakadás idejére a MÁV több könnyítést is bevezetett. A győri fővonalon a helyreállításig valamennyi vonat helyjegy megváltása nélkül is igénybe vehető.

A Budapesti Közlekedési Központ az M4-es metrón elfogadja a vasúti jegyeket és bérleteket.

Link másolása
KÖVESS MINKET:

Ajánljuk

HÍREK
A Rovatból
Orbán a bécsi Patrióta-bulin: Magyarországon a migránsok száma nulla, nulla, nulla
A volt kormányfő az Osztrák Szabadságpárt (FPÖ) jubileumi rendezvényén szólalt fel. A Fidesz elnöke arra biztatott mindenkit, hogy a migrációt meg lehet állítani, hiszen ő is megtette magyar miniszterelnökként.


Orbán Viktor volt az egyik meglepetésvendég a bécsi Stephansplatzon,az Osztrák Szabadságpárt (FPÖ) fennállásának 70. évfordulóján tartott jubileumi rendezvényen, A volt kormányfő megfogalmazott egy rövid üzenetet a Fidesz-szövetséges párt támogatóinak.

„Magyarországon ma a migránsok száma: nulla, nulla, nulla”

– jelentette ki

Arra biztatta a hallgatóságot, hogy ne engedjenek a migrációval kapcsolatos álláspontjukból.

„Ne adjátok fel a migrációellenes pozíciótokat, mert a migráció rossz dolog. Próbálnak meggyőzni, hogy nem lehet őket megállítani. Magyarország miniszterelnöke voltam 16 évig, és megállítottam őket” – mondta Orbán Viktor

A Fidesz elnöke hozzátette: „Ez lehetséges, csak csináljátok.”

Az FPÖ jubileumi ünnepségét a Patrióták pártcsaláddal közösen tartotta. Geert Wilders belga, és Alice Weidel német jobboldali pártvezér is felszólalt.


Link másolása
KÖVESS MINKET:

Ajánljuk