106 évesen meghalt az ország egyik legidősebb embere, aki egész életében ugyanott lakott
Egy korszak búcsúzik: 106 évesen meghalt Magyarország egyik legidősebb embere, a győrszentiváni Nagy Ferencné, akit a helyiek csak Erzsi néniként ismertek és szerettek. A szomorú hírt Győr város önkormányzata osztotta meg hivatalos oldalán.
Erzsi néni 1919. augusztus 23-án született, egy hétgyermekes család legidősebb lányaként.
„Csoda szép gyermekkorunk volt, heten voltunk testvérek és a család udvarán éjjel-nappal fociztunk a magunk által készített focilabdával” – fogalmazott korábban. Később a győri textilgyárban, majd egy helyi kertészetben dolgozott.
Századik születésnapja után is aktív maradt: minden reggel hétkor kelt, ebéd után pedig szívesen üldögélt a napon. Sokáig a Fekete Paripa nevű helyi presszóban is besegített, ragaszkodott hozzá, hogy mindig legyen valamilyen elfoglaltsága.
Az idős asszony korábban azt is elárulta, minek köszönheti egészségét:
– nyilatkozta még 2022-ben a Győr+ Médiának. A Kisalföldnek pedig 2025-ben még arról beszélt, két évet még biztosan szeretne élni, mert be van fizetve az egyházi hozzájárulása.
Erzsike néni családjában mindenki szép kort élt meg: az édesapja és a nagyapja is 94 évesen hunyt el, édesanyja 91 éves korában távozott.
„Tapasztalata, emlékei és életbölcsessége felbecsülhetetlen értéket jelentettek nemcsak családja, hanem a közösség számára is” – búcsúzott tőle Győr hivatalos oldala.
via Blikk

