KÉK HÍREK
A Rovatból

Végrehajtó vasalta be Bayer Zsolton a Hadházynak ítélt 300 ezer forintos sérelemdíjat

A jobboldali publicista korábban 5 forintosokban fizette volna ki az összeget, de Hadházy jelezte, hogy a jogszabály alapján csak 50 érmét köteles elfogadnia.


A végrehajtó vasalta be Bayer Zsolton azt a 300 ezer forintot, amit a Kúria tavaly őszi ítélete alapján kellett fizetnie Hadházynak, számolt be róla az országgyűlési képviselő a Facebook-oldalán.

Bayer Zsoltnak a sérelemdíj felett így a végrehajtási költséget is fizetnie kellett, így összesen 379 ezer forint hajtottak be tőle.

Az ügy előzménye, hogy Bayer 2017 októberében azt írta egy cikkében: "át lehet vonulni a városon egy transzparenssel, amire az van írva: Hadházy geci, Szél Detti nyeli."

Egy hónappal később pedig "Hadházy egy utolsó, szemét, becstelen gazember" címmel közölte írását.

Bayer a bírósági ítélet után gyűjtést indított, 5 forintos érmékben szerette volna kifizetni Hadházy sérelemdíját, a független képviselő ugyanakkor jelezte neki, hogy a jogszabály szerint csak ötven darab pénzérmét köteles bárkitől elfogadnia, ezért maximum pár száz forintot tud így kiegyenlíteni a publicista.

Természetesen az igazi cél nem maga az összeg behajtása volt. Hanem az, hogy ez az ember legalább egyszer az életben érezze azt, milyen az, ha a dolgoknak következménye van. Nyilvánvaló, hogy nem fogja őt az összeg földhöz vágni, épp most fogadtak el a gazdái egy olyan törvényt, ami alapján potom pénzért megvásárolhatja a Várban potom pénzért bérelt lakását.

– írta Hadházy a Facebookon.

Hozzátette, hogy Mengyi Roland után ez volt a második bírósági ítélet egy vezető fideszes ellen, és a végrehajtással azt üzente, mindent meg fog tenni, hogy legyenek még ilyenek.


Link másolása
KÖVESS MINKET:

Népszerű
Ajánljuk
Címlapról ajánljuk


KÉK HÍREK
A Rovatból
Lezuhant egy magyar gyerek a bledi várnál, katonai helikopter vitte kórházba
A szlovéniai Bledi-tó feletti várhoz közeli sétaúton súlyos balesetet szenvedett egy magyar család gyermeke. A helyszínre mentők, rendőrök és hegyi mentők is kivonultak.


Lezuhant egy magyar gyerek a szlovéniai bledi vár melletti kilátónál szerdán. Súlyos sérülései miatt katonai helikopterrel szállították kórházba.

A helyi rendőrség közlése szerint a magyar család a vár körüli sétaúton haladt, amikor a gyerek az eddigi információk szerint megcsúszott, átesett a falon, majd lezuhant a meredek lejtőn – írta a 24.hu az MTI jelentése alapján.

A gyereket a helyszínen ellátták, majd katonai helikopterrel a ljubljanai klinikai központba szállították.

A mentésben rendőrök, mentők, hegyi mentők és egy légi mentőegység is részt vett.

Miközben a gyermek kórházi ellátása zajlik, a hatóságok a baleset körülményeit is feltárják. A helyszínt a bűnügyi rendőrség, valamint egy vizsgálóbíró és egy ügyész is megvizsgálta. A rendőrség az összegyűjtött adatokat átadja az ügyészségnek, amely dönt az esetleges további intézkedésekről.


Link másolása
KÖVESS MINKET:

Ajánljuk
KÉK HÍREK
A Rovatból
Női holttestet találtak a tatai Öreg-tóban, őt kereshették napok óta a rendőrök
A holttestet a tó náddal borított részén találták meg kedden este. Az esetet a rendőrség közigazgatási eljárás keretében vizsgálja, idegenkezűség nem merült fel.


Egy nő holttestét találták meg kedden, az esti órákban a tatai Öreg-tó náddal borított partszakaszán.

A Komárom-Esztergom Vármegyei Rendőr-főkapitányság közlése szerint a haláleset körülményeit közigazgatási eljárás keretében vizsgálják.

Tóth Anikó szóvivő szerdán arról tájékoztatott, hogy idegenkezűség és bűncselekmény gyanúja nem merült fel az ügyben.

Az MTI úgy tudja, az elhunytat a Tatai Rendőrkapitányság vasárnap óta eltűntként kereste.

Ha úgy érzed, segítségre lenne szükséged vagy rokonodért, ismerősödért aggódsz, hívd a krízishelyzetben lévőknek rendszeresített, ingyenesen hívható 116-123 vagy 06 80 820 111 telefonszámot, vagy látogass el ERRE AZ OLDALRA, ahol többféle segítséget kaphatsz.


Link másolása
KÖVESS MINKET:

Ajánljuk

KÉK HÍREK
A Rovatból
„Meghallottam és rosszul lettem” - Apák napján lőtte agyon lányát a vita hevében egy férfi Amerikában
A texasi férfit őrizetbe vették, miután a gyanú szerint lelőtte a lányát. A férfi a hatóságoknak azt mondta, egy családi veszekedést akart szétválasztani, amikor a fegyvere elsült.


Emberöléssel vádolják azt a texasi apát, aki a gyanú szerint vasárnap, apák napján agyonlőtte 25 éves lányát – írta a People magazin.

A Parker megyei seriffhivatal közleménye szerint a 25 éves nő és az édesanyja veszekedtek az otthonukban, amikor az apa közbelépett. A férfit letartóztatták, óvadékát 2 millió dollárban állapították meg.

A hatóságok szerint az apa bevallotta, hogy a vita hevében elővette a fegyverét, megtöltötte és csőre töltötte, mielőtt megpróbálta szétválasztani a dulakodó nőket.

Állítása szerint ekkor sült el a fegyver, a golyó pedig a lánya mellkasába fúródott. A Tarrant megyei orvosszakértői hivatal azonosította az áldozatot, akit a helyszínen halottnak nyilvánítottak.

A Fox 4 helyi tévécsatorna információi szerint a 25 éves nő egy kisfiú édesanyja volt.

A seriffhivatal a nyomozás elején egyértelművé tette, szerintük ki a felelős. „A halálos lövésért az áldozat apja felelős” – fogalmaztak, hozzátéve, hogy a tanúvallomások szerint a lövést fizikai összetűzés előzte meg az áldozat és az anyja között.

A lány egyik barátnője megrendülten nyilatkozott a történtekről. „Amint meghallottam, hogyan történt, rosszul lettem” – mondta.

„Imádkozom érte, a családjáért és a kisfiáért.”


Link másolása
KÖVESS MINKET:

Ajánljuk

KÉK HÍREK
A Rovatból
Az egyik holttesttel napokig együtt élt a tápiószőlősi nő, aki két idős embert ölhetett meg
A rendőrség őrizetbe vett egy 64 éves nőt, aki a gyanú szerint két idős embert is megölt Tápiószőlősön. Az egyik áldozat holttestével napokig élt egy házban, mielőtt a hatóságok elfogták.
DP, kép:Tények - szmo.hu
2026. június 24.



Két idős áldozat néhány hét alatt ugyanabban a faluban; az egyik holttestet a házban elásva, a másikat a kamrájában, takaróba csavarva találták meg – a rendőrség szerint ugyanaz a 64 éves nő végezhetett velük.

Kedden este nyomkereső kutyák segítségével találták meg annak a 76 éves férfinak a holttestét, aki még június elején tűnt el tápiószőlősi otthonából – írta a Blikk. Az áldozatot a saját házában ásták el, paplanba csavarva. A gyanú szerint a gyilkosa az a 64 éves nő, aki szívességi lakáshasználóként költözött be a férfihoz.

A nőt hétfőn vették őrizetbe, miután a gyanú szerint végzett a faluban egy másik idős emberrel, a 84 éves Edittel is.

Az asszony holttestét a kamrában, egy takaróba csavarva találták meg, a gyanúsított pedig a gyilkosság után beköltözött a házba, és napokig ott élt.

A 64 éves nő a rendőrök elől elmenekült az erdőbe, de mivel a kutyái követték és ugattak, könnyen rátaláltak.

A diplomás óvónő neve két éve már szerepelt a hírekben, amikor Újszilváson közel 150 kutyát foglaltak le tőle, amiket rossz körülmények között tartott. Akkor állatkínzás miatt indult ellene eljárás. A nő arról beszélt, hogy minden pénzét a fűtés helyett a kutyáira költötte, és a vele egy ágyban alvó állatok melegítették.

„Az utolsó forintomat is odaadom nekik, lemondok egy csomó mindenről azért, hogy ezeknek a kutyáknak jó legyen. Ezek olyan kutyák, amiket más emberek kidobáltak” – mondta akkor a Tényeknek.

Egy állatvédő szerint a nő a korábban elpusztult állatait megfőzte és a mélyhűtőben tárolta.

A Pest Vármegyei Rendőr-főkapitányság megerősítette, hogy emberölés gyanúja miatt nyomoznak, de a folyamatban lévő eljárásról nem adtak bővebb tájékoztatást. A nő letartóztatásáról várhatóan csütörtökön dönt a bíróság.


Link másolása
KÖVESS MINKET:

Ajánljuk