KÉK HÍREK
A Rovatból

Több ezer OTP Simple-fiókot törtek fel a máshol is használt jelszavak segítségével

A CVC-kódok hiányában azonban a kiberbűnözők nem tudtak hozzáférni a bankszámlákon tárolt pénzhez.


Több ezer OTP Simple-felhasználó fiókját törhették fel, írta meg elsőként a Telex. A lap több olvasója este kilenc után jelezte: értesítést kaptak arról, hogy valaki megváltoztatta a többek között parkolójegyek, autópálya-matricák, mozijegyek, menetjegyek vásárlására is használható szolgáltatáshoz rendelt e-mailcímüket. Nem sokkal később az OTP a lap kérdésre azt írta, hogy valóban feltörtek több ezer fiókot.

A bank tájékoztatásából kiderült, hogy más, nem OTP-s felület(ek)en eltulajdonított felhasználónév/jelszó kombinációkkal digitális adattolvajok robotizált módszerrel több ezer felhasználó fiókját törték fel, de „az alkalmazásban rögzített bankkártyák CVC kódjainak hiányában a feltört fiókokból fizetési tranzakciót nem tudtak indítani, így anyagi kár nem történt.A Simple az érintett fiókokat haladéktalanul blokkolta, a helyreállításról és a szükséges tájékoztatásról hamarosan gondoskodunk”.

Az OTP közölte, hogy a blokkolt felhasználók a bankkártyáikat egyéb, Simple-ön kívüli módokon továbbra is zavartalanul tudják használni. Ugyanakkor felhívták a felhasználók figyelmét, hogy a hasonló esetek alapja rendszerint az, hogy több digitális felületen ugyanazt a felhasználónév/jelszó kombinációt használják, így, ha egy kevésbé sikeresen védett felületen ezt megszerzik az adattolvajok, máshol is be tudnak lépni vele.

A Simple a bűnözők elleni feljelentést megteszi, a felhasználók biztonsága mellett a fiókok visszaállításáról is gondoskodik.


Link másolása
KÖVESS MINKET:

Népszerű
Ajánljuk
Címlapról ajánljuk


KÉK HÍREK
A Rovatból
Tragédia a csongrádi tanyán: fegyverrel játszó kisfiú lőtte hasba a testvérét
Az ügyészség szerint a szülők hónapokon át engedték gyermekeiknek a fegyverek használatát. A 12 éves sérült fiú életét orvosok mentették meg, a szülőket börtön fenyegeti.


Vádat emeltek egy párral szemben, akik engedték, hogy gyermekeik lőfegyverrel játszanak, és egyikük véletlenül hasba lőtte testvérét - tájékoztatta a Csongrád-Csanád Vármegyei Főügyészség helyettes szóvivője szerdán az MTI-t.

Grósz Tamás közölte, a párt kiskorú veszélyeztetésének bűntettével és más bűncselekményekkel vádolják.

A család Csongrád-Csanád vármegyei kis faluban található tanyáján két puskát is tartottak. A szülők a vádirat szerint rendszeresen megengedték 9 éves és 12 éves gyermekeiknek, hogy a fegyverekkel egyedül játszanak. 2024 szeptemberében, miközben a gyerekek célba lövést gyakoroltak,

egyikük véletlenül hasba lőtte testvérét. A 12 éves kisfiú életveszélyes sérülést szenvedett.

Az ügyészség arra az esetre, ha a terheltek beismerik bűnösségüket és lemondanak tárgyalásról való jogukról, velük szemben három és fél év börtönbüntetés kiszabását indítványozza - tudatta az ügyész.


Link másolása
KÖVESS MINKET:

Ajánljuk
KÉK HÍREK
A Rovatból
Arra ébredt egy zombai férfi, hogy az ágyból a nő, az udvarról a kocsija tűnt el - nemsokára mindkettő előkerült
A nő hajnalban ült be ismerőse kocsijába, és bár el tudott indulni, az autó 15 méter után oldalára dőlt. A rendőröknek maga vallotta be, hogy ő vezette a járművet.


Kedden kora reggel egy zombai férfi fordult a rendőrséghez, mert eltűnt a testvére tulajdonában álló, de nála lévő autó, írja a police.hu. A bejelentő elmondta, hogy egy nő ismerőse töltötte nála az estét, aki még zenét hallgatott, amikor ő már lefeküdt.

Hajnalban az édesapja ébresztette, mert az autót az utcán látta, oldalára borulva, betört hátsó szélvédővel.

Ekkor vette észre, hogy a vendége sincs a házban, telefonon sem tudta elérni, így hívta a rendőröket. A bonyhádi járőrök szemlét tartottak, közben pedig előkerült a nő is, aki elismerte, hogy ő vezette az autót. Elmondása szerint az ajtók nyitva voltak, a kulcsot pedig könnyen megtalálta. Megpróbált megfordulni, de felborult, majd gyalog indult tovább.

Kiderült, hogy nincs jogosítványa, ezért az autó önkényes elvétele miatt bűntett gyanújával hallgatták ki, az engedély nélküli vezetés miatt pedig szabálysértési eljárás keretében őrizetbe vették.

A rendőrség arra kéri az autósokat, hogy a járműveiket mindig zárják le, és ne hagyják benne a kulcsot, ezzel is megelőzve a hasonló eseteket.


Link másolása
KÖVESS MINKET:

Ajánljuk

KÉK HÍREK
Nem lesz esélyük a gyorshajtóknak, komoly változás várható
Fél év alatt 150 ezernél is több gyorshajtást mértek a fővárosban, ami 7 milliárd forint bírságot hozott a kasszába. Volt, aki 50 helyett 158-cal száguldott, ő sem úszta meg.
F. O. - szmo.hu
2025. augusztus 27.



Egy autós csaknem félmillió forintos büntetést kapott, miután az Üllői út IX. kerületi szakaszán 50-es táblánál 158 km/órával hajtott. A traffipaxok több hasonló esetet is rögzítettek: a III. kerületi Szentendrei úton 147 km/órás, a Váci út XIII. kerületi részén 134 km/órás, a Ferihegyi repülőtérre vezető úton 135 km/órás, a 6-os főút XXII. kerületi szakaszán pedig 60 helyett 153 km/órás sebességet mértek.

A fővárosban működő 26 új sebességmérő kamera fél év alatt több mint 7 milliárd forintnyi bírságot hozott, ami napi átlagban 38,8 millió forintot jelent.

Az Országos Rendőr-főkapitányság közlése szerint 2025 első hat hónapjában összesen 145 769 gyorshajtást rögzítettek ezek az eszközök.

Az ORFK és a Főpolgármesteri Hivatal megerősítette, hogy

a közlekedésbiztonság javítása érdekében további fix traffipaxok telepítését tervezik Budapesten.

Jelenleg 38 olyan helyszín van, ahol az előkészületek már zajlanak. A pontos helyszínekről és arról, hogy hány sávot figyelnek majd, egyelőre nincs információ.

A vezess.hu beszámolója szerint a tavaly november óta működő 26 traffipax már 150 ezernél is több gyorshajtást rögzített. A tapasztalatok szerint az autósok azóta elkezdtek lassítani, hogy tudják, hol találhatók a kamerák.

(via infostart.hu)


Link másolása
KÖVESS MINKET:


KÉK HÍREK
A Rovatból
A fél lakótelepet letarolta, 12 autót tört össze ismerőse kocsijával egy részeg sofőr Székesfehérváron
A férfi egy drapp színű, forgalomból kivont Opellel száguldozott, amit ismerősétől engedély nélkül vitt el. A rendőrök a helyszínen igazoltatták, az alkoholszonda pozitív eredményt mutatott.


Arról kapott lakossági bejelentést kedden kora reggel a Fejér Vármegyei Rendőr-főkapitányság ügyelete, hogy a székesfehérvári Kelemen Béla utcában egy drapp színű Opel több parkoló autónak ütközött, írja a police.hu.

A rendőrök hamar a helyszínre érkeztek, és igazoltatták a sofőrt. A férfi rendkívül bódult állapotban ült a volánnál, az alkoholszonda pedig pozitív eredményt mutatott.

Mint kiderült,

a sofőrnek nem volt jogosítványa, ráadásul a forgalomból ideiglenesen kivont autót engedély nélkül vitte el az ismerősétől.

A lakótelep közelében tizenkét parkoló autónak ment neki, ezekben anyagi kár keletkezett.

Az ügy körülményeit a Székesfehérvári Rendőrkapitányság vizsgálja büntetőeljárás keretében.


Link másolása
KÖVESS MINKET: