Pottyondy Edina: Lélekben érdemes felkészülni, hogy egy TISZA-győzelem után gyorsan érkezik egy kormányrendelet, ami megsemmisíti a választási eredményt ukrán beavatkozásra hivatkozva
A „keresztény nemzeti kultúra jelenlegi csúcstermékének” nevezte a Pottyondy Edina A Nagy Ő című műsort új videójában, amely szerinte egy „nem különösebben bonyolult dramaturgiára” épül. A közéleti influenszer azt mondja, a koncepció lényege, hogy van egy „kiöregedő, pénzéhes, egykor többre hivatott országosan ismert híresség és a háreme, számító média prostikból és félhülye szerencsétlenekből”. Úgy látja, a műsorban a hárem tagjai a végletekig idealizálják a főszereplőt, aki számukra „a tökéletes alfahím, a gáncs nélküli lovag és az ellenállhatatlan sármőr”.
A humorista szerint ezt a „nyomasztó műsorfolyamot zabálja a fél ország”, de gyorsan korrigált, mondván „inkább az ország negyede imádja a döjfös és bántalmazó főszereplőt”. A formátumot rohadt unalmasnak és kiszámíthatónak tartja, a végtelenségig igénytelennek. Példaként hozta fel, amikor a „főhős” (Orbán Viktor) úgy ment edzőterembe, hogy át sem öltözött. „Úgy próbál sportosnak meg fittnek látszani, hogy amikor évente egyszer fél percet súlyzózik, át sem öltözik a produkcióhoz” – jegyezte meg, hozzátéve, hogy a főszereplő annyira belekényelmesedett a teljhatalomba, hogy „már a saját média hazugságaihoz is lusta”.
Pottyondy úgy gondolja, elvárható lenne, hogy aki úgy gondolja, „a seggén keresztül fut az egyenlítő”, és az ő vasakarata „az egyetlen reményünk a túlélésre”, az legalább a saját testét legyen képes rendben tartani, és megregulázni a „falási rohamait”. Később arról beszélt,
A celebkedő magamutogatásnál azonban szerinte rosszabbak a „rongyosra járatott fárasztó hazugságok”. A youtuber kifejtette, jobban fél attól, hogy Orbán Viktor „tovább lapátolja a magyarok pénzét Csádba, Szerbiába, Svájcba, Dubajba, Libanonba”, mint egy esetleges ukrán kölcsöntől. Felidézte, hogy miközben a Fidesz a sorkatonasággal riogat, néhány éve még Kövér László követelte, hogy a „libernyák videójátékozó elpuhult kölykökből” a seregben faragjanak harcra kész bunkereket.
Ezt a végletes szorongást a hatalom elvesztésétől egy heroinista elvonási tüneteihez hasonlította. A kormányzati kommunikációval kapcsolatban megjegyezte: miközben Orbán Viktor itthon azzal kampányol, hogy a szankciós csomagok sértik a nemzeti érdeket, miközben Brüsszelben 19-ből 19-et megszavazott.
Pottyondy Edina a gazdasági teljesítményt egy ábrán mutatta be, amelyen Magyarország lemarad a lengyelektől és a csehektől. Szerinte a legnagyobb versenyelőnyük velünk szemben az, hogy „Lengyelországban és Csehországban nincs Orbán Viktor”.
„Létezik-e boomerebb dolog annál, mint tippeket adni a fiataloknak a lázadáshoz?” – tette fel a kérdést a közéleti influenszer, utalva a miniszterelnök fiataloknak szóló üzenetére. Úgy véli, a kormányfő nemcsak a fiatalokat becsüli le és hamisítja a valóságot, hanem „elkezdte dekonstruálni a saját mítoszát is”. Idézte, amikor a kormányfő elismerte, hogy a kétharmados győzelmek mögött nem kétharmados társadalmi támogatottság állt, hanem a választási rendszer nagyítja fel a kis győzelmeket is.
Példaként említette az Indexet, amely egy balmazújvárosi időközin elért 28 szavazatos fideszes győzelmet azzal a címmel hozott le, hogy „Tarolt a Fidesz az időközi választáson”. Kubatov Gábor pártigazgató pedig meghamisította az NVI tájékoztatását, és két másik jelölt neve mellé is odaírta, hogy Tisza.
Pottyondy szerint
azzal, hogy a Főváros és a Karmelita közötti jogvitát egy kormányhatározattal próbálták eldönteni. A hatalom már a demokrácia és a jogállami működés látszatára sem törekszik, ezért szerinte
A youtuber már abban sem biztos, hogy egy semleges ember kormányzóképesebbnek látja a Fideszt, mint a Tiszát. Utóbbinak van egy 240 oldalas programja, ami „pont 240 oldallal hosszabb, mint a Fideszé”. Ezzel szemben Orbán Viktor ajánlata Lázár Jánossal, Nagy Mártonnal, Szijjártó Péterrel és Orbán Balázzsal az, hogy „folytatják”. „Miközben lassan már a bolgárok is jobban élnek nálunk. Hát, nem mondanám erre azt, hogy ellenállhatatlan ajánlat” – zárta gondolatait.