Nem látsz rosszul: 10 450 forint támogatást kapott a kormánytól egy falu év végén
Pontosan 10 450 forint rendkívüli támogatást kapott a kormánytól év végén a Zala vármegyei Nemesbük, miközben más városok, mint Komárom vagy Göd, több százmilliós összegeknek örülhettek. A kormány 401 településnek adott vissza nem térítendő költségvetési támogatást, a döntés december 31-én jelent meg a Magyar Közlönyben – írta a Telex.
A rendelet szerint a pénzt az önkormányzatok az alapinfrastruktúra fenntartására és fejlesztésére, közszolgáltatásokra, valamint településüzemeltetésre költhetik.
Ezzel szemben a listán egészen meglepő, alacsony tételek is szerepelnek:
A 868 fős Nemesbük esetében a kormányzati támogatás fejenként 12 forintot tesz ki, míg a 2521 fős Abasár minden lakójára 10,4 forint jut a Belügyminisztérium adatai szerint. Az alacsony összegekre Kazinczy Krisztina, a Magyar Kétfarkú Kutya Párt budafok-budatétényi önkormányzati képviselője hívta fel a figyelmet.
„Szerk: én is többször megnéztem, nem, nem ezer forintban vannak megadva az adatok” – írta Kazinczy a Facebook-oldalán.
A támogatás egy többlépcsős, országos program része, amellyel a kormány az önkormányzatok működését segíti. Tavaly több ütemben születtek hasonló döntések. A kormányzati kommunikáció az év végén rendre kiemelte, hogy a központi költségvetésben emelkedtek a helyi önkormányzatok támogatásai. Ezzel szemben a kritikus vélemények az elosztás aránytalanságát és az extrém alacsony tételek abszurditását hangsúlyozzák.