Luxus-sportkocsikat, valódi versenylovakat és egy halomnyi készpénzt foglalt le a NAV
Lóerős sportkocsik, valódi versenylovak és nagy mennyiségű készpénz: ez mind leltárba került a Nyugat-dunántúli Bűnügyi Igazgatóság nyomozóinak munkája során – derül ki a NAV „Rossz lóra tettek” című közleményéből. A pénzügyőrök lecsaptak egy hazai bűnszervezetre, amely közel egymilliárd forintnyi áfa befizetését mulasztotta el.
A nagyszabású akció során a NAV egyszerre 28 helyszínen csapott le a MERKUR kommandósok és a Bevetési Igazgatóság járőreinek támogatásával. A zalai nyomozók egy számlagyárat és az azt működtető bűnszervezetet számolták fel, ami közel egymilliárd forint kárt okozott az államnak. A szervezet egy céghálózatot működtetett, amellyel fiktív számlákat állítottak ki hulladékkezelésről és kereskedelemről, hogy ezzel csökkentsék a fizetendő áfát.
A bűnbanda három fő irányította a számlagyárat, ügyesen leosztva egymás között a feladatokat: egyikük strómanként vezette a cégeket és intézte a banki műveleteket, mások pedig a fiktív számlák kiállítását és az adminisztrációt végezték.
A NAV vagyonbiztosítási intézkedésekkel az államot ért kárt teljes egészében megtérítette. Összesen 13 ingatlant vettek zár alá 680 millió forint értékben, 203 millió forintnyi készpénzt, valutát és bankszámlapénzt foglaltak le, valamint versenylovakat is elvettek a bűnszervezet egyik tagjától. A lovak egyébként a tartásukkal megbízott lovarda gondoskodásában maradtak, és a versenyeztetésük is engedélyezett, hogy megőrizzék egészségüket.
A cég telephelyén tartott
A különösen jelentős vagyoni hátrányt okozó költségvetési csalás miatt folytatott nyomozás során a NAV a bűnszervezet három tagját őrizetbe vette, a Zalai Járásbíróság pedig elrendelte letartóztatásukat. Összesen 178 pénzügyőr vett részt a bűnbanda felszámolásában, és eddig 19 gyanúsítottat hallgattak ki az ügyben.