FELFEDEZŐ
A Rovatból

„Kis prostinak” csúfolták a suliban a lányt, aki bekerült Anglia legszebbjei közé

Az angol kamaszlányt olyan durván zaklatták a diáktársai, hogy nemcsak az iskolából, az országból is elmenekült. Most a Miss Anglia címért versenyez.


Bekerült a Miss Anglia szépségverseny döntőjébe az a 17 éves angol lány is, akit néhány éve olyan durván zaklattak a diáktársai, hogy az országból is elmenekült - számolt be róla a Daily Star.

Rheanna Cartier gyakran költözött a családjával, ezért sokszor kellett iskolát váltania, ami sosem volt egyszerű számára. Majdnem minden évben új intézménybe került, és mire megszokta volna a közeget, már megint máshová kellett mennie. 12 éves volt, amikor egy olyan oxfordi iskolába iratkozott be újra, ahol egyszer már tanult. Már az első napok is borzalmasan teltek, mert az idősebb lányok piszkálni kezdték.

Ribancnak, szajhának, kis prostituáltnak nevezték, egyszer pedig azt is mondták neki, hogy "miért nem ölöd meg magad?". A közösségi oldalakon is rendszeresen zaklatták, durva üzeneteket írtak neki.

A lány szerint azért kezdték ki őt a többiek, mert féltékenyek voltak arra, hogy összebarátkozott egy felette járó fiúval, aki elég népszerű volt az iskolában. Igazi barátja azonban nem volt, így egyedül kellett megküzdeni a zaklatással.

"Senki sem akart olyannak a barátja lenni, akit folyton cikiznek. Egyre rosszabb volt a helyzet. Már féltem végigmenni a folyosókon"

- mesélte Rheanna.

Sokáig tűrte a sok bántást, de egyszer betelt nála a pohár és verekedésbe keveredett. Az édesanyját pedig többször is behívták a suliba, mert a lánya a sok stressz miatt nem tanult jól.

Ekkor a család úgy döntött, hogy ennek véget kell vetni. Rheanna anyjának volt egy dán barátja, aki ajánlott neki egy jó bentlakásos iskolát, ami szerencsére bevált a lánynak. Végre újra jól érezte magát, helyreállt az önbizalma is, így volt bátorsága jelentkezni a Miss Anglia szépségversenyre.

"Korábban túlságosan ideges voltam ahhoz, hogy ezt megtegyem. De nem fogom hagyni, hogy azok az emberek megakadályozzák, hogy azt csináljam, amit szeretnék. Mindig is jelentkezni akartam, de nem a zaklatások miatt. Eddig nem volt meg hozzá az önbizalmam"

- mondta.

Azért is jelentkezett a szépségversenyre, hogy legyen egy platform, ahol felszólalhat az iskolai zaklatások ellen. Szeretne ugyanis a saját tapasztalataival segíteni azoknak, akik hasonlón mennek keresztül, mint ő, és nem tudják, hogyan vessenek véget ennek.

Azt azonban álmában sem gondolta volna, hogy bejut a verseny döntőjébe. Nyáron 27 másik lánnyal mérkőzhet meg a Miss Anglia címért, de már azért is kapott egy koronát, hogy a legszebbek közé került. Ez is erőt ad neki ahhoz, hogy újra önmaga lehessen.


Link másolása
KÖVESS MINKET:

Népszerű
Ajánljuk
Címlapról ajánljuk


FELFEDEZŐ
A Rovatból
„Lebuktam” - Molnár Áront egy két éve vásárolt táska miatt vette elő a NAV
A színész azt állítja, hogy felszólítást kapott, amelyben a 2023-as táskavásárlás igazolását kérik tőle öt napon belül. Ironikusan az MI6-et említi, és hasonló alaposságot kér több, általa megnevezett ügy vizsgálatánál is.
Maier Vilmos - szmo.hu
2025. október 09.



Molnár Áron friss videójában arról beszélt, hogy a NAV felszólította: igazolja egy 2023-ban Angliából vásárolt táskája eredetét, vette észre a 24.hu.

„Ezt igazolnom kell banki kivonattal, számlával, bármivel. Öt napon belül meg kell tennem, ellenkező esetben pénzbírsággal sújtanak. Gondolom, Kocsis Máté és brigádja most őrülten hajtja ezt a külföldi szálat, hogy vajon hogy kapcsolódhatunk az MI6-hez. Fiúk, megvagyok! Igen, vettem egy táskát, lebuktam!”

A színész azt hangsúlyozta, hogy örül a hatósági vizsgálat alapos voltának, és ironikusan megjegyezte, hogy a NAV „2023-ig képes visszamenni egy táska miatt”.

Molnár azt kérte, vizsgálják meg ugyanolyan alaposan más közéleti ügyeket is.

„Matolcsy Ádám Görögországban hogy vásárolhatott 2 milliárdért egy luxusingatlant, Matolcsy György hogy lophatott el több száz milliárd adófizetői forintot a Magyar Nemzeti Bankon keresztül, és hogy lehetséges az, hogy Orbán Viktor strómanja, Mészáros Lőrinc besegített a hatvanpusztai birtok felépülésében.”

Hozzátette, boldogan látná, „ha ezeket a NER-es tolvajokat ugyanilyen intenzitással vizsgálná”.


Link másolása
KÖVESS MINKET:

FELFEDEZŐ
A Rovatból
Viccesnek találta az őt megállító magyar rendőr káromkodását a Dunán utazó német turista
A 26 éves férfi egy 950 eurós felfújható csónakkal evezett Bécstől Budapest felé. A BRFK szerint fürdőeszközzel közlekedett a Dunán, méghozzá minőségi tanúsítvány nélkül. Büntetést végül nem kapott.


Augusztusban a Dunán igazoltattak egy 26 éves német kajakost, mert a rendőrök úgy ítélték meg, hogy a felfújható hajója nem alkalmas folyami közlekedésre – számolt be róla az RTL Híradó. A találkozásról készült felvétel a rendőr szóhasználata miatt gyorsan terjedni kezdett a közösségi médiában.

A férfi az RTL Híradónak azt mondta, korábban sokat keresgélt, milyen hajóval utazzon.

„Nem hiszem, hogy teljesen tisztában voltak vele, hogy pontosan milyen hajóm volt. Nagyon sokat keresgéltem korábban. Szerintem azt hitték, hogy egy olcsó gyerekhajó lehetett, pedig ez egy profi csónak, amin biztonságos utazni”

– fogalmazott a 950 eurós (nagyjából 360 ezer forint) vízijárművéről. Hozzátette, öt napja gond nélkül vízen volt: Bécsből indult, Budapestet célozta, és már csak néhány kilométerre járt tőle.

A videót a német utazó csak pár napja tette közzé. A felvételen látható és hallható, hogy az igazoltató rendőr a csónakon végigmutatva azt kérdezi:

„Mi a lófasz ez?”.

A férfi elmondta, ChatGPT-vel fordította le, mit mondott a rendőr, és az esetet viccesnek tartja.

Az RTL-nek

a Budapesti Rendőr-főkapitányság azt közölte, a férfi nem vízijárművel, hanem fürdőeszközzel közlekedett, amelynek nem volt minőségi tanúsítványa, ezért állították meg.

A Mahart korábbi igazgatója, Szalma Botond szerint bármivel lehet a Dunán közlekedni, és első ránézésre meg lehet állapítani, hogy egy jármű alkalmas-e a vízi közlekedésre. Hozzátette, a rendőrök bárkit igazoltathatnak, majd el kell engedni, ha „volt rajta mentőmellény és a vízijárműve úszott, és még egyebeknek is megfelelt”. A 26 éves német végül büntetés nélkül tovább evezett, és elérte a Margit-szigetet.


Link másolása
KÖVESS MINKET:


FELFEDEZŐ
A Rovatból
Napokon belül nyit az új budapesti pláza - ilyen üzletek lesznek a Zenit Corsóban
A 6,7 hektáros területet városi sétánynak is kialakították. 11 ezer m² kiskereskedelmi tér, az üzletek 85%-a már tavasszal bérlőre talált.


A jövő héten megnyitja kapuit Zugló új bevásárlóközpontja, a Bayer Construct Zrt. kivitelezésében megépített Zenit Corso – írja a vg.hu. A Bosnyák tér mögötti, 6,7 hektáros területre tervezett pláza bevásárlóközpontként és modern városi sétányként is funkcionál.

A XIV. kerület új városközpontjának szánt létesítmény hivatalos megnyitója október 16-án lesz. A kerület Budapest negyedik legnépesebb része, több mint 118 ezer lakossal.

A bevásárlóközpont körülbelül 11 ezer négyzetméter bérelhető kiskereskedelmi teret kínál, az üzlethelyiségek 85 százaléka már tavasszal bérlőre talált. A földszinten kisebb szolgáltatók és teraszos vendéglátóhelyek működnek, az első emeleten a nagyobb alapterületű üzletek kapnak helyet.

Az október 16–22. közötti nyitóhéten programokkal, gasztronómiai meglepetésekkel és akciókkal várják a látogatókat. A bevásárlóközpontban több ismert márka jelenik meg, köztük az Aldi, a Barber Shop Budapest, a Bortársaság, a Libri, a Flying Tiger, a Pepco, az OTP, a Kik, a K&H, a Sinsay és a Rossmann.


Link másolása
KÖVESS MINKET:

Ajánljuk

FELFEDEZŐ
A Rovatból
„This is... mi a lófasz ez?” - Nem hitt a szemének a vízirendőr, hogy mivel tartott Budapestre egy német világutazó
A német férfi később a ChatGPT-be írta be, hogy mit mondott a csónakjára a magyar rendőr. Végül elengedték, és eljutott a Margit-szigetre.
Maier Vilmos - szmo.hu
2025. október 11.



A vízirendőrök Budapest határában megállítottak egy külföldi férfit, aki felfújhatós minikajakkal evezett a Dunán. A tartalomgyártó többnapos túrára indult, állítása szerint alaposan utánanézett a választott eszköznek, és szerinte biztonságos vele haladni.

A német influenszer Bécsből tartott Budapest felé, amikor a járőrök kiszúrták Niklas szokatlan járművet. Előbb angolul szóltak hozzá, majd egyikük magyarra váltott, és a jármű láttán így reagált:

„This is… Mi a lófasz ez?”

A férfi később a mondatot a ChatGPT segítségével fordíttatta le, derül ki az RTL Híradóból.

Niklas elmondta, hogy az első benyomás gyerekjátéknak tűnhet, de a minikajak ára csaknem ezer euró, és szerinte hosszabb távon is használható. Hozzátette, öt napja evez a Dunán, eddig gond nélkül, és hosszú keresés után döntött a csónak mellett. A rendőrök eleinte nem fogadták el az érvelését, nem akarták továbbengedni.

A Budapesti Rendőr-főkapitányság szerint a férfi nem vízi járművel, hanem felfújhatós fürdőeszközzel közlekedett, amelynek nincs minőségi tanúsítványa. A Dunán csak tanúsítvánnyal rendelkező, hajózásra alkalmas állapotú járművel lehet közlekedni.

Végül elengedték a férfit, és elérte célját, a Margit-szigetet.

Az RTL riportját a nem mindennapi esetről itt lehet megnézni:


Link másolása
KÖVESS MINKET:

Ajánljuk