Ilyen egy jól összerakott lakáshirdetés
Lakást eladni mindig komoly döntés, mert legtöbbször az ember legnagyobb vagyontárgyáról van szó, amihez a pénzügyi vonalon kívül jelentős érzelmi kötelékek kis fűzik. Annak érdekében, hogy gyorsan és jó áron el tud adni a lakásod egy igazán jól megszerkesztett hirdetésre lesz szükséged, mert a lakás hirdetések után keresnek fel az érdeklődök, akikből később valaki majd a vevőd lesz.
Fotó, fotó és még több fotó
Az a helyzet, hogy nincs olyan szöveges leírás, ami pótolni tudná a képanyagot. Még mindig lehet olyan ingatlan hirdetéseket látni, ahol csak szöveges leírást találunk a kiszemelt lakásról képeket azonban nem. Az emberek többsége ezeket ki sem nyitja csak tovább görget egy olyan hirdetés irányába, hol már a fő hírfolyamban is látunk legalább egy fényképet.

Éppen ezért kulcsfontosságú, hogy a legtetszetősebb fényképet választ a borítóképnek, ami majd bevonzza a hirdetésre kattintókat, hogy még információt megtudjanak az otthonodról. Főképnek azonban soha ne válassz mellékhelyiségről készült fotót hiába néz ki szuperül!
Egy kép beszédesebb ezer szónál is, így ha valóban szeretnéd eladni a lakásodat záros határidőn belül, akkor rá kell szánni azt a plusz energiát (és esetleges többlet költséget), hogy fényképesen kerülhessen ki az adott adatbázisba a te otthonod is.
Erről a témáról rengeteget lehetne írni, de most megpróbálom dióhéjban összefoglalni:
- Mindig világosban fotózd az ingatlant! Ne este, behúzott függönyök mellett, mert nagyon előnytelen lesz a kép!
- Legyen tisztaság és rend a fényképeken! Egyrészt a nagyon lelombozó látni a púposra rakott szennyeskosarakat, másrészt eltereli a figyelmet például a szanaszét szórt gyerekjáték halmaz a lényegről a gyerekszobáról vagy a nappaliról. Tegyük még hozzá, hogy a mosogatóban tornyosuló mosatlan edény, stb. nem sugallna rólad olyan képet, ami kedvező lenne, ha valaki azon töri a fejét, hogy utánad szeretne-e abban az ingatlanban élni vagy sem, mivel azt a (téves) következtetést vonhatja le, hogy te nem törődsz a környezeteddel így a lakásodra sem fordítottál kellő figyelmet.
- Mutassanak a fényképek minél többet a lakásból, a helyiségekből és kevesebbet a személyes tárgyakból! Az a jó kép, ahol látom a nappali minél nagyobb részét vagy a konyhabútor jelentős részét. Ellenben ha kép több mint felét a függöny és az elé állított teregető tölti ki, akkor gond van.
- Ne legyenek emberek és házi kedvencek a képeken! Bár elsőre talán jó ötletnek tűnhet egy cuki kutyus a képen, valójában csak zavaró a hirdetést böngészők számára.
"Hány képet mellékeljek a hirdetésemhez?"
Na ez egy olyan kérdés, amire nincs egyértelmű válasz. Ideális ha minden helyiségről készül legalább egy felvétel, de a szobákról, a konyháról és a fürdőről minimum legyen fent képanyag. A WC-ről mondjuk nem feltétlen kell külön, ha stílusában megegyezik a fürdőszobával, amiről sikerült klassz képet lőni.
Ezeken kívül tölthetsz fel a társasházról kívülről egy képet, a társasház földszintjéről vagy az erkélyről kilátással egybekötve, de csak akkor ha valóban érdemes, szép és látványos. Ugyan ez vonatkozik az előszobára és a helyiséget összekötő folyósokra is!

Ha muszáj lenne, akkor 4-12-ig határoznám meg az ideális fényképek számát,
mert ennél kevesebb túl keveset mutat, míg a több már szükségtelen, mert ennyiből el tudják dönteni a lakás hirdetéseket böngészők, hogy megnéznék-e személyesen vagy nem.
Kell alaprajz!
A kisebb városokban előfordulhat, hogy egy adott négyzetméteres panellakás csak egy adott alaprajz szerint kapható, mert egyszerűen nem építettek belőle másfélét a környéken, tehát az összes 55 négyzetméteres ingatlan egyforma elrendezésű. Ezt a lokálpatrióta közösség jól tudhatja, de ne felejtsd el, hogy a lakásodat olyan ember is megveheti, aki egyáltalán nem ismerős a városban vagy a környéken.

Felesleges lenne őket kizárni (vagy elkedvteleníteni a lakásodtól) csak azért, mert pár perc alatt nem rajzoltál (vagy töltöttél le a netről) egy alaprajzot. Nem kell profinak lennie, csak látszódjon, hogy melyik helyiség hol helyezkedik el a lakáson belül, és némi méretarány tartás is plusz pontot ér. Arról nem is beszélve, hogy odafigyelésre vall az alaprajz megléte az ingatlan hirdetésben, ami erősíti a gondos lakástulajdonos képet rólad, ami sosem hátrány egy lakás adás-vételi folyamatnál.
Lapozz a folytatásért!