FELFEDEZŐ
A Rovatból

Hihetetlen sztori: soha nem gondolta volna a magyar Jack Sparrow, hogy találkozhat Johnny Depp-pel

Adámra az éj közepén hirtelen hirtelen rádudált egy autó. Megosztotta egészen különleges történetét.


Ahogy arról többször is beszámoltunk, Magyarországon forgatta legújabb, Modi című filmjét Johnny Depp. Ennek köszönhetően sok rajongója láthatta őt közelről, Slemmer Ádámnak azonban egészen egyedi a története.

Húsz évvel A Karib-tenger kalózait követően a film egy rajongói folytatást kapott, amit pont magyar alkotók készítettek. A film rendezője és egyben főszereplője, Slemmer Ádám pedig hűen formálja meg benne a közkedvelt Jack Sparrow kapitányt.

A rendező és színész most egy bejegyzésben osztotta meg különleges történetét, amiben elmondja, hogyan találkozhatott az igazi Jack Sparrow-t megformáló Johnny Deppel.

„A napokban történt ugyanis, hogy egy halloweeni buliról hazafelé jövet (persze nyilvánvalóan Jack Sparrow öltözetben) reggel a Jászain a kapualjban, miközben próbáltam elővarázsolni a kulcsomat, hirtelen dudálva az úttest közepén megállt egy autó, amiből egy idősebb külföldi hölgy ugrott ki. Az úttesten átszaladva odarohant hozzám, szeretett volna készíteni rólam egy fotót. Mivel egész este rengetegen kértek velem közös képet, ezért nem volt ebben semmi különös” – kezdte történetét Ádám.

„Kedves, mosolygós volt, elkészítette a képet, majd hirtelen annyit mondott, hogy 'you look very cool, but you know this is my costume!', elsőre nem igazán értettem mire gondol,

vissza is kérdeztem, hogy érti, hogy ez az ő jelmeze. Ekkor válaszolt, hogy úgy érti, hogy ő a Karib-tenger kalózai jelmeztervezője. Na, erre igencsak ledöbbentem... majd hirtelen felismertem és visszakérdeztem, hogy Ön Penny Rose? Kissé kikerekedett a szeme, ezen ő is megdöbbent, hogy ugyan honnan tudom a nevét...

Elmondtam, hogy rengeteg werk videót, behind the scenes-t láttam, amiben interjúkat adott és bemutatta a karib filmek jelmezeit. Elmosolyodott, bemutatkoztunk, elmondtam, hogy hatalmas megtiszteltetés vele találkozni, hiszen egy fantasztikus jelmeztervező és egy abszolút példaképem!” - folytatja a már ezen a ponton is sok véletlent tartalmazó történetet. De itt még koránt sincs vége:

„Mondta, hogy épp Johnny Deppel forgat itt Budapesten (a Modi című filmet) és megmutatná neki a képet, mert szerinte nagyon igényes és szép munkát végeztem a Jack ruhával. Különösen a kabátom tetszett neki, amihez az anyagot még régen külföldről rendeltem.

Végül telefonszámot cseréltek, és Penny Rose személyesen hívta fel, hogy elvigye a Modi forgatásának utolsó napjára. A találkozásról Ádám ezt írta:

„Johnny Depp egy fekete sátor előtt állt és beszélgetett a stábbal. Penny Rose odaugrott hozzá, hogy érkezett egy különleges vendég, majd rám mutatott. Johnny ekkor észrevett, próbáltam leplezni az izgatottságot, de azért nem mondom, hogy könnyű volt.

Ahogy meglátott, elmosolyodott, majd ő is egyből Jack Sparrow bőrébe bújt és a tipikus mozdulatokkal és beszéddel közeledtünk egymáshoz”

Ezt követően még kicsit beszélgetett a világsztárral, majd megköszönte a jelmeztervezőnek az életre szóló élményt, aki válaszul azt mondta:

„Ádám, mégis mennyi esélye volt annak, hogy így összefutunk? Szinte semmi. De ha már így történt, akkor csak megteszem ezt az apróságot, hogy összehozzuk a találkozót”

A képeket és a teljes sztorit itt lehet elolvasni:

(via: Blikk)


Link másolása
KÖVESS MINKET:

Népszerű
Ajánljuk
Címlapról ajánljuk


FELFEDEZŐ
A Rovatból
Ne halogasd a karácsonyi teendőket – a tudatos tervezés idén is a nyugodt ünneplés záloga
Így rendelj karácsonyra időben: fontos határidők a Magyar Postától!


Ahogy közelednek a hűvös reggelek, egyre több jel árulkodik arról, hogy az ünnepi időszak bizony itt kopogtat az ajtónkon. A kirakatokban megjelennek az ünnepi fények, a kávézókban a fahéjas latték, és lassan felcsendül az első karácsonyi dallam. Ilyenkor sokan még legyintenek –„ráérek még”–, aztán hirtelen december közepén kapkodva próbálják elintézni az ajándékvásárlást és a csomagrendeléseket.

Novemberben még nagyon távolinak érződik a karácsony, ezért a legtöbben hajlamosak elodázni a teendőket. De vajon miért várunk az utolsó pillanatig? Csirmaz Luca pszichológus szerint a halogatás nem csupán időgazdálkodási hanem érzelemszabályozási probléma. „Amikor egy feladattal – például az ajándékvásárlással – találkozunk, gyakran bizonytalanságot élünk át: szeretnénk jól választani, ráadásul a már így is zsúfolt napjainkba nehéz beilleszteni még egy átgondolást igénylő teendőt. Ilyenkor sokszor automatikusan halogatunk – nem lustaságból, hanem egyfajta érzelmi önvédelemből. Abban bízunk, hogy később több energiánk lesz hozzá, ám a feladat valójában addig is ott ül a vállunkon, és nem oldódik meg magától.” – vélekedik a szakember.

A tudatos tervezés tehát amellett, hogy az ajándékok gördülékeny beszerzését segíti, a saját mentális egészségünkre is pozitív hatással van. A karácsony előtti időszak így nem a rohanásról és a kapkodásról, hanem a ráhangolódásról szólhat.

Rendelj időben!

A tervezés során az egyik legfontosabb feladat az ajándékok időben való beszerzése. A Posta ezért idén is felhívja a figyelmet arra, mikor érdemes megrendelni a karácsonyi ajándékokat ahhoz, hogy azok biztosan időben a karácsonyfa alá kerüljenek.

Ebből a szempontból a legnyugodtabb hónap a november: ekkor még bőséges a választék,

és aki november 30-ig leadja rendelését a távol-keleti webáruházakban (például a Temu, Shein vagy az AliExpress oldalán), az elkerülheti a csúcsidőszak túlárazásait is és a hosszabb átfutási idő miatt sem kell aggódnia.

December elejével kezd sűrűsödni a forgalom, nemcsak a boltokban, hanem a webáruházak honlapján is.

A hazai webshopokból legkésőbb december 12-ig érdemes vásárolni.

December közepétől azonban már minden nap számít. Ilyenkor sokan próbálják pótolni az elmaradt ajándékvásárlást, a rendelések száma drámaian megugrik, viszont számolni kell a webshopok átfutási idejével is. A Magyar Postánál a végső feladási határidő belföldi címre december 19.

MPL csomagautomaták – 24/7 rugalmasság

A gördülékeny kézbesítést országszerte több mint 700 MPL csomagautomata és mintegy 3000 postapont teszi lehetővé házhoz szállítás mellett. Az automaták egyik legnagyobb előnye, hogy a nap 24 órájában elérhetők, így mindenki a saját ritmusához igazítva veheti át csomagját – akár egy késő esti séta vagy reggeli kávé közben.

Mert aki időben rendel, az nyugodtan ünnepel

A karácsonyi készülődés lehet meghitt, békés és örömteli is – ha időben elkezdjük. A tervezés nem kizárólag szervezési kérdés, hanem lelki felkészülés is az ünnepre. Érdemes tehát már most átgondolni a teendőket, megírni az ajándéklistát.

Miután összeállítottuk a listát, gondoljunk arra is, hogyan szeretnénk átvenni a megrendelt csomagokat. Érdemes az MPL csomagautomatát választani, így kényelmesen vehetjük át a karácsonyra szánt ajándékokat, és nyugodtan várhatjuk a szentestét.


Link másolása
KÖVESS MINKET:

Ajánljuk
FELFEDEZŐ
A Rovatból
Pottyondy Edina Orbán Viktor rajzáról: Ezen a debileknek készült Rorschach-teszten kattog az ország, miközben a kormány pénzügyi mentőcsomagot kér Amerikától
Az oroszoknak kitett magyar külpolitika, a haza megmentése és a kuruzsló miniszterelnök képe is előjön a legújabb videóban. A humorista pontokba szedte, hogy milyen szerepekben, milyen képekben jelent meg az elmúlt héten Orbán Viktor.


Ismét jelentkezett az elmúlt hét közéleti történéseinek sajátos elemzésével Pottyondy Edina. A közélet sokat emlegetett "turbulenciáját" mutatja, hogy a humorista videói már nagyon ritkán maradnak a korábbi 15 perces időkereten belül.

Az ezúttal 18 perces videót Pottyondy lényegében végig Orbán Viktornak szánta, bemutatva, hogy az elmúlt 7 napban milyen szerepekben tetszelgett a miniszterelnök. A korábbi politikus véleménye szerint ezek a következők:

  • Gasztropolitikus (Orbán látogatása a kínai étteremben és a fajkeveredés)
  • Orbán, az agymenő (a Rónai Egon-interjú közben készült rajz elemzése)
  • Az önsajnáltatás mestere (ki mindenki hibás az ország állapotáért – a kormányt kivéve)
  • A védelmező apa (aki megmenti Magyarországot a háborútól, a migrációtól és a gyerekek bántalmazásától)
  • Sunnyogás, fenyegetés, megfélemlítés (ha nem én leszek a miniszterelnök...)
  • Osztogató (a 14. havi nyugdíj mint az idősek megmentése)
  • A gyógyító
  • A tapasztalt vezető (aki ismeri és kiismeri a világ összes fontos politikusát, vezetőjét)

Pottyondy természetesen egyik meghatározásnál sem fukarkodik az iróniával. Szó van többek között a Lavrovnak örökbe adott „jó fésült hónaljszőréről” „Szijjártó Petiről”, a Novák Katalinnak adott „havi hatmilliós hallgatási pénzről” vagy épp az interjúról interjúra gyurcsányi módon „mást hazudozó” miniszterelnökről.

Különösen sok időt szentelt Orbán Viktor ATV-s interjújára. Mint arról korábban mi is írtunk, a miniszterelnök 15 év után adott interjút a részben ellenzéki csatornának. Később pedig megmutatta azt a rajzot, amit magának "firkált" az interjú közben. Pottyondy Edina szerint ugyanakkor az ország túl sokat foglalkozik ezzel a jelentéktelen aprósággal. A közéleti hangsúlyeltolódást érzékeltetve úgy fogalmazott:

„Ezen a debileknek készült Rorschach-teszten kattog az ország, miközben a kormány pénzügyi mentőcsomagot kér Amerikától”.

Pottyondy Edina videója

Link másolása
KÖVESS MINKET:

Ajánljuk

FELFEDEZŐ
A Rovatból
„Maradj csendben, malacka!” – Trump leteremtette a riporternőt, aki kérdezni akart tőle
A riporternő az Epstein-aktákról kérdezte az amerikai elnököt még a hétvégén az Air Force One fedélzetén.


Donald Trump keményen leteremtett egy riporternőt, aki az Epstein-aktákról kérdezte őt még a hétvégén az Air Force One fedélzetén.

„Maradj csendben! Maradj csendben, malacka!”

– mondta a riporternőnek Trump, miközben mutatóujjával az arca felé bökött, majd mintha mi sem történt volna, folytatta a sajtótájékoztatót. Később kiderült, hogy a Bloomberg tudósítójáról, Catherine Lucey-ről van szó.

A riporternő azt a kérdést tette fel az amerikai elnöknek, hogy ha nincs rejtegetnivalója, miért viselkedik úgy, mintha mégis lenne. A kérdések azokra a frissen előkerült levelekre vonatkoztak, amelyekben a szexuális bűnöző Jeffrey Epstein azt állította, hogy Trump „tudott a lányokról”.

A botrányos jelenet előtt az elnök még azzal próbált védekezni, hogy fogalma sincs, Epstein miért írhatott ilyesmit. Ehelyett másokra, például Bill Clintonra és Larry Summersre próbálta terelni a gyanút, akik szerinte közeli kapcsolatban álltak Epsteinnel. A saját viszonyát a néhai üzletemberrel „nagyon rossznak” festette le.

Az amerikai Képviselőház egyébként kedden szinte egyhangúlag, 427 igen és mindössze egyetlen nem szavazattal megszavazta a Epstein-akták nyilvánosságra hozatalát. A döntés a Szenátusra vár, de Donald Trump elnök, aki korábban még tiltakozott, most bejelentette, hogy aláírja a törvényt.

(via Telex)


Link másolása
KÖVESS MINKET:

Ajánljuk

FELFEDEZŐ
A Rovatból
„Csípősen, mustárral” – Orbán Viktor meghívta a lányát egy hot dogra Washingtonban
A miniszterelnök két csípős, mustáros hot dogot kért, majd egy „spontán” apa-lánya szelfit is lőttek. Az is kiderült, hogy Orbán Ráhel még egyetlen hot dogot sem evett azóta, hogy kiköltözött az Egyesült Államokba.


Egy washingtoni hot dog árusnál tűnt fel Orbán Viktor miniszterelnök az amerikai látogatása során. A miniszterelnök erről kedden posztolt egy videót a közösségi oldalán. A felvételen a New York-ban élő lányát, Orbán Ráhelt hívja meg egy hamisítatlan amerikai hot dogra Washingtonban.

„Na, Rasi! Meghívlak egy hot dogra. Kérsz hot dogot?”

- kérdezte a lányától Orbán, mire Ráhel közölte, hogy nem is evett hot dogot, mióta Amerikában van.

„Szép délutánt kívánok, fiatalember!”

– köszöntötte a miniszterelnököt az árus.

Végül két csípős, mustáros hot dogot kértek, majd a miniszterelnök kifizette értük a 7 dollárt.

„Na gyere apa, csináljunk egy szelfit!”

- mondta Ráhel, majd azt is láthattuk, ahogy belekóstolnak a hot dogba.

„Spicy!”

- állapította meg Orbán.

Orbán Ráhel egyébként nemcsak a hot dogozás miatt volt Washingtonban, részt vett azon a gálavacsorán is, amelyet a magyar nagykövetségen rendeztek. A gálát azután tartották, hogy a magyar delegáció több kérdésben is megállapodott Donald Trump amerikai elnök kormányával. A miniszterelnök november 7-én, pénteken egyeztetett a Fehér Házban, ahol a megbeszélések középpontjában energetikai, védelmi és gazdasági témák álltak.


Link másolása
KÖVESS MINKET: