HÍREK
A Rovatból

Bruti: „A Fidesz a világ legveszélyesebb ipari tevékenységet hozta a városba” – több ezren tüntettek Debrecenben az akkugyárak ellen

A szervezők szerint nincs jobboldali és baloldali asztma vagy koporsó, csak az akkumulátorgyár, ami veszélyes a helyiek egészségére. A Tisza Párthoz igazolt humorista a Fidesznek és az ellenzéknek is üzent.
Malinovszki András - szmo.hu
2025. február 01.



Több ezren vonultak szombaton Debrecenben és Mikepércsen, hogy tiltakozzanak az akkumulátorgyárak ellen. A demonstrálók gyalogosan közelítették meg az ipari parkot, ahol több gyár és beszállító üzem is működik – számolt be a Magyar Hang.

A debreceni főtéren körülbelül 1500-2000 ember gyűlt össze. A demonstrálók között ott voltak a Miakő (Mikepércsi Anyák a Környezetért Egyesület) és a Hajdú-Bihar megyei Tisza Szigetek tagjai. A tömeg előtt Bruti, vagyis Tóth Imre humorista is felszólalt, aki nemrég bejelentette, hogy a Magyar Kétfarkú Kutya Pártból a Magyar Péter vezette Tisza Párthoz csatlakozott. Beszédében az ellenzéket és a Fideszt is bírálta.

„Hogyan tudnék áldebreceni lenni, ha 55 éve itt élek? Több éve élek a városban, mint Pósán vagy Papp László debreceni polgármester”

– mondta Pósán László fideszes országgyűlési képviselő kijelentésére reagálva.

Bruti szerint a városvezetés megpróbálja összemosni az akkugyár ellenzőit az erőszakkal és fenyegetésekkel. Korábban valaki telefonon akasztással fenyegetett meg egy oktatási intézményi dolgozót, mert nem csatlakozott a tüntetéshez, emiatt a városvezetés feljelentést tett.

A humorista Kósa Lajos országgyűlési képviselőnek is üzent. „A stand upban cseszheti a 20-40 százalékot, nem csurran-cseppen vissza semmi” – mondta, utalva arra, hogy szerinte Kósa humoristaként próbál érvényesülni.

A demonstráció során az akkumulátorgyártás veszélyeiről is szó esett.

Bruti szerint a Fidesz a világ legveszélyesebb ipari tevékenységét hozta Debrecenbe, és a városvezetés ebben partner volt.

Kijelentette, hogy a kiszolgáló üzemek még veszélyesebbek.

A tüntetés a Debrecen és Mikepércs között található Déli Gazdasági Övezetben folytatódott, ahol körülbelül 500 ember gyűlt össze a kínai Semcorp üzeme előtt.

Kozma Éva, a Miakő vezetője hangsúlyozta, hogy nincs „jobb- vagy baloldali asztma” és „jobb- vagy baloldali koporsó” sem. Szerinte a tiszta környezet hiánya és a debreceni egészségügyi ellátás terhei is problémát jelentenek. Az akkumulátorgyárak kibocsátásának szemléltetésére IBC-tartályokat helyeztek a színpadként szolgáló teherautóra.

Úgy véli, a városvezetés a gazdasági fellendülésről beszél, de nem mindegy, milyen áron. Szerinte ez az iparpolitika kizsákmányoláshoz és a környezet tudatos tönkretételéhez vezet. Azt sürgette, hogy ilyen nagyberuházásoknál legyen kötelező a népszavazás, és a lakosságot ne hagyják ki a döntésekből.

Pocsai Gyula, a Nem Félünk Tisza Sziget kapcsolattartója szerint az akkugyárak működéséhez nincs megfelelő szabályozás Magyarországon. Úgy látja, hogy a beruházók a profitért jöttek az országba, de sem megfelelő mennyiségű víz, sem munkaerő nem áll rendelkezésre, ezért egyre több munkásszállót kell építeni.


Link másolása
KÖVESS MINKET:

Népszerű
Ajánljuk
Címlapról ajánljuk


HÍREK
A Rovatból
Magyar Péter: Orbán Viktornak ilyen aljas, gusztustalan gondolat után nincs helye a közéletben
A TISZA Párt elnöke kikérte magának, hogy Orbán Szálasihoz, Rákosihoz és Károlyi Mihályhoz hasonlította. Szerinte nem az ő családja volt lelkes kiszolgálója a kommunista terrornak, hanem épp Orbán Viktoré.


Orbán Viktor ma egy újabb határt lépett át, amikor a szokásos gyűlölet félórájában egy demokratikus párt, a TISZA vezetőjeként engem Szálasihoz, Rákosihoz és Károlyi Mihályhoz hasonlított” - írja a Facebookon Magyar Péter ahhoz a videóhoz, amiben a miniszterelnök hétfőn adott interjújának egy részlete látható.

A kormányfő a Harcosok órájában nyilatkozva azt mondta az ellenzéki szereplőkre, hogy „veszélyesek, de közbe azért félnótások”. Majd kifejtette, hogy ez szerinte nem új jelenség a magyar politikában.

Károlyi Mihály, aki szintén egy félnótás volt, és tönkretette az országot, azt a franciák küldték ránk. A Szálasit a németek juttatták hatalomra. A Rákosit meg, aki szintén bolond volt, azt meg az oroszok... illetve a szovjetek. Magyar Pétert meg a brüsszeliek akarják. Ez ugyanaz a történet” - fogalmazott a miniszterelnök.

„Ezzel a mondatával Orbán Viktor egyszerre gyalázta meg a holokauszt és a kommunista terror több százezer áldozatát. Orbán Viktornak ilyen aljas, gusztustalan gondolat után nincs helye a közéletben” - írja a reagáló posztban Magyar Péter. Hozzátette,

„Emlékeztetném a hatvanpusztai maffiafőnököt, hogy nem az én családom volt lelkes kiszolgálója és haszonélvezője a kommunista terrornak, hanem az övé.”

A TISZA Párt elnöke zárásképpen azt írta, Orbán talán „elfelejtette, hogy ha a legjobb barátján, Kövér Lászlón múlik, akkor a Bibó Szakkollégiumot Károlyi Mihályról nevezték volna el.”

„Vége van, elvtársak, lehet elrepülni Moszkvába!” - szúrt oda végül Magyar Péter.


Link másolása
KÖVESS MINKET:

Ajánljuk
HÍREK
A Rovatból
Nem tudott leszállni a Wizz Air Budapest–Zákinthosz járata – Visszafordult Magyarországra
Más légitársaságok gépei sem tudtak landolni a görög szigeten. A Wizz Air transzfert és négycsillagos szállást adott a visszahozott utasoknak.


A Wizz Air vasárnapi 2455-ös számú járata Budapestről indult Zákinthoszra, de a célállomás térségében annyira rossz időjárás fogadta a repülőgépet, hogy a pilóták és a légiirányítók a visszafordulás mellett döntöttek. A 24.hu úgy tudja, a repülőgép az alacsony felhőzet, az erős szél és a rossz látási viszonyok miatt nem szállt le a görög szigeten.

A Wizz Air járata csak az egyik, amelyik nem tudott landolni: más légitársaságok járatai ugyanígy kénytelenek voltak visszafordulni.

A Tudásmorzsák a repülésről Facebook-oldal úgy fogalmazott, „Zákinthosz elesett”, a járat pedig 3 óra 40 perc repülés után tért vissza Ferihegyre.

A Wizz Air folyamatosan tájékoztatta az utasokat arról, hogy a gép miért fordult vissza Budapestre, milyen további teendőjük lesz ezzel kapcsolatban, és hogyan segíti őket a személyzet, valamint a légitársaság. Korábbi közleményben hozzátették, hogy a járat a tervek szerint hétfő délután fél kettőkor indul újra Zákinthoszra.

A légitársaság jelezte, hogy a várakozás idejére transzfert, valamint négycsillagos szállodai elhelyezést biztosított az utasoknak, vacsorával és reggelivel.


Link másolása
KÖVESS MINKET:


HÍREK
A Rovatból
Vesszőfutás címmel írt könyvet írt K. Endre, a kegyelmi ügy egyik főszereplője, Kocsis Máté hányinger ízű bűnről beszél
„Másfél éve cipeljük a politikai terhét egy olyan ügynek, amely a legmélyebb indulatpontján talál el minden normális embert” - a Fidesz frakcióvezetője máris reagált K. Endre kötetének megjelenésére.


Megjelent K. Endre, a kegyelmi ügy egyik főszereplőjének könyve Vesszőfutás – Egy koncepciós per története címmel – hangzott el az RTL Házon Kívül című műsorában.

A Fidesz frakcióvezetője Facebookon reagált a hírre, hosszú posztban bírálta a szerzőt.

„A könyv címe: Vesszőfutás. Természetesen a saját nyavalygásáról szól. Vesszőfutás. Megható, de senki nem fogja megkönnyezni ennek az embernek a személyes problémáit, sőt vagyunk egy »páran« ebben az országban, akik úgy gondoljuk, hogy ezek a bűnözők nem szenvedtek annyit, amennyit megérdemeltek volna”

Kocsis Máté azt írja K. Endre „a könyvírás helyett tehát jobban tenné, ha inkább bocsánatot kérne, és eltűnne örökre. Az ő élete nem vesszőfutás, hanem egy összeomlott, hányinger ízű bűn, kudarc és bukás. Egy morálon kívüli élet, ami minden iránytűjét elvesztette, és kilépett a normalitás egészéből. Senkit nem érdekel a magyarázkodása. ”

A frakcióvezető a politikai következményeket is megemlítette a posztban: „Sokan vagyunk a jobboldalon, akik azt sem tudják, kik maguk, de másfél éve cipeljük a politikai terhét egy olyan ügynek, amely a legmélyebb indulatpontján talál el minden normális embert”, ráadásul „a bűnük mellesleg felépített egy Magyar Péter nevű ócska hazudozót a politikában!”

A rendőrség 2024 márciusa óta folytat nyomozást K. Endre ügyében, amiről az RTL egy évvel ezelőtt készített riportot. A műsorban bemutatott hangfelvétel szerint K. Endre egy bicskei gyermekotthonban molesztált áldozatot próbált rávenni arra, hogy változtassa meg a korábbi vallomását. A Budapesti Rendőr-főkapitányság hivatalból rendelt el nyomozást az RTL Házon kívül című műsorának riportja nyomán. Ahogy áprilisban megírtuk, gyanúsítottat mindeddig nem hallgattak ki.

Via 444


Link másolása
KÖVESS MINKET:

Ajánljuk

HÍREK
A Rovatból
A kormánypárt leszavazta egy vizsgálóbizottság felállítását a Szőlő utcai botrány felderítésére
„Nem akarják, hogy kiderüljön az igazság” - írta meg Dobrev Klára. A DK vezetője az Országgyűlés Igazságügyi Bizottságában kezdeményezte, hogy derítsék ki, ki a Zsolti bácsi és kik érintettek az ügyben.


A kormánypárt leszavazta, hogy vizsgálóbizottságot hozzanak létre Szőlő utcai pedofil-botrány kivizsgálására - a hírt Dobrev Klára közölte a közösségi oldalán. Azt írta:

"A Fidesz-KDNP képviselői ma az Országgyűlés Igazságügyi Bizottságában LESZAVAZTÁK a Szőlő utca ügyében általam kezdeményezett parlamenti vizsgálóbizottságot. Nem akarják, hogy kiderüljön az igazság; nem akarják, hogy rács mögé kerüljenek azok a magasrangú politikusok, akik a saját, beteges szexuális vágyaik kielégítésére használták ezeket a gyerekeket, és nem akarják, hogy kiderüljön: ki az a Zsolti bácsi. Szégyen és gyalázat! A KDNP-s Vejkey Imre, Semjén Zsolt párttársa még ki is állt a védhetetlen és önleleplező döntés mellett."

A DK vezetője kommentben még hozzátette: "A kormány megtorlással fenyeget minket, akik ki akarjuk deríteni az igazságot, hát rajta! Én nem félek. Az áldozatoknak jár ennyi, a bűnösöknek felelniük kell!"


Link másolása
KÖVESS MINKET:

Ajánljuk