A Rovatból

Hé, nem csak az árak miatt járnak turkálóba ruhát venni az emberek!

Még legalább 6 egyéb okuk van rá. És használt ruhát venni egyáltalán nem ciki.

Link másolása

Sokan azt hiszik, hogy kizárólag azért járnak second hand üzletekbe a nők és férfiak, mert nincsen elég pénzük. Rendszeresen látok az üzenőfalamon olyan posztokat, amik arról szólnak, hogy XY az egyik ismerős turkálóból jött ki, amikor a posztoló találkozott vele, és hogy mekkora szégyen az az országnak, ha egy pedagógus/mérnök/irodai asszisztens/könyvelő stb. turiba jár. Mert hogy ez az mutatja, mekkor a szegénység.

A posztok kisebb része meg arról szól, milyen ciki használt ruhát venni, hát ez borzasztó, ők föl nem vennék, undorító.

Ami azt illeti, ebben semmi gusztustalan nincsen, hiszen ezeket a ruhákat nem úgy veszi fel az ember, ahogyan a boltból kihozta, hanem előtte ALAPOSAN KIMOSSA.

Én már csak tudom, én is járok turiba, elég régen.

A másik tévedés az, hogy a turkáló önmagában a szegénység fokmérője. A helyzet az, hogy az igazi fokmérője az, ha már oda sem tud elmenni valaki. Az eltelt 10-15 évben azt láttam, hogy a legszegényebb rétegekből rengetegen "kikoptak" sajnos a használtruha üzletekből, mert már arra sincsen pénzük, hogy kilónként 2000-3000-4000 forintot adjanak a ruhákért, kabátokért... De ez teljesen más téma, nem ide akartam kilyukadni.

Azt szeretném leírni, miért nem cikkancs turiból öltözni, és az árakon kívül milyen okból járnak oda az emberek.

1. Ez az újrahasznosítás egyik módja

A tudatos vásárlók, illetve azok, akik szeretnének úgy élni, hogy minél jobban közeledjenek a hulladékmentes életmódhoz szívesen vesznek ruhát second hand shopokban. a fast fashion üzletek ugyanis nem tartoznak a fenntartható kategóriába, a halmozásra szocializálnak, arra késztetnek, minél több ruhát vegyél, ami nem kell, azt pedig dobd el. Ez pazarlás.

Ha azonban turiba jártok, és nem a mennyiségre, hanem a minőségre mentek, valamint olyan darabokat választotok amelyek méretben tökéletesek rátok, és más ruhadarabokkal jól kombinálhatók, és persze jól is állnak nektek, akkor már nem pazaroltok.

2. A gyerekeknek sokszor jobb itt vásárolni

Nem csak azért, mert iszonyú gyorsan növik ki a ruháikat. Hanem azért is, mert iskolai, óvodai, bölcsődei "játszós" és "tesis" ruháért, amiben a gyerek időnként szó szerint a sárban, porban csúszik, tök felesleges tízezreket kiadni. Különösen, ha egy játszós ruhatárat néhány ezerből is meg tudsz venni. És nem fogod sajnálni, ha hamar tönkremegy.

3. Biztosan kapsz a méretedben, és nem fog fintorogni az alakodra a modell alkatú eladólány

Gyakran tapasztaltam soványként és duciként is, hogy PONT AZ ÉN méretemben nem volt valami, ami megtetszett. És azzal is szembesültem, hogy a butikok eladói úgy tudnak egy szempillantás alatt végigmérni, hogy elmegy a kedvem a vásárlástól. És ha szerencsém van, nem szólnak be, mint az egyik barátnőmnek: "Csak nem gondolja, hogy a maga alakjára fog kapni ruhát?"

Szóval a használtruha üzletekben, ahol ömlesztve van egy csomó méret és fazon, sokkal nagyobb eséllyel kap az ember olyan darabokat, amelyek akkor is jól állnak neki, és amelyekben akkor is csinos, ha történesen túlsúlyosak vagy az átlagnál vékonyabbak. Nekem az angol konfekció jött be, méretezésben és szabásban is.

4. Nem fog szembejönni minden sarkon

Amíg más üzletekből öltöztem, ilyesmibe belefutottam...

5. Ha tönkremegy, nem fogod annyira sajnálni

10 éve egy meg nem nevezett, menő üzletben tél végi leértékelésen vásároltam be - megjegyzem, így sem volt olcsó - nadrágot, blúzt, pólót, pulóvert stb. A nadrágot 2 hónap múlva dobhattam ki, mert szétfeslett és kiszakadt a varrás mentén. Az egyik blúz az első mosás után csúnyán kibolyhosodott. Egyetlen darab sem tartott sokáig. Na, akkor határoztam el, hogy többé nem vásárolok normál üzletben...

6. A szokásos ár töredékéért alakíthatsz ki magadnak ütős alapruhatárat

Amiben alkalmi és hétköznapi ruhák is szerepelnek. Nekem nagyon bejött, pár klasszikus meglévő alapdarab mellé csak egy-egy újat kell néha vásárolni ahhoz, hogy divatos legyek.

És te mit gondolsz a turkálókról?

Link másolása
KÖVESS MINKET:

Népszerű
Ajánljuk
Címlapról ajánljuk


ÉLET-STÍLUS
Nagyon a zsebedbe kell nyúlnod, ha a budapesti agglomerációban akarsz ingatlant – mutatjuk, hol a legdrágábbak
Majdnem 20 százalékkal nőtt a négyzetméterár, nincs nagy meglepetés a települések listáján.
MTI/Máthé Zoltán - szmo.hu
2024. április 26.


Link másolása


A Duna House csütörtökön közölte adatait az MTI-vel, amikből kiderül, hogy 2023-hoz képest nőtt az adásvételek száma, az otthonteremtés költsége pedig 10 millió forinttal nőtt a Budapest környéki területek ingatlanpiacán.

Tavaly a gazdasági nehézségek és magas hitelkamatok miatt országosan csökkent az ingatlanvásárlási kedv, ami az agglomerációban is éreztette hatását, 2022-hez képest 18 százalékkal esett vissza a forgalom.

Az ingatlanközvetítő adatai alapján idén is a nyugati szektorba vágyók (Biatorbágy, Budajenő, Budakeszi, Budaörs, Páty, Törökbálint, Zsámbék) fizetik meg a legmagasabb átlagos négyzetméterárat, ami jelenleg 19 százalékkal több, mint tavaly, 824 ezer forint.

12 százalékos emelkedést tapasztaltak a délkeleti szektorban is (Alsónémedi, Gyál, Gyömrő, Maglód, Ócsa, Üllő, Vecsés), ott jelenleg átlagosan 569 ezer fointba kerül egy négyzetméter.

Link másolása
KÖVESS MINKET:

ÉLET-STÍLUS
A Rovatból
Drága lesz idén a családi nyaralás, akár 30 ezer is lehet csak a strandbelépő
Van olyan strand, ahol a családi jegy is 23.700 forintra jön ki naponta. Ahol pedig nincs ilyen, ott még drágább lesz bejutnia egy családnak.

Link másolása

<

Drága lesz idén strandolni, egy család számára már a belépő is több tízezres kiadást jelent majd – derül ki a Blikk összeállításából. Azt írják:

Van olyan strand, ahol a családi jegy is 23 700 forintra jön ki naponta. Ahol pedig nincs ilyen összevont kedvezményes belépő és két gyerekjegyet is muszáj venni, a számla közelít a 30 ezer forinthoz.

Budapesten a legnépszerűbb a Palatinus a lap szerint, ahol június 15-től 5000-5500 forint lesz a belépő. Az előszezonban egy családi belépő 11 ezer forint, június közepétől már 13 900 illetve 15 300 forintot kell fizetniük, létszámtól és hétköznaptól, hétvégétől függően.

Kiemelkedik az áraival Hajdúszoboszló, ahol 8500-9000 a felnőtt jegy, a gyerekeknek pedig 5500 illetve 6000 forintot kell fizetni. Egy kétgyermekes családnál ez éppen 30 ezer forint, viszont a jegy érvényes lesz a csúszdaparkra is.

Szegeden a legdrágább a szimpla strandbelépő: a felnőtteknek 8300, a diákoknak 4600 forintot kell fizetniük. A családi jegy 23 700 forint.

Az olcsóbbak közé tartozik a Gyulai Várfürdő, felnőtteknek 4300, diákoknak 3900 forintért. Eger strandja pedig most 3800 forintos napi és 9700 illetve 12 100 forintos családi belépővel látogatható.


Link másolása
KÖVESS MINKET:


ÉLET-STÍLUS
Az első babavárósok negyedénél nem született meg a gyerek, és mindjárt lejár a határidő
A kormányhivatal méltányosságból részletfizetést és halasztást is engedélyezhet, vagy akár el is engedhetik a tartozás egy részét.

Link másolása

Remekül kezdett a csok plusz a legfrissebb, márciusi adatok alapján, mondta az Indexnek Hornung Ágnes. A Kulturális és Innovációs Minisztérium családokért felelős államtitkára szerint március végéig több mint 3100 igénylést adtak be, vagyis ennyi fiatal házaspár élt a lehetőséggel már az első három hónapban.

A befogadott kérelmek összege 83 milliárd forint, azaz a családok átlagosan 26 millió forint hitelt igényeltek

- mondta az államtitkár. Az interjúból az is kiderül, hogy az egy gyereket tervezők átlagosan 23 millió, a két gyereket tervezők 29 millió, a nagycsaládra vágyók pedig 44 millió forint összegű kölcsönt igényelnek. A családok mintegy háromnegyede első közös otthonának megszerzésére, negyedük pedig másik otthonba való költözéshez igényli a kölcsönt.

Hornung Ágnes az elmaradt gyerekvállalásokkal kapcsolatban elmondta, eddig csak a csok támogatás kapcsán állnak rendelkezésre részleges adatok, hiszen ott az előre vállalt gyermekek esetében a támogatást akkor kell visszafizetni, ha az első gyermek 4 éven belül nem érkezik meg.

Ám még nem tudnak teljes körű adatokkal szolgálni, hiszen ugyan az első gyermek vállalására vonatkozó négyéves határidők az első években igénylőknél elvileg már lejártak, de építkezés vagy bővítés esetén ez a határidő csak a munkák befejezésétől, vagyis akár több évvel később indul; a második gyermekek születésére előírt 8 éves határidők és különösen a három gyermeknél irányadó 10 éves határidők pedig értelemszerűen még nem esedékesek.

Az államtitkár kitért a babaváró hitelre is, ami 2019 júliusában indult. Ott az első gyermek születésére 5 éves intervallumot biztosítottak, így most még senkinek sem járt le ténylegesen, de 2024 második félévében, júliustól már lehetnek ilyenek. A Magyar Államkincstárnál lévő legfrissebb összevetés szerint

a 2019-ben igényelt babavárók esetében az igénylők kevesebb mint negyedénél nem volt igazolva az, hogy megszületett az első gyerek.

Bizonyosan nincs remény a gyermekvállalásra, ahol a gyermeket vállaló pár elvált. Ilyenkor a kamattámogatást a jegybanki alapkamat +5 százalékos büntetőkamattal kell visszafizetni.

Hornung hangsúlyozta: a kormányhivatal méltányossági eljárás keretében a fizetési kötelezettség teljesítésére részletfizetést, vagy legfeljebb 5 évre fizetési halasztást engedélyezhet, illetve a fizetési kötelezettséget részben vagy teljesen el is engedheti.

Link másolása
KÖVESS MINKET:


ÉLET-STÍLUS
Megcsinálták: kiadóvá vált a Fel! című rajzfilm ikonikus repülő háza
Az Airbnb megvalósította a Fel! című rajzfilm ikonikus repülő házát. Azok, akiknek sikerül lefoglalniuk, kapnak egy "ifjú felfedező" jelvényt.
Fotó: Airbnb - szmo.hu
2024. május 02.


Link másolása

A szálláshelyeket kiadó cég, az Airbnb most húzott egy merészet, és megvalósította a Fel! című rajzfilm ikonikus repülő házát az Icons program segítségével.

Ha valaki nem emlékezne rá, a 2009-es Disney-Pixar filmben feltűnik egy ikonikus ház, amely léggömbök segítségével repül az égen.

Az Airbnb most megcsinálta a valóságban ezt az építményt az új-mexikói Abiquiu városában. A házat több mint 8000 léggömb – illetve egy hatalmas daru tartja 50 láb magasan.

Brian Chesky, az Airbnb társalapítója és vezérigazgatója május elsején egy Los Angeles-i rendezvényen mutatta be a különleges házat.

Azok, akiknek sikerül lefoglalniuk az ikonikus lebegő házat, kapnak egy „ifjú felfedező” jelvényt. Aki pedig elvégez bizonyos házimunkát a ház körül, további jelvényeket kaphat, akárcsak Russell, az egyik szereplő a filmben.

Nem árt sietni, ha valaki szállást akar foglalni a repülő házban, ugyanis május 15-ig lehet csak jelentkezni erre a különleges élményre.

(via Unilad)

Link másolása
KÖVESS MINKET: