KAPCSOLAT
A Rovatból

5 szubjektív ok, amiért a férfi megcsalja a nőt

Senki sem mondja, hogy a megcsalás, a másfelé kalandozás szép módszer, mégis ez a leggyakoribb, ami egy kapcsolatot beárnyékolhat.
Rona Fire írása - szmo.hu
2018. március 12.



Nagyon kevés az olyan hosszútávú kapcsolat, ahol ne merülne fel előbb-utóbb a megcsalás réme. Vannak férfiak, akik diszkréten csinálják, nem akarják, hogy fény derüljön rá, de olyanok is, akiknél ez egy segélykiáltás, hogy valami nincs rendben, hogy illendő lenne változtatni valamin.

Azt senki sem mondja, hogy a megcsalás, a másfelé kalandozás egy szép módszer, mégis ez a leggyakoribb.

Amikor egy férfi kényszerhelyzetben érzi magát, vagy megviseli egy kapcsolat alakulása, akkor legtöbbször egy kalanddal „vigasztalja” magát.

Az alábbi, legalapvetőbb okok több, tudományos kísérlet által is megalapozottak és némelyiket a nők talán nem is tartják fontosnak, legyintenek rá, pedig a férfiakat akkor is megviseli, ha nem beszélnek róla.

1. Az anyagi különbségek

Ha a nő folyamatosan jobban keres a férjénél, az bizony aláássa a férfiúi büszkeséget, az önbizalmat és az elkeseredettség. Ez pedig legtöbbször belehajszolja a férfit egy olyan viszonyba, ahol zsarnokként viselkedik és terrorizálja a szeretőjét. Pontosan azért, mert beléivódott az évezredes ösztön, hogy a férfi az, akinek gondoskodnia kell a biztos anyagi háttérről, és a tudat, hogy a felesége sokkal többet keres, mint ő, sok negatív érzést indíthat el, aminek a végén a férfi menekülőre fogja.

Persze, nem akarja felrúgni a jól bevált, kényelmes kapcsolatot, csak vágyik egy olyan helyzetre, ahol úgy érzi, az ő kezében van az irányítás.

Ha pedig a férfi keres többet, azzal általában együtt jár a „mindentmegtehetekbüntetlenül” érzése, vagyis szinte társadalmi elvárás, hogy egy jól menő üzletember több vasat is tartson a tűzbe. Másrészt ez az aranyásóknak nevezett nőket is vonzza, akiket semmi más nem érdekel, csak a pénz. Nem feltétlenül akarnak feleséggé válni, inkább csak az anyagi jólét előnyeit élveznék. Talán hátborzongatóan reálisnak hangzik, de bizony egy gazdag férfi sokkal több kísértésnek van kitéve, mint egy átlagos jövedelemmel rendelkező. Sokan közülük csak látszatházasságot kötnek, hogy legyenek utódaik, közben pedig tovább élik a playboyok könnyelmű, változatos életét.

2. A családi gyermekáldás

Azokban az időszakokban, amikor a feleség, barátnő gyermeket vár, a legtöbb férfi csak pár hétig, jó esetben hónapig tud totális érdeklődést mímelni, azonban attól fogva, hogy a nőt már más sem érdekli, mint a babaruha, az ultrahang, a terhestorna és folyton arról panaszkodik, hogy bálnává nőtt és már egyetlen ruhájába sem fér bele, a férfiak úgy érzik, kalitkába zárták őket és

könnyedén a csapdájába esnek egy olyan kalandnak, ahol nincs felelősség, nincs kötelezettség, csak szex van és általános témákról szóló beszélgetések.

Ha ehhez még hozzájárul esetleg az is, hogy az asszony kórházba kerül, mert veszélyeztetett, akkor a férfi még könnyebben elmagányosodik és szüksége van valakire, akinek kiöntheti a szívét, aki egy kicsit vele is foglalkozik, egy fél órára, órára, ami csak róla szól.

Ez, persze, cseppet sem hangzik szívderítően, viszont a férfiak lelkében mindig lesz egy olyan rész, ami anyáskodásra, törődésre vágyik és sajnos sokszor a családalapítás izgalma közben ők a sokadik helyre szorulnak a gondoskodás szempontjából.

3. Szexuális kíváncsiság

Ezt az elméletemet már több nővel és férfivel osztottam meg, mindig vegyes fogadtatásra talált. A legtöbb férfi egyetértett vele, a nők viszont nem tartották hihetőnek. Ettől még valós.

A férfiak nagyon megválogatják, hogy milyen nőt vesznek el. Őket nem igazán rémiszti az, hogy kiöregednek a gyerekvállalásból, nem ketyeg a biológiai óra, vagyis kiválaszthatják, hogy tényleg az igazit vegyék el.

Amikor viszont valakit a feleségüknek tekintenek, a gyerekeik anyjának, akkor egy piedesztálra emelik lélekben, vagyis az ágyban sem szeretnék, hogy a feleségük úgy viselkedjen, mint egy túlfűtött ribanc, aki perverz dolgokra vágyik.

Manapság azonban, a szexuális szabadság korában a férfiak napi szinten szembesülnek újdonságokkal és biztos, hogy előbb-utóbb akad olyan, amit ki szeretnének próbálni, de félnek attól, hogy ezt őszintén, nyíltan megbeszéljék otthon. Nem csak az elutasítás miatt, de azért is, mert ha egyszer kimondták, már nincs visszaút. Ugyanúgy a másik mellett kell lefeküdni éjjel és reggel mellette ébredni, látni a szemében az ítélkezést.

Ezért ilyenkor a férfiak inkább elmennek máshova, ahol talán tényleg csak egyszeri alkalommal, de kiélik „bűnös vágyaikat”, hogy aztán megnyugodva és kettőzött rajongással térhessenek vissza a feleségükhöz, akinek nem kellett beszennyezniük a glóriáját.



Link másolása
KÖVESS MINKET:

Népszerű
Ajánljuk
Címlapról ajánljuk


KAPCSOLAT
Ezért nem szabad háromnál többször kitörölni a fenekünket – hallgass a szakértőre!
Fontos kérdésre kaptunk választ egy Tiktokon posztoló fizioterapeutától.
K. A., fotó: Unsplash - szmo.hu
2024. március 25.



Fontos kérdésre adott választ egy Tiktokra posztoló fizioterapeuta. A George néven futó szakértő ugyanis arról beszélt egy videóban, hogy hányszor érdemes kitörölni a fenekünket kakilás után.

A válasz az, hogy legfeljebb háromszor, mivel a túlzásba vitt törölgetés aranyeret okozhat.

„Amikor kettőnél vagy háromnál többször törlöd meg, azt székletkenésnek hívják. Lényegében arról van szó, amikor túl sok széklet marad a végbélnyílás bejáratánál még azután is, hogy befejezted a kakilást”

- fejtette ki George.

Szerinte az egyik technika, amivel csökkenthetjük a törlések számát az, hogy vízesésszerűen összeszorítjuk a medencefenekünket.

„Tehát kezdd azzal, hogy 20 százalékkal, majd 50 százalékkal, 80 százalékkal és 100 százalékkal összenyomod a végbélnyílást, így a kakilás végére ez négyszer is megtörténik. Ez segíthet lezárni a végbélnyílás záróizmát – ha kis székletdarabok lógnak ki a bejáraton, az általában a külső záróizom gyengeségéből adódik.”

Ha pedig ez sem működik, akkor George szerint érdemes orvoshoz fordulni.

via 24.hu


Link másolása
KÖVESS MINKET:

KAPCSOLAT
Egyesek szerint beteges, mások szerint kapcsolatokat menthet meg – mi az a hotwifing?
Egyes felmérések szerint már a férfiak 10 százaléka nyitott arra, hogy feleségük mással is intim kapcsolatot létesítsen. Sokan nyíltan beszélnek erről az élményről, ami szerintük akár a kapcsolatot is megmentheti.


Egyre több pár próbálja megmenteni a kapcsolatát egy új szexuális trenddel, amit hotwifingnak neveznek. A férfiak ebben örömüket lelik abban, hogy nézik, ahogy a feleségük más férfiakkal létesít szexuális kapcsolatot. Van, aki még tovább megy, és egyszerre két másik férfit is bevon az élménybe.

Logan, egy brit férj a Daily Mailnek mesélt erről. Így fogalmazott:

„Ez olyan, mintha hagynád a barátodnak, hogy kipróbálja a kocsidat. Megnézi, milyen jól megy. Vissza kell adnia, de közben büszkeséggel tölt el. Egy kis ízelítőt kap abból, milyen az én életem.”

Egy másik férfi, Alex, a feleségétől, Rebeccától hallott először erről. A nő arról fantáziált, hogy két férfival egyszerre bújik ágyba. Rebecca ezt mondta: „Nincs ahhoz fogható érzés, mint amikor ezt az élményt megoszthatod azzal, akit szeretsz – és közben tudod, hogy ez semmit nem vesz el abból, ami köztetek van. A szex és a szerelem két teljesen külön dolog. Ez az egész még erősebbé tette a kapcsolatunkat. Furcsa kimondani, de sokkal jobban szeretem őt emiatt.”

Richard még extrémebb dolgot szeretne. Azt mondta, hogy a feleségét az esküvői ruhájában szeretné látni, miközben mások „meggyalázzák”. Azt is állította, hogy a hotwifing „a szerelem és a bizalom építőkockája, és ez egyre csak erősebbé válik.” Hozzátette: „Így erősítjük meg a kapcsolatunkat, én pedig szórakozást és adrenalint kapok a meggyalázásból.”

Shannon Lofland, aki korábban seriffhelyettes volt Coloradóban, vissza akar térni a felnőttiparba. Azt tervezi, hogy egy másik pornóssal szexel a férje szeme láttára. Azt mondta:

„Reméljük, sikerült egy kis betekintést adnunk a hotwife-életmódba, és megmutattuk, hogy egy pár akkor is tud mélyen szeretni és erős maradni, ha más partnerekkel is élnek át élményeket. Éreztem a férjem feltétel nélküli szeretetét és támogatását. Ez életünk egyik legkülönlegesebb élménye volt, és még erősebbé tette a köteléket köztünk.”

A jelenség egyre népszerűbb a fiatal férfiak körében. A brit férfiak 10 százaléka szívesen kipróbálná. Egyes párok pornószínészeket is felkeresnek, hogy azok segítsenek az élmény megvalósításában. A trend annyira népszerű kezd lenni, hogy hamarosan egy ilyen tematikájú fesztivált is rendeznek az Egyesült Királyságban.

(via LADbible)


Link másolása
KÖVESS MINKET:


KAPCSOLAT
A Rovatból
Szeretjük egymást, de nem szexelünk – túlélhet-e egy házasság testiség nélkül?
Egy 48 éves nő kért tanácsot miután észrevette: bár szeretik egymást a férjével, de már nincs köztük testiség. A szakértő rövid válasza az, hogy túlélheti a házasságuk, de a helyzet nem feltétlenül egyszerű.


Egy 48 éves nő kért tanácsot Coleen Nolan-től, a Mirror tanácsadó rovatában: az olvasói levél szerzője arról írt, hogy bár ő és a férje szeretik egymást és jó barátok, az elmúlt években valami megváltozott közöttük.

„Azt mondanám, hogy lelki társak vagyunk, ragyogó barátok, és nagyon szeretjük egymást. Azonban az elmúlt néhány évben fokozatosan belecsúsztunk ebbe a mintába, hogy nem szexelünk”

– áll a levélben. Az olvasó arra kíváncsi: van-e jövője a házasságuknak akkor, ha nincsen közöttük szexuális kapcsolat. Coleen határozott igennel válaszolt:

„Nos, a válasz igen, egy házasság túlélhető szex nélkül is, ha mindkét partner 100%-ban benne van.”

A tanácsadó szerint minden kapcsolat keresztül megy különféle fázisokon, ami teljesen normális. Hangsúlyozza azonban, hogy „ha az egyik fél szexet akar, a másik pedig nem”, az bizony probléma. Azt javasolja, hogy beszéljenek nyíltan a helyzetről, hogy tudják, mit szeretne a másik. Emellett azt tanácsolja, hogy próbáljanak „mélyebb szinten újra kapcsolódni egymáshoz”.


Link másolása
KÖVESS MINKET:


KAPCSOLAT
A Rovatból
„Folyamatosan csak feszengtem” – Megszólalt a Virgin Island szexuális segítője, aki egy kínos megjegyzés után azonnal félbeszakította a foglalkozást
A brit Channel 4 Virgin Island című műsorában tizenkét felnőtt, még szűz résztvevő próbál megoldást találni szexuális bizonytalanságaira egy radikális terápiás folyamat segítségével, ahol a testi intimitás is szerepet kap..


A formabontó valóságshow célja, hogy a szereplők a műsor végére magabiztosabbá váljanak, és képesek legyenek megélni az intimitást.

Az egyik epizódban a nézők szemtanúi lehettek egy feszült jelenetnek, amikor a Zac nevű szereplő Kat Slade terapeuta társaságában vett részt egy foglalkozáson. A beszélgetés annyira kényelmetlenné vált, hogy Kat végül megszakította az alkalmat - írta meg a LADBible.

Zac a foglalkozás előtt határozottan beszélt arról, hogy akár orális szexben is része lehet, vagy el is veszítheti a szüzességét. A terapeuta megkérte, hogy nézzen a szemébe, és mondja el, mit érez.

Zac így fogalmazott: „Szeretnék továbblépni… meg akarom érinteni Önt, és azt is szeretném, hogy Ön megérintsen engem.” Kat ettől kényelmetlenül érezte magát, mert úgy érezte, Zac kizárólag a testi érintésre koncentrál, és nem érzékeli az érzelmi kapcsolatot.

Kat szerint Zac hozzáállása benne egyfajta védelmező érzést váltott ki. A helyzet még feszültebbé vált, amikor Zac így folytatta: „Magabiztosan és izgatottan jöttem be ide, és nem tudom, mennyire van Ön ehhez hozzászokva ebben a szakmában, és azt sem tudom, hogy Ön ezt ijesztőnek találja-e.” Hozzátette, hogy talán nem is illenek össze. Ekkor Kat megkérte, hogy öltözzön fel, és befejezték a foglalkozást.

Az esetet Kat és kolléganője, Aisha Paris Smith együtt nézték vissza. Egy közösségi médiás videóban osztották meg a gondolataikat. Kat ezt mondta: „Folyamatosan csak feszengtem – végig feszengtem.”

Majd hozzátette: „De jó értelemben kínos”, mire Aisha így válaszolt: „A legjobb fajta kínos helyzet, amikor büszkék vagyunk arra, amit csináltunk, és a résztvevőkre is büszkék vagyunk.”

A műsorban a résztvevők olyan terápiás folyamaton mennek keresztül, ahol a testi intimitás is szerepet kap. A terapeuták – köztük Kat is – akkor vállalnak szexuális kapcsolatot, ha minden érintett fél komfortosan érzi magát a helyzetben. Zac esetében ez nem történt meg.

A Virgin Islandből már csak egy epizód van hátra. A zárórészből az is kiderülhet, hogy lesz-e olyan résztvevő, aki eljut a szexuális kapcsolatig.


Link másolása
KÖVESS MINKET: