7 rossz szokás lefekvés előtt, ami rengeteget árthat a szexuális életednek
Elárasztanak bennünket a munkánkkal kapcsolatos e-mailek, amelyekre még elalvás előtt válaszolunk, vagy pedig gyermekeink szállják meg hálószobánkat, mert velünk akarnak aludni és nem tudunk nekik nemet mondani.
Vannak kivédhetetlen helyzetek, de ha ilyenek túlságosan gyakran előfordulnak, előbb-utóbb párkapcsolatunk látja a kárát. A Huffington Post hét olyan rossz szokást gyűjtött össze, amelyekről sürgősen le kell mondanunk lefekvés előtt, hogy megőrizzük páros életünk meghittségét.
1.Ne ilyenkor beszéljük meg a másnapi tennivalókat
Fontos, hogy párok egyeztessék a napi feladatokat, de ne az ágyban beszéljük meg, hogy kifizeti be a telefonszámlát, mi lesz a másnapi vacsora, ki hozza haza a gyerekeket az iskolából, vagy kimegy ki a repülőtétte az érkező családtag elé – javasolja Danielle Kepler chicagói terapeuta – ezek a témák ugyanis tönkre tehetik a hálószoba romantikus, bensőséges légkörét.

2. Ne vigyük magunkkal a telefonunkat az ágyba
Egy közelmúltbeli felmérés szerint a párkapcsolatban élő amerikaiak 75%-a az okostelefonját is magával viszi az ágyba. Ezzel szemben a felmértek 35 %-a úgy véli: a telefon használata a lefekvés pillanatában károsan hat szexuális életükre. Alena Gerst, New York-i szexológus szerint ez a szokás legfeljebb akkor lehet hasznos, ha az aktus előtt Sade márki-idézeteket keresünk az interneten.
„Amikor rákattantunk a telefonunkra, belemerülünk virtuális világunkba, mintha az, akivel megosztjuk ágyunkat, nem is lenne ott. Könnyen előfordulhat, hogy meg sem halljuk partnerünket, ha feltesz egy kérdést, vagy azt akarja, hogy figyeljünk rá. Inkább őt váratjuk meg, mert túlságosan lefoglal minket a képernyőnk. Ez nem tesz jót az intimitásnak.”
3. Ne hagyjuk a gyerekeket vagy a kutyát a hitvesi ágyban aludni
Ha kisgyerekeink vannak, biztos eltöltenek néhány éjszakát az ágyunkban egy rémálom után, vagy csak egyszerűen egy kis kényeztetésre vágynak. Ezeket ne tiltsuk meg nekik, úgyis hamar felnőnek, csak ne csináljunk belőle rendszert – figyelmeztet Kurt Smith férfiterapeuta, akinek páciensei közül sokan panaszkodtak arra, hogy párjuk gyermekükkel alszik, és innentől kezdve olyan, mint a hálószoba nem is az övék lenne. Ez hamar sértődést, konfliktust, vagy pedig a párok egymástól való eltávolodását okozhatja. Ugyanez vonatkozik a kutyára is, bármennyire is imádni való jószágról van szó. Tapasztalata szerint nemcsak a kutya fizikai jelenléte, hanem szaga is sorompót állít a párok között, a nyugodt alvásról és az intim együttlétről nem is beszélve.
