ÉLET-STÍLUS
A Rovatból

Hajápolási rutin a Bioderma tippjei szerint

A Bioderma a dermokozmetikumok kínálta lehetőségekben hisz, és ezt javasolja mindazoknak, akik kíméletesen tennének a tiszta, ápolt és egészséges hajért.


A vonzó megjelenés komplex tényezők függvénye. Az ápoltság alapnak számít, s ez nemcsak az arcbőr állapotán múlik, hanem bizony a haj állapotán is. Zsíros fejbőr, száraz hajvégek, korpa, roncsolt szőke haj, hajhullás és társaik – Sokáig sorolhatnánk, hogy milyen problémákkal szembesülnek a legtöbben a hajkoronával kapcsolatban. A tapasztalatok azt mutatják, hogy legtöbbször saját magunk tehetünk a kialakult helyzetről, de természetesen hormonális okok, a szervezetben jelen levő gyulladások is állhatnak a háttérben. A Bioderma a dermokozmetikumok kínálta lehetőségekben hisz, és ezt javasolja mindazoknak, akik kíméletesen tennének a tiszta, ápolt és egészséges hajért.

Bioderma hajmosás: Hányszor samponozol?

A hajmosások gyakoriságát nemcsak a fejbőr zsírossága határozhatja meg, hanem az életmód és a hőmérséklet is. A nyári hőségben érdemes akár naponta hajat mosni. Hasonló a helyzet akkor, ha kemény edzésekkel teszel egészségedért és vonzó külsődért. Attól nem lesz zsírosabb a hajad, ha naponta mosod. Remek samponok vannak ma már érzékeny fejbőrre. A hűvösebb hónapokra pedig kitolhatod a hajmosások gyakoriságát két-háromnapra.

A Bioderma arra hívja fel a figyelmet, hogy a zsíros haj hátterében gyakran a nem megfelelő hajápolás áll. A sampont legalább kétszer érdemes felvinni, majd alaposan, és tényleg alaposan kimosni. A balzsam és a hajmaszk felviteléhez célszerű leitatni a vizet a hajról, hiszen így jobban felszívódnak a hatóanyagok, és nem csorognak le a vízzel együtt a hajból. Az öblítés itt is kiemelt jelentőséggel bír. Ha a hajban maradnak az ápoló termékek, akkor jó eséllyel zsírosodással reagál az.

Száraz hajvégek ellen a live-in termékek igazi csodaszernek számítanak!

A zsíros fejbőrt leginkább a megfelelő samponnal és az optimális kiöblítéssel szüntetheted meg. De mi a helyzet a száraz hajvégekkel? A vegyi kezelés, a hajfestés, a nem megfelelő minőségű hajápoló készítmények, a szőkítés, a gyakori hővel történő formázás egyaránt maga után hozhatják a száraz hajvégeket. Ellenük nemcsak a hajmosás során használatos balzsamokkal és hajmaszkokkal tehetsz sokat, hanem az ún. live-in termékekkel is. Ezek a törölközőszáraz hajban fejtik ki hatásukat, és nincs szükség kiöblítésükre. Gyakran hővédővel kombináltak, és támogatják a tincsek szépségét.

A Bioderma szerint az hajolajok között is megtalálhatók olyanok, amelyek nem nehezítik el a hajszálakat, nem keltenek zsíros hatást, hanem jól hasznosulva járulnak hozzá az egészséges hajvégekhez. Fontos azonban tudni, hogy néha tényleg csak az olló segít, ugyanis a törött hajvégek csak egyre fentebb törnek. Innen lehet az az érzésed, hogy nem nő a hajad.

Belső gondoskodás az ápolt hajért

A Bioderma nem győzi elégszer hangsúlyozni, hogy a szép haj nemcsak a külső ápoláson múlik, hanem a belső gondoskodáson is. Mikor figyeltél arra utoljára, hogy mi kerül a tányérodra? A vitaminokban és ásványi anyagokban gazdag táplálkozás mellett a szuperélelmiszerek is figyelmet érdemelnek. A minden korábbinál szélesebb kínálatban elérhető superfood-ok között a maca por a hormonrendszer optimális működését támogatja. Az algafélék, a sörélesztő tabletta és a kollagén peptidek egyaránt hozzájárulnak az ápolt bőr és haj megteremtéséhez. A napi legalább három liter tiszta víz fogyasztásával jó közérzetedért és a hajszálak nedvességtartalmának növeléséért is tehetsz.

Hővédelem télen-nyáron

A hővédő készítmények használatával csökkentheted a hajszárítással, göndörítéssel, vasalással járó károsodást. A hő ugyanis nem tesz jót a hajszálaknak. Ha teheted, akkor érdemes mindig hajszárító nélkül, szabad levegőn szárítani tincseid. Nyáron leginkább az UV-sugarak, a sós víz, a strandolás és a klór állítják kihívás elé a hajszálakat. A Bioderma szakemberei az alapos tisztítást, hidratálás javasolják egy-egy tengerparton vagy strandon töltött nap után. A divatos kalapokkal megvédheted hajad a közvetlen napsugárzástól, de UV-védelmet biztosító termékekkel is találkozhatsz napjaink kínálatában.

Link másolása
KÖVESS MINKET:

Népszerű
Ajánljuk
Címlapról ajánljuk


ÉLET-STÍLUS
A Rovatból
Kiderült: Ezekben a munkakörökben maradhat kötelező a munkaalkalmassági orvosi vizsgálat
A szeptembertől hatályos rendelettervezet tizenkét munkakört határoz meg. A Magyar Orvosi Kamara ellenezte a munkaalkalmassági vizsgálatok eltörlését.


Szeptembertől búcsút mondhatunk a kötelező munkaalkalmassági orvosi vizsgálatoknak, legalábbis a legtöbb helyen.

A belügyminisztérium új rendelettervezete szerint viszont

néhány területen továbbra is szükség lesz ezekre a vizsgálatokra.

A kormány honlapján megjelent tervezet részletezi, hogy mely munkakörökben lesz továbbra is kötelező az orvosi ellenőrzés.

A kötelező vizsgálatokra kötelezett munkakörök 12 kategóriába vannak sorolva:

Fokozott baleseti veszély: Ha 2 méternél magasabban dolgozol, vagy tűz- és robbanásveszélyes környezetben végzel munkát, továbbra is szükség lesz vizsgálatra. Ide tartoznak azok is, akik magasfeszültséggel dolgoznak.

Terhelő munkahelyi klíma: Ha a munkahelyeden túl meleg vagy túl hideg van, például hőségriadó esetén vagy fagypont közeli hőmérsékleten dolgozol szabadtéren, akkor sem úszod meg a vizsgálatot.

Zaj: Ha a munkahelyi zaj túllépi a határértéket, akkor a hallásod és egészséged védelme érdekében szükséges a vizsgálat.

Ionizáló sugárzás: Sugárveszélyes munkahelyeken, például izotóplaboratóriumokban dolgozók számára továbbra is kötelező marad az egészségügyi ellenőrzés.

Mesterséges optikai sugárzás: Ha lézerrel vagy UV-fénnyel dolgozol, és ezek az expozíciós határértéket meghaladják, akkor szükség lesz a rendszeres orvosi vizsgálatokra.

Vibráció: Ha a munkád során jelentős rezgés éri a testedet, legyen szó akár helyi, akár egész testet érintő hatásokról, akkor is fennmarad a vizsgálat.

Kémiai kóroki tényezők: Azok számára, akik vegyszerekkel dolgoznak, például rákkeltő vagy toxikus anyagokkal, továbbra is kötelező lesz az orvosi ellenőrzés.

Járványügyi érdek: Az egészségügyi intézményekben dolgozók, valamint az óvodákban, bölcsődékben és gyermekotthonokban dolgozó munkatársak esetében megmarad a kötelező vizsgálat.

Tüdőfibrózist okozó porok: Azok, akik olyan porokkal dolgoznak, amelyek tüdőkárosodást okozhatnak, például az építőiparban vagy mezőgazdaságban, továbbra is rendszeresen vizsgálatra kell járniuk.

Biológiai kóroki tényezők: Az egészségügyi és szociális ellátásban dolgozók, illetve a szennyvíztisztítók és hulladékmegsemmisítők esetében sem marad el a kötelező vizsgálat.

Éjszakai műszak: Azoknak, akik éjszaka dolgoznak (22 és 6 óra között), továbbra is számítaniuk kell a rendszeres egészségügyi ellenőrzésre.

Kézi tehermozgatás 10 kg felett: Ha rendszeresen 10 kilónál nehezebb tárgyakat kell emelned, marad a kötelező orvosi vizsgálat.

A Magyar Orvosi Kamara szerint

a munkaalkalmassági vizsgálatok eltörlése káros hatással lehet a dolgozók egészségére és a gazdaságra is.


Link másolása
KÖVESS MINKET:

Ajánljuk
ÉLET-STÍLUS
A Rovatból
Kvíz: Te melyik fesztiválozó típus vagy?
Válaszolj néhány kérdésre, és megtudhatod, hogy te melyik személyiségtípusba tartozol!


Dübörög a nyár, egymást követik a jobbnál jobb fesztiválok és programok. Hazánkban idén is számos zenei rendezvény közül válogathatunk, ahol a megszokott körülményeinktől távol leereszthetjük kicsit a gőzt. A héten például ilyen a 30. születésnapját ünneplő Sziget Fesztivál, ahol mintegy 50 helyszínen, ezernél is több programmal várnak!

Fesztiválozz tudatosan!Néhány tipp a DRINKiQ-tól, hogy a Sziget minden pillanata felejthetetlen maradjon:

Hidratálj folyamatosan! Minden alkoholos ital után igyál egy pohár vizet, hogy elkerüld a kiszáradást.

Egyél mielőtt iszol! Alapozni egy kiadós, szénhidrátokban, fehérjében és egészséges zsírokban gazdag étellel érdemes.

Tarts mértéket, ismerd a határaidat! Mindenkinek más a tolerencia szintje, így ne érezz nyomást, hogy többet igyál, mint amennyi jólesik.

Szánj időt a pihenésre! Érdemes megszakítani időnként a féktelen pörgést. Ha elfáradtál, látogass el a DRINKiQ Oázisba, ahol hidratálhatsz, feltöltődhetsz és kikapcsolódhatsz.

Vigyázzatok egymásra! Ha a haverokkal vagy, mindig legyen egy kijelölt találkozási pontotok, ha eltávolodnátok egymástól. Tartsatok össze és senkit se hagyjatok hátra.

Ne hagyd, hogy a túlzott alkoholfogyasztás tönkretegye az élményeidet! Fesztiválozz okosan.

A számtalan könnyűzenei fesztivál mind különböző zenei kínálattal csábítja a látogatókat, de azért vannak köztük hasonlóságok. A fesztiválok és a helyi rendezvények már önmagában attól fontos eseményei a kulturális életünknek, hogy ezek vonzzák a legnagyobb közönséget és a világ bármely pontjáról ismerhetünk meg új embereket. Ahány ember annyiféle fesztiválozó típus létezik, hiszen mindannyian másként éljük meg ezeket az eseményeket.

Vannak, akik a zenei élményekért rajonganak, mások nyugodtabban szeretnek bulizni, de vannak olyanok is, akiknek az élményszerzés és azok megörökítése a fontos.

Na de akkor lássuk, hogy rád melyik típus illik! Te vagy az aki az összes bulin ott leszel vagy a legnagyobb nyugiban élvezed az estét? Töltsd ki Te is vicces kvízünket!

Ha megkaptad az eredményt, görgess lentebb, ahol elláttunk egypár olyan tanáccsal, amely hasznos lehet a fesztiválon!


Link másolása
KÖVESS MINKET:

Ajánljuk

ÉLET-STÍLUS
A Rovatból
Miért romlik a látásunk 40 év felett? És mi segíthet?
Szilasi Noémivel, az Ofotért optometristájával és üzletfejlesztési vezetőjével beszélgettünk a presbyopiáról, azaz a korral járó látásromlásról, annak jeleiről és az ilyenkor ajánlatos olvasószemüvegekről.


Az idő múlásával a testünk változásokon megy keresztül, és nincs ez másképp a szemünkkel sem. Sokan tapasztalják, hogy 40 éves koruk után a látásuk már nem olyan éles, mint korábban volt. Az apró betűk olvasása nehezebbé válik, és gyakran homályosnak tűnnek a közelről nézett tárgyak is. Ez az állapot, amelyet presbyopiának nevezünk, teljesen természetes folyamat, azonban komoly hatással lehet a mindennapi életünkre. Tünetei közé sorolható a közeli tárgyakra való fókuszálás egyre nehezebbé válása, mikor úgy érezzük, hosszabb karokra lenne szükségünk, hogy élesen láthassuk az étlapot, az újságot vagy a mobiltelefont. Az első tünet pedig, amikor azt érezzük, hogy sosem elég a fény olvasáskor, közeli tevékenység esetén.

Szerencsére ez a látásprobléma könnyen korrigálható. Ennek legnépszerűbb eszköze az olvasószemüveg, amely beszerzése előtt minden esetben érdemes látásvizsgálaton részt venni, de egyébként is érdemes évente szemvizsgálatra járni!

A hagyományos olvasószemüvegek egyfókuszú lencsével készülnek, emiatt maximum 40 cm-ig biztosítanak éles látást, de az Ofotértben kapható kiterjesztett látótávolságú olvasószemüveg innovatív megoldást kínál erre a problémára, lehetővé téve, hogy olvasáshoz, számítógépezéshez és íráshoz is használhassuk ugyanazt a szemüveget, nincs szükség le- vagy feltologatásra. Sőt, mikor melléd lép a kollégád, őt is élesen láthatod anélkül, hogy le kellene venned szemüvegedet. De hogy miben más, mint egy "sima" olvasószemüveg, és mit kell tudni a presbyopiáról Szilasi Noémivel, az Ofotért optometristájával és üzletfejlesztési vezetőjével beszélgettünk.

- Látásromlás 40 év felett? Mi az oka?

- Természetes élettani folyamat. Oka a szemlencse sejtszerkezetének megváltozása, rugalmasságának csökkenése. Fiatalon a szemlencse rugalmasabb, és a lencsét körülvevő apró izmok segítségével képes változtatni az alakját, hogy a közeli és távoli képekhez egyaránt alkalmazkodni tudjon. Az életkor előrehaladtával azonban a szemlencse veszít rugalmasságából, ennek következtében képtelenné válik az alakváltoztatásra, így a szem fokozatosan elveszíti azt a képességét, hogy közelre is éles képet adjon.

- Milyen gyorsan alakul ki?

- A presbyopia egy bizonyos életkortól kezdve kivétel nélkül mindannyiunkat érint. 40-45 éves kor táján kezdődik, és a kor előrehaladtával fokozódik, mígnem körülbelül 60 éves korunkra a szemlencse alkalmazkodó képessége teljesen megszűnik, ettől kezdve már a szemüveg elhasználódása okán szükséges új szemüveget készíttetnünk.

- Lassítható ez a folyamat? Ha igen, mit tehetünk ennek érdekében?

- Az öregszeműség gyógyítása, habár nem lehetséges, hiszen egy elkerülhetetlen folyamat eredménye, az aktuális állapotnak megfelelő korrekció alkalmazásával mégis egy jól kezelhető állapot. Az életkörülményeinek leginkább megfelelő látássegítő eszközzel, például a kiterjesztett látótávolságú szemüveglencsével komfortossá tehető a látás minden távolságra presbyop korban is.

- Ha látszólag nincs problémánk, akkor hátradőlhetünk? Vagy jobb minél előbb kiszűrni a látásromlást és ezért bizonyos kor felett elmenni egy szemvizsgálatra?

- A rendszeres látásvizsgálat fontos! Mint, ahogyan sokan – helyesen – évente járnak laborvizsgálatra, szűrővizsgálatra, úgy látásunkat is javasolt legalább évente ellenőriztetni, abban az esetben is, ha úgy érezzük, hogy jól látunk.

- Mire számíthatunk presbyopia esetén? 

- Speciális többfókuszú szemüveglencsék és kontaktlencsék, esetleg ezek kombinációja nagy választékban áll rendelkezésre, hogy a vásárlók szemének, igényeinek, munka- és életkörülményeinek leginkább megfelelő megoldást találhassuk meg szakértőink segítségével.

- Más-e a helyzet, ha már eddig is szemüveges volt az illető?

- Ha már eddig is viselt szemüveget, akkor a szemüvegviselés nem lesz újdonság. Presbyop korba érve csupán a szemüveglencse típusán kell változtatni az aktuális szemészeti állapotához igazodva.

- Mit kell tudni a kiterjesztett látótávolságú olvasószemüvegről?

- A kiterjesztett látótávolságú olvasószemüveg a különböző közeli tevékenységekhez nyújt éleslátást, nem csupán egyetlen közeli távolságra, ezáltal nagyobb kényelmet és szabadságot nyújt, mint a hagyományos olvasó lencsék.

- Mi a különbség a "sima" olvasószemüveg és a kiterjesztett látótávolságú olvasószemüveg között?

- A „sima” olvasószemüveg csupán egy konkrét távolságra, 30-40 cm-re ad éles képet. Ilyen szemüveg használata során, ha kitekintünk a szemüveggel más távolságra, akkor az zavaró, homályos, életlen képet ad.

Ezzel szemben a kiterjesztett látótávolságú olvasószemüveg számos különféle közeli tevékenységhez biztosítja az éleslátást, ezáltal nagyobb szabadságot ad, akár 4 méterig is.

- Mik az előnyei?

- Nem szükséges több különböző dioptriájú egyfókuszú szemüveg váltogatása, - pl. olvasáshoz, számítógéphez-, mert ezeket egyetlen lencsébe és keretbe foglalva kiváltja a kiterjesztett látótávolságú olvasó/munkaszemüveg.

- Kinek javasolt ez a fajta szemüveg?

- A kiterjesztett látótávolságú olvasó- vagy más néven munkaszemüveg mindenkinek ajánlott, akinek már olvasószemüvegre van szüksége. Irodai, illetve egyéb beltéri munkavégzéshez, otthoni tevékenységekhez tervezték, de ugyanúgy megállja a helyét minden olyan tevékenység esetén is, melyek éleslátást igényelnek akár 4 méterig.

Fontos a rendszeres látásvizsgálat!

A látásunk állapotának rendszeres ellenőrzése rendkívül fontos, hiszen az éves látásvizsgálat segíthet időben felismerni és kezelni a presbyopia és más látásproblémák jeleit. Az Ofotért szaküzleteiben szakképzett optometristák végzik a vizsgálatokat, akik személyre szabott tanácsokkal és megoldásokkal segítenek a legmegfelelőbb szemüveg kiválasztásában.

Keresd fel személyesen valamelyik szaküzletüket, illetve könnyen és gyorsan foglalhatsz időpontot akár online is, hogy elkerüld a várakozást és a sorban állást.


Link másolása
KÖVESS MINKET:


ÉLET-STÍLUS
A Rovatból
Nem júliusban fogy a legtöbb fagyi, és már egy lángosért is inkább kártyával fizetünk
Gondolnád, hogy a fagyizóban és a strandon nem ugyanabban a hónapban van a legnagyobb forgalom? És mi segíti a szezonális szolgáltatókat, hogy jobban bírják a rohamot? Körképünkben utánajártunk.


Fagyit a belvárosban vagy lángost a Duna-parton nemcsak nyáron lehet kapni, de egyértelmű, hogy ilyenkor jóval nagyobb irántuk a kereslet. Ahogy a szabadtéri termálfürdő sem csak június és augusztus között várja a vendégeit, mégis ezekben a hónapokban bonyolítja az éves forgalmának több mint felét.

Hogyan tudnak felkészülni a szezonális vállalkozások a lényegesen nagyobb forgalomra? Mi segíti őket, hogy megfelelően kiszolgálhassák a megnövekedett vendégkört?

Ezeknek a kérdéseknek jártunk most utána, felkeresve egy fagyizót, egy lángosozót és büfét, valamint egy termálfürdős strandot.

A RÉSZLETES KÖRKÉPÉRT NÉZD MEG VIDEÓNKAT!

Fagyizó Budapesten

A Mamo Gelato első egységét a Ráday utcában nyitotta, majd jött a Tompa utca és az Andrássy út. Ők különleges olasz fagylaltokat árulnak, az alapanyagokat is onnan szerzik be.

Idén a legnagyobb sláger az enyhén fűszeres, illetve savanykás ízvilág, de az örök kedvenc pisztácia is mindig kapható.

Nagy hangsúlyt fektetnek a szezonális gyümölcsökből készült fagylaltokra, mint amilyen most az őszibarack és a sárgadinnye, ezek csak kizárólag gyümölcsből készülnek.

A fagyizó egész évben nyitva van, de meglepő módon nem a nyár közepén, hanem májusban és júniusban pörög igazán a forgalom. Persze ez az időjárástól is függ, egy melegebb áprilisi napon akár egy átlagos júliusi vendégszámot is tudnak hozni, ha pedig hűvösebb napokkal érkezik a május, akkor nem nő a szokott mértékben a fagyi iránti kereslet.

A legnagyobb kihívást a munkaerő megtalálása jelenti számukra, főleg a nyári időszakban, amikor a fagyizók akár este 10-ig is nyitva tartanak.

Strand a Dunakanyarban

Leányfalun 1972-ben épült strandfürdő, miután négy évvel korábban termálvizet találtak a területen. A Leányfalui Termálfürdő jelenleg hat medencével üzemel, és egész évben nyitva tart, nyáron 100%-os kapacitással - amire szükség is van, mert az éves forgalmuk több mint fele a nyári hónapokra koncentrálódik.

A Budapest-közelség vonzó a látogatók számára, akik között – főleg a vakáció idején – sok a kisgyerekes család.

A strand specialitása, hogy péntekenként és szombatonként éjszakai fürdőzésre várják a vendégeket, akik egy augusztusi napon akár a medencében lazulva nézhetik a csillaghullást.
Duna-parti büfé

Hekk, lángos, gofri, pulled pork szendvics, főtt kukorica – minden, mi szem-szájnak ingere kapható a XI. kerületi Duna Party Megállóban, ahol délelőtt főleg a közelben dolgozó irodisták veszik birtokba a helyet, hétvégén pedig a családok és a szórakozni vágyók is szívesen betérnek.

A vendégigényekre kifejezetten figyelő vállalkozás most már három, különböző választékú pulttal készült fel a vendégek fogadására:

a melegételek mellett van egy külön stand az édességeknek és az italoknak is.

19 éve működnek, és minden évben akár október közepéig nyitva tartanak, ha az időjárás kedvezően alakul. Az őszi időszakra általában szűkítik a kínálatot, és rövidebb nyitvatartással működnek.

Hogyan segíthet a csúcsidőszakban egy POS-terminál?

Manapság teljesen megszokott, hogy egy fagyiért vagy egy lángosért is kártyával fizetünk. Az egyes vendéglátóhelyeken is azt tapasztalják, hogy a terminál napjainkban már elengedhetetlen a vásárlók kiszolgálásához.

A fagyizó kereskedelmi vezetője, Cselik Judit elmondta, hogy míg eredeti üzletükben négy éve elérhető a bankkártyás fizetés, az új egységeik esetében már a nyitásra felkészültek terminálok rendelésére, hiszen

bár kis összegű vásárlásokról beszélünk, a tranzakciók 80%-a kártyával történik.

A belvárosi helyeken a sok külföldi turista már gyakran nem is vált készpénzben forintot, így náluk ez duplán indokolt. De ha valaki kutyasétáltatás közben dönt úgy, hogy fagyizna egyet, akkor is egyszerűbb valamilyen okoseszközzel (például telefonnal) fizetnie.

Csernát Alexandra, a Duna-parti vendéglátóhely üzletvezetője kiemelte, hogy

a vállalkozásnak is bonyolultabb a készpénz kezelése: átszámolni, felváltani, váltópénzt biztosítani, bankba járni - ráadásul az aprópénz beváltása is extra költséget jelent.

Balogh Zoltán strandvezető azt is hozzáteszi, hogy a bankkártyás fizetés nem csak biztonságosabb, de a bejutás gyorsaságán is lendít, ami a nyári kánikulában nem elhanyagolható tényező, hiszen senki sem szeret a hőségben sokáig sorban állni.

Azt szinte mindhárman hangsúlyozzák, hogy a legtöbben már nem is feltétlenül kártyával, hanem telefonnal vagy okosórával fizetnek.

A vásárlóknak kényelmet, a kereskedőknek biztonságot és mindenkiek gyorsaságot ad a kártyás fizetés

A három üzletvezető tapasztalatait erősíti meg az OTP Bank felmérése* is, amely alapján a hazai vállalkozások jelentős többsége, 73 százaléka készpénzes és elektronikus fizetési módot is kínál a vevőinek. Mindössze 3 százalék azoknak az aránya, akiknél csak készpénzzel fizethetnek a vásárlók, míg 23 százalék nem tud készpénzt elfogadni. A kkv-szektor szereplői is egyre nyitottabbak tehát az elektronikus fizetési módokra, amely a válaszadók háromnegyede szerint azért kényelmesebb, mert nem kell a készpénzzel foglalkozni, ezen belül váltópénzt kezelni, a visszajáróval bajlódni, 100-ból 70-en pedig a biztonságot tartják a legfontosabb előnyének.

"Az elektronikus fizetés nagyobb biztonságot ad a kkv-knek is. További előnye, hogy kényelmes, gyors, ráadásul a vevőknek is választási lehetőséget biztosít. Az elfogadóhelyek ma már több elektronikus fizetési megoldás közül válogathatnak; az OTP Bank partnerként abban nyújt segítséget, hogy megtalálják a működésüknek leginkább megfelelőt” – mondta Hideg Noémi, az OTP Bank Kártyaelfogadás Szolgáltatás és ATM menedzsment vezetője, aki kiemelte, hogy a bank széleskörű elektronikus fizetési megoldásokat nyújt a vállalkozásoknak, a hagyományos POS-termináltól a Simple Pay – Telefonos POS applikációig.

* Forrás: Az OTP Bank megbízásából készült, a mikro-, kis- és középvállalkozások körében végzett, fizetési szokásokról szóló Pulzus kutatás, 2023. december


Link másolása
KÖVESS MINKET: