Az ország legszerethetőbb munkahelyeit keresik. A tiéd ilyen?
Az életünk jelentős részét munkával töltjük, így nagyon nem mindegy, hogy szeretjük-e azt, jól érezzük-e magunkat napi nyolc órában az irodában a kollégák között vagy éppen csak a hétköznapok túlélésére játszunk. Mert bizony hosszútávon itt sem csak a fizetés számít – nem hiába tartja a mondás: a pénz nem boldogít. De akkor mitől lesz szerethető egy munkahely, ha nem a magas fizetéstől?
„Általában kizárólag a pénz miatt soha nem vált senki munkhahelyet, mert biznak az emberek a munkahelyükben, abban, hogy a főnökkel egyeztetve, kis lépésekkel előre lehet haladni” mondja Nagy Barbara szervezeti kultúra-szakértő. „Két olyan terület van, ahol nagy a harc, az IT és az ipar, itt a mérnökökért megy a versengés.”

Általánosságban érvényes, hogy rendkívül vonzó az álláskeresőknek továbbra is, hogyha nagy névhez, jól kialakult brandű vállalathoz csatlakozhatnak, erre büszkék, mondja Nagy Barbara, és hozzáteszi: "A startupok esetében pedig az a fontos, hogy azokat a fejlesztéseket, amiket közösen létrehoztak, használják az emberek és ezzel az ott dolgozók büszkélkedhessenek."
"Mindenféle kütyüvel lehet még elcsavarni az erre fogékonyak fejét. IT-s cégeknél nagyon sokat számít a munkakörnyezet, ami nem feltétlenül abban nyilvánul meg, hogy legyen egy csocsóasztal az irodában, hanem sokkal inkább abban, hogy otthonos legyen a munkatér, szerethető és sokféle igénynek megfelelő a munkakörnyezet, például a hátfájósnak álló asztal vagy kanapé praktikus, és arra is legyen lehetőségük, hogy átmozgassák magukat.
Tehát nem a babzsákfotel, a csocsóasztal vagy az ingyen sör számít, hanem a számukra biztosított környezet, vagy akár a sportolási lehetőségek, amiket a cég támogat.”

A DreamJo.bs csapata hisz abban, hogy minden egyes munkahely valakinek az álommunkahelye, ezt pedig egy versennyel igyekeznek bizonyítani. A Szerethető Munkahely oldalon október 22-ig pályázhatnak azok a 250 főnél kisebb vállalkozások, amelyek úgy gondolják, övék a legszerethetőbb munkahely.
A jelentkezéskor ki kell tölteni egy céges profilt, ahol meg kell indokolni, miért az adott cég a legjobb, miket tesznek meg azért, hogy a munkavállalói jól érezzék magukat. Vigyázat, ahogy a szakértőnk is elmondta, itt nem az ár-licit vagy a babzsák fotelek száma számít!
A már feltöltött pályázatok között böngészve találni olyat, ahol évente egy hónapot dolgozhatnak alkalmazottak a tengerpartól, máshol hetente van borfogadóóra tematikus kóstolókkal, van olyan munkahely is, ahol a szakmai továbbképzésre adnak meg minden lehetőséget vagy éppen havi szinten tartanak csapatépítőket, míg megint máshol minden ötletet megszavaztatnak (akár a munkaidővel kapcsolatban is).

A profilokon egy szó sincs a fizetésről, juttatásokról, pontos feladatkörökről, viszont elég jó képet lehet kapni arról, milyen szempontok meghatározóak az adott vállalatnak, milyen ott a hangulat, sőt a magánélet-munka arányt is jelzik.
Ha úgy gondolod, hogy a te munkahelyed a legszerethetőbb a világon, szuper jó arcok a kollégáid, nálatok vannak a legjobb céges csapatépítők, a ti post-it művészetetek a legkreatívabb és a kávéfőző is finom kávét csinál, akkor nevezz te is!
Miért éri meg?
A legtöbb pontot elért munkahelyek megkapják a „Szerethető Munkahely” címet, ami azt jelenti többen fognak a cégedről hallani, könnyebb lesz új, - természetesen jó fej – kollégákat találni és a szolgáltatásaid, termékeid híre is több emberhez eljut majd. Ráadásul egy munkahely 500.000 Ft értékű csapatépítő tréninget nyer, míg három további egy-egy 300.000 Ft értékű toborzási csomagot a DreamJo.bs oldalán.