13 trendi közlekedési eszköz, amit feltétlenül ki kell próbálnod
Házi praktikák, receptek, DIY, napi mókusmóka, hasznos tippek, női lélek, gondolatébresztő témák... mindezekkel jön napról napra, úgyhogy érdemes követned!
A közlekedési eszközök piaca mindig is kedvezett a találékonyságnak és a kreativitásnak, van is választék bőven. A legújabb sport és közlekedési eszközök most terítékre kerülnek, amiket fiataloknak és trendi felnőtteknek egyaránt remek választások.
A megnevezések a legtöbb esetben épp annyira rugalmasak, eltérőek és átgyúrtak mint maguk a járgányok. De jöjjenek inkább a cikk főszereplői:
1. Freeline skate
Ez az apróság, főleg a gördeszka rajongók szívét dobogtathatja meg. Rendkívül kis helyet foglal és pehelykönnyű szállítani. Gyakorlott használóként gyors közlekedést biztosít, valamint kisebb trükkökre is alkalmas.

A termék több nevet is visel pl. a freeline skate-en kívül a drift board/skate is erre az eszközre utal. Utóbbit főleg a Twolions márka használja, mint az egyik főgyártó. Itt megnézhetsz egy videó a használatáról. Egyébként kb. 8000 Ft-ért vesztegetik angol oldalakon.
2. Mojo skate by landroller
Első ránézésre egy hagyományos egysoros görkorcsolyának tűnik pedig nem az. Ebben az esetben a kerekek a köri egyik oldalán vannak. Ismerős lehet a szerkezet a Csodálatos Kutyadoki sorozatból, mert Cesar Millan is használta sétáltatáshoz. Kb. 60.000 Ft a beszerzési ára.

3. Orbitwheel
Ez valóban egy hordozható kis eszköz, olyan táskába dobálható méretű. Első ránézésre nehéz megmondani, hogy hogyan is kellene használni, ezért hoztam egy videót is róla. Használata komoly gyakorlást kíván szóval csak óvatosan az elején. Az árát átszámolva kb. 25.000-85.000 Ft-ban lehet meghatározni.

4. Two wheel skateboard
A neten twho wheel Self-Balancing Scooter hoverboard néven is megtalálhatjuk, úgy tűnik a rövid megnevezések kifogytak. Működési elvét és megjelenését az orbitwheel és a gördeszka közé kell belőni.

5. Onewheel
Egy önegyensúlyozó elektromos eszköz a onewheel. A használója a balra, illetve a jobbra dőléssel irányíthatja. A vissza a jövőbe filmek rajongói által hőn áhított Marty McFly-os légdeszkára ez az eszköz hasonlít legjobban. Nem rossz, de azért mi még várjuk az igazi légdeszkát is.

6. GausWheel
Egy magyar találmányról van szó, melynek neve Göczey András és Ungár Soma megálmodók monogramjaiból született. Úgy kell hajtani mint egy rollert, fél lábbal, de a kívánt sebesség elérése után már mindkét láb közrefoghatja a kereket. Menet közbeni irányítása erősen hasonlít a síelésnél megszokott mozdulatokra. Igény esetén fékes kivitelben is rendelhető. Jó tudni, hogy súlya közel 8 kg. 7000 Ft-tól egészen 125000 Ft-ig terjedhet az ára.

7. Solowheel, monowheel
A Gauswheel testvérei ha lehet ilyet mondani. Ezek elektromos eszközök körülbelül 10 km megtételére alkalmasak egyetlen töltéssel. A súlyuk már a hordozhatóság határát feszegetik, mert kb. 8-11 kilót nyomnak, de a legtöbb azért fogóval fel van szerelve.

8. Segway és Ninebotí/span>
Segway eredetileg egy cég név volt ők találták ki a sokak által ismert kormányos közlekedési eszközüket. A Ninebot cég is záros határidőn belül piacra dobta az előbbire megtévesztésig hasonlító a saját verzióját, ami szintén csak a cégnevet viseli. Később a Ninebot felvásárolta a Segwayt.

9. Ninebot mini verziók
A ninebot mini egy térd közé fogható résszel van felszerelve. Némelyikre még kamera is került.

Ha kíváncsi vagy a többire is, lapozz!