Zászlófelvonással kezdődött a nemzeti ünnep - fotók
Katonai tiszteletadás mellett felvonták a nemzeti lobogót a március 15-ei nemzeti ünnepen, csütörtök délelőtt az Országház előtt.


A lobogót Áder János köztársasági elnök és Kövér László házelnök jelenlétében, a Himnusz hangjaira a honvédség díszegysége vonta fel. Az eseményen közreműködött a központi katonazenekar és a lovas díszegység.




Az eseményen részt vett a több miniszter, továbbá az állami és katonai szervezetek és a diplomáciai testület képviselői.






Idén - a Múzeumkert felújítási munkálatai miatt - a március 15-ei díszünnepséget is a Kossuth téren tartják délután 2 órától, Orbán Viktor miniszterelnök mond majd ünnepi beszédet.