Előkerült az ellopott bronz Kodály-szobor - elkapták a tolvajt
Elkapták a rendőrök a férfit, aki december 25-én lelopta az 50 centis bronz Kodály-szobrot a kecskeméti Kéttemplom közből - írja a Police.hu.
A nyomok a 37 éves G. Ferenchez vezettek, akit január 4-én őrizetbe is vettek.
A férfi először tagadta, hogy ő tette, de másnap részletes beismerő vallomást tett.
A rendőrök a helyszíni kihallgatás során az egyik ház udvarán elrejtve megtalálták az ellopott szobrot.

A Kecskeméti Rendőrkapitányság lopás gyanúja miatt indított büntetőeljárást a férfi ellen, a nyomozók pedig előterjesztést tettek a gyanúsított előzetes letartóztatásának indítványozására.