prcikk: Müller Cecília: „Még egy-két nehéz hétnek nézünk elébe, rendkívüli mértékben nőhet a fertőzöttek száma” | szmo.hu
HÍREK
A Rovatból

Müller Cecília: „Még egy-két nehéz hétnek nézünk elébe, rendkívüli mértékben nőhet a fertőzöttek száma”

Az országos tisztifőorvos szerint „sokan szeretnének fellélegezni, de az előttünk álló néhány hét mindenkinek nagyon nehéz lesz”.
MTI - szmo.hu
2021. március 18.



A Magyarországon terjedő brit vírusmutáció miatt rendkívüli mértékben nőhet a fertőzöttek száma - mondta az országos tisztifőorvos az operatív törzs csütörtöki tájékoztatóján.

Müller Cecília azt mondta, a járványgörbe meredeken ível felfelé, az elmúlt napon 6502 új fertőzöttet azonosítottak. Hangsúlyozta, ezért

nagyon fontos a higiénés, a távolságtartásra és a maszkviselésre vonatkozó szabályok betartása.

Azt kérte, hogy aki teheti, halassza el az elintézendő ügyeit, dolgait.

"Még egy-két nehéz hétnek nézünk elébe. A fertőzöttek számának a növekedésével kell számolnunk a következő hetekben is".

Közölte, hogy a beoltottak száma elérte az egymillió 442 ezret, közülük több mint 400 ezren a második oltást is megkapták. A 6752 kijelölt oltópontból hatezer aktívan működik.

Csütörtökön 54 ezer adag Moderna és 21.600 adag AstraZeneca vakcina érkezett Magyarországra. Ez utóbbi a várt mennyiségnek kevesebb mint egyharmada. Az oltóanyag mennyisége szab határt az oltás ütemének - fogalmazott.

Azt ígérte, hogy a háziorvosok a következő napokban 1 ampulla AstraZenecát kaphatnak, ami 10 fő oltására alkalmas.

Oltópontra átlagosan 44 főt lehet majd küldeni. Az adminisztrációs terhek csökkentésére azt javasolta a háziorvosoknak, hogy kérjék az önkormányzatok segítségét.

"Sokan türelmetlenek. Sokan szeretnének fellélegezni. De az előttünk levő néhány hét mindenkinek nagyon nehéz lesz"

- mondta.

Végül beszélt arról is, hogy folyik a magyar vakcina fejlesztése is. Már az állatok oltásánál tart a tesztelés, ha ez megfelelő eredményt hoz, akkor jöhetnek a klinikai vizsgálatok majd - közölte.

Arra biztatott mindenkit, hogy a bezártság ellen menjünk a szabadba, mozogjunk, sportoljunk, és igyekezzünk elterelni a gondolatainkat a járványról.

Szerdán 336 rendőri intézkedés történt a kijárási tilalom, a közterületi magatartási szabályok, a csoportosulások és a gyülekezések tilalmának megszegése miatt - közölte a koronavírus-járvány elleni védekezésért felelős operatív törzs ügyeleti központjának vezetőhelyettese.

Kiss Róbert jelezte, hogy ezzel - a tilalom november 4-ei bevezetése óta - már 51.516 emberrel szemben intézkedtek a kijárási tilalom megszegése miatt - írja az MTI. Az alezredes elmondta, hogy szerdán a maszkviselési kötelezettség figyelmen kívül hagyása miatt 567 személlyel szemben intézkedtek a rendőrök, így a járványügyi készültségi időszak védelmi intézkedéseiről szóló kormányrendelet szeptember 21-ei hatályba lépése óta 34.490 rendőri intézkedés történt ilyen ügyben.


Link másolása
KÖVESS MINKET:

Népszerű
Ajánljuk
Címlapról ajánljuk


HÍREK
A Rovatból
A Medián szerint a TISZA Pártnak meglehet a kétharmada, a Mi hazánk nem jut be
A Median utolsó napokban készített felmérése alapján a legvalószínűbb, hogy a Tiszának 135 képviselője lesz a parlamentnen, a Fidesznek pedig 63. Ők arra jutottak, a Mi hazánk nem jut be, így szerintük kétpárti országgyűlés alakulhat.


A Medián a hvg-n közölte a kampány utolsó öt napján készített felmérésük eredményét. A minta a szokásosnál nagyobb volt, majdnem 2300 embert kérdeztek meg.

Eszerint a legvalószínűbb szavazati arány: TISZA Párt - 55,5%, Fidesz - 37,9%, Mi Hazánk - 3,9%, DK - 1,4%, MKKP - 1,3%

Ez azt jelentené, hogy kétpárti parlament alakul, ami a rendszerváltás óta sosem történt meg.

A kétharmaddal kapcsolatban úgy becsülik, meglehet a Tiszának, ugyanis 135 mandátumot tartanak valószínűnek, amit 63 fideszes mandátum és 1 roma nemzetiségi mandátum egészítene ki.

Ugyanakkor a szórást figyelembe véve ez mégsem teljesen biztos, eszerint a Tisza 131-139 helyhez, a Fidesz-KDNP 59-67 helyhez juthat. Az alkotmányozó kétharmadhoz 133 képviselői hely kell.

Via hvg.hu


Link másolása
KÖVESS MINKET:

Ajánljuk
HÍREK
A Rovatból
Gulyás Gergely: A következő országgyűlés felhatalmazása minden korábbinál erősebb lesz
Azt reméljük, a kormánypártok újra felhatalmazást kapnak a kormányzáshoz - mondta. Gulyás abban bízik, hogy megkapják a felhatalmazást a következő négy évre is.


Gulyás Gergely miniszter a sajtótájékoztatón elsőként köszönetet mondott mindenkinek, aki részt vett a szavazáson,

„A rendkívüli részvétel azt mutatja, hogy a magyar demokrácia erős.

A mai választás megfelelő keret volt a demokratikus véleménynyilvánításhoz.

Azt reméljük, a kormánypártok újra felhatalmazást kapnak a kormányzáshoz. Örülünk, hogy

a következő országgyűlés demokratikus felhatalmazása minden korábbinál erősebb lesz”

– fogalmazott Gulyás, aki szerint a Fidesz 100 mandátumot szerezhet a választásokon, ami elég a kormányzó többséghez.

„Köszönjük a határon túliak szavazatait is, ugyanakkor el kell mondani, hogy számtalan bejelentést kellett tennünk a jogsértések miatt” – tette hozzá.

A KDNP-s Nacsa Lőrinc lényegében megismételte az elhangzottakat. Kérdezni nem lehetett a nagyon rövid sajtótájékoztatón.


Link másolása
KÖVESS MINKET:

Ajánljuk

HÍREK
A Rovatból
Fotógaléria: Így gyülekeztek az emberek a TISZA eredményvárójára
Már sokan gyülekeznek a tiszás szimpatizánsok közül a Batthyány tér, a Bem rakpart és az Angelo Rotta rakpart környékén.


Magyar Péter április elején a közösségi oldalán jelentette be, hogy a TISZA Párt hol tartja majd az eredményváró eseményét: "12-én Magyarország választ. A TISZA központi eredményváróját Budapesten, a Parlamenttel szemben, a budai oldalon, a Batthyány téren és a rakpartokon tartjuk".

A rendezvény pontos helyszíne a Batthyány tér, a Bem rakpart és az Angelo Rotta rakpart lesz. Az ígéret szerint élőben is közvetítik majd az eseményt.

Képgaléria: Így gyülekeznek az eredményvárón

A választáson az urnákat 19 órakor zárták le, és ekkor kezdődött meg a szavazatok megszámlálása. Az eredményeket pedig a Tiszások együtt várhatják a pártvezetővel közösen.


Link másolása
KÖVESS MINKET:

Ajánljuk

HÍREK
A Rovatból
29,21 százalékos feldolgozottságnál nagyon vezet a TISZA, 50,35 százalékkal, a Fidesz 41,03, a Mi Hazánk 6,13 százalékon áll jelenleg.
A feldolgozottság ugyan még alacsonyabb, de komolyan vezet a TISZA Párt a Fidesz-KDNP-vel szemben.


Vasárnap 19 órakor befejeződött az országgyűlési választás, amely rekord részvételt hozott. A szavazatok feldolgozása megkezdődött.

A Nemzeti Választási Iroda közlése szerint este 20.49-kor a szavazatok 29,21 százalékos feldolgozottsága alapján a TISZA Párt vezet. Ebben még nincsenek benne az átjelentkezők, a külföldön szavazók sem.

Az adatok alapján: a TISZA Párt 132, a FIDESZ-KDNP 59, a Mi Hazánk 8 mandátumot kaphat.

A TISZA 50,35, a Fidesz 41,03, a Mi Hazánk 6,13 százalékon áll jelenleg.


Link másolása
KÖVESS MINKET: