KÉK HÍREK
A Rovatból

Újabb zivatarok követték a viharos reggelt

A reggeli villámparádé és jégeső után újabb zivatarokra lehet számítani. Míg nyugaton alig több mint 10 fok van, északkeleten már 27 fokot is mutattak a hőmérők.


Hangos reggelre ébredtünk:

Pest megyében, délnyugaton és az északi országrészben is dörgött, villámlott. Budapesten sok helyről jeget is jelentettek. Az OMSZ heves zivatar és/vagy felhőszakadás veszélye miatt 14 megyére adott ki citromsárga figyelmeztető előrejelzést keddre- egyedül a nyugati területek maradtak ki.

Magyarország félhőképe élőben:

Felhőkép

16:00 - Budapestet is elérte a vihar:

rzs

Fotó: Rizsavi Tamás

15:30 - Cseresznyényi jég esett

Jászberényben intenzív felhőszakadásról és cseresznye nagyságú jégesőről számoltak be.

Vácszentlászlón ilyen az ég:

uj

Varga Tibor fotója

A főváros ismét ostrom alatt:

ostro

Tgabor81 fotója

bud

Biro1885 fotója

Perkátán az idő:

pet

Papp Péter fotója

Ócsán is leszakadt az ég:

ocsa

Edit85 fotója

13:30 - Egyre több helyen villámlik

12:40 - Fülledt délután elé nézünk

Keleten igen fülledt a levegő, ez jó táptalajt biztosíthat a későbbi zivatarok kialakulásának - írja az Időkép.

12:30 - Megérkeztek a zivatarok az Alföldre

Új videó - Ilyen volt a reggel a Pilis-tetőn:

11:50 - Ilyen az idő a Balatonnál

balaton

Magyarország felhőképe:

felhokep2

11:17 - Érkezik a vihar Pitvarosra:

pitva

Ancsiko1994 fotója

Dél felől újabb viharra lehet számítani:

Ez pedig egy villámcsapás nyoma, Sárbogárdon:

vihar

Norbert8212 fotója

11: 11 - Óriási a külünbség a nyugati és a keleti országrész között

Míg nyugaton alig 10 fok van, északkeleten már 27 fok körüli értékeket is mértek.

hom_840x600

10:16 - Újabb villámparádé indul északon

10:04 - Az északi határnál, Csesztve mellett sötét fellegek gyülekeznek:

petergulyas-dsc3995edit2.jpg-2016-05-24-09-45-22

Petergulyas fotója

10 óra - Rendesen lehűlt a levegő

Az OMSZ mérései alapján nyugaton csupán kevéssel 10 fok feletti a hőmérséklet, míg keleten valamivel 20 fok fölött van.

A reggei zivatarhullám Siófokon:

Egy videó a zalaegerszegi jégesőről:

A fővárosban hajnalban dörgésre, villámlásra ébredtek:

i8

Mates1207 fotója Budapest III. kerületéből

papabear

Papabear73 fotója a XV. kerületből

Az országon átvonuló vihar miatt már kedd reggelig számos bejelentés érkezett a katasztrófavédelemhez, általában leszakadt faágak és a hirtelen lezúduló eső miatt - közölte az Országos Katasztrófavédelmi Főigazgatóság (OKF) szóvivője.

Hajdu Márton elmondta: először a Dunántúlról érkezett több riasztás. Letenyén például a régi 7-es útra földet mosott a nagy mennyiségű csapadék, ami fennakadást okozott a forgalomban. A közútkezelő munkatársai, a hivatásos és önkéntes tűzoltók takarították el az útról a hordalékot.

forrás: Időkép


Link másolása
KÖVESS MINKET:

Népszerű
Ajánljuk
Címlapról ajánljuk


KÉK HÍREK
A Rovatból
Kórházba került Liptai Claudia exe, miután összeverték egy szombathelyi boltnál
A színház szerint Horváth Ákos nyolc napon túl gyógyuló sérüléseket szenvedett. A rendőrség a személyleírás alapján rövid időn belül elfogta a gyanúsítottakat.


Szeptember 25-én két középkorú férfi bement egy szombathelyi, Paragvári utcai élelmiszerboltba. A 112press.hu szerint az egyikük az italoknál forgatta a palackokat, a másik az illatszereknél nézelődött és több dezodort eltett. Egy vásárló jelezte a pénztárosnak, hogy alkoholos italt tettek el, az eladó ezután odahívta az üzletvezetőt és értesítették a rendőrséget. Az egyik férfi visszaadta a lopott italt, a másik tagadott.

Amikor a két férfi menekülni akart, félrelökték a két nőt. Egy vásárló, Horváth Ákos megpróbálta feltartóztatni őket és segített az eladóknak. A férfiak szidalmazták és bántalmazták, az üzlet előtt is folytatták az ütéseket, majd elmenekültek.

A rendőrök a személyleírás alapján rövid időn belül elfogták a két támadót, és visszavitték őket az üzlethez. Egy szemtanú szerint az egyik férfi rendkívül agresszív lett, négy rendőr fogta le a járdán.

A Weöres Sándor Színház közölte, hogy Horváth Ákos az eladók segítségére sietett. A közlemény szerint

többször fejbe rúgták és ütötték, a mentők kórházba vitték, nyolc napon túl gyógyuló sérüléseit ellátták, majd kiengedték. A színház rablási kísérletről írt, és azt közölte, hogy a sérülések főként az arcán láthatók.

Horváth Ákos 2008 óta a szombathelyi teátrum művésze, korábban Liptai Claudia párja volt, több magyar filmben és sorozatban szerepelt epizódszerepekben.


Link másolása
KÖVESS MINKET:

Ajánljuk
KÉK HÍREK
A Rovatból
Zokogásban tört ki az ukrán társát szíven szúró kazah kamionos, miután a bíróság felmentette
A döntés szerint a férfi a saját szobájában védekezett éjszaka. A vita a Nagykőrösi úti munkásszállón kezdődött május 1-jén.


A Budai Központi Kerületi Bíróság felmentette az emberölés vádja alól azt a kazah kamionost, aki a Nagykőrösi úti munkásszállón halálra szúrta ukrán kollégáját, írta meg a 24.hu. A férfi a tárgyalóteremben zokogott, majd szabadon távozott.

A Tények szerint

a bíróság azért jutott erre a döntésre, mert a férfi a munkásszállóban, az ágyánál védekezett az éjjeli támadás során, így a cselekmény jogos önvédelemnek minősült.

A 46 éves, kétgyermekes kazah sofőr két és fél éve érkezett Magyarországra dolgozni. Amikor nem volt úton, a Nagykőrösi úti, külföldi kamionsofőröknek fenntartott munkásszállón lakott, akárcsak a későbbi áldozat, az ukrán kamionos.

Tavaly május 1-jén éjjel fél egy után a kazah férfi az udvaron vitába keveredett az ukrán sofőrrel és egy orosz férfival. A vádirat szerint a vita abból indult, hogy a kazah férfi szóvá tette: az ukrán miért barátkozik orosszal, amikor az országaik háborúban állnak. A szóváltás dulakodássá fajult, a villamosmérnök végzettségű kazah sofőr a szobájába ment, az ajtó nyitva maradt.

Később az ukrán kamionos, az orosz férfi és egy békíteni igyekvő indiai sofőr bementek a földszinti szobába, ahol újra fellángolt a vita. A kazah férfi felkapott az asztalról egy kést, kétszer a halántéknál, majd legalább közepes erővel kétszer a mellkason szúrta az ukrán sofőrt, megsértve a szívét is. A szakértő szerint a szívet ért szúrás után az áldozatnak nem volt esélye a túlélésre.

A férfi az előkészítő ülésen beismerte a történteket, és lemondott a tárgyalás jogáról: „A cselekedeteim oda vezettek, hogy megöltem egy embert. Nagyon sajnálom a történteket, és bűnösnek érzem magamat azért, ami történt”.

A bíróság ugyanakkor nem fogadta el a beismerő vallomást, mert az ellentétes volt a rendelkezésre álló iratokkal. A vádlott korábban önvédelemre hivatkozott. .

„Előző nap nem aludtam, annyira részeg voltam, hogy az ájulás kerülgetett, ezért, miután bementem a szobába, ledőltem egyből. Egyszer csak arra lettem figyelmes, hogy valaki lecibálja rólam a takarót, és bordán üt. Nem tudom, hogy ki volt, mert hirtelen történt, és sötét volt. Befogta a számat, én pedig elrúgtam őt hátrafelé. A szobában sötét volt, de a benzinkút fénye bevilágított. Ekkor láttam, hogy ott van az asztalon az evéshez használt késem. Amikor az egyik kezemmel elértem a kést, akkor a támadó visszalökött az ágyra, én pedig felültem, és szúrtam. Nem tudom, hogy hányszor szúrtam, de feltételezem, hogy többször. Rettenetesen megijedtem, féltettem az életemet. Nagyon megijedtem, és elfutottam a mosdóba. Izzadtam, és megmostam a véres kezem, itt kezdtem felfogni, hogy mi történt. Sokkos állapotba kerültem, utána kezdtem hívogatni a családtagjaimat, és elmondtam nekik, hogy mit tettem.”

A férfi elmondta, hogy nem akart elmenekülni. A családjával folytatott beszélgetés után hasra feküdt a földön, és sírva várta a rendőröket. A kazah családapa szerint a gyerekei nem tudják, hogy börtönben volt.


Link másolása
KÖVESS MINKET:


KÉK HÍREK
A Rovatból
Megöltek egy nőt Komáromban - egy 31 éves férfi lehetett a tettes
A rendőrök péntek reggel elfogtak egy 31 éves férfit, emberölés gyanújával kihallgatták, őrizetbe vették, és javasolták a letartóztatását.
Maier Vilmos - szmo.hu
2025. szeptember 26.



Szeptember 25-én késő délután egy komáromi lakásban egy nő holttestére bukkantak, közölte honlapján a rendőrség.

Az igazságügyi orvos szakértő a helyszínen megállapította, hogy idegenkezűség okozta a halálát.

A feltételezett elkövetőt péntek reggel elfogták, és emberölés bűntettének gyanújával kihallgatták.

A 31 éves férfit őrizetbe vették, letartóztatását kezdeményezték.

A helyszínről és az elkövetőről rövid videót is közölt a rendőrség, amit itt lehet megnézni:


Link másolása
KÖVESS MINKET:

Ajánljuk

KÉK HÍREK
A Rovatból
Bilincsben vittek el egy tanítónőt egy szegedi iskolából, bántotta és sniccerrel fenyegette a gyerekeket
Az egyik szülő szerint egy kislánynak összekötötte a kezét, majd beragasztotta a száját, mert túl sokat beszélt. De fegyelmezés céljából, egy kislánynak az akarata ellenére a frufruját is levágta.
Fotó: SZMO/Nagy Bogi - szmo.hu
2025. szeptember 26.



Bilincsben vittek el egy napközis tanítónőt egy szegedi iskolából múlt hét pénteken. Az RTL Híradó információi szerint a tanítót azért jelentette fel valaki, mert állítása szerint bántotta és fenyegette a gyerekeket, így fegyelmezi őket.

„Egy kislánynak összekötötte a kezét, majd beragasztotta a száját fegyelmezés céljából, mert túl sokat beszélt. Hallottam azt is, hogy korábban, ugyanígy fegyelmezés céljából, egy kislánynak az akarata ellenére levágta a frufruját”

- nyilatkozta egy szülő.

Az RTL Híradó úgy tudja, olyan is előfordult, hogy az egymást heccelő, egymásnak mutogató gyerekeket pedig azzal fenyegette, hogy sniccerrel, hogy levágja az ujjukat vagy a nyelvüket.

A Híradónak nyilatkozó szülő szerint a nyugdíj előtt álló tanítónőt sokan szeretik kollégái közül, azonban a fegyelmezési módszereivel nem értenek egyet.

A rendőrség közfeladatot ellátó személy ellen bántalmazás miatt indított nyomozást a tanítónő ellen. Az RTL Híradó úgy tudja: a rendőrségen mindent beismert, és azt mondta: nagyon megbánta, amit tett.

A történtekkel kapcsolatban a Híradó kereste a Szegedi Tankerületi Központot. A részletekről a rendőrségi nyomozás miatt nem árultak el semmit, a tanítónővel kapcsolatban pedig azt írták, hogy az eset után a jogviszonyát rendkívüli felmentéssel megszüntették.


Link másolása
KÖVESS MINKET: