UTAZZ
A Rovatból

Megvan, melyik a világ legjobb légitársasága

Az eredmény sok mindenen múlt: kabinok, kiszolgálás, szórakoztató rendszer, de számított a flotta életkora és a gazdaságosság is.
Forrás:Indóház közlekedési portál, címkép: Wikipédia - szmo.hu
2018. december 03.


Link másolása

Kezdődik a listák korszaka: megszületett az idei szezon első „Legjobb Légitársaság” besorolása, amit egyébként az egyik igazán erre hivatott fórum, az Airlines Rating adott közre néhány nappal ezelőtt. Vágjunk a közepébe: a világ legjobb tíz légicége a Singapore, az Air New Zealand, a Qantas, a Qatar, a Virgin Australia, az Emirates, az All Nippon, az EVA Air, a Cathay Pacific és a Japan Airlines.

Kezdjük tehát az abszolút győztessel: a Singapore Airlines három kategóriában is élenjáró lett, úgymint új termék, új repülőgépek beállítása és új „innovatív” járatok nyitása. Utóbbi tekintetében igazán nem meglepő a döntés, amelynek alapja a SIA új járata Szingapúrból leszállás nélkül New Yorkba, ami egyben jelenleg a világ leghosszabb közvetlen vonala. A győztes termék az A380-asok felső fedélzetén bevezetett első osztályú Suites kabinok alkalmazása volt, ráadásul a cég brandjei között külön díjazott a „Singapore Girl”, ami egyszerre ismeri el a kabinszemélyzet hölgyeinek szépségét és a rajtuk lévő, hagyományos motívumokkal készült ruházatot.

VIDEÓ: megérdemelték...

A második legjobb légitársaság a listán az Air New Zealand, amely a gazdasági teljesítménye mellett egészséges terjeszkedési politikájával, valamint kiváló business class kialakításával érdemelte ki a helyezését.

A Qatar kapta a legjobb fedélzeti étkeztetésért járó elismerést, és az Öböl-menti társaságnak is kiemelkedő a business class elrendezése: a Qsuite igazából első osztályú élményt nyújt, hangzik az értékelés. azt is kiemelve, hogy a catering nem csak a prémium- hanem az economy osztályokon is rendkívüli minőségű.

Az ausztrál Qantas két szempontból került élre, egyrészt a legjobb belföldi légitársasági szolgáltatásért, amit elsősorban az ággyá alakítható ülések jelentenek a kontinensen belüli járatokon, másrészt a legjobb repülőtéri lounge-ok fenntartásáért. Ugyancsak kiemelkedően magas már sok éve az utaselégedettségi szintje.

A lista elbírálása az AirlineRatings.com hét szerkesztőjének munkája volt, összesen kétszáz évnyi iparági tapasztalattal a hátuk mögött. A szempontok között volt az is, hogyan szerepelt az illető cég a hatósági átvilágításokon, mekkora a flotta átlagéletkora, hogyan alakul a működés gazdaságossága, és hogy milyen a kapcsolat a cégvezetés és az állomány között.

A Korean Air nyerte a legjobb economy-osztály díját, a legszellősebben berendezett kabinért, azokért az economy-ülésekért, amelyeknek a szélessége más légitársaságoknál a business-székeknek felelnek meg.

A Virgin Australia gépein szolgálnak a legjobb kabinszemélyzetek, a QantasLink a legjobb regionális társaság címét kapra, elismerésül az ötödik kontinens legtávolabbi közösségeinek kiszolgálásáért.

VIDEÓ: ilyen szolgáltatások miatt kaptak három díjat

Az Emirates ugyancsak három fontos kategóriában győzött: az övé a legjobb fedélzeti szórakoztató rendszer, a legjobb hosszútávú hálózat a Közel-Keletről és a hosszú vonalakon használt gépein övé a leginnovatívabb kabinelrendezés, beleértve a prémium-utasok szalonjait. A Philippine Airlines azért kapott díjat, mert a leggyorsabban fejlődött mind a flottáját, mind a kabinberendezést illetően, a VietJet pedig a legjobb Ultra Low-Cost légitársaságként került az Airlines Ratings kiválósági listájára.

A hosszútávú kategóriában a kontinensek legjobbjai: Amerikában a Delta, Európában a Lufthansa, a Közel-Keleten, illetve Afrikában az Emirates, Ázsiában az Eva Air és a Csendes-óceán övezetében az Air New Zealand. A legjobb (nem ultra) low-costok: az amerikai Westjet, az európai Wizz és az ázsiai AirAsia.

Hogy ne maradj le semmiről, ami a földön, a föld alatt, a síneken, a vízen vagy a levegőben történik, kövesd az INDÓHÁZ oldalát!

Link másolása
KÖVESS MINKET:

Népszerű
Ajánljuk
Címlapról ajánljuk


UTAZZ
A Rovatból
Jelentősen megnőtt a Velencei-tó vízszintje, majdnem háromszorosa a két évvel korábbinak
Volt ok az aggodalomra, mert a tó annyira leapadt korábban, hogy már csak 53 centiméternyi víz volt benne. Megmutatjuk milyen volt.

Link másolása

Csütörtök reggel Agárdnál 145 centimétert mutatott a vízmérce - írja az Időkép.

Már február elején újra a régi fényében pompázott a Velencei-tó, a 2022-es kritikusan alacsony vízállást követően ugyanis ekkorra 75 centiméterrel emelkedett a vízszint.

Az elmúlt időszakban ez az emelkedés tovább folytatódott, csütörtök reggel már 145 centimétert mutatott a vízmérce Agárdnál, vagyis az 53 centiméteres rekordalacsony vízállás óta mára közel egy méterrel (92 cm) emelkedett a Velencei-tó vízszintje.

Ez az érték már meghaladja a 140 centiméteres alsó szabályozási szintet, így a tó újra a régi fényében pompázik.

Ilyen állapotok volttak 2022-ben:

Link másolása
KÖVESS MINKET:

UTAZZ
A Rovatból
Itt a lista Európa legélhetőbb városairól – egy magyar is bekerült a száz legjobb közé
Élhetőség, szerethetőség és a gazdasági lehetőségek mentén írták össze Európa legjobb városait.

Link másolása

Megjelent a Resonance Consultancy legfrissebb listája Európa 100 legjobb városairól. 2024 első tíz helye így alakult:

1. London

2. Párizs

3. Berlin

4. Róma

5. Madrid

6. Prága

7. Barcelona

8. Amszetrdam

9. Isztanbul

10. Milánó.

A három fő szempontjuk az élhetőség, a szerethetőség és a gazdasági lehetőségek voltak. Ezek alapján mindössze egy magyar város, Budapest került be a száz legjobb közé. A magyar főváros a 20. helyet szerezte meg.

A teljes listát itt lehet böngészni.


Link másolása
KÖVESS MINKET:

Ajánljuk

UTAZZ
Lezárták az egyik legnépszerűbb magyar kirándulóhelyet – balesetveszélyes a Rám-szakadék
2024. április 24-től kezdődően további tájékoztatásig nem látogatható. Az ok a klímaváltozás, ami ronthatja a kőfalak állékonyságát.

Link másolása

A Telex írta meg a Pilisi Parkerdő felszólítására hivatkozva, hogy a klímaváltozás hatásai miatt a Rám-szakadék jelenlegi állapotában veszélyes.

A klímaváltozás miatti hosszú, aszályos időszakok és rendkívül nagy mennyiségű csapadékkal járó esőzések váltakozása a Rám-szakadék kőfalainak állékonyságára is negatívan hat, ezért a Pilisi Parkerdő a látogatók biztonsága érdekében a helyszínt a teljes körű geológiai és statikai vizsgálatok elvégzéséig és kiértékelésééig ideiglenesen teljes egészében lezárja

– olvasható a közleményben.

A túrázni vágyók így a Rám-szakadék elkerülő útvonalaként a Lukács-árokban futó sárga sávú jelzést tudják használni.

A Rám-szakadék természeti adottságai miatt hazánk egyik legnehezebben járható jelzett turista útvonala, ahol még kőgurulás vagy sziklaomlás is előfordulhat. A szakadékot emiatt csak saját felelősségére látogathatják az érdeklődők.

Link másolása
KÖVESS MINKET:

Ajánljuk

UTAZZ
Drága lesz idén a családi nyaralás, akár 30 ezer is lehet csak a strandbelépő
Van olyan strand, ahol a családi jegy is 23.700 forintra jön ki naponta. Ahol pedig nincs ilyen, ott még drágább lesz bejutnia egy családnak.

Link másolása

<

Drága lesz idén strandolni, egy család számára már a belépő is több tízezres kiadást jelent majd – derül ki a Blikk összeállításából. Azt írják:

Van olyan strand, ahol a családi jegy is 23 700 forintra jön ki naponta. Ahol pedig nincs ilyen összevont kedvezményes belépő és két gyerekjegyet is muszáj venni, a számla közelít a 30 ezer forinthoz.

Budapesten a legnépszerűbb a Palatinus a lap szerint, ahol június 15-től 5000-5500 forint lesz a belépő. Az előszezonban egy családi belépő 11 ezer forint, június közepétől már 13 900 illetve 15 300 forintot kell fizetniük, létszámtól és hétköznaptól, hétvégétől függően.

Kiemelkedik az áraival Hajdúszoboszló, ahol 8500-9000 a felnőtt jegy, a gyerekeknek pedig 5500 illetve 6000 forintot kell fizetni. Egy kétgyermekes családnál ez éppen 30 ezer forint, viszont a jegy érvényes lesz a csúszdaparkra is.

Szegeden a legdrágább a szimpla strandbelépő: a felnőtteknek 8300, a diákoknak 4600 forintot kell fizetniük. A családi jegy 23 700 forint.

Az olcsóbbak közé tartozik a Gyulai Várfürdő, felnőtteknek 4300, diákoknak 3900 forintért. Eger strandja pedig most 3800 forintos napi és 9700 illetve 12 100 forintos családi belépővel látogatható.

Link másolása
KÖVESS MINKET:

Ajánljuk