FELFEDEZŐ
A Rovatból

Szörnyeket hallott a kislány a szobája falában, ám a valóság igen durva volt

Az amerikai tulajdonosnak nem volt rovarkárra kiterjedő biztosítása, így nagyon sokba került a kellemetlen szomszédság felkutatása és eltávolítása. Ráadásul a házban is komoly károk keletkeztek.


Szörnyeket hallott a szobájában a hároméves Saylor Class, de szülei először nem akartak hinni neki. A gyerek ugyanis nemsokkal előtte látta a Szörny Rt. című animációs filmet - írja a BBC.

Az amerikai észak-karolinai Charlotte-ban lakó anya akkor kezdett komolyabban gyanakodni, mikor méheket látott a padláson és a kéménynél. Egy rovarirtó céget is kihívott, akik kiderítették, hogy az Amerikában védett méhek fészkeltek a házba.

Végül egy hőkamerás méhész találta meg a fészket, ami akkor már nyolc hónapja lakhatott a családdal. A falat szétverve rátaláltak egy hatalmas kaptárra. Az anya szerint úgy ömlöttek ki a méhek, mint egy horrorfilmben. Végül 55-65 ezer méh és egy 45 kilós méhsejt kerül ki a falból. A méheket egy méhmenedékhelyre vitték.

A falon keletkezett károkon kívül még más pusztítást is végeztek a méhek. Az elektromos kábeleket is megrongálták. A ház tulajdonosa viszont nem rendelkezett rovarkárra is kiterjedő biztosítással, így 20 ezer dollárjába került a méhek eltávolítása és helyreállítás.

Forrás: Telex


Link másolása
KÖVESS MINKET:

Népszerű
Ajánljuk
Címlapról ajánljuk


FELFEDEZŐ
A Rovatból
Meztelenre vetkőzött és az ülésére ürített egy nő a repülőgépen
Az eset Philadelphiából Chicagóba tartó járaton történt. A landolás után a rendőrség intézkedett, a gépet tisztítás miatt kivonták a forgalomból.


Rendkívüli eset történt a Southwest Airlines Philadelphiából Chicagóba tartó 418-as járatán szombaton. Egy nő a repülőgépen meztelenre vetkőzött, majd leszállás közben az ülésére ürített – írja a New York Post.

A járat a chicagói Midway nemzetközi repülőtéren landolt, ahol a rendőrséget is riasztották az incidens miatt. A Southwest Airlines elnézést kért a történtekért.

A repülőgépet a leszállás után ideiglenesen kivonták a forgalomból tisztítás céljából.

A légitársaság egyelőre nem reagált a sajtó megkeresésére. Az sem derült ki, hogy mi történt a nővel az eset után.

A lap emlékeztetett arra is, hogy a Southwest Airlines egyik gépe a múlt hónapban kis híján súlyos balesetet idézett elő a Midway reptéren. Leszállás közben majdnem nekiütközött egy guruló repülőgépnek, amit az amerikai Nemzeti Közlekedésbiztonsági Tanács szerint a vakító napfény okozhatott.

(via 24.hu)


Link másolása
KÖVESS MINKET:

FELFEDEZŐ
A Rovatból
Hónapokon át hallgatták a rádiós DJ-t, senki nem jött rá, hogy az AI generálta, és nem valódi személy
A népszerű ausztrál rádióállomás hónapokig egy mesterséges intelligencia által kitalált műsorvezetővel szórakoztatta a hallgatókat, végül leleplezték a trükköt. A karaktert a cég egyik valódi alkalmazottjáról mintázták meg.


A sydney-i CADA rádióállomás hónapok óta egy mesterséges intelligencia által generált műsorvezetőt szerepeltetett a Workdays with Thy című műsorában – írja a The Verge. Az adásban négy órán keresztül hip-hop, R&B és popzenék szóltak, miközben a hallgatók nem tudták, hogy a műsorvezető, Thy nem valódi személy.

Az ARN Media, a CADA tulajdonosa megerősítette, hogy Thy karakterét a cég pénzügyi osztályának egyik valódi dolgozójáról mintázták. A hangját az ElevenLabs hanggenerátorával készítették el. A mesterséges intelligencia használatát azonban sem a rádióállomás honlapján, sem a műsor során nem hozták nyilvánosságra.

A Workdays with Thy 2024 novembere óta volt hallható az adásban. A műsor leírásában az állt:

„Zenei szakértőink által összeállított dalok, amelyek már vagy szerepelnek a slágerlistán, vagy épp a berobbanás küszöbén állnak – hallgasd meg elsőként Thy társaságában, hogy büszkén mesélhesd a barátaidnak, te voltál az első”.

A Financial Review cikke szerint a műsor 72 ezer hallgatót ért el. Az Ausztrál Hangszínészek Szövetsége kifogásolta, hogy a cég eltitkolta a mesterséges intelligencia alkalmazását.

(via Telex)


Link másolása
KÖVESS MINKET:

Ajánljuk

FELFEDEZŐ
Ismét Magyarországon készítenek fotókat a Google autói
A járművek elsősorban Budapesten, valamint városokban és azok környékén, továbbá a vidéki térségek közútjain haladnak majd.


Jövő keddtől ismét Magyarországon készítenek 360 fokos utcaképeket a Google különleges kamerarendszerrel felszerelt autói - közölte a Google kedden az MTI-vel.

A járművek elsősorban Budapesten, valamint városokban és azok környékén, továbbá a vidéki térségek közútjain haladnak majd.

A személyes adatok és a magánszféra védelme érdekében a képek közzététele előtt az arcokat és rendszámokat elhomályosítják, hibabejelentésként pedig bárki kérheti további részletek utólagos felismerhetetlenné tételét is.

A közlemény szerint a Google utcakép-szolgáltatása Magyarországon 2013 óta működik, és azóta többször frissült, hogy minél pontosabban kövesse a környezet változásait. A Street View autóval nem megközelíthető, különleges belföldi helyszíneket is bejárhatóvá tesz virtuálisan.

A szolgáltatás világszerte csaknem 280 milliárd képet készített a világ több mint 100 országában és területén - tették hozzá.


Link másolása
KÖVESS MINKET:


FELFEDEZŐ
A Rovatból
Vége a filléres lakomáknak: bezárt a Lehel piac legendás kifőzdéje – itt vannak az okok
A Lehel Íze május 1-jén végleg lehúzta a rolót, pedig évtizedekig laktak itt jól a kispénzű vendégek. A tulaj szerint a brutális villanyszámla tette be a kaput.


Több évtized működés után május 1-jén végleg bezárt a Lehel Íze nevű kifőzde a budapesti Lehel piacon – derült ki a Vakmajom Facebook-oldal bejegyzéséből. A vendéglátóhelyet sokan kedvelték, mert olcsó, egyszerű, hagyományos menüt kínált, főként árérzékeny vásárlóknak.

A tulajdonos a bezárást a megemelkedett rezsiköltségekkel indokolta. Elmondása szerint például a villanyszámla havi 400 ezer forintról 2 millió forintra nőtt, ezt pedig már nem tudta kigazdálkodni.

Azt is hozzátette, hogy nem tud akkora áremelést bevezetni, amit a vendégek ki is fizetnének, ezért úgy döntött, bezárja az üzletet.

„A belvárosban a turistáknak lehet 6-10 000-es főételt adni, abba az árba belefér a drága rezsi, itt a 4000-et is sokallják, 2000-ért akarnak enni, abba egyáltalan nem fér bele ilyen magas költség. Meg a horror bérleti díj se, egyre csak emelik azt is”

– fogalmazott.

Bezár a "Lehel Íze" kifőzde a Lehel piacon. Olcsó, egyszerű, hagyományos kaját adott főleg árérzékeny, kispénzű...

Közzétette: Vakmajom – 2025. május 1., csütörtök


Link másolása
KÖVESS MINKET: