HÍREK
A Rovatból

Rákay Philip elvinné egy körre az „aranymercijén” Nagy Ervint – itt az újabb fejezet a színész és a Megafonos influenszer csörtéjében

Nyílt levelet írt Nagy Ervinnek, miután a színész lecsivavázta. Rákay szerint azért járnak nemzetközi iskolákba a gyerekei, mert zaklatások érték őket az apjuk miatt.


Folytatódott az üzengetés Rákay Philip és Nagy Ervin között. Most a Megafon influenszere reagált nyílt levélben arra, hogy a színész egy keddi Facebook-posztjában gazdája kezében csaholó csivavához hasonlította.

A vita azután robbant ki kettejük között, hogy a színész az egyik tanártüntetésen azt mondta, hogy Párizsban már égne az egész város ilyen helyzetben. Rákay erre reagált a Facebookon sajátos stílusban, ezt követően érkezett a színésztől a csivavás hasonlat.

A kormánypárti influenszer azzal kezdi pontokba szedett nyílt levelét, hogy nem vette észre a színészt a Haris közben, ezért nem mondott neki semmit.

„Ha kérhetem, ne dumálj nekem szolidaritásról, mert nem ismersz, így fogalmad sincs arról, milyen nemes ügyekért áldozok rendszeresen, hogy hány családot tartok el, és hány nehéz helyzetbe került embert támogatok évek óta!”

- írta arra reagálva, hogy a luxusautói eladásából beázó iskolákon is segíthetne.

A gyerekei azért járnak jó ideje nemzetközi iskolákba, mert „évekkel ezelőtt a szélsőliberális elvbarátaid gyerekei – a tanárok passzív asszisztálásával - nácizva, fasisztázva abúzálták őket nap mint nap, az apjuk miatt”.

Rákay szerint a magyar filmkultúra siralmas állapotban van a rendszerváltoztatás óta, amiért egy balos értelmiségi kör a felelős.

„Az állami pénzből elkészült filmek jelentős része pedig minősíthetetlen, lila, öncélú baromság volt, minimális nézőszámot produkálva, ráadásul semmiféle össztársadalmi célt, értéket nem képviselve, miközben igyekeztek sárba rángatni mindazt, amit mi, sok millióan a magyarságról gondolunk”

- írja hozzátéve, hogy a nemzetközi fesztiváldíjakat politikai elismeréseknek tartja.

Az Aranybulla sorozatra is kitért, amelynek elmondása szerint csak az egyik producere volt a négyből, és nem is vett részt az alkotás folyamatában.

„az Aranybulla dokusorozat legrosszabb pillanatai is több értéket hordoznak, mint például a Zámbó Jimmy életéről készült fércmű, amelynek a címszerepét boldogan játszottad el. II. András vagy Zámbó Jimmy, neked nyilván egyre megy: király-király...”

- szállt bele Nagy Ervin munkásságába.

Rákay szerint az SZFE-n elhitetett felsőbbrendű, balos értelmiségi attitűd miatt gondolja azt Nagy Ervin, hogy egy művész vagy értelmiségi csak balos lehet.

A nyílt levél végén arról ír, hogy nem vár a színésztől semmilyen empátiát a kormány iránt, majd hosszan sorolja azokat a kihívásokat, amelyekkel a kormánynak szerinte szembe kell néznie.

„Az »aranymercik« többszöri emlegetése valami elfojtott vágyálom be nem teljesülése nálad, netán a Tanácsköztársaság máig fel-felbuggyanó, komcsi hagyománya? Ha az előbbi, azon könnyen segíthetünk: viszlek egy kört valamelyikkel..."

- zárja posztját a megafonos influenszer.


Link másolása
KÖVESS MINKET:

Népszerű
Ajánljuk
Címlapról ajánljuk


HÍREK
Mészáros Lőrincet egy vadonatúj, 180 milliós Ferrariban fotózták le Felcsúton
A felcsúti milliárdosról Hadházy Ákos osztott meg több fotót. A politikus szerint Mészáros egy hibrid hajtású, Ferrari 296 GTS-ben libbent át Felcsúton.
Maier Vilmos - szmo.hu
2025. május 04.



Lassan több a Ferrari Felcsúton, mint Monacóban - állapította meg Hadházy Ákos vasárnap reggeli bejegyzésében a Facebookon. A független országgyűlési képviselő ezúttal egy kedves ismerősétől kapott fotókat Mészáros Lőrinc állítólagos vadonatúj luxusautójáról.

„Hopp, egy újabb Ferrari Felcsúton. Az ifjabb után most az eredeti Mészáros Lőrinc luxizós sportautójáról kaptam képeket. A Gázos feje ugyan elmosódott, de a fotó készítője kedves ismerősöm, a helyszín pedig beazonosítható ("Puskás" Sport Hotel parkolója és az odavezető út)” - olvasható Hadházy posztjában, aki ezután azt is megosztja, hogy mit kell tudni a kocsiról.

„A típus amúgy a Ferrari 296 GTS. Bagatell 140-180 millióba kerül. 663 lóerős, állítólag újdonság, hibrid hajtású (gondolom, konnektorról tölti Lőrinc). 2023 októberében helyezték forgalomba.”

A politikus azzal zárja a bejegyzést, hogy „semmi baj nem lenne, hogy gazdag, ha nem ilyen csalásokkal szerezte volna az ép ésszel fel nem fogható vagyont (Orbánnak)”.

A felcsúti milliárdosról készült fotókat a posztban lehet megnézni:


Link másolása
KÖVESS MINKET:

HÍREK
A Rovatból
Magyar Péter: Attól mert egy tolvaj bolondnak nevezi a hatalmára veszélyt jelentő honfitársait, nem lesz becsületesebb
A politikus azon elmélkedett vasárnapi bejegyzésében, hogy vajon mekkora előnye lenne pártjának, ha nem egy bolond vezetné. Ezzel Gulyás Gergely pénteki szavaira utalt, aki egy interjúban lebolondozta.


„Képzeljétek mennyire vezetne a TISZA a korrupt állampárt előtt, ha nem egy bolond vezetné” – írja vasárnap délelőtti posztja bevezetésében Magyar Péter. A politikus ezzel arra a két nappal ezelőtti interjúra utalt, amiben Gulyás Gergely úgy fogalmazott, hogy amikor még beszélő viszonyban volt Magyarral „abban teljes volt az egyetértés közöttünk, hogy ő bolond”.

A Tisza Párt vezetője erre szombaton úgy reagált, hogy politikai közössége „elutasítja a honfitársaink címkézését, dehumanizálását, és feltétel nélkül tiszteletben tartja mindenki emberi méltóságát”.

A mi politikai közösségünktől sohasem fogtok másokat a személyükben, különösen a magánéletükben bántó állításokat vagy kifejezéseket hallani - írta még szombaton.

Vasárnapi bejegyzésében ismét elővette a témát Magyar Péter.

„Egyébként Orbánéknál mit jelent, hogy valaki bolond? Esetleg azt, hogy az illető nem kelt gyűlöletet magyar és magyar közt? Vagy nem nevezi a honfitársait eltaposandó rovarnak? Vagy nem rabolja ki a Nemzeti Bankot? Nem teszi tönkre az állami egészségügyet? Nem hagyja lerohadni a MÁV-ot? Nem nyúlja le az uniós pénzeket? Nem hagyja magára a magyar vidéket? Nem alázza meg az idős honfitársainkat 3,2 %-os nyugdíjemeléssel? Nem mutogatja kivagyi módon a magyar emberektől lopott közpénzt?” – sorolta kérdéseit a tiszás politikus.

„Attól mert egy tolvaj bolondnak nevezi a hatalmára veszélyt jelentő honfitársait, nem lesz becsületesebb, csak nyilvánvalóvá teszi, hogy retteg a lebukástól és a felelősségre vonástól”

– tette hozzá a végén.

A poszthoz egy grafikont is csatolt, amin a 21 Kutatóközpont áprilisi mérése alapján pártja 14 százalékkal vezet a Fidesz előtt.


Link másolása
KÖVESS MINKET:


HÍREK
A Rovatból
„Senki sem garantálja, hogy Kijev megéri május 10-ét” - Így reagáltak az oroszok Zelenszkij fenyegetésére
A Győzelem napja előtt újra kiéleződött az ukrán-orosz szóháború. Medvegyev sértő kijelentésekkel reagált.


Ukrajna elutasította Vlagyimir Putyin háromnapos tűzszüneti javaslatát, amelyet az orosz elnök a második világháború befejezésének évfordulója köré, május 9-re időzített. Volodimir Zelenszkij közölte, hogy Ukrajna továbbra is az Egyesült Államok által javasolt, 30 napos tűzszünetet támogatja. Szerinte ilyen időtartam alatt már van lehetőség érdemi tárgyalásra, míg a háromnapos fegyvernyugvás nem jelent valódi előrelépést a háború lezárása felé.

Az ukrán elnök egyúttal azt is kijelentette: Ukrajna nem tudja garantálni a Vörös téren tartózkodók biztonságát május 9-én,

írta a Telegtaph.

A mostani elutasítás illeszkedik a korábbi, sikertelen tűzszüneti kezdeményezések sorába. Putyin korábban részleges, tengeri térségekre vonatkozó tűzszünetet, illetve olyan megállapodást javasolt, amely kizárta a civil infrastruktúra elleni támadásokat. Ezeket ugyan elfogadták, de később mindkét fél azzal vádolta a másikat, hogy megszegte azokat. Az orosz elnök később húsvéti tűzszünetet is kezdeményezett, amit Ukrajna elfogadott, azonban két nappal később Zelenszkij jelezte, hogy az orosz erők a frontvonalon nem tartották be a megállapodást.

A mostani nyilatkozat előtt Ukrajna katonai hírszerzésének vezetője, Kirilo Budanov is figyelmeztetést küldött. Úgy fogalmazott: akik kilátogatnak a Vörös térre, „jobban teszik, ha visznek magukkal füldugót.”

Zelenszkij kijelentései után éles reakciók érkeztek Moszkvából. Az orosz külügyminisztérium szóvivője, Marija Zaharova elutasította „a közvetlen fenyegetést.” Dmitrij Medvegyev, az orosz nemzetbiztonsági tanács alelnöke, korábbi elnök és kormányfő pedig kemény hangvételű üzenetben reagált.

„A borostás zöld szemétláda közölte, hogy elutasítja Putyin javaslatát a háromnapos tűzszünetről, és nem tudja garantálni a világ vezetőinek biztonságát Moszkvában.

Kinek kell az ő biztosítéka? (…) Ez a nyomorult pontosan tudja, hogy a győzelem napján egy valódi provokáció esetén senki sem garantálja, hogy Kijev megéri május 10-ét” – fogalmazott Medvegyev.

Május 9-én Moszkvában, a Vörös téren tartják meg a Győzelem napi katonai díszszemlét. Az esemény a Szovjetunió és a náci Németország közötti háború végét idézi fel, amelyet a szovjet és orosz történetírás „Nagy Honvédő Háborúként” említ. Ennek hivatalos dátuma Oroszországban május 9.

(via Blikk)


Link másolása
KÖVESS MINKET:


HÍREK
A Rovatból
Orbán Viktor: Készülünk
Magyarország miniszterelnöke vasárnap újabb Facebook-bejegyzéssel jelentkezett az anyák napja kapcsán. Ezúttal személyesebb hangvételű a poszt.


„Készülünk” – mindössze ennyit írt vasárnapi posztjában Orbán Viktor a Facebookon. A miniszterelnök két unokájával látható egy fotón, miközben az édesanyák megünneplésére készülnek a gyerekekkel május első vasárnapján.

Orbán egy nappal korábban már közzétett egy bejegyzést az anyák napjával kapcsolatban.

„Aki gyermeket vállal, elismerést érdemel. Anyagit is. A családi adókedvezményt duplázzuk, és jön az élethosszig tartó adómentesség az édesanyáknak”

– írta akkor a Facebook-oldalán.


Link másolása
KÖVESS MINKET: