Visszavonul Pintér Béla dicsőítő énekes, miután kiderült, hogy házas nőkkel létesített kapcsolatot
A keresztény énekes nyilvánosan vallotta be bűneit, és bocsánatot kért. A botrányt egy igehirdető robbantotta ki, aki szerint sokáig próbálták eltussolni az ügyet.
Férjes nőkkel folytatott kapcsolatokat Pintér Béla, az evangéliumi közösség egyik legismertebb énekese. A dicsőítő zenész a botrány kirobbanása után közölte, hogy határozatlan időre visszavonul a szolgálatból, írta meg az Index.
Az ügyről Szabados Ádám, a veszprémi Evangéliumi Keresztény Gyülekezet igehirdetője számolt be a Divinity blogon. Elmondása szerint azért hozta nyilvánosságra az esetet, mert úgy látta, Pintér és környezete nem kezelte megfelelő súllyal a történteket. A bejegyzésben azt írta:
„Azt hittem, egy ennyire egyértelmű helyzetet az evangéliumi mozgalom is egyértelműen fog kezelni. Csalódnom kellett.
Azok, akiknek valamilyen érdekük tapadt Pintér Béla futtatásához, vagy egyszerűen csak féltek a botránytól, esetleg maguk is meg lettek vezetve, bevédték őt.
Fontolgatások kezdődtek, és végül azok kerültek pellengérre, akik az ügyet feltárták és Bélát konfrontálták.”
Szabados azt is hozzátette, hogy állításait üzenet- és hangfelvételrészletekkel támasztotta alá.
Pintér Béla a múlt hét végén egy nyilvános közleményben jelentette be visszavonulását, majd később törölte a bejegyzést. Ebben így fogalmazott:
„Viharos napokat élek. Néhány elrontott döntésem miatt bűnt követtem el, ezért meg kell tennem egy fájdalmas lépést, és határozatlan időre le kell tennem a lantot.”
A közleményében nyilvánosan bocsánatot is kért:
„Az elkövetett vétkeimért nyilvánosan bocsánatot kérek azoktól, akiket megbántottam, akikkel nem voltam őszinte. Családomtól és az érintettektől, mindenek előtt Istentől. »Megvallottam Neked vétkemet, bűnömet nem takargattam. Elhatároztam, hogy bevallom hűtlenségemet az Úrnak, és Te megbocsátottad bűnömet, amit vétettem.« (Zsolt. 32:5) Háttérmunkára van most szükség, rendezésre, gyógyulásra. Köszönöm, ha imádkoztok értem, értünk. Ha később Isten megengedi, még látjuk egymást. Szeretettel, Béla.”
A cikk megjelenése után több hazai evangéliumi vezető rendkívüli egyeztetést kezdeményezett. Azt vizsgálják, szükséges-e formális fegyelmi eljárást indítani Pintér Béla és az érintett szolgálati szervezetek ellen.
Férjes nőkkel folytatott kapcsolatokat Pintér Béla, az evangéliumi közösség egyik legismertebb énekese. A dicsőítő zenész a botrány kirobbanása után közölte, hogy határozatlan időre visszavonul a szolgálatból, írta meg az Index.
Az ügyről Szabados Ádám, a veszprémi Evangéliumi Keresztény Gyülekezet igehirdetője számolt be a Divinity blogon. Elmondása szerint azért hozta nyilvánosságra az esetet, mert úgy látta, Pintér és környezete nem kezelte megfelelő súllyal a történteket. A bejegyzésben azt írta:
Regisztrálj, vagy lépj be, hogy tovább tudd olvasni a cikket!
Egy este vette észre a fekete foltot a bőrén a magyar szépségkirálynő, másnap már a műtőasztalon feküdt
Nagypál Krisztina egy sötét, szabálytalan anyajegy miatt fordult orvoshoz, aki azonnali kimetszést javasolt. A szövettani eredményre való várakozást a modell erős tűfóbiája is nehezítette.
Azonnali műtétre küldték a 2019-es Magyarország Szépe győztesét, Nagypál Krisztinát, miután egy este egy sötét, szokatlan formájú anyajegyet fedezett fel a bőrén. Bár kezdetben nem gondolt komoly problémára, másnap mégis szakemberhez fordult.
A modell a Ripostnak idézte fel a pillanatokat, amikor a magánklinikán az orvos közölte vele a döntést.
„Volt egy este, amikor felfedeztem magamon egy anyajegyet, ami nagyon fekete volt. Másnap elmentem magánklinikára megnézetni, és amikor ránézett a doktornő, azt mondta, hogy ezt azonnal le kell szedni.”
A hír sokkolta, a beavatkozást követő két hét várakozás a szövettani eredményre pedig különösen megterhelő volt számára, amit erős tűfóbiája is nehezített. A döntés előtt a bizonytalanságát egy mesterséges intelligencia segítségével is próbálta enyhíteni.
„Nagyon megijedtem, amikor ezt mondta, de előtte utána olvastam, és a ChatGPT-t is megkérdeztem, elküldtem a képet, és az is azt ajánlotta, hogy nézessem meg mindenképp, mivel fekete volt, nem olyan volt a formája, mint kellett volna” – mesélte.
Végül megkönnyebbülhetett, a leletek alapján semmilyen komplikáció nem alakult ki, és az anyajegy eltávolítása után egészségesnek nyilvánították. Az eset mély nyomot hagyott benne, és arra ösztönözte, hogy a jövőben rendszeresen járjon szűrővizsgálatokra. Ma már nyíltan beszél a történtekről, hogy mások figyelmét is felhívja a megelőzés fontosságára.
„Fel szeretném hívni a figyelmet arra, hogy menjen el mindenki szűrővizsgálatra, mert nagyon fontos” – hangsúlyozta.
Azonnali műtétre küldték a 2019-es Magyarország Szépe győztesét, Nagypál Krisztinát, miután egy este egy sötét, szokatlan formájú anyajegyet fedezett fel a bőrén. Bár kezdetben nem gondolt komoly problémára, másnap mégis szakemberhez fordult.
A modell a Ripostnak idézte fel a pillanatokat, amikor a magánklinikán az orvos közölte vele a döntést.
Regisztrálj, vagy lépj be, hogy tovább tudd olvasni a cikket!
Pindroch Csaba a közösségi oldalán számolt be arról, hogy egy kisebb baleset érte.
Mint írja:
"Történt velem egy kis baleset, mondjuk úgy, hogy oda nyúltam, ahová nem kellett volna(két veszekedő kutyus közé…)"
A színész sebeit összevarrták, de elárulta, hogy a "legfájdalmasabb az volt, hogy valahogy le kellett húzni a bedagadt ujjamról a jegygyűrűmet… vagy tíz percig tartott... hiába 20 év … és remélem még 2x ugyanennyi!"
Végül megosztott egy tanulságot is: "Ne nyúlka-piszka, mert megszúr a bicska!"
Annyit még hozzátett: "Mostantól eltartott kisujjal iszom a kávét, mint az “Urak”!"
Súlyos baleset a színházban: vegyszer marta szét Peller Károly arcát
A színész a Shrek című musical előadása közben sérült meg, mert a maszkját egy maró vegyszerrel tisztították. A fájdalom ellenére végigjátszotta az előadást.
Sebhelyes arccal beszélt legújabb színpadi sérüléséről Peller Károly a Duna TV Ridikül című műsorában. A színész elmondta, hogy a Shrek című musical egyik előadása közben egy vegyszerrel tisztított maszk marta szét az arcát, a fájdalom ellenére azonban végigjátszotta az előadást.
„Valami vegyszerrel volt tisztítva a maszk, és négy órán keresztül áztam ebben a vegyszerben, és egy kicsit szétmarta az arcomat” – mesélte.
A csúnya égési sérülést a Shrek című darab előadása közben szerezte, amelyben a színész Shrek egyik alakítója – írta a Story.hu. Bár a látvány komoly sérülésre utalt, Peller Károly igyekezett a történtek jelentőségét kisebbíteni. A műsorvezető kérdésére elárulta, hogy érezte a fájdalmat, de nem szólt, így a vegyszerben ázó maszkot nem vették le róla.
A színész a közösségi oldalán igyekezett megnyugtatni a rajongóit, jelezve, hogy a tévéműsor felvétele már két hónappal az eset után készült, és azóta rendbe jött. A sérülés miatt nem kellett lemondania az előadásait. „Furán nézek ki? De miért? Két hónapja történt, akkor volt a felvétel! Már teljesen jól vagyok!” – írta posztjában.
A beszélgetés során Peller Károly a Szépség és a Szörnyetegben játszott Szörnyeteg szerepét is felidézte.
„Az egy olyan nagyívű szerep, és egy olyan lelki átváltozáson kell átmenni benne a külső átváltozáson kívül, amit most egyébként sikerült produkálnom...” – mutatott az arcán lévő sebhelyre.
VIDEÓ: A színész mesélt a sérülésről
Peller Károlynak nem ez volt az első színpadi sérülése. Januárban egy operettgálán súlyos balesetet szenvedett, amikor egy rosszul sikerült mozdulat után elszakadt a bicepsze. Elkerülhetetlenné vált a műtét, amely miatt hosszabb időre korlátozták a színpadi munkában. „Átfúrták a csontot, szétvágták a kezemet, úgyhogy most fájdalomcsillapítókon élek” – nyilatkozta akkor. A mostani, maszk okozta arcsérülés azonban nem kényszerítette pihenőre.
Sebhelyes arccal beszélt legújabb színpadi sérüléséről Peller Károly a Duna TV Ridikül című műsorában. A színész elmondta, hogy a Shrek című musical egyik előadása közben egy vegyszerrel tisztított maszk marta szét az arcát, a fájdalom ellenére azonban végigjátszotta az előadást.
„Valami vegyszerrel volt tisztítva a maszk, és négy órán keresztül áztam ebben a vegyszerben, és egy kicsit szétmarta az arcomat” – mesélte.
A csúnya égési sérülést a Shrek című darab előadása közben szerezte, amelyben a színész Shrek egyik alakítója – írta a Story.hu. Bár a látvány komoly sérülésre utalt, Peller Károly igyekezett a történtek jelentőségét kisebbíteni. A műsorvezető kérdésére elárulta, hogy érezte a fájdalmat, de nem szólt, így a vegyszerben ázó maszkot nem vették le róla.
Regisztrálj, vagy lépj be, hogy tovább tudd olvasni a cikket!
Ma ünnepli 74. születésnapját Liam Neeson, aki túl a nyugdíjkorhatáron nemhogy nem vonult vissza, de egy olyan műfajban született újjá, ahol senki sem várta: a paródiában. A Csupasz pisztoly visszatérése nemcsak a karrierjét rázta fel, de Magyarországon egy egészen másfajta, szakmai vihart kavart a hangja körül.
Az északír színész 1952. június 7-én látta meg a napvilágot, és a belfasti színházak deszkáiról indulva az 1990-es évekre a filmvilág egyik legkeresettebb drámai színészévé vált, akinek nevét a Schindler listája tette halhatatlanná. Pályája ezután a Star Wars univerzumon át a 2000-es évek végén induló, váratlan akcióhős-korszakig ívelt, hogy aztán hetvenen túl ismét meglepje a világot.
A legnagyobb fordulatot a 2025-ös The Naked Gun (A Csupasz pisztoly) hozta el, amelynek feltámasztását sokan kétkedve fogadták. A filmben Frank Drebin Jr. szerepében Neeson nem próbálta meg Leslie Nielsen utánozhatatlan stílusát másolni, hanem a saját imázsát fordította át a komédia nyelvére. A kritikusok szerint a poénok zömét éppen az ő halálosan komoly arckifejezése működtette. Ahogy a The Nationalnek adott interjúban fogalmazott, tudatosan kerülte a komédiázást.
„Az egyetlen napi jegyzetem az volt magamnak: légy komoly… próbálj meg nem viccesnek látszani” – mondta a színész.
A film végül világszinten közel 102 millió dolláros bevételt termelt – írja a The Numbers –, a magyar sajtóban pedig úgy értékelték, „őrület, hogy ez működik”, és egy olyan meglepetéssiker lett, amire senki sem számított.
Miközben a közönség világszerte a színész új oldalát fedezte fel, Magyarországon egészen más miatt került a címlapokra. Éles vita robbant ki, miután 2024 elején lecserélték Csernák Jánost, aki évtizedek óta Neeson állandó magyar hangja volt.
Csernák nyilvánosan tette szóvá, hogy megalázóan alacsony összeget ajánlottak neki a munkáért.
A fáradhatatlan munkatempó és a folyamatos jelenlét mögött sokan a Liam Neeson magánéleti tragédiáját sejtik. Neeson 2009-ben egy síbalesetben veszítette el feleségét, Natasha Richardson színésznőt. A gyász feldolgozásáról ritkán, de mindig mély őszinteséggel beszélt.
„A gyász olyan, mint egy háromlábú asztal… a Föld már nem stabil” – mondta a 60 Minutes című műsorban.
Ez a mély fájdalom sokak szerint magyarázatot ad arra, miért vetette bele magát a munkába a legnehezebb években is, miközben a vásznon rendre olyan karaktereket formált meg, akik a szeretteik elvesztése után vesznek elégtételt.
A drámai mélység mellett azonban a szakmai önreflexió és az önirónia sem áll távol tőle. A Star Wars-univerzumban játszott szerepére visszatekintve például a saját haláljelenetét kritizálta egyedi humorral. „Úgy éreztem, a haláljelenetem kicsit ‘namby-pamby’ lett… ‘Aligha egy Jedi Mester’” – idézte a GamesRadar+ a színész szavait.
Ma ünnepli 74. születésnapját Liam Neeson, aki túl a nyugdíjkorhatáron nemhogy nem vonult vissza, de egy olyan műfajban született újjá, ahol senki sem várta: a paródiában. A Csupasz pisztoly visszatérése nemcsak a karrierjét rázta fel, de Magyarországon egy egészen másfajta, szakmai vihart kavart a hangja körül.
Az északír színész 1952. június 7-én látta meg a napvilágot, és a belfasti színházak deszkáiról indulva az 1990-es évekre a filmvilág egyik legkeresettebb drámai színészévé vált, akinek nevét a Schindler listája tette halhatatlanná. Pályája ezután a Star Wars univerzumon át a 2000-es évek végén induló, váratlan akcióhős-korszakig ívelt, hogy aztán hetvenen túl ismét meglepje a világot.
Regisztrálj, vagy lépj be, hogy tovább tudd olvasni a cikket!