prcikk: Márki-Zay Péter összeszedte, miért sikerülhet Magyar Péternek, ami neki 4 éve nem sikerült | szmo.hu
HÍREK
A Rovatból

Márki-Zay Péter összeszedte, miért sikerülhet Magyar Péternek, ami neki 4 éve nem sikerült

A politikus szerint a Tisza Párt vezetőjének helyzete jobb, mert nem terheli Gyurcsány Ferenc személye, és nincs ott mögötte a „kollaboráns, áruló óellenzék”, barátságosabb vele a média, és a gazdasági nehézségek is az ő malmára hajtják a vizet. Ennek ellenére óvatosságra intett, mondván, a „köztörvényes bűnözők mindenre képesek”.


Márki-Zay Péter a Facebookon fejtette ki, miért lehet sikeres Magyar Péter és a Tisza Párt ott, ahol az ellenzéki összefogás négy évvel ezelőtt elbukott. A hódmezővásárhelyi polgármester a 2022. április 3-i választási vereség negyedik évfordulóján tette közzé bejegyzését, amelyben azt írta, „négy éve még nem sikerült – most sikerülni fog”.

Felidézte, hogy a „minden várakozást felülmúló vereség” után Karácsony Gergely és Donáth Anna társaságában lépett színpadra, miután szerinte a többi koalíciós partner „elszelelt”. Állítása szerint ketten még aznap őt tették meg a bukás egyszemélyi felelősének. Akkor a fő üzenete az volt, hogy nem adják fel a küzdelmet, és tovább kell harcolni az országért. Úgy látja, a vereség utáni apátia 2024-ben kezdett oszladozni, és a társadalmi igény a rendszerváltásra megerősödött. Ezt szerinte az idei választásokon a Tisza Párt hozhatja el, Magyar Péter vezetésével.

Márki-Zay Péter négy pontban foglalta össze, mi változott az elmúlt négy évben. Elsőként azt írta:

„1. Magyar Péter jobb politikus és a helyzete is jobb: lassabban beszél, nem 4 hónapja, hanem 2 éve kampányol, rengeteg vidéki kistelepülésre eljutott, nincs mögötte tehertételként Gyurcsány és a lejáratott, kollaboráns, áruló óellenzék, pártzászlók helyett magyar zászlókkal vonul, és még a neve is Magyar.”

Második pontként a megváltozott gazdasági és politikai helyzetet említette, ami szerinte most Magyar Péternek kedvez. Úgy véli, Magyar „nemcsak jobb szörfös, de sokkal nagyobb hullámokon lovagol”.

„Míg 4 éve még egy stabil gazdasági helyzet, kiapadhatatlan uniós források, a világtörténelem legnagyobb osztogatása segítette a Fidesz kampányát, mára az elmaradt repülőrajt, az elzárt uniós pénzcsapok, a korrupt sarlatánok által rommá vert magyar gazdaság a lakosság nagyrészét meggyőzte, hogy ha nem akar a nyomorgó orosz gyarmat Belorusszia sorsára jutni, le kell váltani hazánk ezeréves történelmének legnagyobb tolvajait.

Ráadásul a Fidesz semmilyen új érvet, szlogent nem talált ki a 2026-os kampányára, továbbra is a Brüsszel, Ukrajna, háború hazugságokkal eteti az legiskolázatlanabb választókat, ma azonban sokkal kevesebben hisznek már nekik”

– állítja Márki-Zay.

Harmadik pontjában a generációs és médiafogyasztási szokások változását emelte ki:

„Kihalnak a Fidesz törzsszavazói, Kádár népe egyre fogyatkozóban van, a választói korhatárt átlépő fiatalok pedig koncerteken, fesztiválokon skandálják, hogy »Mocskos Fidesz!«.

Még az idősebbek is elkezdték a Fidesz által leuralt TV, rádió, nyomtatott sajtó helyett a közösségi médiát követni, ahol a Fidesz egyszerűen nem volt képes az igazságot elhallgattatni, ráadásul hiába a rengeteg lopott pénz, ha az Európai Unió (Donát Annáék kezdeményezésére) betiltotta a fizetett politikai reklámokat...”

Végül negyedik pontként azt hangsúlyozta, hogy míg négy éve a független sajtó és a Nyugat is kritikus volt az ellenzékkel, ez mára megváltozott. Ezzel szemben szerinte a Fidesz „botrányról botrányra bukdácsolt”, majd felsorolt egy sor ügyet a kegyelmi botránytól kezdve a „Szőlő utcáig” és az Orbán család fegyverkereskedelméig. Úgy fogalmazott, a független sajtó most sorra hozza nyilvánosságra a kormány számára kellemetlen ügyeket.

Azt is állítja, hogy míg négy éve a közvélemény-kutatók a Fidesz győzelmét mutatták, mára a „biztos bukást jelzik előre”. Ennek ellenére óvatosságra intett, mondván, a „köztörvényes bűnözők mindenre képesek”. A posztját azzal zárta, hogy mindenkinek el kell mennie szavazni, és minden szavazókörben szükség van független megfigyelőkre a választási csalások megakadályozása érdekében.

Link másolása
KÖVESS MINKET:

Népszerű
Ajánljuk
Címlapról ajánljuk


HÍREK
A Rovatból
Kiderült, hogy hol lesz a Tisza Párt eredményvárója, rengetegen elférnek majd
Magyar Péter bejelentette, hogy április 12-én a Parlamenttel szemben várják a választási eredményeket. Az esemény 18 órától kezdődik, és mindenkit szeretettel várnak.


Magyar Péter a Facebookon jelentette be, hogy április 12-én, a választás napjának estéjén a Tisza Párt eredményvárót tart.

Az eseményt Budán, a Batthyány téren és a rakpartokon (Bem rakart, Angelo Rotta rakpart) tartják, 18 órától kezdődik.

A pártelnök szerint a rendezvény nyílt lesz, legalábbis erre enged következtetni a bejelentéshez fűzött megjegyzése, miszerint mindenkit szeretettel várnak.

Aki nem tudna elmenni a Tisza Eredményváróra, azoknak az ellenzéki párt élő közvetítést biztosít YouTube-on és Facebook-on.

A Fidesz egyelőre nem jelentette be az idei eredményvárója helyszínét, habár ezt tradicionálisan a pesti oldalon, a Bálnában szokták tartani.


Link másolása
KÖVESS MINKET:

Ajánljuk
HÍREK
A Rovatból
Fotókon a Török Áramlat gázvezeték közelében talált robbanószerkezet
Két fekete hátizsákban nagyjából négy kilogrammnyi robbanóanyag és az aktiváláshoz szükséges eszközök voltak.


Vasárnap jelentették be a szerb hatóságok, hogy két fekete hátizsákban nagyjából négy kilogrammnyi robbanóanyagot és az aktiváláshoz szükséges eszközöket találtak a Török Áramlat európai meghosszabbításaként működő Balkan Stream gázvezeték közelében, Magyarkanizsa térségében. A vezeték itt, Kiskundorozsmánál lép be Magyarországra, és a hazai földgázellátás jelentős részét biztosítja.

A hírre Orbán Viktor telefonon egyeztetett Aleksandar Vučić szerb elnökkel, majd közölte: „a Szerbiát és Magyarországot összekötő kritikus gázinfrastruktúránál pusztító erejű robbanószert és az aktiváláshoz szükséges eszközöket találtak.”

A miniszterelnök délutánra összehívta a Védelmi Tanácsot, az ülés után pedig elrendelték a gázvezeték hazai szakaszának megerősített katonai ellenőrzését és védelmét.

Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter szerint a meghiúsított szabotázskísérlet illeszkedik abba a sorba, amellyel Ukrajna az orosz gázszállítást próbálja akadályozni.

A kormányfő és Szijjártó Péter külügyminiszter hétfő reggel a szerb-magyar határnál tartottak sajtótájékoztatót, ahol Orbán hangsúlyozta, az ügy „Magyarország energiabiztonságáról szól, nem a választási kampányról”.

Az ellenzéki oldalon és szakértői körökben ugyanakkor felmerült egy előre megtervezett, „hamis zászlós” művelet gyanúja, amelynek célja a félelemkeltés és a választások esetleges befolyásolása lehet.

Magyar Péter, a Tisza Párt elnöke szerint ha a veszély valós, a miniszterelnöknek a NATO-hoz kellene fordulnia, mivel egy tagállamot ért fenyegetésről van szó.

A választások elhalasztásának lehetőségét ugyanakkor Nagy Attila Tibor politikai elemző irreális forgatókönyvnek tartja, mivel szerinte a Fidesz nem kockáztatná meg az ezzel járó súlyos következményeket, például az uniós források azonnali felfüggesztését.

Az ukrán Külügyminisztérium szóvivője kategorikusan elutasította, hogy Ukrajnának köze lenne az incidenshez, és az eseményt egy orosz „hamis zászlós” művelet részének nevezte.


Link másolása
KÖVESS MINKET:


HÍREK
A Rovatból
Megszólalt Rogán Antal: kemény időszakot jósol a választás után
A Miniszterelnöki Kabinetiroda vezetője politikai támadásokra számít a választást követően, de szerinte ezeket eddig is kezelték.


Rogán Antal szerint a Fidesz fogja megnyerni a választást, de utána „kemény időszak következik” - erről beszélt a Miniszterelnöki Kabinetiroda vezetője a HírTV vasárnap esti műsorában.

Bayer Zsolt műsorvezető azt a kérdést tette fel a miniszternek, hogy: „Van reális veszélye annak, hogy – isten ne adja – polgárháborús helyzetet akarnak itt szítani, ha megnyertük a választást?”

A felvetés hátterében a Medián legutóbbi, március végén közzétett felmérése áll, amely jelentős ellenzéki előnyt mért, felvetve a kérdést, hogy egy ilyen helyzetben mennyire lenne elfogadott egy Fidesz-győzelem – írta a 444.hu. Rogán Antal szerint azonban ha az ellenzéki szereplők hinnének a saját kutatásaiknak, nem beszélnének ilyen forgatókönyvekről.

A közvélemény-kutatások körüli vitákat politikai természetűnek nevezte, és hozzátette: „Most már sajnálom Hann Endrét, mert vele vitetik el a balhét.”

A miniszter a Fidesz győzelmét „a magyar emberek józan többségére” alapozza, ugyanakkor a választás utáni időszakra politikai konfliktusokat jósolt, megjegyezve, hogy az ilyen jellegű támadásokat „eddig is kezelték”. A mostani helyzetet annyiban látja másnak, hogy szerinte Magyarországnak Donald Trump személyében „erős szövetségese” van az Egyesült Államokban.

A műsorban, amelyet már csütörtök este felvettek, szóba került a Török Áramlat gázvezeték ügye is. Két nappal a felvétel után, vasárnap hajnalban a kormány kommunikációja szerint a szerb hatóságok nagy erejű robbanószert találtak a vezeték közelében. Rogán az adásban arról beszélt, hogy Brüsszel és Ukrajna együttesen lép fel a magyar energiaellátás ellen.

„[A brüsszeli bürokraták] támogatják Zelenszkijt, hogy zárja el az olajvezetéket, és ha lehet, támadja meg még a Török Áramlat gázvezetéket is. Mindent megtesznek azért, hogy ez így legyen" – mondta.

Rogán szerint az ukránok korábban az amerikai választásokba is beavatkoztak. Állítása szerint az Ukrajnának nyújtott amerikai támogatások egy részét „visszaosztották” az Egyesült Államokba, hogy Joe Biden újraválasztását finanszírozzák, majd levonta a következtetést: „Ha Amerikában meg merték ezt csinálni, akkor Magyarországon is megcsinálják".

A választások tisztaságával kapcsolatos bizalmatlanság az ellenzéki oldalon is megjelent. A Tisza Párt korábban bejelentette, hogy a választási csalásoktól tartva minden szavazókörbe küld megfigyelőket, mert állításuk szerint már most tudnak visszaélésekről.

A vasárnapi gázvezeték‑ügy után a közéletben felmerült a választás elhalasztásának és egy rendkívüli jogrend bevezetésének lehetősége is, erről Buda Péter volt nemzetbiztonsági vezető beszélt a 24.hu-nak; Gulyás Gergely korábban azt mondta, nem lesz szükségállapot.


Link másolása
KÖVESS MINKET:


HÍREK
A Rovatból
Óriási lezárások jönnek Budapestre, a reptérre is alig lehet majd kijutni
J. D. Vance amerikai alelnök látogatása miatt kedden és szerdán jelentős forgalomkorlátozások lesznek a fővárosban. A rendőrség szakaszos lezárásokat alkalmaz, de a 100E és 200E reptéri buszok útvonala is módosul, a járatok több megállót kihagynak. A Telex térképre tette az összes forgalomkorlátozást.


Kedden és holnapután percekre és utcákra pontos, szakaszos lezárások bénítják Budapest kulcsútvonalait az amerikai alelnöki delegáció miatt; az Andrássy út zárásakor az M1-es metró is többször leáll, a reptéri közlekedés pedig időszakosan akadozik.

A lezárások már kedd reggel 9-kor megkezdődnek a Liszt Ferenc Nemzetközi Repülőtérről a belváros felé vezető útvonalon.

A korlátozás érinti az M4-es, M0-s és M3-as autópályákat, a Kacsóh Pongrác úti felüljárót, a Hősök terét, az Andrássy utat, a Lánchidat és a Várnegyed több utcáját. A két nap alatt többek között a BAH-csomópontot, a Hegyalja utat, a Krisztina körutat, a Kossuth teret és az id. Antall József rakpartot is lezárják – írta a Telex, ami egy térképet is készített a lezárásokról:

A Telex térképén részletesen böngészhetitek, hogy a ti útvonalatokon milyen korlátozások lesznek érvényben, mikortól és meddig.

A lezárások és a parkolási tilalmak miatt számos közösségi közlekedési járat terelve vagy rövidített útvonalon jár. A BKK elsősorban az M2-es, M3-as és M4-es metrók használatát javasolja. Az Andrássy út lezárásakor az M1-es metró sem közlekedik.

A budavári zárások idején, kedden várhatóan 8 és 15:30 között a 16-os és a 216-os busz nem jár, a 16A és a 116-os buszok pedig csak a Széll Kálmán tér, illetve a Fény utcai piac és a Szentháromság tér között közlekednek. A Budavári Sikló kedden nem üzemel. A reptéri 100E és 200E buszok szintén módosított útvonalon járnak a reptéri út időszakos, 25-40 perces lezárásai alatt.

Az autósoknak érdemes figyelniük, mert már hétfő reggel 6 órától szerda éjfélig több kerületben is megállási, parkolási tilalom van érvényben, az itt parkoló járműveket elszállítják.

Akinek az autóját elvitték, a 06-80-180-780-as zöldszámon érdeklődhet. A taxiállomások sem működnek az érintett területeken kedden és szerdán.

A látogatás mindössze néhány nappal az április 12-i parlamenti választás előtt történik. A programról korábban annyit lehetett tudni, hogy a rendőrség dinamikus zárást alkalmaz majd. Hétfőn az is hivatalossá vált, hogy Orbán Viktor és J. D. Vance kedden közös nagygyűlést tart, előtte pedig 13:20-kor sajtótájékoztatót adnak a Karmelita kolostorban.


Link másolása
KÖVESS MINKET: