KULT
A Rovatból

Ki hitte volna, hogy Vavra Bence tud énekelni? - megnéztük a Sztárban sztár első adását

De nem ez a Sztárban sztár első adásának egyetlen tanulsága. Rájöttem, hogy sosem szeretnék Laroux-t hallgatni, és megállapítottam, hogy Stohl András sokkal jobb színész, mint Will Smith.

Link másolása

(Tudjátok: kritika, SPOILERVESZÉLY.)

Bevallom, alapjában véve kedvelem a Sztárban sztárt, mert a szereplők megmutathatják olyan oldalukat, amiről addig sejtésünk sem volt.

Például ki hitte volna, hogy Vavra Bence tud énekelni?

Mármint tényleg énekelni, nem csak olyan „ügyeletes szépfiú elfogadható hanggal” szinten?

Annak idején a Sztárban sztár nyitotta fel rá a szemem, hogy Szandi mennyire jó énekesnő (csak beragadt egy – szerintem – rossz műfajba), vagy hogy Bereczki Zoltán tulajdonképpen egy kaméleon.

Amúgy egyáltalán nem új ez a műfaj a magyar szórakoztatás történetében. 1979-ben volt egy szilveszteri műsor, a Disco disco, amelyben a kor népszerű színészei bújtak akkori világsztárok bőrébe. A legemlékezetesebb talán Harsányi Gábor Amanda Lear interpretációja volt. (Ezt csak a „régen minden jobb volt” tábor kedvéért jegyzem meg.)

A korábbi évadokhoz képest ismét változott a zsűri összetétele. Kökény Attila és Papp Szabi maradt, viszont Bereczki Zoltán helyét Makránczi Zalán vette át, a kötelező egy darab nő pedig Lékai-Kiss Ramóna lett.

A zsűri már a bemutatkozásnál igyekezett vicces lenni, Makránczi Zalán ugyanis feketébe öltözött, amire zsűritársai John Williams Birodalmi indulóját kezdték dúdolni, majd amikor Tilla rákérdezett, miért, közölték, hogy Zalán a sötét lovag. Ami a maga módján zseniális benyögés, mivel

egyetlen mondatban sikerült vérig sérteniük két franchise rajongóit.

A műsorvezető a lecserélhetetlen Till Attila. (Tényleg, emlékeztek, hogy a legelső évadnak még Friderikusz volt a műsorvezetője? Én sem.)

Azért is hasznosak számomra az ilyen műsorok, mert kicsit búsztolja az általános műveltségemet. Egyre gyakrabban fordul elő, hogy számomra tök ismeretlen előadók utánoznak számomra tök ismeretlen előadókat, és így kénytelen vagyok tájékozódni, hogy valamennyire tartsam a lépést a korral.

Aztán persze olykor kiderül, hogy jobb volt a tudatlanság, de szeretek veszélyesen élni.

De nézzük a versenyzőket és a produkciókat!

Személyes szubjektív véleményem szerint a színészeknek jobban áll az ilyen típusú műsor, mint az énekeseknek. Ember Márk sem okozott a csalódást, aki Jason Derulóként nyitotta meg a show-t.

Hozta, amit kellett, bár azért az is igaz, hogy a Sztárban sztár produkciók sikere minimum 50 százalékban a maszkmestereken és sztájlisztokon múlik.

Márknak épp ezért már azelőtt félig nyert ügye volt, hogy énekelni kezdett.

A zsűri remekségét jelzi, hogy rögtön az első értékelésben megjön az első kakis poén is, ehhez méltó kacarászás kíséretében. A zsűriről talán ennyi elég is.

Galambos Dorina következett és a La Roux – Dorinát amúgy bírom, értékelhető előadói fejlődési ívet járt be „a magyar Britney Spears”-től a Mrs. Colombóig,

de hogy soha életemben nem szeretnék La Roux-t hallgatni, az is biztos.

Ez nem Dorina hibája persze, a klippet egész jól lehozta, bár itt-ott hamiskásnak hallottam. Till Attila amúgy igen találóan jegyezte meg Dorina külső megjelenésére, hogy így nézne ki Papp Szabi, ha lánynak születik.

Dallos Bogi a Pamkutya-párost kapta. Pamkutyáékat véletlenül pont ismerem, mivel a kisfiam nemcsak hallgatja, de hallgattatja is. Persze ő most 9 éves, és ebben a korban az ember sok mindenért lelkesedik, amit később letagadna.

Amúgy Pamkutyáék paródiáiban vannak tényleg jó ötletek, de – legalábbis számomra – az előadásuk színvonala nem haladja meg egy tehetségesebb sulizenekarét.

Bogi szerintem szenzációsan megoldotta a feladatot. Különösen, ha figyelembe vesszük, hogy ő két pasi, hanem egy nő – nőnek mindig nehezebb pasit alakítani, mint fordítva –, és hát legyünk őszinték,

sokkal jobb előadó is, mint Pisti és Béla.

Marics Peti Måneskinként mutatta meg, hogy helye van a színpadon, és bár eddig elkerülte figyelmemet, mostantól figyelni fogok rá. (Marics Petire, nem a Måneskinre.)

Zámbó Krisztián nagy talány számomra. Az Álarcos énekesben egész jó volt, de a mostani Csepregi Éva-alakítása kapcsán nekem azért felébredtek az X-faktoros emlékek. A zsűri másképp látta és hallotta, szerintük tökéletesen hozta Csepregi hangját. Ooo-kééé…

Orsovai Reni lesz az egyik favoritom az évadban. Olyan tökéletesen hozta Tóth Gabit, hogy bármilyen közhelyesen hangzik, tényleg oda kellett néznem, hogy meggyőződjek róla, nem a nemzet Gabija áll személyesen a színpadon. (Oké, lebuktam, olykor csak hallgattam a műsort, mert hát valamikor wordlézni is kell.)

Örülnék, ha nyerne, annál is inkább, mert bármily felháborító, hölgy még nem nyert a magyar Sztárban sztár történetében.

Péterffy Lili a belga Stromae volt, Vavra Bence James Arthur (erre már utaltam). Emilio Korda Györggyé változott, és meglehetősen jól hozta Gyuri bácsit, bár azt gondolom, hogyha valakiben amúgy megvan az utánzás tehetsége (és főleg még énekhangja is van hozzá), ő a könnyebb feladatok közé tartozik.

Ugyanakkor Tilla és Rami jogosan állapította meg, hogy Emilio kicsit Jack Nicholsonra is emlékeztetett, ráadásul a Ragyogásból.

Szekeres Adrien Kylie Minogue dalát adta elő. Szerintem nem sikerült annyira jól.

Nem úgy, mint Palya Bea LP-je. Kétségtelenül Bea lóg ki leginkább ebből a műsorból, gondolom kap is majd a highbrow rajongóktól, de ilyen ez a popszakma. Szerintem ahhoz képest remekül vette az első akadályt, bár Lékai-Kiss Ramóna szerint még többet vissza kellett volna vennie a palyabeaságból.

Na és akkor jött Stohl András. Őszinte leszek, Stohllal nagyon elfogult vagyok.

Véleményem szerint generációja egyik legjobb színésze, sőt, még ezt is eufemizmusnak érzem.

Fogalmazzunk úgy, hogy nagy kedvencem.

És persze, mindezek tükrében tényleg zavarba ejtő, hogy úgy tűnik, tényleg bármit elvállal, de igazán nem akarok pálcát törni fölötte, az ő dolga.

Amikor Will Smith-ként színpadra lépett, mint Dzsinn, sokáig kellett néznem, hogy meglássam Bucit a karakter mögött. Ami nyilván nem kis részben megint csak a maszkmesterek érdeme. De ettől még tény ami tény, Stohl képes teljesen eltűnni. Ráadásul elég jól énekel is. Ha van valami, amiért nem tudott tökéletes lenni az az, hogy

András ezerszer jobb színész, mint Will Smith, és ez azért lejött.

Összességében szórakoztató volt az első adás, senki nem volt botrányosan rossz, és a többség kifejezetten kellemes meglepetést okozott.

Ami az új zsűritagokat illeti, Ramóna az első pillanattól tökéletesen belesimult a műsorba, Makránczi Zalánon viszont azt éreztem, kicsit még keresi a helyét ebben az egészben. Azt hiszem, kicsit el kéne engednie magát.

Ja, és majd elfelejtettem, Galambos Dorina esett ki, ami kár, mert több van benne. De hát ez már csak ilyen.

Link másolása
KÖVESS MINKET:

Népszerű
Ajánljuk
Címlapról ajánljuk


KULT
A Rovatból
„Szinte mindenki kétségbe van esve, fel van háborodva” – Udvaros Dorottya távozása nagy vihart kavart a Nemzeti Színházban
„Ha egy ilyen kaliberű színművészt, mint Udvaros Dorottya, így el lehet küldeni, mire számítson mindenki más” - mondta el egy bennfentes a Blikknek.

Link másolása

Ahogy arról mi is írtunk, Udvaros Dorottya közölte, hogy a Nemzeti Színház nem újította meg a szerződését, anyagi okokra hivatkozva.

Később az intézmény azt mondta, hogy határozatlan idejű munkaszerződéssel rendelkezik, amit nem szüntettek meg. Erre reagált megint a színésznő, és újra megerősítette, hogy Vidnyánszky Attila nem újította meg a szerződését, csak azokban a darabokban fog játszani, amik még műsoron vannak.

A Blikk információja szerint a színésznő bejelentése óta temetői a hangulat a színházban.

"A társulat rémes állapotban van, szinte mindenki kétségbe van esve, illetve fel van háborodva, hiszen ha egy ilyen kaliberű színművészt, mint Udvaros Dorottya, így el lehet küldeni, mire számítson mindenki más?"

– mondta egy bennfentes a lapnak.

Sokan értetlenül figyelik, hogy külföldi rendezőket hívnak, és nem az itt dolgozó művészekre vigyáznak. Úgy tudják, hogy nagy összegeket kapnak a külföldi vendégrendezők, miközben sok, szerződésben lévő színész anyagi gondokkal küzd. Több fiatal művésznek is másodállást kellett vállalnia ahhoz, hogy meg tudjon élni - írja a portál.

Udvaros Dorottya korábban többször is felszólalt például a Színház- és Filmművészeti Egyetem modellváltása kapcsán. Korábban utalt rá, hogy ez is közrejátszhatott abban, hogy az igazgató elküldte.

A lap informátora szerint Vidnyánszky és Udvaros között egy újabb hangos vita is kipattant az előző nemzet színésze választás kapcsán. Mivel ez a színházban történt, azt többen is hallották.

A Blikk beszélt Szarvas Józseffel is, aki korábban együtt játszott a színésznővel a színház nyitóelőadásában.

"Mindig fájdalmas, amikor valaki távozik közülünk, Dorottyával pedig huszonkét éve vagyunk munkatársak, ezért megrázó volt a hír" – mondta a lapnak.

"Azt tudjuk, hogy a színház jelenleg nehéz anyagi körülmények között dolgozik, ez aggodalomra ad okot, de arról nem tudunk, hogy további művészektől is megválna a teátrum. Készülünk a következő évadra. Korábban én is többször mentem el színházból, és nem állt meg az idő" – tette hozzá.


Link másolása
KÖVESS MINKET:

KULT
A Rovatból
Udvaros Dorottya továbbra is állítja, Vidnyánszky Attila nem hosszabbította meg a szerződését
A színésznő szerint az intézmény igazgatója anyagi okokra hivatkozva nem újította meg a szerződését. A Nemzeti Színház szerint Udvaros Dorottyának határozatlan idejű szerződése van, és azt nem mondták fel.

Link másolása

Mi is írtunk róla, hogy Udvaros Dorottya azt mondta, hogy már nem tagja a Nemzeti Színháznak, mert a szerződését nem újították meg. Az igazgató, Vidnyánszky Attila korábban az intézmény anyagi helyzetére hivatkozott.

Pénteken a Nemzeti Színház azt közölte:

„Udvaros Dorottya művésznő a Nemzeti Színház társulatának tagja, határozatlan idejű munkaszerződéssel rendelkezik, mely a mai napig nem került megszüntetésre és felmondásra”

- írta a Telex.

A színésznő gyorsan reagált a teátrum közlésére. A lap megkeresésére azt válaszolta:

„Március 22-én pénteken 11.00-kor volt szerződtetési tárgyalásom a vezérigazgató úrral, amikor is közölte, hogy nem kívánja meghosszabbítani a munkaszerződésemet. Azokra a darabokra, amik még műsoron maradnak és játszom bennük, azokra egyedi szerződést kapok majd május közepén”.

Link másolása
KÖVESS MINKET:


KULT
A Rovatból
„Bárcsak egy sima iskolába járhattam volna!” – Zendaya a gyerekkori sztársággal járó szorongásairól mesélt
Zendaya jelenleg a Z-generáció legnagyobb sztárja, aki már tinédzserként példakép volt kortársai számára, hiszen óriási sikerrel énekelt, táncol, színészkedett, producerkedett, sőt, könyvet is írt. A sztársághoz vezető út azonban egyáltalán nem volt könnyű a számára.

Link másolása

Zendaya nem a showbizniszből érkező szülők gyermeke (tanárként dolgoztak mindketten), vegyes etnikumú előadóként szintén nem nyílt meg előtte rögtön minden ajtó, a tehetsége azonban végül teret nyert. A most 27 éves színésznő egyébként többször is megnyílt a stresszről és a szorongásáról, amit azért érzett gyerekszínészként, mert folyamatosan teljesítenie kell, hiszen attól félt, hogy ha nem hozza ki magából a maximumot, az emberek elveszítik az érdeklődésüket iránta.

A kétszeres Emmy-díjas sorozat- és filmsztár, aki óriási sikereket ért el a Pókember- és a Dűne-filmekkel, az Eufória című szériával (jelenleg pedig a Challengers című teniszes drámában láthatjuk, amiért már most Oscar-jelölést jósolnak neki), azon kevés hírességek egyike, akik valaha a Vogue és a brit Vogue címlapján szerepeltek ugyanabban a hónapban.

„Bonyolult érzéseim vannak a gyerekléttel, a hírnévvel és a nyilvánossággal kapcsolatban. Rengeteg olyan esetet láttunk, amikor ez a kombó eléggé káros volt" – mesélte Zendaya a korai előadói karrierjéről, ami 13 éves korában kezdődött a Disney Channel Indul a risza című sorozatával:

„Csak most, felnőttként kezdek rájönni, hogy ó, oké, várj egy percet: mindig csak azt csináltam, amit ismertem, és ez minden, amit tudtam.”

Nem tud örülni a sikereinek

Zendaya azt is kifejtette, hogy úgy érzi, csak most, közelebb a harminchoz éli át a „szorongótinédzser-fázisát", mivel fiatalabb korában erre nem igazán volt lehetősége. „Úgy éreztem, hogy egy nagyon felnőtt helyzetbe kerültem. Korán lettem a családom kenyérkeresője, szóval rengeteg szerepcsere történt nálunk, miközben én hirtelen felnőtté váltam.”

A fiatalon felnőttkorba taszított tapasztalatai miatt elmondása szerint nem élvezheti annyira a sikereit, amennyire szeretné: „Úgy érzem, hogy összezsugorodom, és nem tudok felhőtlenül örülni mindannak, ami történik velem.

Nagyon feszült vagyok, és azt hiszem, ezt azért hordozom magammal, mert gyerekkoromban nem igazán volt lehetőségem arra, hogy csak úgy kipróbáljak minden hülyeséget, amit egy gyereknek, tinédzsernek ki kéne próbálnia. Bárcsak egy sima iskolába járhattam volna!”

Bár Zendaya sosem járt középiskolába, a felnőtt karrierje nagy részét azzal töltötte, hogy ilyen korú karaktereket alakított, mint például az Eufóriában, vagy a Pókember-filmekben, ez utóbbiakban jelenlegi szerelme, Tom Holland oldalán játszott.

Fél, hogy megunják

A Challengers az egyik első olyan filmje Zendayának, amelyben a tényleges korának megfelelő korú ember alakít, ezt pedig saját bevallása szerint üdítőnek, ugyanakkor egy kicsit ijesztőnek is találta: „Úgy voltam vele, hogy remélem, a nézők elhiszik a karakteremről, hogy ugyanannyi idős, mint én, vagy talán egy kicsit idősebbnek is gondolnak, hiszen vannak barátaim, akik már szülők, vagy akiknél épp úton van a gyerek" – magyarázta Luca Guadagnino (Vakító napfény, Szólíts a neveden, Sóhajok, Csontok meg minden) filmjéről, amelyben egy fiatal anyukát alakít.

Ugyanakkor azt is megjegyezte, hogy egy nap szeretne családot alapítani, de nem akarja elsietni a dolgot, mivel aggódik amiatt, hogy a nyilvánosság előtti élete mit jelentene a gyerekei számára. „Azt hiszem, mindig is szorongtam a gondolattól, hogy az emberek egyszer csak azt mondják: »Már 14 éves korod óta figyelemmel követlek, de már nem érdekelsz, mert unalmas lettél.«”

Az attól való aggodalma, hogy cserbenhagyja az embereket, egyben azt is eredményezi, hogy gyakran bénító nyomást helyez magára, hasonlóan ahhoz, ahogyan a Challengers-beli karaktere, Tashi teszi.

A párja, Tom Holland, a barátai és a munkatársai szerint egyébként Zendaya eddig tökéletesen kezelte a sztárságával együtt járó cirkuszt, és nem féltik őt a jövőben sem, mert a sikerei ellenére nem szállt el, két lábbal áll a földön, és határozott elképzelései vannak arról, hogy milyen irányba vigye a karrierjét.

Link másolása
KÖVESS MINKET:


KULT
A Rovatból
Udvaros Dorottya 22 év után távozik a Nemzeti Színházból, Vidnyánszky Attila nem hosszabbította meg a szerződését
A legfőbb érv az volt, hogy a színház nehéz anyagi helyzetben van. Udvaros azonban nem érti, hogy akkor miért kell külföldi rendezőket szerződtetni hatalmas összegekért.

Link másolása

Már nem vagyok tagja a Nemzeti Színháznak. Vidnyánszky Attila valóban nem hosszabbította meg a szerződésem – mondta Udvaros Dorottya a Magyar Hangnak adott interjújában. A direktor legfőbb érve az volt szerinte, hogy a teátrum nehéz anyagi helyzetben van.

„A kormány elvont 380 millió forintot a színháztól, és idén már nem sikerült befoltozni a költségvetésen ütött lyukakat. Elfogadom, hogy anyagi problémák vannak, de ha valóban ilyen rossz a helyzet, akkor miért kell újabb és újabb külföldi rendezőt leszerződtetni hatalmas összegekért?

A Nemzetiben már alig rendeznek magyar művészek” – mondta a színésznő a lapnak.

Udvarost megkérdezték a tavaly novemberi balesetről is, amikor a Rómeó és Júlia előadás közben Szász Júlia és Horváth Lajos Ottó lezuhantak a díszletről.

„Benne volt a levegőben, hogy valami történni fog. Korábban már kis híján történt tragédia, egy öt méter magas díszletelem kezdett el dőlni, a tetején egy színésszel, akinek végül szerencsére nem esett baja, de az eset után elszerződött a színháztól. A Rómeó és Júlia próbáin a kollégák többször is jelezték, hogy veszélyes a díszlet, mégsem történt semmi” – mondta Udvaros Dorottya.


Link másolása
KÖVESS MINKET:

Ajánljuk