HÍREK
A Rovatból

Index: Orbán Viktor nem azt az eredményt kaphatta, amire számított – tovább tarthat a köztársasági elnök kiválasztása

A hírek szerint a miniszterelnök váratlan húzásra készülhet. Annak mindenesetre nem örülne, ha valamelyik miniszterét kellene „beáldoznia” az elnöki székért.


Hatalmas lezárások közepette kormányülést tartanak a Fidesz prominens személyiségei Balatonalmádiban. Az ülés egyik legfőbb témája a köztársasági elnöknek javasolt személy kiválasztása – erre korábban egyértelműen utalt Kocsis Máté, a párt frakcióvezetője is.

Az Index értesülései szerint Orbán Viktornak volt terve az államfő személyére, ám a közvélemény-kutatási adatok nem vágnak egybe az elképzeléseivel, így a kiválasztási folyamat tovább tarthat.

A lap arról ír, hogy a számtalan lehetséges szóba került jelölt között van aktív miniszter is, de Orbán nem szeretne tárcavezetőt „beáldozni” a köztársasági elnöki székért. A kormányfőnek nincs túl sok ideje, hiszen a jövő héten kezdődik a parlament tavaszi ülésszaka, és a hírek szerint a kabinetben is szeretnék minél hamarabb lezárni a kínos bicskei pedofilügyet.

Korábban négy lehetséges személyről szondáztatták a közvéleményt: Navracsics Tibor és Szalay-Bobrovniczky Kristóf miniszterek, Merkely Béla, a Semmelweis Egyetem rektora, valamint Maróth Miklós orientalista professzor népszerűségét mérték lehetséges államfőként.

Az Index információi szerint Navracsics Tibor igen jól áll a versenyben, de Orbán Viktor éppen a jó uniós kapcsolatokkal is rendelkező fontos miniszterét nem szeretné elveszíteni kormányából. Szintén szeretné, ha maradna a honvédelmi miniszteri poszton Szalay-Bobrovniczky, és folytatná a hadiipari fejlesztéseket, valamint nyélbe ütné a készülő Gripen-beszerzéseket.

A portál értesült arról is a Karmelita kolostorhoz közeli forrásoktól, hogy a kormányfő váratlan húzásra készülhet, és inkább a megérzéseire hallgatna, mint a közvélemény-kutatási adatokra. Információk szerint frusztrálja, hogy 2010 óta két, hozzá közel álló elnöknek is le kellett mondani, így most első sorban az a fontos, hogy a következő jelölt támadhatatlan legyen.


Link másolása
KÖVESS MINKET:

Népszerű
Ajánljuk
Címlapról ajánljuk





Link másolása
KÖVESS MINKET:

Ajánljuk



Link másolása
KÖVESS MINKET:

Ajánljuk

HÍREK
A Rovatból
Még csak most jön a kánikula java
A HungaroMet előrejelzése szerint a kánikula a hétvégén tetőzik, a csúcshőmérséklet elérheti a 37 Celsius-fokot is. Csütörtökön már extrém erős lesz az UV-sugárzás is.


A HungaroMet friss jelentése szerint még csak most jön a hőhullám java, ugyanis a következő napok során az anticiklon, melynek jelenleg a középpontja még Nyugat-Európában helyezkedik el, egyre inkább kelet felé tolódik, és a középpontja hétvégére már a Kárpát-medence fölé húzódik. Ennek áramlásában pedig egyre melegebb, szubtrópusi eredetű levegő érkezik a Kárpát-medencébe.

A meteorológiai szolgálat szerint, az éjszakai órákban sem igazán számíthatunk felfrissülésre, a minimumhőmérséklet döntően 15 és 20 fok között alakul, de a belvárosokban, a vízpartok mentén és a magasabban fekvő helyeken ennél is melegebb lehet.

Az ország nagy részén derült időre kell készülni, csapadék sehol sem valószínű, legfeljebb az ország középső részén képződhet némi gomolyfelhő. A csúcshőmérséklet 31 és 37 fok között alakulhat, és a napsütés szinte zavartalan lesz.

Viszont nagyon figyelni kell a káros UV-sugárzásra, ami az ország kétharmadán már extrém erős lesz holnaptól.

A HungaroMet szerint a bőrünk védelmére a következő napokban is figyelnünk kell, mivel az anticiklon áramlásában egyre szárazabb levegő érkezik fölénk, ami még kevesebb felhőképződést és tovább emelkedő hőmérsékletet hoz.

Hétvégére már a legmagasabb fokú riasztás is érvénybe lép.

A szombat, illetve vasárnapi napra már a legmagasabb harmadfokúfigyelmeztető előrejelzés is érvényben van magas középhőmérsékletre.

Tegnap az országos tisztifőorvos meghosszabbította a másodfokú hőségriasztást péntek éjfélig. Ezzel párhuzamosan bejelentette, hogy szombat 0 órától kedd éjfélig már a legmagasabb, harmadfokú hőségriasztás lép életbe az egész ország területére. A Nemzeti Népegészségügyi és Gyógyszerészeti Központ (NNGYK) a döntést a HungaroMet tartós és extrém meleget jelző előrejelzéseivel indokolta.


Link másolása
KÖVESS MINKET:

Ajánljuk

HÍREK
A Rovatból
Augusztus 20-án újra kinyit a két éve leégett Miskolctapolcai Barlangfürdő
Miskolc polgármestere jelentette be a Miskolctapolcai Barlangfürdő újranyitásának végleges dátumát. A helyreállítás során a teljes gépészetet és a világítást is modernizálták.


A miskolci polgármester bejelentette, hogy két év után, augusztus 20-án újra kinyit a Miskolctapolcai Barlangfürdő, a kültéri medencékkel együtt – írja a Telex. A mostani dátum előrébb hozott nyitást jelent, mivel június elején, egy sajtóbejáráson a projekt műszaki vezetője a vizes próbaüzem eredményétől függően még szeptemberi időpontot jósolt.

A nyitásig a fürdőkomplexum nemcsak megújul, de komoly fejlesztéseken is átesik. Teljesen kicserélik az épületgépészeti elemeket, és megtörténik a légtechnika, valamint a kazánház komplex felújítása is.

A fürdőcsarnokokban és a barlangi járatokban padlófűtést építenek ki, megerősítik a csarnokban lévő medence burkolatát, emellett a barlangjáratokban az elektromos hálózat és a világítás is teljesen megújul.

Horváth Tamás, a helyreállítási projekt műszaki vezetője korábban a munkálatok koncepcióját úgy foglalta össze, hogy „a fürdőben nem csupán a tűzeset utáni helyreállításról van szó, hanem fejlesztésről is”.

Képen a munkálatok!

Az újjáépítés finanszírozására az önkormányzat adományszámlát nyitott, emellett Miskolc 1,29 milliárd forint rendkívüli kormányzati támogatást is kapott a munkálatok első ütemére.

A fürdő gyógyászati központjának tetőszerkezete 2024. szeptember 6-án éjszaka égett le, a tűz az aquaterápiás részleg második emeletén keletkezett, a lángok pedig csaknem ezer négyzetméteren pusztítottak.

A hivatalos tűzvizsgálati jelentésről szóló határozat később megállapította, hogy a katasztrófához „szerelési hibák sorozata, valamint a karbantartás és a szabványossági felülvizsgálat hiánya vezetett”.

Link másolása
KÖVESS MINKET:

Ajánljuk