A Rovatból

Egy hétéves kisfiút kényszeríthetett szexre kislány osztálytársa az iskola mosdójában

Az eset a vád szerint az Egyesült Államokban, egy floridai általános iskolában történt. A szülők perelnek.
The Sun. Címkép: Pexels - szmo.hu
2019. március 17.



A gyermekfelügyelet elmulasztása miatt beperelte a floridai Shalimar Általános Iskolát egy házaspár, akik azt állítják, hétéves (első osztályos) kisfiukat osztálytársai szexuálisan bántalmazták a mosdóban, mindössze néhány méterre a tanártól.

A mosdóhelyiség abban az iskolában az osztályteremből nyílik, a vád szerint a kisfiút oda kényszerítette be egy vele egykorú, kislány osztálytársa. Állítólag egy másik kisfiú is segített a lánynak. Bent aztán arra kényszerítették az áldozatot, hogy különböző "szexuális tevékenységeket" folytasson velük.

A szülők azt állítják, a kisfiú súlyos poszttraumás tüneteket mutatott, így derült ki az eset. A szülők azonnal ki is vették az iskolából, azóta magántanuló, és pszichiáter foglalkozik vele. A szülők azon különösen fel vannak háborodva, hogy mindez hogyan történhetett meg mindössze néhány méterre a tanártól, még ha csukott ajtó mögött is. Arra gyanakodnak, hogy a tanár épp nem is volt az osztályteremben, vagy nem figyelt a gyerekekre, tehát szerintük az iskola súlyos mulasztása egyértelmű. "Ha elvisszük a gyerekeinket az iskolába, jogosan várjuk el, hogy ott vigyázzanak rájuk" - jelentette ki Aaron Watson ügyész, aki a vádat képviseli.

Okaloosa megye tankerülete egyelőre nem kommentálta az ügyet, mert folyamatban lévő perről van szó.


Link másolása
KÖVESS MINKET:

Népszerű
Ajánljuk
Címlapról ajánljuk


KÉK HÍREK
A Rovatból
Új részletek a tragédiáról: egy túrázó beszélt Kaszás Nikolettel halála előtt, ezt mondta neki a fiatal nő
Egy túrázó arról számolt be, hogy eltűnése előtt találkozott a fiatal nővel a Pilisben, és beszélgettek is néhány mondatot. Nikolett a Spartacus-ösvényen szeretett volna kirándulni.


A rendőrség közölte, hogy Kaszás Nikolett halálának ügyében nem merült fel bűncselekmény gyanúja, kizárták az idegenkezűséget, és közigazgatási eljárásban vizsgálják az esetet. A 27 éves nőt szeptember 28-án találták holtan.

A TV2 Tények információi szerint a holttest mellett több tárgyat is találtak, amelyek arra utalhatnak, hogy a fiatal nő öngyilkos lett.

A Borsnak egy keresésben részt vevő önkéntes azt mondta: „Azt tudtuk meg a helyszínen, hogy a személyes tárgyai voltak mellette, köztük egy palack is. A legújabb információnk az volt, hogy nagyon valószínű, hogy fagyálló volt beleöntve az üvegébe.”

Az eset a közösségi médiában is nagy visszhangot keltett. A Redditen többen azt írták, nem tudják elképzelni, hogy Kaszás Nikolett öngyilkos lett volna.

Egy túrázó arról számolt be, hogy eltűnése előtt találkozott a fiatal nővel a Pilisben, és beszélgettek is néhány mondatot - írta a veol.hu. Elmondása szerint Nikolett a Spartacus-ösvényen szeretett volna kirándulni. A rövid párbeszédet így idézte fel:

– Hogyhogy egyedül kirándul? – kérdeztem tőle, amikor elhaladt mellettünk egy hat-hét fős fiatalokból álló túrázócsapat. – Jó, ha időnként meg tud magával beszélni dolgokat az ember – válaszolta, majd továbbindult.

A férfi szerint biztos, hogy Nikolett nem a halálát kereste azon az ösvényen.


Link másolása
KÖVESS MINKET:

Ajánljuk
KÉK HÍREK
A Rovatból
Csónakbalesetet szenvedtek a Debreceni Egyetem kutatói - az egyik PhD-hallgatót még mindig keresik
A csónakban négyen ültek, hárman ki tudtak úszni. A kutatást hivatásos és önkéntes mentőcsapatok végzik speciális eszközökkel.
F. O. - szmo.hu
2025. október 01.



Kedden halbiológiai vizsgálatot végzett a Hortobágy-Berettyó főcsatorna ágotai vészelzáró zsilipének térségében a Debreceni Egyetem két PhD-hallgatója, a Hidrobiológiai Tanszék egyik oktatója, valamint egy halászati társaság képviselője. A Debreceni Egyetem M. Tóth Ildikó Sajtóközpontja megerősítette, hogy

egy örvény lerántotta a csónakjukat, amely felborult.

Hárman ki tudtak úszni a partra, egy első éves PhD-hallgató azonban elmerült a vízben, az ő keresése jelenleg is tart, írta a haon.hu.

A kutatást hivatásos szervek végzik, önkéntes kutató-mentő szolgálatok bevonásával. Kedd éjszakára felfüggesztették a keresést, de szerdán újraindult, és további speciális egységek érkeztek a helyszínre, az Ágotai Árvízi Vészelzárómű térségébe.

Jelenleg szonárral, csónakkal és kötéltechnikával keresik az eltűnt fiatalt.

A Debreceni Egyetem közölte, hogy együttműködik a hatóságokkal a keresésben és a baleset körülményeinek kivizsgálásában.

A Természettudományi és Technológiai Kar belső vizsgálatot indított, hogy feltárja, betartották-e a résztvevők a terepi munkavégzésre vonatkozó munkavédelmi szabályokat.

A Hajdú-Bihar Vármegyei Rendőr-főkapitányság tájékoztatása szerint a Püspökladányi Rendőrkapitányság vízi közlekedés veszélyeztetése bűntett miatt indított eljárást. A rendőrség szakértők bevonásával vizsgálja a baleset pontos körülményeit.

A korábbi információk szerint négy ember tartózkodott a felborult csónakban. Hárman ki tudtak jutni a partra, egyiküket – egy 20 év körüli férfit – a mentők kórházba szállították további vizsgálatokra és megfigyelésre. Negyedik társukat azóta is keresik.


Link másolása
KÖVESS MINKET:

Ajánljuk

KÉK HÍREK
A Rovatból
Brutálisan megvertek egy BKV-s diszpécsert az Újpest-Városkapu metróállomáson
A férfi az állomásra érkezve egyik metróra sem szállt fel, ehelyett több utast is zaklatott. Emiatt lépett közbe az állomásfigyelő diszpécser, akit ekkor ért a támadás.


Hétfő éjjel az Újpest-Városkapu metróállomáson egy férfi megtámadott egy BKV-s diszpécsert – írja a Blikk. A nőt a földre lökte, majd rugdosta és taposta. A lap szerint a segítség csak néhány perc múlva érkezett meg, a rendőrség pedig büntetőeljárást indított.

A férfi az állomásra érkezve egyik metróra sem szállt fel, ehelyett több utast is zaklatott. Emiatt lépett közbe az állomásfigyelő diszpécser, akit ekkor ért a támadás.

A férfit végül a szomszéd állomásról átérkező biztonsági őr fékezte meg. Gulyás Attila, a metrós szakszervezet vezetője azt mondta, a helyszínen azért nem volt biztonsági őr, mert júniusban lejárt a BKV külsős biztonsági céggel kötött szerződése, és azóta még nem sikerült újat kötni. Így most kevesebb őr dolgozik, mint korábban.

A BKV szerdai közleményében azt írta, hogy a megtámadott kollégájuk olyan súlyos sérüléseket szenvedett, hogy kórházi ellátásra szorult.

A társaság hozzátette: az idei első három negyedévben kevesebb támadás érte a dolgozóikat, mint az előző év azonos időszakában. A mostani ügy miatt belső vizsgálat indul.


Link másolása
KÖVESS MINKET:


KÉK HÍREK
A Rovatból
Csáklyával keresik az eltűnt PHD-hallgatót, akinek a csónakját egy örvény rántotta a mélybe
Búvárok is keresik szonárral, és drónokat is bevetnek a felkutatásához, de egyelőre nincs eredmény. Az egyetem belső vizsgálatot indított és a rendőrség is nyomoz.


Eltűnt a Hortobágy-Berettyóban a Debreceni Egyetem doktori iskolájának egyik hallgatója. Egy másik hallgatóval, egy oktatóval és egy halászati szakemberrel éppen kutatást végeztek, amikor csónakjukat lerántotta egy örvény tegnap délután. Hárman ki tudtak úszni a partra, a hallgató azonban elmerült a vízben. Búvárok keresik szonárral, és drónokat is bevetnek a felkutatásához, de egyelőre nincs eredmény. Az egyetem belső vizsgálatot indított és a rendőrség is nyomoz.

Mentőhelikopter érkezett a Hortobágy-Berettyó csatornához. Néhány méterrel odébb egy gumicsónak a parton. Négyen ültek benne, amikor a csónak felborult. Három ember ki tudott úszni a partra. Egyikük orvosi segítségre szorult.

Ménes Dávid, regionális munkatárs, OMSZ:

"Helikoptert és két mentőegységet riasztottunk az esethez, ahol a mentők egy férfit láttak el, kihűlés gyanújával, akit helyszíni ellátás után, stabil állapotban azonnal sürgősségi osztályra szállítottunk."

A csónak negyedik utasa azonban eltűnt. Társai a baleset után azonnal értesítették a hatóságokat. Szonárral, keresőkutyával és búvárral is keresték, de sötétedésig nem találták meg.

Az eltűnt férfi a Debreceni Egyetem doktori iskolájának hallgatója. Az intézmény az RTL híradó megkeresésére azt írta: két PhD hallgatójuk végzett halbiológiai vizsgálatot az egyik zsilipnél. A Hidrobiológiai Tanszék oktatója és a halászati társaság képviselőjének felügyeletével, „amikor egy örvény lerántotta a csónakjukat.”

Reggel újrakezdték a kutatást. Úgy tudjuk, hogy a víz körülbelül két méter mély, ahol felborult a csónak. A sodrása nagyon erős, elképzelhető, hogy a férfit akár kilométerekre is elvihette. Volt, aki csáklyával vizsgálta át a baleset helyszínét:

"Zsilip mögött kialakul egy ilyen visszafelé forgó vízhenger, ahová csónakkal sem tudnak igazán bejönni, nem tudják pontosan megnézni szonárral, és ezért ezzel a csáklyával próbálom meg."

A férfit még délután is keresték önkéntesek bevonásával.

Papp-Kunkli Nóra, szóvivő:

"Jelenleg három önkéntes egyesület van, nem csak Hajdú-Bihar megyéből, hanem Szabolcs Szatmár Bereg megyéből is. Keresik folyamatosan az eltűnt személyt, Illetve a hivatásosok közül is itt vannak a püspökladányi egységek valamint a karcagiak is. Folyamatosan vizsgálják át a csatorna területét."

Az egyetem közleménye szerint a Természettudományi és Technológiai Kar belső vizsgálatot indított, hogy kiderüljön, „a résztvevők betartották-e a terepi munkavégzésre vonatkozó munkavédelmi szabályokat.”

A rendőrség azt írta a híradónak: a Püspökladányi Rendőrkapitányság eljárást indított.


Link másolása
KÖVESS MINKET:

Ajánljuk