SPORT
A Rovatból

Fucsovics Márton negyeddöntőbe jutott a wimbledoni teniszbajnokságon, Djokovic lesz a következő ellenfele

Magyar teniszező legutóbb Szávay Ágnes révén a 2007-es amerikai nyílt bajnokságon játszhatott negyeddöntőt Grand Slam-tornán.


Fucsovics Márton negyeddöntőbe jutott a wimbledoni teniszbajnokságon, miután hétfőn öt játszmában legyőzte az orosz Andrej Rubljovot.

A világranglistán 48. helyezett magyar teniszező és ötödik helyen kiemelt orosz riválisa idén ötödször, az elmúlt egy évben pedig már hatodik alkalommal került szembe egymással, igaz, Dohában Fucsovics nem állt ki a mérkőzésre. Az elmúlt időszakban nem sok babér termett a nyíregyházi teniszezőnek, ugyanis Rubljov legutóbbi négy lejátszott mérkőzésük mindegyikét megnyerte, az utolsó kettőt simán.

Grand Slam-tornán tavaly ősszel a Roland Garroson találkoztak, akkor Rubljov négy játszmában győzött. Fucsovics korábban kétszer nyert riválisa ellen: 2017-ben a Davis Kupa világcsoportba jutásért vívott sorsdöntő találkozón 3:2-re, a 2016-os barcelonai viadal selejtezőjében pedig 2:1-re.

Nyolcadik csörtéjükön a magyar játékos nagyszerűen kezdett, azonnal brékelt, és mivel adogatóként végig magabiztosan és taktikusan teniszezett, a szett végén bemutatott újabb fogadósikerrel magabiztosan került előnybe.

A második szettre magára talált a világranglistán hetedik orosz játékos, fogadóként egyre hatékonyabban játszott, és 1:1-nél a mérkőzés során először el is vette Fucsovics szerváját. A magyarnak ugyan 2:3-nál négy bréklabdája volt, de Rubljov nagyszerű szervákkal ezeket mind hárította, majd kisvártatva kiegyenlítette az összetett állást.

A harmadik felvonásból egyetlen játékot tudtak lejátszani, amikor elkezdett szemerkélni az eső, azonban néhány perces kényszerpihenőt követően folytatni tudták a mérkőzést. Fucsovics adogatóként újfent magabiztos teljesítményt nyújtott, de mivel Rubljov is alig hibázott a szervái mögött, 4:4-ig fej fej mellett haladtak. Ekkor a magyar játékos négyet rontott, közte egy kettőshibája is volt, riválisa pedig a megingást kihasználva megfordította a találkozót.

A negyedik szett elején Fucsovics rögtön el tudta venni Rubljov adogatását, és mivel az orosz játékos rengeteget hibázott, a 29 éves magyar játékot sem veszítve besöpörte a játszmát.

A döntő felvonás sorozatban a hetedik, a nyolcadik, majd a kilencedik megnyert Fucsovics-játékkal kezdődött: a magyar teniszező tenyeressel és fonákkal is nyerőket ütött, Rubljov pedig csak kereste korábbi önmagát, szemmel láthatóan alig akarta elhinni, ami történik. Fucsovics 3:0-s vezetését követően az orosz rivális előbb hozta a saját adogatójátékát, majd brékelt, egyenlítenie azonban nem sikerült, mert adogatóként újfent gyengén teljesített. A magyar teniszezőnek így még két szervajátékra volt szüksége a sikerhez: az elsőt könnyedén hozta, a másodikban ugyanakkor az utolsó pontig egyetlen első adogatása sem volt jó, így Rubljov bréklabdáig is eljutott. Fucsovics ezt egy hosszú labdamenetben hárította, mérkőzéslabdához jutott, majd egy testre menő első szervával megnyerte a 2 óra 44 perces összecsapást.

Magyar teniszező legutóbb Szávay Ágnes révén a 2007-es amerikai nyílt bajnokságon játszhatott negyeddöntőt Grand Slam-tornán, a férfiaknál Gulyás István 1971-ben, Taróczy Balázs pedig 1976-ban és 1981-ben a Roland Garroson jutott egyesben a legjobb nyolc közé.

Fucsovicsra a nyolc között a világelső Novak Djokovic vár majd szerdán.

Eredmény, nyolcaddöntő, férfiak:

Fucsovics Márton-Andrej Rubljov (orosz, 5.) 6:3, 4:6, 4:6, 6:0, 6:3


Link másolása
KÖVESS MINKET:

Népszerű
Ajánljuk
Címlapról ajánljuk


SPORT
A Rovatból
Dráma a pályán: Christian Eriksen újra összeesett mérközés közben
A 34 éves dán sportoló öt éve hasonló módon lett rosszul egy mérközés közben. Akkor még a pályán, a füvön fekve élesztették újra.


Öt évvel a drámai pillanatok után Christian Eriksen újra összesett a focipályán, mérközés közben. A 34 éves dán labdarúgó a Dánia-Ukrajna felkészülési mérkőzésen lett rosszul. Az összecsapás második félidejében, a 65. percben esett össze - írja a 24.hu. Eriksen pont az ukrán Ruszlan Malinovszkijjal került vitába, amikor a mellkasához kapott és összeesett.

A tévés közvetítés szerint a játékosok sírtak, miközben beszaladtak a társukhoz. Végül a bírók egyeztetve a szövetségi kapitányokkal, tíz perccel később lefújták a meccset.

Később a stadion hangosbemondója azt közölte, hogy Christian a körülményekhez képest jól van. Nemsokkal később a játékos felesége is bement a pályára, mikor a focista felállt és megölelte párját. A nézők nagy örömmel fogadták a jelenetet, ami után a focistát kórházba szállították.

A sport.tv2.dk beszámolója szerint hatalmas taps fogadta a bejelentést, hogy Eriksen a körülményekhez képest jobban van. Ezt követően pedig a két csapat játékosai körbesétáltak a pályán, hogy tapsoltak a közönségnek, akik szintén tapssal fogadták a focistákat.

Morten Boesen, a válogatott orvosa elmondta, hogy látta, amint a focista a mellkasához kapott. Azt is elárulta, hogy korábban pacemakert kapott Eriksen, ami most segíthetett abban, hogy hamar visszanyerje az eszméletét. De azt, hogy mi volt a gond, majd később derülhet ki.

A közösségi médiában megjelent fotón látszik, hogy a játékosok testükkel veszik körbe a földön fekvő sportolót.

Christian Eriksen öt éve hasonló módon lett rosszul a finnek elleni meccsen. Akkor a dán középpályás életét csapattársai és a pályára érkező orvosok mentették meg. Még a füvön fekve élesztették újra a játékost, miközben a tévé előtt és a lelátókon helyet foglaló emberek hosszú perceken keresztül nem tudták, sikerül-e megmenteni a játékos életét. Eriksen később átesett egy szívműtéten is.


Link másolása
KÖVESS MINKET:

Ajánljuk
SPORT
A Rovatból
„Megérdemli, hogy csapatkapitány legyen” – áradoznak a szurkolók Szoboszlai Dominikról Liverpoolban
A Liverpool YouTube-csatornáját elárasztották a Szoboszlai Dominikot méltató kommentek, miután a magyar játékos tarolt a klub díjátadóin. A hozzászólók szerint nemcsak a góljai, hanem a mentalitása miatt is ő az ideális csapatkapitány.


A Liverpool-szurkolók odavannak a magyar focistáért, a szezon végén két klubszavazást is tartottak, ahol Szoboszlai Dominik neve az elsők között szerepelt. A YouTube-on is kommentáradattal üzentek. A klub hivatalos csatornájára feltöltött, a szezon legszebb góljait bemutató videó alatt a hozzászólások szinte mindegyike a magyar középpályásról szól – írta a hvg.hu.

Többen már a csapat következő kapitányát látják benne, kiemelve kiegyensúlyozottságát és technikai képességeit. „Megérdemli, hogy csapatkapitány legyen. Tényleg érthető, hogy miért »új Gerrard« a beceneve” – írta az egyik drukker.

„Szinte minden gólnál említi Szoboszlai nevét a kommentátor. Vannak még olyanok, akik nem hiszik el, hogy rettentő értékes játékosunk van a személyében?”

A rajongói vélemények egybecsengenek a hivatalos elismerésekkel. A szurkolók Szoboszlai két szabadrúgásgólját választották meg a szezon két legszebb találatának: az első helyre a későbbi bajnok Arsenal ellen, nagyjából 30 méterről lőtt bombája került, a második pedig a Manchester City kapujában landolt.

VIDEÓ: A legszebb gólok

Emellett a drukkerek őt szavazták meg az év férfi játékosának, és a Premier League szurkolói álomcsapatába is bekerült – egyedüliként a Liverpoolból.

A szakértők sem fukarkodtak a dicséretekkel. Gary Neville, a Manchester United korábbi védője szerint a magyar játékos Arsenal elleni találata volt az egész Premier League-idény legszebbje. „Raya mellett egyszerűen semmit sem lehet elrúgni. Nagyon nehéz. Szóval hogy onnan sikerült mellette belőnie… teljesen biztos vagyok a választásomban” – mondta podcastjában.

Joe Hart, a Manchester City egykori kapusa pedig a Citynek lőtt gólról nyilatkozott elismerően: „Ahogyan eltalálja, amilyen technikája van (…). Ez egy műalkotás.”

Az egyéni sikerek ellenére a csapat csak az ötödik helyen zárt, ami után edzőváltás történt: Arne Slot helyét a Bournemouth-tól érkező Andoni Iraola vette át. A klub körüli egyik legnagyobb független oldal, a This Is Anfield már azt boncolgatta, lehet-e Szoboszlai az a játékos, aki átvezeti a csapatot az új érába.

„Ha azt mondták volna nekem, hogy kupát nyerek a csapattal, de egyszer sem leszek a hónap játékosa, akkor inkább azt választom. (…) Most inkább az egyéni elismerések jöttek, ami nem baj, de az összeset elcseréltem volna egy kupára.”

A magyar válogatott csapatkapitánya a szezon során 57 tétmeccsből 53-on lépett pályára kezdőként, 13 gólt szerzett és 12 gólpasszt adott. A szezon egy részében sérülések miatt jobbhátvédként is helyt kellett állnia, de ezt is profin kezelte. Úgy fogalmazott, „minden abból a gondolkodásból fakad, hogy nincsen kifogás. (…) Ha egy Liverpoolban futballozol, és azt mondják, hogy jobbhátvédet kell játszanod, akkor azt játszol.”

A szezon során akadtak emlékezetes pillanatok, mint a Manchester City elleni rangadó, ahol egy hatalmas szabadrúgásgóllal szerzett vezetést, de a meccs végén egy vitatott piros lap miatt a negatív hős szerepe is neki jutott. Kiemelkedő teljesítményét a csapaton belül is elismerik: Mohamed Szalah egy kupagyőzelem után a világ egyik legjobb focistájának nevezte. Bár a sajtóban felmerültek pletykák a Real Madrid érdeklődéséről, a Liverpool egyértelművé tette, hogy a magyar középpályás kulcsszerepet játszik a klub jövőjének építésében.


Link másolása
KÖVESS MINKET:

Ajánljuk

SPORT
A Rovatból
Szoboszlai vezérletével fordított és nyert 3-1-re a magyar válogatott
A magyar labdarúgó-válogatott 0-1-es hátrányból fordítva győzte le Kazahsztánt Debrecenben. A 3-1-es sikerből Szoboszlai Dominik, Schäfer András és az újonc Tóth Rajmund vette ki a részét góllal.


Hátrányból fordítva, a második félidőben mutatott sokkal jobb játékkal győzte le 3–1-re a kazah csapatot a magyar labdarúgó-válogatott kedden a debreceni Nagyerdei Stadionban. Marco Rossi szövetségi kapitány együttese a győzelem mellett három újoncot is avatott a barátságos mérkőzésen – írta az MTI.

A találkozó nem indult jól magyar szempontból, a kazahok már a kilencedik percben megszerezték a vezetést.

A válogatott 2023 novembere, a Montenegró ellen 3–1-re megnyert Európa-bajnoki selejtező óta először tudott hátrányból fordítva nyerni.

A fordítást a csapatkapitány, Szoboszlai Dominik indította el, aki előbb egyenlített, majd később gólpasszt is adott.

A vezetést Schäfer András szerezte meg egy ritkán látható, nagy góllal. A vendégek dolgát nehezítette, hogy az utolsó fél órát emberhátrányban kellett lejátszaniuk.

A 3–1-es végeredményt végül az egyik debütáns, a csereként beállt Tóth Rajmund állította be, aki élete első válogatott meccsén volt eredményes.

Rajta kívül Markgráf Ákos és a csereként beálló kapus, Pécsi Ármin is ezen a mérkőzésen mutatkozott be a nemzeti együttesben.

A csapat múlt pénteken a Puskás Arénában 2–1-re győzte le Finnországot Varga Barnabás duplájával. A magyar válogatott szeptembertől már a Nemzetek Ligájában folytatja, ahol a B divízióban Ukrajnával, Észak-Írországgal és Grúziával került egy csoportba. A júniusi barátságos mérkőzések a keret bővítését és az őszi tétmeccsekre való felkészülést szolgálták, ezért is kapott több újonc lehetőséget.


Link másolása
KÖVESS MINKET:

Ajánljuk

SPORT
A Rovatból
Pár nappal a foci-vb előtt vonták vissza az iráni szurkolók összes jegyét
A döntés sokakat váratlanul ért, mivel a szövetség már elkezdte az értékesítést, és több drukker már az utazását is lefoglalta. Az iráni szövetség felszólította a FIFA-t, hogy tartsa be a semlegesség és a tisztesség elveit.


Az iráni labdarúgó-szövetség kedden bejelentette, hogy néhány nappal a világbajnokság kezdete előtt visszavonták a szurkolóik számára fenntartott teljes jegykeretet a csoportmérkőzésekre – írja a BBC.

A FIFA előírásai alapján minden résztvevő ország a mérkőzéseire szóló jegyek nyolc százalékát kapja meg, hogy azt a saját szurkolói között ossza szét.

Ez a döntés most bizonytalanságot okozott, mivel az iráni szövetség már megkezdte a jegyek értékesítését, és több szurkoló már az utazását is megszervezte az amerikai helyszínekre. A szövetség élesen bírálta a lépést.

„Az iráni szurkolók megfosztása a jogszerűen és hivatalosan járó jegykerettől ellentétes a nemzetközi versenyek lebonyolításának szellemiségével és a részt vevő országok közötti egyenlőség elvével” – fogalmaztak.

Úgy vélik, a döntés „komoly kérdéseket vet fel a nem sportági és politikai szempontoknak a világ legnagyobb futballeseményének szervezésébe történő beavatkozásával kapcsolatban”. Az iráni szövetség felszólította a FIFA-t, hogy tartsa be a semlegesség és a tisztesség elveit.

A jegyügy csak a legújabb fejezete annak a bizonytalansággal teli időszaknak, amely Irán világbajnoki részvételét övezi. A csapat május végén az arizonai Tucsonból a mexikói Tijuanába helyezte át felkészülési bázisát, miután állításuk szerint az Egyesült Államok nem volt hajlandó fogadni őket.

Vízumfeltételeik szerint a válogatottnak mindhárom csoportmérkőzés napján be kell repülnie az Egyesült Államokba, majd a találkozó után azonnal el is kell hagynia az országot.

Múlt héten azzal vádolták az amerikai hatóságokat, hogy megtagadták a vízumot a válogatott 15 adminisztratív tisztviselőjétől. Áprilisban az iráni küldöttség – köztük Mehdi Taj elnök – nem vehetett részt a FIFA vancouveri kongresszusán sem, mert a kanadai határőrök visszafordították őket.

Marco Rubio amerikai külügyminiszter korábban egyértelművé tette: az iráni játékosokat szívesen látják, de az Iszlám Forradalmi Gárdához köthető személyek belépési korlátozásokkal szembesülhetnek.

A szigorú amerikai fellépés és a biztonsági aggályok oka a Közel-Keleten zajló fegyveres konfliktusok, amelyekben Irán aktív szerepet játszik.

A Kanadával, Mexikóval és az Egyesült Államokkal közösen rendezett világbajnokság csütörtökön kezdődik. Irán hétfőn Új-Zélanddal, vasárnap Belgiummal játszik Los Angelesben, majd pénteken Seattle-ben Egyiptommal méri össze erejét a csoportkörben.


Link másolása
KÖVESS MINKET:

Ajánljuk