SZTÁRVILÁG
A Rovatból

Bódi Sylvi aranykalászos gazda lett

A magyar modell és szépségkirálynő elmondása szerint komolyan szeretne foglalkozni a mezőgazdasággal, a közeljövőben tartana tyúkokat és kecskét is.


Júniusban mutatta meg közösségi oldalán Bódi Sylvi a kerítése mentén kialakított kis veteményesét, amelybe első körben hagymát, spenótot, fejessalátát, répát és fűszernövényeket ültetett. Mint mondta, boldogsággal tölti el, amikor ebből a veteményesből kerül alapanyag az ételbe.

A bejegyzés megtekintése az Instagramon

Elsö körben csak a kerítés mentén alakítottam ki egy kis veteményest. Kíváncsi voltam, hogy milyen itt a föld. Hagymát dugtam le, magról spenótot, fejessalátát, répát vetettem. Ezen kívül van petrezselymem, korianderem, kaprom, sóskám és rukkolám is. Minden nagyon szépen kifejlödött, egyedül a fejessaláta az, amiböl kevesebb jött ki. Boldogság számomra minden alkalom, amikor ebböl a pici veteményesböl vihetek be alapanyagot az ételhez, amit készítek. Így van ez minden reggel a spenóttal, ami a rántottába megy, illetve a rukkolával, amiböl pl. ilyen finom epres, diós kecskesajtos salátát készítek. ? Semmihez sem hasonlítható a magadnak megtermelt, saját kezed által frissen szedett zöldség! ? Minden alkalommal hálát érzek a szívemben. ?? #ÉnKisKertészLeányVagyok #RukkolákatSzedegetek #Veteményes #Rukkola #KecskasajtSaláta #VidékiÉlet #SylviBodi

Sylvi Bódi (@sylvibodi) által megosztott bejegyzés,

A modell most egy újabb poszttal jelentkezett Instagram oldalán, amelyben az Aranykalászos gazda bizonyítványát lengeti meg:

„A nyár és az ősz nálam a tanulás, felkészülés jegyében zajlott. Nagy fába vágtam a fejszém... Elindultam a Konyhafőnökön és emellett folyamatosan tanultam növénytermesztést és állattartást is, hogy megcsinálhassam az Aranykalászos gazda vizsgámat”

„Tavasz óta művelem a veteményesem megtermelve ezzel magam számára a finom zöldségeket. Van egy gyümölcsös is, aminek gondját viselem, s a közeljövőben szeretnék tyúkokat is tartani és a kecskét is fontolgatom... Milyen szuper lenne megtanulni sajtot készíteni! Ha valamibe belekezdek, akkor azt jól akarom csinálni. Szerettem volna minél többet tanulni a témában, ezért jelentkeztem ebbe a suliba. Hullámok egyelőre nincsenek - amik vannak, azokra nem kívánok felülni - így legalább hasznosnak érzem magam és csinálok valami értelmeset. Imádok kint lenni a szabadban, boldoggá tesz a föld művelése, a növények gondozása és úgy általában a kertimunka” - zárta sorait a frissen vizsgázott celeb.

Népszerű
Ajánljuk
Címlapról ajánljuk


SZTÁRVILÁG
A Rovatból
Steiner Kristóf Grazba járt kezelésekre – haza kellett költöznie, de váratlan hozadéka is lett betegségének
Az író egy korábbi evészavara következményei miatt járt ajurvédikus kezelésre Ausztriába. A kényszerű ingázás szülte a díjnyertes podcast ötletét, amivel a szorongását is feldolgozta.


Steiner Kristóf a múlt pénteken vehette át a legjobb videopodcastért járó díjat a Creator Awards gálán, ám most kiderült, a siker mögött egy komoly egészségügyi küzdelem áll. A gasztroblogger a lapnak elárulta, a sors kifürkészhetetlen útjai vezettek a díjnyertes műsorhoz, ami egy kiújult egészségügyi problémájának köszönhető – írta meg a Blikk.

„Egy régi, több mint tíz évvel ezelőtti egészségügyi problémám jött újra elő, s egy ajurvéda orvoslási módszerhez folyamodtam, ami miatt sokat kellett átjárnom Ausztriába, mert ott volt az orvos” – mondta Kristóf, aki korábban már beszélt arról, hogy evészavarral küzdött: „A dolgok nem múlnak el nyomtalanul... minden, amit teszünk, annak következménye van. Szerencsére nem olyan tragikus a helyzet, de muszáj volt elmennem erre a beavatkozásra.”

A Budapest és Graz közötti ingázás adta az ötletet a Ha már itt vagyunk című podcasthez. „Szerintem nagyon fontos üzenet tud lenni, hogy az ember sokszor a személyes tragédiáiból is tud valamit építeni”

– tette hozzá.

A sorozat, amelyben Kristóf egy ágyban fekve, egy kortárs művész alkotása mellett beszélgetett hírességekkel a világvégéről, befejezett projektnek számít, nem tervezi a folytatását: „Nagyon fontos volt számomra ez a podcast, mert aggódtam amiatt, amilyen irányba tart a világ. Úgy éreztem, a félelmemet szeretném kreativitásba csatornázni.”

A díjátadó időzítése tökéletes volt, ugyanis épp most jelent meg a férjével, Nimrod Dagannal közös szakácskönyvük. „Tiszta szerencse, hogy most van a díjátadó, mert most jelent meg a közös szakácskönyvünk, amelynek a címe: Így is ehetünk – abból ami van, ahogy jól esik. Ebben a két hétben ezzel kapcsolatban járunk eseményekre, aztán visszatérünk a görög falunkba, a nyugodt életünkbe a hat cicánkhoz” – mesélte a két éve alkoholt nem fogyasztó, vegán író.

Kristóf a közéletben is aktív. Nemrég arra biztatta követőit, hogy támogassanak egy fővárosi LMBTQ közösségi ház létrehozását a Fővárosi Közösségi Költségvetés keretében. A szeptemberi szavazás lezárult, de a 120 millió forintos projekt végül nem került be a megvalósuló ötletek közé. Míg a kormányközeli sajtó a terv alacsony támogatottságát hangsúlyozta, más források szerint a magas költségkeret volt a fő oka annak, hogy olcsóbb javaslatokat választottak helyette. Kristóf emellett egy online „tértisztítási kampányt” is indított a bullykultúra ellen.


Link másolása
KÖVESS MINKET:

Ajánljuk
SZTÁRVILÁG
A Rovatból
Kármen igent mondott Daninak a Házasság első látásra fináléjában, a pszichológus szerint viszont szinte semmi esélyük a való életben
A műsorban még térdre is ereszkedett a vőlegény, a kamerák mögött azonban a statisztika kegyetlen. A formátum mesterséges világa ritkán szül tartós szerelmet.


Bár a Házasság első látásra fináléjában elhangzott az igen, sőt, Dani gyűrűvel a kezében térdelt le Kármen elé, a valóság ennél jóval összetettebb. A TV2 műsorának

egyetlen, folytatás mellett döntő párja számára happy enddel zárult a kísérlet, egy pszichológus szerint azonban a való életben a tartós együttlétre csupán „pár százalék” az esélyük.

A műsor záró epizódjában mindketten a folytatás mellett döntöttek. „Pont ezért hallgatok most az eszemre, és a szívemre egyaránt. A válaszom: igen” – mondta Kármen, mire Dani így reagált: „Sajnálom, de ha rajtam múlik, ez igen.” A romantikus pillanatokat egy lánykérés követte, ám a kísérlet során látott heves viták és egy szakértő józan értékelése beárnyékolja a happy endet.

Csehák Hajnalka pszichológus a Blikknek elmondta, a formátum sajátosságai – a folyamatos kamerajelenlét és a mesterséges helyzet – eleve megnehezítik a valódi kötődés kialakulását.

„Azt, hogy valaki első látásra házasságot köt valakivel, elsősorban egy érdekes játékként lehet értelmezni”

– fogalmazott a szakértő. A nemzetközi tapasztalatok is alátámasztják, hogy a műsorban összeadott párok csupán elenyésző része marad együtt hosszabb távon.

A pár kapcsolatát a műsor alatt végigkísérte a feszültség. Egy közös vacsorán Kármen a többi pár előtt alázta meg Danit, egy emlékezetes kirohanása során ezt vágta a fejéhez: „Keljél fel előbb, baszd meg! És csináld meg!” Később egy vita hevében a földhöz vágta a gyűrűjét is. „A válást beadhatjuk már most...” – mondta a Blikk tudósítása szerint. Az intimitás szintén állandó konfliktusforrás volt, Kármen szerint Dani túl sok szexet akart, ami érzelmileg megterhelte. Férje pedig egy közösségi médiás bejegyzésében jellemezte a helyzetet: „Van egy feleségem, akinek az állapota instabil.”

A műsor szakértőit közben az a vád érte, hogy a magasabb nézettség érdekében szándékosan nem összeillő párokat válogatnak össze. A produkció pszichológusa, Tóth Melinda ezt azzal hárította, hogy nem „tökéletes” párokat keresnek, hanem olyanokat, akikben van fejlődési lehetőség. Az, hogy Kármen és Dani kapcsolata a valóságban is működőképes lesz-e, már a kamerák lekapcsolása után dől el.


Link másolása
KÖVESS MINKET:

Ajánljuk

SZTÁRVILÁG
A Rovatból
„Ki nem szarja le, hogy sírok?!” – Dér Heni éneklésétől Stohl András könnye is kicsordult
Dér Heni Whitney Houston bőrébe bújva az I Have Nothing című dallal síratta meg a zsűritagot. A színész később elmondta, ez nem szomorúság volt, hanem a mérhetetlen boldogság jele.


Nem mindennapi pillanatoknak lehettek tanúi a nézők, amikor Dér Heni Whitney Houston bőrébe bújt a TV2 Sztárban Sztár All Stars vasárnapi adásában. Az énekesnő az I Have Nothing című legendás dalt adta elő, a produkció pedig annyira megérintette Stohl Andrást, hogy nem tudta visszatartani a könnyeit. A műsorvezető, Till Attila az értékelésnél rá is kérdezett a színész reakciójára.

„Rám van aggatva, hogy sírós vagyok...ki nem szarja le, hogy sírok?! Ha egyszer valami jó, ott nincs mese. Azért beszélek a sírásról, mert velem még ilyen nem történt. Nem sírtam, hanem mikor énekeltél, mint a rajzfilmekben elkezdett folyni a könnyem. Nem sírásnak éltem meg, hanem mérhetetlen boldogságnak. Isteni volt”

– magyarázta elérzékenyülve Stohl.

Dér Heni a produkciójával továbbjutott az elődöntőbe, csatlakozva Vavra Bencéhez és Veréb Tamáshoz. A veszélyzónába Freddie és Nótár Mary kerültek, végül az énekesnőnek kellett távoznia a versenyből. A kiesés előtt Cserháti Zsuzsa Hamu és gyémánt című dalát adta elő, amivel annyira elégedetlen volt, hogy még azt is felajánlotta, hogy önként távozik.

Via 24.hu


Link másolása
KÖVESS MINKET:


SZTÁRVILÁG
A Rovatból
Jáksó László: Ha elmondok egy verset, vagy lezongorázok egy Chopin-darabot, abban is politikát fognak látni
A Heti Hetes egykori arca egy „régi vágású vetélkedővel” tér vissza a TV2-n. A 24.hu-nak most azt is elárulta, miért vállalta a felkérést.
Fotó: TV2 - szmo.hu
2025. november 24.



„Én nem választottam. Engem választottak” - mondta Jáksó László a 24.hu-nak, aki hosszú évek után a TV2-n tér vissza a képernyőre, ahol a Szemfényvesztő – Hazudj, ha tudsz! című új vetélkedőt vezeti majd. A műsorvezető az interjúban azt is elmondta, előre számít a támadásokra a kormánypárti csatornához való igazolása miatt.

„Ma tényleg olyan állapotok uralkodnak Magyarországon, hogyha kertet kapálok, abba is bele lehet kötni. Ha elmondok egy verset, teljesen mindegy melyiket, vagy lezongorázok egy Chopin-darabot, abban is politikát fognak látni”

– fogalmazott Jáksó, aki hangsúlyozta, a műsor kifejezetten politikamentes, sőt, a szerződése is tiltja, hogy hivatalos keretek között politizáljon. Hozzátette, egyébként sem érdekli a közélet.

„A teljes passzivitás álláspontján vagyok, mert, ha akarnék se tudnék kire szavazni. Nem akarok, nem tudok, nem érdekel”

– jelentette ki.

A Heti Hetes egykori házigazdája elmondta, nem tervezett visszatérni, de a mostani felkérés egy olyan „normális, régi vágású vetélkedőről” szólt, ami „nem a mostanában bevett, megalázásra épülő játék, amiben nyers hallal kell egymást pofán vernie a szereplőknek”.

Azt is elárulta, azért a TV2-t választotta, mert onnan keresték meg, de egy hasonló RTL-es ajánlatot is elfogadott volna. Kisebb csatornához viszont nem menne.

„Ha az ember 16 évig vezeti a Heti Hetes című műsort az RTL-en, akkor utána egy kisebb televízióba elmenni nyilván visszalépés lenne a számára. Visszalépni meg nem akarok, mert egyébként jól elvagyok úgy anyagilag. Akkor mi a túrónak mennék kisebb tévébe?”

– tette fel a kérdést.

Jáksó a jelenlegi közhangulat miatt viszont politikai műsort sem vállalna.

„A mostani helyzetben, ebben a felfokozott marhaságban, amikor a szomszédok is megrugdossák egymást az eltérő pártszimpátiák miatt, én politikai műsorba biztosan nem ülnék be”

– mondta.

A Szemfényvesztő – Hazudj, ha tudsz! az amerikai ABC csatornán futó The Hustler című formátum magyar adaptációja. A játékban öt versenyző egy közös kasszát gyűjt, miközben egyikük, a „szemfényvesztő” beépített emberként előre tudja a helyes válaszokat, a többiek célja pedig az ő leleplezése.


Link másolása
KÖVESS MINKET: