KULT
A Rovatból

A legjobb sztori nyerte a Sztárban sztár leszek!-et – kritika

Az évadzáróból az is kiderült, hogy Pápai Joci nem ismeri a Village Peoplet, Tóth Gabinak pedig bejön a harcsabajusz.

Link másolása

A Sztárban sztár leszek döntője hozott néhány váratlan fordulatot, de összességében nagyon szórakoztató finálét láthattunk.

A műsor elején a három döntős versenyzőhöz csatlakoztak az élő adások kiesett versenyzői, valamint Kálóczi Réka, az a lány, aki egy sérülés miatt nem tudta vállalni a versenyt, és a helyére hívta vissza Pápai Joci Kökény Danit.

Sajnos meg kell állapítanunk, hogy ez a fordulat Rékán kívül minden érintettnek nagyon bejött, viszont mindenképp szép gesztus a műsor készítőitől, hogy lehetőséget adtak a balszerencsés lánynak.

Ahogy megszokhattuk Köllő Batett és Tóth Gabi öltözete újfent a legszebb keresztény hagyományokat idézte a NER kedvenc kereskedelmicsatornáján.

Apró humoros elem: Tilla és Tóth Gabi olyan sejtelmesen diskurált arról, vajon ki lehet Gabi kedvence a döntős versenyzők közül, mintha az énekesnő nem árulta volna el az előző adásban, hogy Kaly Roland az.

Jó, az is igaz, hogy a magyarok könnyen és szívesen felejtenek.

A döntőben kicsit változtak a szabályok, a mesterek itt már nem pontozhattak, ami annyiból jó hír, hogy ezt remélhetőleg Pápai Joci sem tudta elrontani, akinek néha azért nehezére esett követni a dolgokat.

Először Kökény Dani lépett színpadra mint Ray Charles. Ahogy feketére maszkírozva vigyorgott, és manóhangon énekelt, kicsit cukros bácsira emlékeztetett. De aztán rájöttem, kire hasonlít: ilyen lenne Korda György, ha feketének születik.

Köllő Babett rajzfilmfigurához hasonlította, Tóth Gabi egyenesen Joshi Barathnak szólította. A karaktert amúgy jól hozta Dani, de valamiért nagyon halkan énekelt. Mivel azonban a mesterek nem pontozhattak, ennek nem volt olyan borzasztó nagy jelentősége.

Kaly Roland Robbie Williamsként ismét szenzációsat alkotott. Pedig a brit énekes hangja nem tűnik annyira karakteresnek, könnyen utánozhatónak, de Roland ezt is megoldotta.

Yulaysi Miranda Beyonce Listenjét énekelte fantasztikusan. Ha igazságosak akarunk lenni, Beyonce hangját annyira nem hallhattuk. Egy érett, hihetetlenül tehetséges, profi énekesnőt, Yulaysi Mirandát azonban igen, aki olyan erővel adta elő a dalt, hogy Tóth Gabi mémet érő arccal hallgatta végig.

A mesterek állva tapsoltak. Majka úgy vélte, nem csak ebben a műsorban, de a Sztárban sztárban sem találkozott ilyen tehetségű énekesnővel, amivel alighanem vérig sértette pár kollégáját.

Az első kör után csoportos produkció következett: a kiesett lányok a Jump For My Love című slágert énekelték, ami ugyebár eredetileg egy Pointer Sisters dal, de itt a Girls Aloud változatát láthattuk, amit az Igazából szerelem című film tett emlékezetessé.

Még egy ijesztő, Hugh Grant álarcot viselő pszichopata is megjelent a színpadon – de legalább nem Gyurcsány Ferenc, mert hát ennél a dalnál mindenre fel kell készülni.

Következtek a duettek, ami az utóbbi időben a hasonló műsorok gyenge pillanata, mert egyre jellemzőbb, hogy trendi előadókat próbálnak hívni, akik nem mondom, hogy nem tehetségesek, de nincs olyan sok fajsúlyos előadóegyéniség közöttük.

Jó, ez persze relatív, hiszen Sugár Berci és Váczi Eszter duettje, az Egyedül 2004-es dal, de szerintem ez pont az a kategória, ami az idősebbeket már, a fiatalabbakat pedig még nem hozza lázba. Ráadásul, kövezzetek meg, én úgy hallottam, hogy Bery tök hamis volt a dal elején, és semmilyen tekintetben nem volt egyenrangú duettpartnere Yulaysi Mirandának. Be is hallatszott a produkcióba, ahogy Majka megjegyezte: „Engedjük el a Beryt”.

Félreértés ne essék, Váczi Eszter az egyik legjobb magyar énekesnő, de szerintem ő sem ezt a dalt tekinti életműve fő darabjának. Gimis koromban többször hallottam őt egy Come the Bee nevű formációban, már ott is összetettebb, izgalmasabb dalokat énekelt.

Figyelembe véve, hogy ez volt a kubai lány utolsó éneklése a műsorban, kaphatott volna valami emlékezetesebb feladatot.

Kaly Roland Vastag Tamásként énekelt Vastag Csaba oldalán. A Vastag-tesókat amúgy én bírom, egyszer előttük léptem fel, és életem talán legnagyobb tapsát arattam azzal, hogy bejelentettem őket.

De Rolandnak, aki Pressert, Somlót vagy épp Mäneskint alakította zseniálisan, egy Vastag Tomi visszalépés.

A döntőben azt várnám, hogy tegyék magasabbra a lécet.

Az idei évad utolsó versenyprodukcióját Kökény Dani mutatta be Halastyák Fanni, művész nevén Nemazalány oldalán. Nemazalányt sajnos azóta nem tudom komolyan venni, mióta jelentkezett az X-fatkorba. A válogatón közölte, azért jelentkezett, hogy bebizonyítsa, nem csak a Petőfi Sándort tudja. Ezután elénekelte a Petőfi Sándort, majd visszalépett a versenytől.

Daninak kizárásos alapon Li’l G jutott a duóból. Igazából ez a produkció is inkább szólt arról, milyen vicces Dani nőnek öltöztetve, sem mint a hangutánzásról, de szórakoztató produkció volt, ez késégtelen.

Következtek a kiesett fiúk egy Village People egyveleggel. Örültem, hogy a Macho Mant vették elő, mert ez a formáció kevésbé ismert száma, pedig van olyan jó mint a Go West vagy a YMCA – persze utóbbinak a refrénje azért most sem maradhatott ki.

A legnagyobb szenzációt az jelentette, hogy kiderült, Pápai Joci nem ismeri a Village People formációt, de ezek szerint az Irigy Hónaljmirigyet sem, mert onnan azért ismerős lehetett volna a dolog.

Köllő Babett és űTóth Gabi vitába került arról, hogy a Bari Laci által alakított figura harcsabajsza szexi vagy sem. Ez alighanem generációs különbség.

Babett látta a Portyánt és a Rendőr akadémiát (Kék Osztriga bár), Gabi nem.

Tilla lezárta a szavazást, és közölte a sokkoló tényt, miszerint Yulaysi Miranda lett a harmadik helyezett. Meglepett ez a fejlemény. Szerintem nem én vagyok az egyetlen, aki Yuli győzelmét várta. Nem azért, mert hihetetlenül tehetséges énekesnő.

Nem vagyok naiv, tudom, hogy elsősorban nem ez dönt.

Viszont az a tény, hogy a három versenyző közül a kubai hölgy lett a legtöbbször adásgyőztes, azt sugallta, népszerű a rajongók körében.

ROland és Dani maradt tehát, ezután újra indult a szavazás. Hogy addig se unatkozzunk, megnézhettük/hallgathattuk Pápai Joci új dalát.

A hangutánzás egész jól sikerült, de az átélés lehetett volna több.

Végül elérkezett az igazság pillanata, és kiderült, hogy a nézők Kökény Danit szerették a legjobban, ezért ő nyerte a versenyt. Kétségtelen, hogy az övé a legjobb sztori, nem csak úgy, mint legkisebb szegénylegény, hanem mint hazaküldött, és mégis visszatérő versenyző.

Annyit megállapíthatunk, hogy Pápai Jocinak idén óriási mázlija volt, de hát néha szerencse is kell a nagy eredményekhez.

Egy ideig ki kell bírnunk zenés vetélkedők nélkül, de azért Tilla mindenkit megnyugtatott: jövőre is lesz Sztárban Sztár leszek!. Aki érzi magában a tehetséget, jelentkezzen bátran.

Persze tudnia kell, hogy élesre töltött klaviatúrával várom a szereplését.

Link másolása
KÖVESS MINKET:

Népszerű
Ajánljuk
Címlapról ajánljuk


KULT
A Rovatból
„Így tovább nem lehet élni” – Újabb zseniális Bödőcs-kisfilm készült, Csákányi Eszter és Znamenák István is remek benne
Amolyan igazi Bödőcs-humor, két lazán odapakolt nagyszerű színészi alakítással. Egy kis Örkény, egy kis Wes Anderson négy és fél percben.

Link másolása

Új kisfilm került fel Bödőcs Tibor YouTube-oldalára: a mintegy 4 és fél perces alkotás két főszereplője Znamenák István és Csákányi Eszter.

A kérvény című opus egy Wes Anderson-szerű miliőben játszódik, és lényegében egy kérvény felolvasásából áll, na meg a hangos csattanóból. De az egészben benne van az „elmúthatvanév” Magyarországa, persze a megfelelően vicces, ironikus körítéssel. A kérvény című kispróza egyébként Bödőcs Prímszámok hóesésben című kötetének egyik fejezete.

Amolyan igazi Bödőcs-humor, két lazán odapakolt nagyszerű színészi alakítással.

De felesleges is ennél több, nézzük a kisfilmet:


Link másolása
KÖVESS MINKET:

A Rovatból
Több mint száz év után került elő egy eddig ismeretlen írás Agatha Christie-től
Az első Poirot-regénye környékén írhatta az első világháború alatt.

Link másolása

Váratlan szerzőre bukkantak egy, a Brit Pszichoanalitikus Társaság archívumában talált magazin hasábjain: minden idők legtöbb könyvet eladott regényírójára, Agatha Christie-re.

A magazint Sylvia Payne, a psziszhoanalízis brit úttörőjének papírjai között találták meg, aki még az első világháborúban, nővérként ismerkedett meg a krimi későbbi koronázatlan királynőjével.

A Mit csináltunk a Nagy Háborúban című, hatvanoldalas, saját készítésű szatirikus magazin is ebből az időből származik és Christie, Payne, illetve kolléganőik különböző írásait tartalmazza: novellákat, verseket, színdarabokat – és egy képregényt is egy mérgezéses esetről, amit Christie és szintén nővér barátnői „követtek el”.

Christie a magazinban elsősorban a kérdezz-felelek rovat vezetőjeként szerepel, ahol képzeletbeli olvasók kérdéseire válaszol, válaszait Agatha néni néven szignózva,

de rejtvényoldalt is szerkesztett, továbbá írt egy bírósági álhíreket tartalmazó rovatot.

A belsős nővérmagazint könnyed, pozitív hangvétele miatt minden bizonnyal saját maguk lelkesítésére készítették a nővérek, akik nap mint nap szembesültek a világháború borzalmaival a Franciaországból hazatért brit háborús sebesültek révén.

Christie nagyjából a magazin keletkezésekor írhatta első regényét is, A titokzatos stylesi esetet, a később legendássá vált Hercule Poirot detektív főszereplésével, de ekkor még senki sem sejthette, hogy az írónő könyveinek eladását csak Shakespeare és a Biblia tudja majd megelőzni, ugyanis első regényének kéziratát három éven át hat különböző kiadó utasította vissza.


Link másolása
KÖVESS MINKET:


KULT
A Rovatból
Meghalt András Ferenc
A nemzet művészének rendezőként olyan filmek fűzödnek a nevéhez, mint a Veri az ördög a feleségét vagy a Dögkeselyű. 81 éves volt.

Link másolása

Nyolcvanegy éves korában elhunyt András Ferenc Kossuth- és Balázs Béla-díjas filmrendező, forgatókönyvíró, producer, érdemes művész, a nemzet művésze – jelentette be csütörtökön Szombathelyen Kollarik Tamás, a Nemzeti Média-és Hírközlési Hatóság elnöki főtanácsadója és Lovass Tibor, a Savaria Filmakadémia elnöke a 11. Savaria Filmszemle keretében rendezett médiakonferencián.

András Ferenc, a Savaria Filmszemle életműdíjas zsűritagja emléke előtt a konferencia résztvevői néma felállással tisztelegtek.

A Színház- és Filmművészeti Egyetem MTI-hez eljuttatott közleménye szerint az intézmény harmadéves filmrendező osztályának osztályvezető tanára csütörtökön hajnalban hunyt el.

András Ferenc 1942. november 24-én született Budapesten, 1973-ban szerzett rendezői diplomát a Színház- és Filmművészeti Főiskolán. Életében mindvégig jelentős szerepet játszott a film és a televízió. Pályáját 1962-ben kezdte a Magyar Televízióban, majd dolgozott a filmiparban is, ahol a korszak legnagyobb rendezőivel működött együtt, köztük Ranódy Lászlóval és Makk Károllyal.

Rendezőként és forgatókönyvíróként olyan rendkívüli alkotások kötődnek a nevéhez, mint a Veri az ördög a feleségét, a Dögkeselyű, A kárókatonák még nem jöttek vissza, a Családi kör vagy a Törvénytelen című film – olvasható az SZFE méltatásban.

Mint írták, András Ferenc 1977-ben aláírta a Demokratikus Chartát, kifejezve tiltakozását a csehszlovákiai diktatúra intézkedései ellen, a politikai nyilatkozat támogatása miatt hosszú ideig nem forgathatott újabb játékfilmet.

A nyolcvanas években a MAFILM színésztársulatának vezetője volt, majd később a Dialóg Filmstúdiót irányította. Produceri tevékenysége mellett meghatározó szerepet vállalt a szinkronszakma alakításában, valamint a Duna Televízió szinkronműhelyének korszakos vezetője volt. Szerteágazó tudása és tapasztalata ellenére viszonylag későn kezdett tanítani: 2021-től volt az Színház- és Filmművészeti Egyetem filmrendező osztályának osztályvezető oktatója, aranydiplomáját pedig 2023-ban vehette át ugyanitt - emelik ki a közleményben.

András Ferenc halálával a magyar film világa kiváló alkotót veszített el, emlékét a filmjein és oktatói munkáján keresztül őrzi a Színház- és Filmművészeti Egyetem

– írták.

Link másolása
KÖVESS MINKET:


KULT
A Rovatból
Itt a magyar Harry Potter: gulyással, hagyományos reggelivel, metróval és egy sikeretlen vizsga utáni búfelejtővel
Hári Gábor egy családi étkezésben megfáradva döntött úgy, hogy elkészíti a kultikus figurák magyar verzióját. A mesterséges intelligencia segítségével kerültek a szereplők kocsmába, pályaudvarra, lakótelepre...

Link másolása

Harry Potterből sosem elég. A könyvek és filmek, a különféle játékok után a mesterséges intelligencia segítségével most Magyarországra érkeztek a szereplők.

A kalandról különleges képeket osztott meg a Facebook-on Hári Gábor. Az alkotó elmesélte a Szeretlek Magyarországnak, hogyan született az ötlet, hogy magyar környezetbe helyezze a varázsló-tanoncok világát.

"Az inspirációm onnan jött, hogy külföldön élek, és a családom látogatóba jött nemrég. Magyar ételeket ettünk, elég tetemes mennyiségben. Egy ponton, amikor már kifáradtam az evésben, leültem a YouTube elé és eszembe jutott a "nemzeti Harry Potteres" mesterséges intelligencia mémformátum. Magyar verziót még nem láttam belöle, ezért úgy döntöttem elkészítem én".

A képeket pedig megosztotta ITT. És az alkotásokhoz némi magyarázatot is adott.

"Hágrid" gulyást főzött a harmadik ebédjére
"Dámböldór" a méreggel, ami miatt kirúgták
"Sznép" a megvakulása előtt
"MekGonagál" hagyományos magyar reggelivel
"Heri, Ron és Hermióne" egy sikertelen vizsga után, iskolai egyenruhában
"Dobbi" túl sokat szívott, most a pályaudvaron lakik
"Voldemort", aki rossz hírekkel szórakoztat

A képeket Hári Gábor engedélyével közöltük.

Link másolása
KÖVESS MINKET: