A Kiscsillag több stábtagja is koronavírusos, lemondták két koncertjüket
– olvasható a Kiscsillag Facebook-oldalán megjelent közleményben.
A jegyek árát a Tixa visszatéríti.
– olvasható a Kiscsillag Facebook-oldalán megjelent közleményben.
A jegyek árát a Tixa visszatéríti.
Facebook-posztban kért bocsánatot az az egri fideszes képviselő, aki május 12-én megosztott egy radikálisan antiszemita bejegyzést Dobrev Kláráról. A poszt szerint Dobrevet az teszi „genetikailag prediszponált magyarellenes, rasszista tömeggyilkossá”, hogy egyik nagyapja állítólag zsidó volt.
A 444 számolt be először az esetről. A képviselő nem válaszolt az online megkeresésre, de nem sokkal később új bejegyzést tett közzé, amelyben ezt írta:
A bocsánatkérésében érdekes módon nem említi Dobrev Klárát. Így fogalmaz: „A megosztáskor nem fordítottam kellő figyelmet a bejegyzés tartalmára, tehát nem olvastam el azt figyelmesen. Most, hogy elolvastam, hangsúlyozom, a poszt tartalmával én sem értek egyet!”
Az általa megosztott tartalom a XIX. századi zsidóellenes vérvádak hangulatát idézi, és szinte teljes egészében antiszemita kijelentésekből áll, a képviselő törölte is a profiljáról.
A képviselő így zárta a bejegyzését:
Dobrev Klára viszont megszólalt a Facebookon. A bejegyzését így kezdte: „nem ez az a világ, amit építeni szeretnék”, majd ezt fűzte hozzá:
„Ezt az acsarkodó, erőszakos jobboldali politikát kell magunk mögött hagyni, amit az egri Fidesz önkormányzati képviselője mutatott be egy posztban. A politika nem attól lesz erős, hogy megalázunk másokat. Nem attól lesz igaz, hogy hangosabbak vagy durvábbak vagyunk. A bohócos, gúnyos, földbe döngölős – most épp engem gyalázó stílus, ami a jobboldalról jön – nem a mi utunk.”
Szerintük Vágner Ákos fideszes polgármesternek is állást kell foglalnia: „így képzelte-e a béketeremtést Egerben, elfogadhatónak tartja-e a Kulturális és Idegenforgalmi Bizottság elnöke által megjelentetett tartalmat?!”
A képviselő egyébként korábban egri iskolákban tanított, most a kulturális bizottság elnöke.
Nem mindenki boldog, amikor taxit rendel, és látja az 1100 forintos alapdíjat, valamint gondolhatja azt is, hogy de jól keresnek a taxisok, ám a valóság ennél bonyolultabb. A Telex szerint egy budapesti taxis, ha betartja a szabályokat, és minden adót rendesen befizet, nagyjából havi nettó 650 ezer forintot visz haza. Ezért viszont körülbelül 250 órát kell dolgoznia – vagyis havonta 25 darab 10 órás műszakot kell teljesítenie.
A lap számításai szerint naponta 50–70 ezer forint bevételt is össze lehet szedni, de ebből még nem jöttek le a költségek, például az adók, a fuvarszervezői díj, az autóbérlés, a szervizelés vagy az üzemanyag. Vannak olyan sofőrök is, akik nem órában mérik a munkát, hanem előre kitűznek egy napi összeget, és addig dolgoznak, amíg ez nem jön össze.
Január 15-én a Taxisok Érdekvédelmi Szervezete körülbelül 200 sofőrt vitt ki a Hősök terére tüntetni. A Blikk arról írt, hogy az Országos Taxis Szövetség nem állt a megmozdulás mögé. A sofőrök azt kifogásolták, hogy havonta legfeljebb egymillió forintot kereshetnek adózás nélkül, de ez nem tiszta haszon. Azt mondták: „A kocsik fenntartása, a benzin és egyéb költségek a keresetük 80 százalékát megeszi.”
Közben a taxisszervezetek a fővárossal is egyeztettek a tarifaemelésről, de a javaslataik nem mentek át. Így maradnak a jelenlegi díjak: 1100 forint az alapdíj, 440 forint kilométerenként, és 110 forint percenként. A Telex szerint azoknak a sofőröknek, akik rendesen befizetik az adókat, és nem akarják lehúzni a turistákat, egyre nehezebb dolguk van, mert a költségek nőnek, miközben a bevételek vagy stagnálnak, vagy csökkennek a túlkínálat és a legálisan vagy feketén dolgozó versenytársak miatt.
Videóban jelentkezett be Orbán Viktor a Védelmi Tanács ülése után. A miniszterelnök arról beszélt, miről tárgyalt az ország biztonságáért felelős miniszterekkel.
Azt mondta: „Most ért véget a Védelmi Tanács ülése, amelyet azért hívtam össze, mert Magyarország ellen példátlan titkosszolgálati támadás indult az elmúlt napokban.” Szerinte egy összehangolt lejárató akcióról van szó, amit Ukrajna indított, hogy megakadályozza az uniós tagságról szóló szavazási kezdeményezést.
A miniszterelnök szerint számítani kell rá, hogy a véleménynyilvánító szavazás végéig további titkosszolgálati akciók jöhetnek. Ezt mondta: „Ezekre a magyar szolgálatok felkészültek. A véleménynyilvánító szavazást végig visszük, mert sem Brüsszel, sem Kijev nem dönthet a magyarok feje felett.”
Múlt pénteken az ukrán elhárítás közölte, hogy leleplezett egy magyar kémhálózatot Kárpátalján. Ezután Magyarország kiutasított két ukrán kémet, akik diplomáciai fedésben dolgoztak. Válaszul Ukrajna is kiutasított két magyar diplomatát. Később Budapesten elfogtak egy harmadik ukrán állampolgárt is, akinek az elfogásáról készült videót a magyar kormány a hivatalos Facebook-oldalán tette közzé.
A kormánypártok azóta azt az álláspontot képviselik, hogy a Tisza Párt együttműködik az ukrán vezetéssel. Ezt eddig csak néhány fénykép támasztja alá, amelyeken a jelenleg tiszás Ruszin-Szendi Romulusz korábbi vezérkari főnök ukrán katonai vezetőkkel látható, akikkel hivatalból találkozott. Mostanra a miniszterelnök is beleállt ebbe a narratívába - írja a 444.
A teljes szöveg:
„Most ért véget a Védelmi Tanács ülése, amelyet azért hívtam össze, mert Magyarország ellen példátlan titkosszolgálati támadás indult az elmúlt napokban. Az összehangolt lejárató akciót Ukrajna indította Magyarország ellen azért, hogy ellehetetlenítse az uniós tagságról szóló szavazási kezdeményezésünket. A Védelmi Tanács mai ülésén az is kiderült, hogy az ukránok az akció végrehajtása érdekében felélesztették magyarországi kapcsolataikat is, és egy magyar párt segítségével támadást indítottak a Magyar Honvédség ellen. Ezzel egy magyar ellenzéki párt tevékeny szerepet vállalt egy ukrán titkosszolgálati akcióban. Erre emberemlékezet óta nem volt példa. Arra kell számítanunk, hogy a véleménynyilvánító szavazás lezárásáig további titkosszolgálati akciókat indítanak majd. Ezekre a magyar szolgálatok felkészültek. A véleménynyilvánító szavazást végig visszük, mert sem Brüsszel, sem Kijev nem dönthet a magyarok feje felett.”
Ma újra összeül a Védelmi Tanács Ukrajna helyzete miatt – írta a Magyar Nemzet. A testület legutóbb tavaly novemberben ült össze, akkor Oroszország döntését értékelték, amely szerint kibővítették azon katonai fenyegetések listáját, amelyek semlegesítésére Moszkva megengedettnek tartja a nukleáris fegyverek bevetését.
A Védelmi Tanács a kormány egyik legfontosabb döntéshozó fóruma. Elnöke a miniszterelnök, titkára pedig a nemzetbiztonsági főtanácsadó. A tanács 2022-ben alakult meg.
A tanács tagja a Miniszterelnöki Kabinetirodát vezető miniszter, a belügyminiszter, a honvédelmi miniszter, a külgazdasági és külügyminiszter, valamint a miniszterelnök által kijelölt tagként a nemzetbiztonsági főtanácsadó. Az ülések állandó meghívottja a Miniszterelnöki Kormányiroda közigazgatási államtitkára.