7 tuti tipp, hogyan spórolj diákként
1. Használd a diákigazolványodat!
Ma már rengeteg diákkedvezménnyel találkozhatsz szinte mindenhol, és ezek felkutatásával nagyon sokat spórolhatsz: a diákbérlettel kezdve a konditermi bérleten, mozi és színházjegyeken át, a diákmenükig, de éppen az is előfordulhat, hogy extrákat kaphatsz a diákigazolványod mellé.
2. Főzz magadra!
Persze bármilyen olcsó is legyen egy menü a diákoddal, annál biztosan nem spórolsz vele több pénzt, ha magadnak készíted el az ebédet/vacsorát. Ráadásul nagyon sok könnyen és olcsón elkészíthető fogás van, így elég, ha hét elején vagy éppen vasárnap este előre elkészítesz nagyobb mennyiséget, így a többi napon már csak melegítened kell a lefagyasztott adagot. Ha pedig éppen nem fér bele az idődbe a főzőcskézés, az egyetemek környékén általában egy csomó kifőzdét találsz, amik kifejezetten diákokra specializálódtak – áraikban is.

3. Vegyél használt könyvet!
Az egyetemi életet drágítják a tankönyvek is, amiknek egy részével viszont tényleg elkerülhetetlen a találkozás ahhoz, hogy meglegyen a vizsgád. Szerencsére a könyvlistát nem frissítik félévente, így korábbi diákoktól használtan olcsóbban meg tudod venni, de gyakran érdemes lehet antikváriumokban is keresgélni. Az ultimate spórolási tipp pedig egy könyvtári kölcsönző kártya – csak arra figyelj, hogy ne felejtsd el időben visszavinni a könyveket!

4. Vezess listát a kiadásaidról!
Régi, örökzöld tanács ez, de ha veszed ezt a pici fáradságot, igazán kifizetődő lehet! Gyakran a hónap végén csak állunk üres zsebbel, és nem is tudjuk mire ment el annyi pénz, éppen ezért hasznos, ha a legapróbb kiadásokig mindent vezetsz egy mobilapplikációba vagy éppen egy kockás füzetbe. Így könnyedén megtalálhatod mi az, amiről le tudsz mondani annak érdekében, hogy legközelebb ne kongó pénztárcával várd a következő ösztöndíjat...

5. Figyelj, milyen számlacsomagot választasz!
Nem is gondolnád, milyen sok pénz folyik ki a kezed közül, ha rossz számlacsomagot használsz. Eltérő ára lehet az sms értesítéseknek, az átutalásnak vagy szimplán csak a számlavezetési díjnak is. Van egy jó hírünk: az OTP moduláris számlacsomagja pont úgy van kitalálva, hogy segítsen a diákoknak a takarékoskodásban.
„Az ügyfeleknek fontos, hogy segítséget kapjanak a pénzügyi döntések meghozatalánál. Ami a legnépszerűbb banki szolgáltatást, a lakossági folyószámlát érinti: a kétezres évek elején csupán egyféle, de tíz évvel ezelőtt is csak néhány módozatból választhattak az ügyfelek. A technikai fejlődés és a programozói gondolkodásmód megváltozása voltak az előfeltételei annak, hogy ma az OTPDirekt internetbank segítségével akár több száz (pontosan 288 darab) különböző variációjú számlacsomag közül választhasson az ügyfél”– mondta Takács Domokos, a hazai lakossági folyószámlák 44%-át kezelő OTP Bank igazgatója.
Hogyan működik?
Az igénylés kezdetén az ügyfelek egy ún. Bázis számlával rendelkeznek, amely számlavezetést, betéti kártyát, internetbank-hozzáférést tartalmaz. Ehhez adódnak hozzá az automatikusan járó életkor- és jövedelemfüggő kedvezmények, például a pályakezdőknek járó kedvezményes díjak. Emellé választhatnak az ügyfelek további csomagelemeket, így többek között a kedvezményes ATM-es készpénzfelvételt, internetes vásárlást segítő webkártyát, a pénzmozgást felügyelő SMS-kontrollt. Amellett, hogy az új termékkel a felhasználók teljesen önállóan alakíthatják a számlacsomagjukat, a bank tanácsadóként félévente javaslatokat tesz a számlatörténetük alapján a számukra ideális kombinációra vonatkozóan.
6. Indulhat a kincsvadászat!
A legkönnyebb mindig a különféle ruháknak, kiegészítőknek elcsábulni a kirakat előtt állva, azonban ha csak nem fogtál ki valami szuper szezonvégi leárazást, akkor bizony mélyen a zsebedbe kell nyúlni. Izgalmasabb és takarékosabb is, ha egy turiba indulsz kincsvadászatra, de akár a barátnőiddel is tarthattok ruhacserét. Nemcsak mindenki új szerzeményekkel fog hazatérni, de jó közös program is.

7. Szervezzetek ingyenes programokat!
Nem kell mindig mozijegyre vagy drága belépőkre költenetek, gyakran otthon vagy a szabadban is szuper közös programokat lehet szervezni a barátokkal – anélkül, hogy akár egy vasatokba is kerülne. Rendezzetek filmmaratont, társasjáték estet, vagy menjetek el egy parkba tollasozni, esetleg kiránduljatok egyet. Ezek azok a programok, amiknek a megszervezése semmibe se kerül, egy kis popcorn vagy nasi pedig lényegesen olcsóbb ilyenkor, mintha moziban költenél rá külön.