Óriásit bukott a 18 éves magyar motorversenyző - félbeszakították a versenyt a Balaton Parkban
A Balaton Parkban rendezték meg a MotoE-kategória első magyarországi futamát, amely rögtön az elején ijesztő pillanatokkal indult. A hazai közönség kedvence, a mindössze 18 éves Varga Tibor bukott az első körben. A motorost azonnal ellátták, eszméleténél volt, majd vizsgálatokra vitték, írja a Nemzeti Sport.
Varga az időmérőn és az edzéseken is nagyszerűen szerepelt, a második sorból, a negyedik helyről rajtolhatott. Az első kanyarban az élre állt, később azonban ketten is megelőzték. A brazil Eric Granadót gyorsan visszaelőzte, miközben az élen haladó Lorenzo Baldassarri növelte az előnyét.
A 14-es kanyarban következett be a baleset.
Röviddel később a hangosbemondó mindenkit megnyugtatott: minden versenyző eszméleténél volt. A közönség hatalmas tapssal fogadta a hírt. Vargát mentő vitte a pálya orvosi központjába, majd további vizsgálatok várnak rá a veszprémi kórházban.
A versenyt körülbelül negyedóra múlva indították újra, immár négykörös távval. Az olasz Mattia Casadei győzött, mögötte Baldassarri és Granado ért célba.
Varga az előző hétvégén az ausztriai Red Bull Ringen érte el eddigi legjobb eredményét, negyedik helyen végzett. A Magyar Nagydíj előtt a világbajnoki pontversenyben a 11. pozícióban állt.
Az ijesztő balesetet itt lehet megnézni: