SPORT

Hálaadó misét Martineznek!

Minden idők talán legdrámaibb futball vb-döntője volt a vasárnapi meccs.

Link másolása

1966 óta követem a vb-döntőket, és ezt nemcsak azért említem fel, hogy korommal hencegjek, hanem azért is, mert talán akkor volt utoljára ennyire izgalmas egy finálé. Igen, arra a bizonyos angol-NSZK-ra gondolok, amelynek 3. angol gólját a németek azóta is vitatják (miközben az ő egyenlítő góljuk előtt kezezés volt, vagy minimum les).

Nem tagadom azt sem, hogy a szívem a franciákért dobogott. Remek csapat, nagyszerű egyéni képességű játékosokkal, ráadásul a döntő előtt minden ellenük szólt, köztük ez a rejtélyes „teveinfluenza” (hajlok azt hinni, hogy ebben több volt a pszichológiai hadviselés, mint a valós baj, sosem fogjuk megtudni). Az argentinokkal szemben pedig az 1978-as összecsalt vb-győzelem, meg az 1986-os Maradona-féle „isten keze” óta vannak, mondjuk így, fenntartásaim.

És ha már lehetek ennyire szubjektív,

azt is bevallom, hogy egy ideje unom Lionel Messit.

Óriási játékos, ráadásul még szimpatikus ember is, de az a személyi kultusz, ami körülötte folyik, a hét aranylabda, amiből például a 2010-es években vb-csillagok egyet sem kaphattak, mert mindent nekiítéltek, már idegesítő. Persze a tv-sek is folyton csak őt hozsannázzák, az állandó közelképektől a folyamatos dicshimnuszokig. Pedig a foci még mindig csapatjáték.

Ezek után elárulom, hogy a 60. perc körül már azon gondolkodtam, hogy valami más elfoglaltságot keresek magamnak a délután hátralévő részében. Ha nem is „tanár-diák” meccs volt, mint azt az M4 szpíkere mondta (néhány perccel a francia szépítés előtt…), tény, hogy a csíkosok lefocizták a kékeket, akik ráadásul még a mindig góléhes Giroud-t, majd Theo Hernandezt is elvesztették. És akkor jött a szokásos argentin (vagy mondjuk dél-amerikai) játékölés, tili-toli, taktikai faultok, és szinte a semmiből jött a 11-es (a lengyel bíróra senkinek egy szava sem lehetett, ami büntető volt, azt befújta, ami nem, azt nem…), majd két perc múlva Mbappé, egy ugyanolyan mesés találattal, mint Di Maria az első félidőben.

Na, most, ráfáztatok a sompolygásra, mondtam magamnak, mert ha egy csapat leereszt és a másik feltámad, akkor sokszor nem tud újra felpörögni és vereség lesz a vége.

És már a rendes játékidő előtt néhány miatyánkot megérdemelt Emiliano Martinez, az argentinok kapusa, hiszen a franciák eldönthették volna a meccset

– aztán a hosszabbítás végén, amikor csak reflexmozdulattal tudott belenyúlni Kolo Muani lövésébe.

Ebből lehetett érezni, hogy a 11-es párbajban nehéz dolguk lesz a franciáknak, akik már szinte az összes rutinos játékosukat lecserélték. Némi reményt adhatott, hogy Mbappé, aki 8 góljával nemcsak a vb gólkirálya lett, hanem az első épp a 66-os vb-hős Geoffrey Hurst után, aki egy fináléban 3 gólt tudott lőni, egy órán belül ugyanazzal a flegmával tudta mattolni Martinezt a büntető ponttól.

Amikor Messi állt oda, eszembe jutottak olyan világnagyságok, mint Platini, Socrates, Baggio, akiknek a döntő pillanatban megremegett a lábuk, és micsoda dráma lenne, ha az ő sorsukra jutottak. Ő azonban kibírta ezt a terhet is. Ezért már mindenképpen megérdemelte, hogy begyűjtse az utolsó hiányzó nagy trófeáját, a világbajnoki címet. De ez aligha sikerülhetett volna Martinez szenzációs teljesítménye nélkül.

Végül egy tisztességes, hihetetlenül fordulatos meccsen az a csapat nyert, amelyik jobban bírta idegekkel.

Aligha értek egyet Gianni Infantinóval, hogy ez volt minden idők legjobb világbajnoksága. Tény azonban, hogy egy Katar egy kicsit átrendezte az erőviszonyokat, most már egyetlen olyan földrész sincsen, amelynek képviselőit le lehet becsülni. Igazából egy horvát-marokkói döntőn sem lepődtem volna meg, de az, hogy olyan nagy futballnemzetek, mint a németek, spanyolok, angolok, sőt, a győzelemesélyesnek tartott brazilok is csak epizodisták lehetnek, mindenképpen figyelemre méltó volt.

Ami a döntő két szupersztárját illeti: Messi és Mbappé holnaptól ismét csapattársak lesznek, és még élesebb lesz közöttük a vetélkedés a Paris-St.Germainben. És lehet, hogy a PSG ezért nem fogja megnyerni ebben a szezonban sem a Bajnokok Ligáját.


Link másolása
KÖVESS MINKET:

Címlapról ajánljuk


SPORT
„Rúgjon az MTK-nak gólt a gyerek!” – kiállt a DVTK edzője a szülinapos kisfiú lövéseit kivédő kapus mellett
A szurkolók is felháborodtak azon, hogy Senkó Zsombor nem engedte gólt lőni a kisfiút, két próbálkozás után pedig inkább messzire rúgta a labdát.

Link másolása

Mi is írtunk arról a szülinapos kisfiúról, aki elvégezhette a kezdőrúgást az MTK–DVTK NB II-es mérkőzés második félideje előtt. Varga Énok a kezdőrúgás után gondolt egyet és a labdával nekiindult a Diósgyőri csapat kapuja felé. A miskolciak kapusa,

Senkó Zsombor azonban a kisfiú két próbálkozását is kivédte, majd egy jó nagyot rúgva a labdába, véget vetett a gyerek játékának. A könnyeivel küzdő Énokot végül a bátyja vitte le a pályáról.

A meccs után megkérdezték a harkivi születésű, korábbi Fradi játékos Kuznyecov Szergejt, a DVTK edzőjét az esetről - írja a Nemzeti Sport.

"Ez most tartozik futball? Rúgjon az MTK-nak gólt a gyerek!"

- mondta felháborodottan a riportereknek.

Ahogy az alábbi videón látszik, a közönséget is nagyon felháborította a kapus bunkó viselkedése, többen fújoltak is.

Senkó Zsombor így is négy gólt kapott a meccs alatt: az MTK 4-2-re nyert a Diósgyőr ellen.

Link másolása
KÖVESS MINKET:

SPORT
Hosszú Katinka babát vár
Egy videóban mutatta meg a kerekedő pocakját.

Link másolása

Hosszú Katinka véget vetett a szóbeszédnek: új Instagram-videójában ő maga jelentette be, hogy gyereket vár.

A montázsban több sportolótársa mond rá egy-egy jelzőt, majd végül Hosszú annyit tesz hozzá, hogy anya.

A háromszoros olimpiai bajnok úszónő tavaly nyáron ment férjhez Gelencsér Mátéhoz.


Link másolása
KÖVESS MINKET:


SPORT
„Ájulás szélén haladtam órákon át” – taroltak a magyarok a hatnapos ultrafutó-vb-n
Rakonczay Gáborék három arany-, egy ezüst- és egy bronzérmet szereztek. A versenyzőknek egy egykilométeres körön kellett futniuk éjjel-nappal hat napon keresztül, minimális pihenőidővel.

Link másolása

Az olaszországi Policoróban rendezték meg múlt héten az ultrafutók hatnapos világbajnokságát.

A versenyen a magyarok három arany-, egy ezüst- és egy bronzérmet nyertek.

A férfiaknál Rakonczay Gábor, a nőknél Szilasi Viktória nyert, Drabik Krisztina pedig harmadik lett, de Szilasival együtt a csapatversenyben övék lett az első hely, míg Rakonczay Fodor Szilárddal lett csapatban ezüstérmes - írja a Telex.

A világbajnokságot egy kicsivel több mint egy kilométeres körön rendezték, ezen kellett éjjel-nappal futniuk a versenyzőknek változatos időjárási viszonyok mellett, minimális pihenőkkel.

Szilasi Viktória kanadai–magyar állampolgár, Viktoria Brownként is ismert, a világversenyeken viszont általában magyar színekben indul. Ő az első egy-két napot tolta meg, nagy előnyt szerzett, a harmadiktól már lazábban vette a dolgokat.

A végén egy sérülés is nehezítette a helyzetét, de így is végül 694,4 kilométert teljesített, és közel 50 kilométert vert a második Mara Gulerre. Drabik Krisztina 622,5 kilométerrel lett a harmadik.

Rakonczay Gábor egy hónappal ezelőtt még a Dunán kajakozott két és fél napon át, de rutinos ultrafutónak számít. Tavaly a világon ő futotta a legjobb hatnapos eredményt, akkor 844 kilométert teljesített. Ő azt a stratégiát választotta, hogy lassabban kezdett.

„Az első napon a 9–14. hely között futottam, onnan másztam föl szép lassan. Amikor megcsíptem a harmadik helyet, akkor vált reálissá, hogy nyerhetek is. Brutális volt a küzdelem. A harmadik hely után nagyot kellett küzdeni egy norvéggal. Ott voltam rajta, de nem volt biztos, hogy meg tudom előzni. Nagy pszichológiai meccs volt, végül ő tört meg előbb.

Utána több órán át ostromoltam az ír srácot. Majd az egyik német futó magát jól kipihenve közelített egyre jobban, már csak 20 kilométerre volt tőlem. Azon volt, hogy felőröljön, nem volt kellemes, ájulás szélén haladtam órákon át” – nyilatkozta Rakonczay.

Végül 3 kilométert javított is egyéni legjobb eredményén, 847,6 kilométerrel zárt, 20 kilométert vert rá a másodikra, a német Adrian Rewigre. A férfi mezőnyben még két magyar volt: míg Fodor Szilárd 690,3, addig Török Benjámin 602 kilométert teljesített.


Link másolása
KÖVESS MINKET:


SPORT
Puskás jobb, mint Pelé, Ronaldo vagy Gerd Müller: új kártyát kapott a FIFA23-ban a magyar labdarúgó
Minden értéke közül kiemelkedik azonban a 97-es lövési statisztika, hiszen ilyen jól egyik ikon sem lő a játékban,
MTI - szmo.hu
2023. március 25.


Link másolása

Puskás Ferenc új kártyát kapott a FIFA23 videojáték Ultimate Team játékmódjában, a statisztikai mutatók közül a lövésben az övé a legmagasabb érték az ikonok között.

Az Electronic Arts évről évre megjelenő futballjátékában - az nso.hu beszámolója szerint -

Puskás Ferenc új kártyájának összértéke 95-ös, 93-as passzolással, 89-es futási sebességgel és 93-as cselezéssel. Mind közül kiemelkedik azonban a 97-es lövési statisztika, hiszen ilyen jól egyik ikon sem lő a játékban, a 95-öt is csak Pelé, Ronaldo és Gerd Müller éri el Puskáson kívül.

Puskás Ferenc először 2020-ban, a FIFA21-ben kapott ikon kártyát az EA Sports népszerű videojátéksorozatában.

Az olimpiai bajnok és világbajnoki ezüstérmes labdarúgó, később a Nemzet Sportolója kitüntető cím birtokosa a magyar labdarúgó-válogatottban 85 alkalommal játszott, ezeken 84-szer volt eredményes. Az egyetlen játékos a világon, aki gólt lőtt világbajnoki (1954-Bern), olimpiai (1952-Helsinki), Európa-kupa- (1953-Róma), Bajnokcsapatok Európa Kupája- (1960-Glasgow) és világkupa-döntőben (1960-Madrid) is. Nevét az Év legszebb góljának járó Puskás-díj is őrzi 2009 óta. Puskás Ferenc 2006-ban hunyt el.


Link másolása
KÖVESS MINKET: