SPORT

Giro d'Italia: Valter Attila minden idők legjobb magyar összetett eredményével 14. lett

Az országúti kerékpáros körversenyt Egan Bernal nyerte.

Link másolása

Egan Bernal nyerte a Giro d'Italia országúti kerékpáros körversenyt, melyen Valter Attila a 14., Dina Márton a 100. helyen végzett összetettben. A vasárnapi záró időfutamon az olasz Filippo Ganna volt a leggyorsabb.

A Tour de France-ot két éve megnyerő kolumbiai Bernal egy másodperc híján kétperces előnnyel várta a finálét Damiano Caruso előtt, ebből mintegy másfelet megőrzött olasz riválisával szemben. Így a 24 esztendős Bernal második Grand Tour-sikerét ünnepelhette, és Tao Geoghegan Hart tavalyi diadala után egymást követő második évben az Ineos Grenadiers versenyzője viheti haza a "végtelen trófeát", a Trofeo Senza Finét. A pályafutása jelentős részét segítőként töltő 33 éves Caruso megőrizte a második, míg a 2018-as Vuelta a Espanán győztes brit Simon Yates a harmadik helyet.

Az összetettben 15. pozícióban várta a záró etapot Valter Attila (Groupa-FDJ), 42 másodperc volt a lemaradása Lorenzo Fortunato mögött. A második Giro d'Italiáját teljesítő Valter 2:43 perccel tekert jobb időt a Zoncolanon győztes olasz bringásnál - a kísérőkocsiban ülő édesapja és edzője, Valter Tibor buzdítása közepette -, így a tavalyi 27. helye után ezúttal 14. lett. A rózsaszín trikót három napig viselő Valter pozíciója minden idők legjobb magyar összetett eredménye háromhetes körversenyen. A Grand Tour-újonc Dina Márton (EOLO-Kometa) 100. helyen végzett összetettben, az időfutamon 139. lett.

A szakaszt az Ineos Grenadiers 24 éves olasz időfutam-világbajnoka, a nyitó egyenkéntin is leggyorsabb Filippo Ganna nyerte úgy, hogy a hajrában hátsó defekt miatt kerékpárt kellett cserélnie. Ezzel sorozatban az ötödik időfutamban bizonyult a legjobbnak a Girón úgy, hogy segítőként végigdolgozta a viadalt Bernalért.

A második helyet a francia Rémi Cavagna szerezte meg az etapon azzal együtt is, hogy az utolsó kilométeren belül elnézett egy éles balkanyart és bukott. Harmadik a szintén olasz Edoardo Affini lett.

Bernal a rózsaszín mellett a legjobb 25 éven aluli versenyzőt illető fehér trikót is hazaviheti. A pontverseny győztese - és így ciklámen trikós - a háromszoros világbajnok Peter Sagan (BORA-hansgrohe) lett. A szlovák versenyző pályafutása során a Touron hétszer nyerte meg a sprinterek vetélkedését, a Girón azonban először diadalmaskodott a kategóriában. A hegyi pontversenyben élen záró francia Geoffrey Bouchard (AG2R Citroën) a kék trikót hódította el a 3410,9 kilométer össztávú viadalon.

KÖVESS MINKET:

Címlapról ajánljuk

Mémmé vált a videó az őrjöngve ünneplő ausztrál úszóedzőről, akinek aranyat nyert a tanítványa Tokióban

Kitörő lelkesedéssel fogadta az aranyat az úszó edzője.

Az ausztrál Ariarne Titmus nyerte a női 400 méteres gyorsúszás döntőjét a tokiói olimpián, az ötszörös olimpiai és tizenötszörös világbajnok amerikai Katie Ledeckyt is legyőzve.

A show-t azonban sikerült ellopnia a versenyző edzőjének, Dean Boxall akkora lelkesedéssel örült az aranynak, hogy a reakciója rögtön körbejárta az internetet.

Videó: Dean Boxall reakciója az aranyéremre

SPORT

Nem akartak bikiniben versenyezni, shortot húztak a norvég strandröplabda-válogatott tagjai

A csapatra büntetést szabtak ki, amiért eltértek a hivatalos ruházattól.
Fotó: Fun Mafia/YouTube - szmo.hu
2021. július 23.

Nincs rá jó ok, hogy bikiniben versenyezzenek - vélekedett a norvég strandröplabda-válogatott minden tagja, akik az aprócska bikinialsót shortra cserélték, írja a Daily Mail.

A csapat két tagja, Tonya Lurstaad és Julia Bird úgy fogalmazott:

“Szerettünk volna kiállni a véleményünk mellett azzal, hogy a férfiak pólójához és shortjához hasonló uniformisra cseréljük az egyenruhánkat, és megváltoztatjuk az erre vonatkozó szabályt.”

Korábban a héten a skandináv csapat már shortban lépett pályára Spanyolország ellen Várnában, az Európai Strandröplabda-bajnokságon, ahonnan bronzérmesként távoztak.

Ez a ruházat azonban szembemegy a Nemzetközi Strandröplabda Egyesület (IHF) előírásával, így a csapatra hétfőn 1500 eurós, azaz tagonként 150 eurós bírságot szabtak ki.

“Minden egyesület támogatott bennünket, kivéve az, amelyik a szabályokat alkotja. Nagyon hálásak vagyunk ezért. Nem látunk jó okot arra, hogy ez legyen az egyenruha, egyszerűen csak közölték velünk, hogy ez a szabály. Sok nő azért nem röplabdázik, mert nem magabiztos a testét illetően, ami nagyon szomorú” - fűzték hozzá a játékosok, akiket a férfi válogatott is támogatott a döntésükben.

Az Európai Standröplabda Egyesület szeretné a norvégok felvetését az IHF szintjén is előterjeszteni, így akár az is elképzelhető, hogy a mostani bírság dacára hamarosan megváltozik a szabályzat.

Idén korábban egy, a fentiekkel ellentétes helyzet alakult ki, amikor a német strandröplabda két sztárja, Karla Borger és Julia Sude kérte ki magának, hogy Katarban a játékosok nem hordhatják a munkaruhának számító bikinit.

SPORT

Torkon ragadta Dzsudzsák Balázst az ellenfél egyik játékosa a Debrecen-Vasas meccsen

A DVSC szerint a korábbi válogatott focista igazi kapitányként viselkedett, amikor kiállt a csapattársa mellett.

Szombaton a Debreceni VSC és a Vasas labdarúgócsapata Telkiben mérkőzött meg egymással, a meccs pedig nem volt mentes az indulatoktól.

A debreceniek játékosa, Ugrai Roland és a Vasasban focizó Szilágyi Zoltán ugyanis összeakaszkodott egy kemény belépő után, a vitába pedig a csapattársak is beszálltak, köztük Dzsudzsák Balázs, a DVSC csapatkapitánya is.

A klub Facebook-oldalán igazi kapitánynak nevezték a korábbi válogatott focistát, aki nem volt rest kiállni társa mellett. Néhány képet is mutattak a heves kakaskodásról, amiken látszik, hogy

a feszült helyzetben torkon is ragadták Dzsudzsákot, aki viszont nem hagyta magát, folytatta a civakodást.

A balhénak végül az lett a vége, hogy a két egymásnak feszülő játékost, Ugrait és Szilágyit is kiállította a bíró. A mérkőzést a Debrecen nyerte 3-0-ra.

Forrás: Blikk

SPORT

Négyszer annyi pénz jár egy magyar aranyéremért, mint egy amerikaiért

Az Egyesült Királyságban, Norvégiában és Svédországban például nem jár pénzjutalom a helyezésekért.

Az eddigi 35 millió forint helyett 50 millió forintot ér majd itthon az olimpiai arany, ezzel Magyarország a kilencedik legnagyvonalúbb ország, írja a Forbes a Swimswam úszó szakportál gyűjtése alapján.

A magyar kormány tavaly decemberben emelte az olimpiai helyezések díjazását. Eszerint

• az aranyéremért 50 millió forint,
  • az ezüstért 35,7 millió forint,
  • a bronzért 28,5 millió forint,
  • a IV. helyezésért 21,5 millió forint jár.
Szingapúrban fizetnek a legtöbbet az aranyéremért, ott körülbelül 227 millió forintnak megfelelő jutalmat kapnak a győztesek, a második legbőkezűbb Indonézia, a harmadik Hongkong. Az Egyesült Királyságban, Norvégiában és Svédországban ugyanakkor nem jár pénzjutalom a helyezésekért.

Az európai országok közül Olaszország fizet a legtöbbet, közel 65 millió forintot aranyérmenként. A legtöbb érem várhatóan az amerikaiaké lesz, az Egyesült Államokban 11 millió forintot kapnak az első helyezettek.