Meghalt az egykor amerikai nagykövet, aki Orbánnal „alsóneműre vetkőzött, szunyókált és trécselt a kanapékon”
Elhunyt David B. Cornstein, az Egyesült Államok korábbi magyarországi nagykövete. A 87 éves diplomata halálhírét az Egyesült Államok budapesti nagykövetsége jelentette be a Facebook-oldalán. Cornstein 2018 és 2020 között, a Trump-adminisztráció idején képviselte hazáját Budapesten.
A csütörtökön elhunyt nagykövet halálának körülményeiről egyelőre nem közöltek részleteket.
Ez a hozzáállás a személyes kapcsolatokban is megmutatkozott. Cornstein maga mesélte el egy alkalommal, hogy milyen közvetlen viszonyt ápolt Orbán Viktorral. A miniszterelnökkel közös, washingtoni Trump-találkozóról hazafelé tartó útról azt mondta, a hosszú naptól kimerült két férfi „alsóneműre vetkőzött, szunyókált és trécselt a kanapékon”.
Tevékenységét ugyanakkor éles kritikák is érték. A New York Times egy róla szóló portrécikkben azt írta, Cornstein egyre inkább a magyar kormány képviselőjeként viselkedik Washingtonban, mintsem az Egyesült Államok követeként Budapesten. A lap forrásai szerint a nagykövet rendszeresen akadályozta a magyar kormánnyal szemben kritikus üzenetek eljuttatását Washingtonba, és többször képviselt a saját külügyminisztériumától eltérő álláspontot.
A magyar kormány ezzel szemben nagyra értékelte a munkáját. Orbán Viktor 2020-ban a Magyar Érdemrend Középkeresztje a csillaggal kitüntetést adományozta a távozó diplomatának a budai Várban.