HÍREK
A Rovatból

Johnson: az indiai variáns miatt előrébb hozzák az 50 éven felüliek oltásának második dózisát

Figyelik a járványügyi helyzetet, de a jelenlegi adatok nem gátolják meg, hogy hétfőtől érvénybe léphessen a nyitás harmadik fázisa. Így hamarosan sokkal több mindent megtehetnek már a britek.


Az új típusú koronavírus indiai variánsának nagy-britanniai megjelenése miatt lerövidítik az 50 éven felüliek esetében az oltás első és második dózisának beadása közötti időt - mondta pénteken Boris Johnson brit miniszterelnök.

Johnson a Downing Streeten tartott sajtóértekezletén hangsúlyozta: a brit járványügyi számok továbbra is jók, összességében csökken az újonnan bekövetkező fertőzések, a kórházi kezelést igénylő súlyos megbetegedések és a Covid-19 betegség okozta halálozások száma.

Az oltási kampány és a vírus közötti verseny azonban "sokkal szorosabbá válhat", és most fontosabb, mint bármikor eddig, hogy az emberek hozzájussanak a második oltási adag nyújtotta megerősített védelemhez.

Éppen ezért a brit kormány egyesített oltásügyi bizottságának (JCVI) tanácsára döntés született arról, hogy

a nagy-britanniai oltási gyakorlatban bevezetett 12 hétről 8 hétre rövidítik az 50 éven felüli korosztályok, valamint az egészségi problémák miatt fokozottan veszélyeztetett más lakossági csoportok esetében a koronavírus elleni oltás két dózisának beadása közötti időtartamot

- mondta a brit kormányfő.

Hozzátette: az érintetteket a brit állami egészségügyi szolgálat (NHS) értesíti a második oltási adag új, közelebbi dátumáról.

Johnson elmondta: mindemellett előbbre sorolják azokat is, akik már jogosulttá váltak az első oltási adag beadatására, de még nem keresték fel az oltási központokat.

A brit miniszterelnök hangsúlyozta ugyanakkor: nincs bizonyíték olyan fertőzésszám-növekedésre, amely miatt az NHS elviselhetetlen nyomás alá kerülne, és országosan - még az indiai variáns terjedésétől leginkább érintett északnyugat-angliai Bolton város környékén is - tavaly nyár óta nem mért mélyponton jár az új fertőződések, a halálozások és a kórházi kezelést igénylő megbetegedések száma.

Ezért nincs szükség a koronavírus-járvány megfékezését célzó korlátozások lépésenkénti feloldására kidolgozott nyitási menetrend hétfőtől esedékes következő szakaszának elhalasztására - mondta a brit miniszterelnök.

A brit kormány négy időpontból álló nyitási menetrendjének következő, harmadik időpontjában, vagyis hétfőtől az éttermek, a pubok és a bárok megnyithatják beltéri kiszolgáló helyiségeiket, kinyithatnak a mozik, a színházak, a koncerttermek, a múzeumok és a stadionok, ismét fogadhatnak vendégeket a szállodák és egyéb turisztikai szálláshelyek, és lehetővé válik a turisztikai célú utazás Nagy-Britannián belül.

A végső, június 21-i nyitási időpontban a menetrend alapján minden, akkor még érvényben lévő jogi korlátozás megszűnne.

Péntek esti sajtótájékoztatóján azonban Boris Johnson úgy fogalmazott, hogy az indiai variáns akár "komoly fennakadást" is okozhat a további előrelépésben, és megnehezítheti az utolsó nyitási programpont végrehajtását a június 21-i időpontban.

Johnson hozzátette ugyanakkor: a brit egészségügyi hatóságok felderítési és adatgyűjtési technológiája most már olyan fejlett, hogy nagyon korán észlelhető lenne az NHS-re nehezedő nyomás tarthatatlanná válásának veszélye, és ez lehetővé teszi a reagálást kellő időben.

A brit miniszterelnök kijelentette: mindez megadja a kormánynak a szükséges bizalmat a nyitási menetrend végrehajtásának folytatásához.

Az angliai közegészségügyi szolgálat (Public Health England, PHE) pénteki adatai szerint az Egyesült Királyságban eddig 1313 esetben azonosították a koronavírus indiai variánsát, és az e vírusváltozat okozta betegségben május 12-ig négyen haltak meg.


Link másolása
KÖVESS MINKET:

Népszerű
Ajánljuk
Címlapról ajánljuk


HÍREK
A Rovatból
„Meg foglak baszni!” – Leköpte és inzultálta a 444 újságíróját Bede Zsolt azok után, hogy róla kérdeztek a kormányinfón
Herczeg Márk állítása szerint Bede Zsolt utánament az utcán nem sokkal a kormányinfó után és fenyegetni kezdte.


„A Kormányinfón megkérdeztem, mit keresett a náci Bede Zsolt a Digitális Polgári Körök arénashow-ján, erre egy órán belül odajött az utcán baszogatni”  írja cikkében a 444 újságírója.

Herczeg Márk képviselte a 444 szerkesztőségét újságíróként a csütörtöki kormányinfón. Miután a Vadhajtások szerkesztője, Bede Zsolt korábban közös szelfit készített Orbán Viktorral, a szeptemberi Digitális Polgári Körök arénashow-n, Herczeg többek között azt is megkérdezte Gulyás Gergelytől, hogy miért hívták meg Bedét az eseményre.

„Ekkor láttam, hogy Bede Zsolt az, aki éppen lesből le akar köpni a rágójával. Reflexből elhajoltam, és elrepült a fejem fölött a rágó”

– írta Herczeg.

„Azt mondta, mindent tud, azt is tudja, hol lakom, és megismételte, hogy legközelebb »meg fog baszni«. Erre jeleztem neki, hogy gratulálok, hogy videón fenyeget, és nyugodtan hozza nyilvánosságra a teljes videót a találkozónkról” – írja Herczeg, aki szerint Bede azután adta fel, hogy odaért a barátjához.

Bede Zsolt végül egy fotót és egy videót is posztolt az esetről.


Link másolása
KÖVESS MINKET:

Ajánljuk
HÍREK
A Rovatból
Magyar Péter: Ma hosszan egyeztettem a valaha volt legmagasabbra jutó magyar üzletemberrel
Kapitány István közel négy évtizedig dolgozott a Shellnél, most a Tisza Párt elnökével tárgyalt gazdasági kérdésekről.


Magyar Péter korábban Kötcsén bemutatta pártja új alelnökét, Forsthoffer Ágnest, és gazdasági szakértőjét, Kármán Andrást. Miután nemrég előállt egy egészségügyi szakemberekből álló névsorral, pénteken újabb gazdasági emberrel tárgyalt.

Mint Facebook-posztjában írja: „Ma hosszan egyeztettem gazdasági és energetikai kérdésekben Kapitány Istvánnal, a valaha volt legmagasabbra jutó magyar üzletemberrel.”

A Tisza Párt elnökének bemutatása szerint

„Kapitány István 37 éven keresztül dolgozott a Shellnél, tíz éven keresztül volt a világ egyik legnagyobb vállalatának globális alelnöke. A világ első számú mobilitási üzletágát irányította félmillió munkavállalóval és 85 országban több mint 45 000 kereskedelmi egységgel.”

Kapitány jelenleg a Menedzserszövetség elnöke. Az a posztból nem derül ki, hogy Magyar Péter a pártban vagy egy esetleges Tisza-kormányban formális szerepben is számít-e az üzletemberre.


Link másolása
KÖVESS MINKET:

Ajánljuk

HÍREK
A Rovatból
Bedőlt a fideszes kommunikációs csodafegyverként beharangozott Harcosok órája nézettsége, mióta a Facebookon megtiltották a politikai hirdetéseket
Amióta nincsenek politikai hirdetések, a Telex összegzése szerint egyik napról a másikra eltűnt a nézők több mint 96 százaléka.


Brutálisan összeomlott a Harcosok órája nézettsége – írja a Telex. Július végén indult el a Facebookon és a YouTube-on a fideszes kommunikációs csodafegyverként beharangozott napi beszélgetős műsor, a H.O. A műsorvezető, a köztévés híradósból lett Fidesz-frakciószóvivő Németh Balázs már az első héten milliós nézettséggel büszkélkedett, de már akkor látszott, hogy a valós érdeklődés ennek csak a töredéke, és hirdetésekkel tornásszák fel a számokat.

A lap szerint

az azóta eltelt egy hét négy epizódja átlagosan 6500-as nézettséget hozott, míg az ezt megelőző 15 rész átlaga 182 900 volt. Egyik napról a másikra eltűnt a nézők több mint 96 százaléka.

A vendégek a hirdetési stop előtt és után is a Fidesz első vonalából érkeztek. Orbán Viktor kétszer ült be a stúdióba. Szijjártó Péter és Kocsis Máté hat-hat alkalommal szerepelt, de megfordult a műsorban Semjén Zsolt, Kövér László, Gulyás Gergely, Szentkirályi Alexandra, Menczer Tamás, Deutsch Tamás, Kubatov Gábor és Bayer Zsolt is.

A Telex szerint a műsor kudarca mögött egészen fura, szinte értelmezhetetlen szerkesztői döntések és szervezési hibák sejlenek fel. Az élő adások hétköznap 7:30-kor futnak, a műsor csatornája pedig Németh Balázs személyes Facebook-oldala, kevesebb mint 70 ezer követővel. A Fidesz központi, 420 ezer követővel rendelkező Facebook-oldalán meg sem osztották ezeket a videókat, és a legtöbb vendég saját felületére sem tették ki a részvételével futó adásokat, pedig Szijjártó félmilliós, Orbán 1,3 milliós követőtáborral rendelkezik.

A legutóbbi adást viszont Szijjártó már a saját oldalán is élőzte, ahol 22 ezres nézettséget ért el. Ez több mint hétszerese az elsődleges felületen mért 3100-nak, de a korábbi, hirdetéssel megtámogatott epizódoktól így is elmarad.

A lap értékelése szerint így elég kényelmetlen helyzetbe került az egész műsor, hiszen napi öt-hat ezer nézőért teljesen felesleges fenntartani és erre pazarolni felső polcos fideszes politikusok idejét. Megszüntetni viszont nem lehet, hiszen az a kudarc beismerése lenne.


Link másolása
KÖVESS MINKET:


HÍREK
A Rovatból
Kis-Benedek József: A nemzetbiztonsági érdekek ellen van a kormány külpolitikája
A biztonságpolitikai szakértő szerint irreális cél az, hogy Magyarország meg akarja változtatni az Európai Uniót, egy több mint 400 milliós szövetséget.


Az orosz-ukrán háborút és a magyar kormány külpolitikáját elemezte Kis-Benedek József biztonságpolitikai szakértő a Klasszis Média Klasszis Podcastjában, amit az mfor.hu szemlézett.

Azt mondta,

a magyar külpolitika „a nemzetbiztonsági érdekek ellen van”, mert a kormány a szövetségeseinket, köztük az EU-t is ellenségként kezeli. Úgy fogalmazott, Magyarország egy „több mint 400 milliós szövetséget” akar megváltoztatni, ez „irreális cél”.

Szerinte a magyar–ukrán viszony romlásáért a kormány felel, ami azért is gond, mert Ukrajna a szomszédunk. Azt mondta, a kabinetnek nem szabadna „kioktató jelleggel” kezelni az ukránokat, és nem érti, miért ellenzi az ukrán EU-csatlakozási terveket.

A háborúról Kis-Benedek József azt mondta:

világháború nem lesz, a harcok viszont nem csendesednek, és mintha visszatért volna a hidegháború.

Szerinte Oroszország a Szovjetunió korábbi területeit szeretné a fennhatósága alá vonni, ugyanakkor aligha támad meg egy NATO-tagországot. „Az oroszok nem buták” – mondta.

Úgy látja, a magyar kormány nem orosz érdekeket szolgál ki. Szerinte „vannak olyan magyar érdekek, hogy több lábon kell állni”, példaként az energiahordozók beszerzését említette.

A beszélgetésben szóba kerültek Vlagyimir Putyin háborús céljai, mi lehet az a minimum, amit Kijev a békéért elfogadhat, és arról is, terheli-e felelősség a NATO-t a mostani válságért. Kis-Benedek beszélt arról, hogyan lehet Oroszországot hosszú távon féken tartani, miért romlott meg az orosz–amerikai viszony, mi a célja az orosz drónberepüléseknek, és indokolt-e az európai fegyverkezés. A magyar vonatkozású témák között pedig felmerült az is, milyen fordulatot hozhatna a magyar külpolitikában egy esetleges TISZA-kormány.

A teljes beszélgetést itt lehet meghallgatni:


Link másolása
KÖVESS MINKET:

Ajánljuk