KÉK HÍREK
A Rovatból

Két gyerek megégett, amikor berobbant és kigyulladt egy motorcsónak a Dunán

A lángokban álló hajóról öten is a vízbe ugrottak, miközben a motorcsónak vezetője megpróbálta eloltani a tüzet.


Robbanás történt egy motorcsónakon a Dunán kedden délután, írja a BAON.hu. A vízi járművön hatan tartózkodtak: három felnőtt és három 14 év körüli gyerek. A robbanásról a Kossuth Rádió Krónika című műsora számolt be.

A közmédia információi szerint a motorcsónak Hartáról indult el Dunaföldvár felé, de alig tett meg néhány száz métert, amikor a motortérben összegyűlt benzingőz felrobbant. A robbanás következtében a hajó hátsó része lángokba borult.

A lángoló hajóról öten ugrottak a vízbe, őket a közelben tartózkodó hajósok mentették ki. Eközben a hajó vezetője egy tűzoltókészülékkel próbálta megfékezni a lángokat. A mentőakció sikeres volt, mindenki partot ért.

Két gyereket égési sérülésekkel szállítottak kórházba, de a Kossuth Rádió információi szerint az orvosok már mindkettőjüket hazaengedték.

Csécsi Soma, a Budapesti Rendőr-főkapitányság szóvivője elmondta, hogy a rendőrség nyomozást indított a baleset körülményeinek tisztázására. A BRFK Dunai Vízirendészeti Rendőrkapitánysága víziközlekedés veszélyeztetése miatt indított büntetőeljárást, hogy megállapítsák, terhel-e bárkit büntetőjogi felelősség. A rendőrség a kishajót lefoglalta.


Link másolása
KÖVESS MINKET:

Népszerű
Ajánljuk
Címlapról ajánljuk


KÉK HÍREK
A Rovatból
Súlyos baleset: A vétlen autóban hárman meghaltak, csak egy 12 éves fiú és egy idős asszony élte túl a tótvázsonyi tragédiát
A balesetet okozó jármű áttért a szemközti sávba, ahol nekicsapódott az ott haladó autónak. Mindkét kocsi erősen megrongálódott, az egyikből a tűzoltók feszítővágóval emelték ki az utasokat.


Hárman vesztették életüket Tótvázsonynál, amikor egy szembejövő autó áttért a sávjukba és nekik csapódott. A tragédiát a vétlen sofőr kocsijában csak egy kisfiú és egy idős asszony élte túl.

Az egyik autó métereken át csúszott az oldalára borulva, mire megállt. Egy másik autó az út túloldalára csapódott, vélhetően megprödült közben, mert nagyon összetört - számolt be a tragédiáról az RTL Híradó.

A két autóban hatan utaztak. Öt utast feszítővágóval szabadítottak ki a roncsok közül. A vétlen autóban két utas azonnal meghalt, a sofőr pedig a kórházban hunyt el. Ketten élték túl az ütközést, egy 12 éves gyerek és egy idős nő, de őket és a balesetet okozó sofőrt is súlyos sérülésekkel vitték kórházba.

VIDEÓ: Az RTL Híradó beszámolója


Link másolása
KÖVESS MINKET:

Ajánljuk
KÉK HÍREK
A Rovatból
Megdöbbentő részletek: a saját fia késelte halálra a nőt, aki egy óbudai ház teraszán vérzett el
A Tények riportja szerint egy 21 éves férfi ölte meg édesanyját Budapest III. kerületében. A zavartan viselkedő gyanúsítottat kórházba vitték, vizsgálják, fogyasztott-e alkoholt vagy drogot.


Halálra késelte az anyját egy 21 éves férfi a főváros III. kerületében hétfőn délután – derült ki a Tények riportjából. A rendőröket már csak akkor értesítette valaki, amikor a nő a teraszon vérzett. A helyszínre kiérkező mentők már nem tudták megmenteni az életét.

A szomszédok szerint a tragédiát vita előzhette meg, a délelőtti órákban ugyanis kiabálást hallottak a lakásból.

A rendőrség először csak egy közleményben számolt be az esetről, de akkor még nem közölték, hogy a nő fiát gyanúsítják a gyilkossággal.

A zavartan viselkedő 21 éves férfit a mentők kórházba szállították.

A hatóságok vizsgálják, hogy mentális betegség áll-e a háttérben, vagy a férfi alkoholt, esetleg kábítószert fogyasztott-e a bűncselekmény előtt.


Link másolása
KÖVESS MINKET:

Ajánljuk

KÉK HÍREK
A Rovatból
Fotógaléria: így tarolta le a H6-os HÉV a furgont a Soroksári úton
Súlyos baleset történt hétfő délután Budapest IX. kerületében, ahol egy HÉV-szerelvény és egy kisteherautó karambolozott. A helyszínre riasztott tűzoltók és mentők megkezdték a műszaki mentést és a sérültek ellátását.


Kisteherautóval ütközött egy HÉV-szerelvény hétfő délután Budapesten, a IX. kerületi Soroksári úton. A helyszínre riasztották a fővárosi hivatásos tűzoltókat és a mentőket, akik megkezdték a műszaki mentést és a sérültek ellátását.

A baleset következtében a H6-os HÉV Pesterzsébet felső és a Közvágóhíd között egy vágányon, a Ráckeve irányába vezető sínpályán közlekedett.

A közúti forgalmat a Soroksári úton időközben helyreállították. Az ütközés a HÉV-vonal egyik szintbeni kereszteződésében történt, a hatóságok vizsgálják a baleset pontos körülményeit.

A Soroksári út menti HÉV-vonalon az elmúlt években több súlyos esemény is történt. Korábban egy frontális ütközés miatt kellett a H6-os szerelvényeknek egy vágányon közlekedniük, de találtak már holttestet is a sínek mellett. Előfordult az is, hogy egy HÉV-pótlóbusz balesetezett a környéken.


Link másolása
KÖVESS MINKET:

Ajánljuk

KÉK HÍREK
A Rovatból
Vérző nőt találtak egy óbudai ház teraszán a rendőrök, már nem tudták megmenteni az életét
A rendőrség emberölés gyanúja miatt nyomoz. Az elhunyt nő mellett egy 21 éves férfi volt a III. kerületi házban, akit elfogtak, majd kórházba szállítottak.
F. O. - szmo.hu
2026. június 22.



Hétfőn kora délután, 13 óra 24 perckor érkezett bejelentés a rendőrségre arról, hogy egy III. kerületi ház teraszán egy vérző nő fekszik. A helyszínre érkező rendőrök a nőt és egy 21 éves férfit találták a helyszínen, írta a police.hu.

A kiérkező mentők azonnal megkezdték a sérült ellátását, azonban a szakszerű segítségnyújtás ellenére a nő életét vesztette.

A helyszínen tartózkodó 21 éves férfit a rendőrök elfogták, majd a mentőszolgálat kórházba szállította.

A Budapesti Rendőr-főkapitányság Életvédelmi Osztálya emberölés gyanúja miatt nyomozást rendelt el, a nyomozók megkezdték a történtek körülményeinek tisztázását.


Link másolása
KÖVESS MINKET:

Ajánljuk