KÉK HÍREK
A Rovatból

Beledobtak valamit az italába, rémálomba fordult a siófoki lány estéje

Siófokon a sétányon kért egy italt, ami után rettenetesen rosszul lett. A sztoriját azért osztotta meg, hogy felhívja a figyelmet a veszélyre.


Sokkoló történet terjed a Facebookon egy fiatal lányról, akinek drogot csempésztek az italába egy siófoki szórakozóhelyen. A lány saját közösségi oldalán számolt be róla, hogy az utolsó dolog, amire az estéből emlékszik, hogy kért egy italt Siófokon a sétányon.

Mikor magához tért, nagyon rosszul érezte magát. Mint kiderült, olyan rosszul lett, hogy alig bírt megállni a lábán, hányt, rengeteg sebet szerzett, és lelkileg is teljesen összetört. A történteket mégis elmesélte, hogy mindenki figyelmét figyelmét felhívja rá, milyen óvatosnak kell lennünk.

A fiatal lány egy fényképet is megosztott magáról, amelyen az arca és rajta horzsolások, sebek láthatók.

ital1

Az eredeti Facebook-bejegyzést változtatások nélkül közöljük:

„A képet nem azért teszem ki, hogy bárki is sajnáljon vagy aggódjon, mert nincs rá szükség. Egyszerűen csak már szó nélkül nem lehet hagyni ezt az egészet...

Tegnap este Siófokon a sétányon ittam egy helyen, ahol beledobtak valamit a piámba... hihetetlen az, hogy van olyan valaki, aki élvezi ezt."

"
A testem tele van sebekkel, mert az elmondások szerint állni nem tudtam, a szemeim felakadtak, össze-vissza hánytam, természetesen teljes képkieséssel. Mire jó ez? Amúgy is halálosan is végződhetett volna, és nem szeretnék meghalni.

"Normálisan akarok szórakozni és nem félni, de nemhogy Siófokon, talán már sehol nem létezik ilyen. Már lassan sehova nem merek elmenni, nem merek egy sört sem inni. Túlságosan naivak vagyunk, hogy hát 'velünk nem történhet meg', hát de, megtörténhet, mert ennyi gusztustalan, undorító, elmebeteg ember létezik a világon. Szóval egyáltalán nem hülyeség a sok óva intés a szülőktől vagy akárkitől. Szomorú, hogy ennyire bizalmatlannak kell lenni az emberekkel kapcsolatban, ha védeni akarod magad.

A másik része ilyenkor pedig, hogy azért ez talán

"
lelkileg sokkal fájdalmasabb dolog. Miért pont te, miért pont azon az estén, hogy semmire nem emlékszel, hányan láthattak ilyen botrányosan, magatehetetlenül, önkívületi állapotban. Senkinek nem kívánom ezt az érzést.

"Szóval ennyit a nyárról... egy "ennyike" dolog mekkora rosszat tud okozni. Az illető, aki ezt tette természetesen mindent leszar valószínűleg, de üzenem neki, hogy igen, sikerült megnyomorítania.

Remélem mindenki más sokkal körültekintőbb lesz nálam, mert tudom sajnos, hogy hülye voltam én is, de ezek után, hogy ilyen durván megtapasztaltam a bőrömön, próbálok nem átesni még egy ilyenen A testem még mindig remeg, annyira rosszul vagyok, el sem merem képzelni milyen mérgek és ocsmányságok lehetnek ezekben a partidrogokban.

Vigyázzatok magatokra”

Forrás: atv.hu

A képek illusztrációk


Link másolása
KÖVESS MINKET:

Népszerű
Ajánljuk
Címlapról ajánljuk


KÉK HÍREK
A Rovatból
Elrendelték egy Pest megyei gyermekorvos letartóztatását
Bírósági meghallgatásán a gyerekorvos csak a személyi körülményeire vonatkozó kérdésekre válaszolt, míg asszisztense beismerte a cselekmény elkövetését, de részletes vallomást nem tett.


Egy dunavarsányi gyermekorvos és asszisztense letartóztatásba került, mert a gyanú szerint úgy állítottak ki kötelező oltásokról igazolást, hogy azokat valójában nem adták be - írja az MTI a Budapest Környéki Törvényszék közleménye alapján.

Jogszabály rögzíti, mely oltásokat milyen életkorban kell beadni a magyar állampolgároknak és a tartósan Magyarországon tartózkodó külföldieknek. Ugyanakkor számos szülő az oltások esetleges káros hatásai miatt megpróbálja elkerülni, hogy gyermeke megkapja a kötelező védőoltásokat, viszont szeretne mentesülni az ezzel járó szankciók alól.

Ennek érdekében olyan orvosokat keresnek, akik igazolást állítanak ki az oltás beadásáról úgy, hogy ez valójában meg sem történik. A dunavarsányi gyerekorvos is azt vállalta, hogy asszisztensével ilyen valótlan tartalmú igazolásokat állít ki pénzért, illetve ajándékért cserébe.

A Pest Vármegyei Rendőr-főkapitányság gazdálkodó szervezet részére tevékenységet végző önálló intézkedésre jogosult személy által üzletszerűen elkövetett vesztegetés elfogadása és más bűncselekmények miatt nyomoz az ügyben.

Miután a két gyanúsított hosszú ideje ugyanolyan módon követte el cselekményét, s abból jelentős jövedelme származott, fennáll a veszélye, hogy kényszerintézkedés elrendelése nélkül folytatnák azt.

Továbbá nagy az esélye, hogy az ügyben érintett személyek befolyásolásával a bizonyítást megnehezítenék, valamint a bűncselekmény jellege, a nyomozás állása és az egyik gyanúsított büntetőeljárásban tanúsított magatartása miatt is indokolt a két gyanúsított letartóztatása az ügyészi indítvány szerint.

Bírósági meghallgatásán a gyerekorvos csak a személyi körülményeire vonatkozó kérdésekre válaszolt, míg asszisztense beismerte a cselekmény elkövetését, de részletes vallomást nem tett.

Mindezek alapján a Budakörnyéki Járásbíróság nyomozási bírója csütörtökön egy hónapra elrendelte a gyanúsítottak letartóztatását - közölte a törvényszék.


Link másolása
KÖVESS MINKET:

KÉK HÍREK
A Rovatból
Biciklist gázolt a fideszes Földi László Cegléden – azonnal új kerékpárt ígért a sérültnek
Földi László, a Fidesz-KDNP országgyűlési képviselője csütörtök reggel Cegléden ütközött egy kerékpárossal. A politikus maga hívta a mentőket és a rendőröket, a szondáztatás negatív lett.


„Sajnos a mai napom nem indult jól” – ezzel a mondattal kezdte csütörtök reggeli Facebook-videóját Földi László, a Fidesz országgyűlési képviselője, miután Cegléden összeütközött egy biciklissel.

A politikus a videóban elmondta, hogy autójával egy kerékpárossal ütközött. Információi szerint a biciklis nem sérült meg súlyosan. Földi hozzátette, hogy bár nehezek voltak a látási viszonyok, nagyon sajnálja a történteket, és elnézést kér az érintettektől.

A baleset után a képviselő maga hívta a mentőket és a rendőröket, a helyszínen elvégzett szondáztatás pedig negatív eredménnyel zárult

– írta a Telex.

Földi László elismerte a felelősségét a balesetben, és ígéretet tett arra, hogy új kerékpárt vásárol a sérültnek, akit személyesen is szeretne meglátogatni.

Földi a Fidesz-KDNP Pest vármegye 14. választókerületének parlamenti képviselője, 2010 óta képviseli a térséget. A kormánypárt az áprilisi országgyűlési választáson ismét őt indítja a körzetében.


Link másolása
KÖVESS MINKET:

Ajánljuk

KÉK HÍREK
A Rovatból
Meghalt egy 26 éves magyar munkás egy osztrák acélgyárban, 20 éves magyar kollégája az életéért küzd
A két férfi egy acélgyárban végzett felújítási munkát, amikor a gyanú szerint szén-monoxid-mérgezést szenvedtek. A 20 éves túlélő állapota a grazi kórházban kritikus, a rendőrség vizsgálódik.


Meghalt egy 26 éves magyar munkás, 20 éves kollégája pedig az életéért küzd, miután kedden súlyos ipari baleset történt egy stájerországi acélgyárban, Leoben-Donawitzban. A két magyar férfira egy művezető talált rá egy földalatti aknában, ahol éppen felújításon dolgoztak – írja a Telex.

A hatóságok gyanúja szerint a tragédiát szén-monoxid-szivárgás okozhatta.

Ez a színtelen és szagtalan gáz rendkívül veszélyes, mert megakadályozza a vér oxigénfelvételét, így gyorsan eszméletvesztést és halált okoz. A helyszínre riasztott mentők a 26 éves férfi életét már nem tudták megmenteni.

A 20 éves sérültet mentőhelikopterrel szállították a grazi kórházba, ahol az orvosok szerint életveszélyes állapotban van. A kórház szerda délután megerősítette, hogy a férfi állapota továbbra is kritikus, az intenzív osztályon kezelik.


Link másolása
KÖVESS MINKET:

Ajánljuk

KÉK HÍREK
A Rovatból
„Áldozatai, nem előidézői vagyunk a helyzetnek” - Megszólalt a Symbol, miután a rendőrség kábítószerterjesztés miatt bezárta a szórakozóhelyet
A rendőrség a Symbol Budapestet egy drogterjesztő hálózat felszámolása és egy ott történt erőszakos incidens miatt záratta be. A Symbol kijelentette: zéró toleranciát alkalmaznak a drogokkal szemben.


Két hónapra bezárják Óbuda egyik legismertebb szórakozóhelyét, írja a HVG. A rendőrség szerint a Symbolban egy ott árusító drogterjesztő-hálózat tagjára csaptak le, pár napja pedig egy vendéget brutálisan megvertek a mosdóban. A hatóság február 19-én függesztette fel a hely működését.

Az ügyet egy február 15-i erőszakos incidens is súlyosbítja. Aznap a Symbol illemhelyiségében egy férfi kábítószert kínált egy másik vendégnek, majd társaival elállták a kijáratot. Amikor a vendég visszautasította az ajánlatot, a drogot kínáló férfi ököllel kétszer arcon ütötte. A 37 éves, korábban profi bokszoló bántalmazót a rendőrök előállították, szervezetében a gyorsteszt többféle kábítószert is kimutatott. Súlyos testi sértés kísérlete, személyi szabadság megsértése és kábítószer birtoklása miatt indult ellene eljárás.

A Symbol rendezvényház munkatársai egy lapunknak eljuttatott közleményben úgy fogalmaztak, „Áldozatai, nem előidézői vagyunk a helyzetnek” és rendezvényhelyszínük „a zéró tolerancia elvét és gyakorlatát követi a drogokkal szemben.

A kábítószerrel való visszaéléseket hallgatólagosan sem tűrjük el és nem is hunyunk szemet felette.” Mindazonáltal úgy vélik

a „jelenlegi joggyakorlat kriminalizálhatja azokat az iparági szereplőket, amelyek a törvények betartásával, a tőlük elvárható maximális körültekintéssel és jóhiszeműen működnek.”

A Szeretlek Magyarország a Symbol vezetőségének nyilatkozatát teljes terjedelmében közli:

„Magánszemély élhetett vissza kábítószerrel a Symbol területén, az étterem segíti a hatóság munkáját. Az eljárás idejére átmenetileg bezár a budai rendezvénhelyszín.

A Budapesti Rendőr-főkapitányság határozata alapján ideiglenesen (2026. február 19. és április 19. között) felfüggesztették a Symbol Budapest Rendezvényház működését egy folyamatban lévő büntetőeljárással összefüggésben.

Az eljárás egy, a helyszínen tartózkodó magánszemély tevékenységéhez kapcsolódik. Az érintett cselekmény nem a Symbol szervezésében, tudtával vagy támogatásával történt.

Az esetnek áldozatai vagyunk, nem elkövetői. A határozatban szereplő cselekményről korábban természetesen semmilyen információval nem rendelkeztünk. A felfüggesztésről szóló hatósági döntésről a mai napon értesültünk.

Rendezvényhelyszínünk a zéró tolerancia elvét és gyakorlatát követi a drogokkal szemben. A kábítószerrel való visszaéléseket hallgatólagosan sem tűrjük el és nem is hunyunk szemet felette.

A Symbol ugyanis – más vendéglátóipari vagy rendezvényhelyszínekhez hasonlósan – nem nyomozóhatóság, így sem joga, sem eszköze nincs arra, hogy a hatósági jellegű ellenőrzéseket folytasson le. Minden rendelkezésünkre álló eszközzel törekszünk a biztonságos környezet fenntartására. Bűncselekmény gyanúja esetén azonnal értesítjük a rendőrséget és a lehető legteljesebb mértékben együttműködünk a hatóságokkal.

A Symbol ugyanakkor felhívja a figyelmet arra, hogy a jelenlegi joggyakorlat kriminalizálhatja azokat az iparági szereplőket, amelyek a törvények betartásával, a tőlük elvárható maximális körültekintéssel és jóhiszeműen működnek.

Az ilyen és ehhez hasonló esetekben érintett rendezvényhelyszínek akár több hetes bezárása ugyanis nem pusztán anyagi, de erkölcsi kárt is okozhat az adott társaságoknak, hiszen egyesekben akaratlanul is erősíthetik azt a képzetet, hogy az adott helyszínek cselekvő részesei és nem vétlen elszenvedői a visszaéléseknek.

A kábítószerekkel szembeni küzdelem közös cél, amelyben a hatóságok és az iparág egy oldalon állnak.

A döntéssel kapcsolatban törvényes határidőn belül jogorvoslattal élünk.

Rendezvénypartnereinkkel folyamatosan egyeztetünk, és mindent megteszünk annak érdekében, hogy programjaik biztonságosan és kiszámítható módon folytatódhassanak.

Köszönjük vendégeink és partnereink bizalmát.

Budapest, 2026. 02. 19.

A Symbol Vezetősége”


Link másolása
KÖVESS MINKET:

Ajánljuk