KÉK HÍREK
A Rovatból

Magyarország áll az élen – az egyetemi szégyenlistán...

Egy magyar átlagszülő szinte teljes fizetését elviheti a gyereke egyetemi taníttatása.


Az átlagszülő szinte teljes fizetését elviheti a gyereke egyetemi taníttatása Magyarországon - írja az expertmarket. A fizetéshez képest sehol máshol a világon nem ilyen drága a felsőoktatás. Amerikában például, ahol a legjobb egyetemek vannak, átlagosan a fizetés feléből kitaníttathatja a gyereket.

Magyarországon a szülő jövedelmének 92 százalékát elviszi az egyetemi tandíj, ezzel az adattal Magyarország végzett az Expert Market piackutató listájának első helyén. Íme a teljes lista eredményekkel együtt:

Magyarország: 92 százalék.

Románia: 86 százalék.

Észtország: 76 százalék.

Chile: 73 százalék.

Malajzia: 55 százalék.

Egyesült Államok: 53 százalék.

Ukrajna: 52 százalék.

Litvánia: 48 százalék.

Egyesült Királyság: 40 százalék.

Szingapúr: 36 százalék.

A képet árnyalja, hogy a lista készítői a Quacquarelli Symmonds (QS) intézményrangsorát használták, ahol a világ legjobb egyetemeit gyűjtik össze. Ide évre négy magyar egyetem tud bekerülni: a Szegedi Tudományegyetem, Eötvös Loránd Tudományegyetem, Debreceni Egyetem és a Budapesti Corvinus Egyetem.

A lista szerint Magyarországon az egyetemi képzés teljes tandíja átszámolva 9,6 millió forint. Az Eduline gyűjtése szerint 2015-ben a fogorvosi képzés a legdrágább. Ez intézménytől függően 9,5–13,5 millió forintba kerül. Általános orvosi képzésért pedig 11,4–12,2 millió forintot kell kifizetni az évek során.

penz

Az igazsághoz hozzátartozik azonban, hogy ennél azért olcsóbban is lehet diplomát szerezni Magyarországon. A legnépszerűbb szakok tandíjai félévenként 200–400 ezer forintba kerülnek. Ide tartozott 2015-ben a vezetés és szervezés, a pénzügy, a nemzetközi tanulmányok, a marketing és a vállalkozásfejlesztés szakok.

A lista készítői a Gallup 2013-as mediánjövedelmi adatait használták, ami közel van az átlagkeresethez, de nem azonos vele: keresetük szerint rangsorba állítják az embereket, és annak a jövedelmét nézik meg, aki pontosan középen áll. Ezzel számolva egy magyar felnőtt átszámolva 10,4 millió forintot keres az alatt az idő alatt, amíg a gyereke elvégzi az egyetemet.

A drága felsőoktatásból és az alacsony bérekből az következik, hogy Magyarországon a felsőoktatáshoz csak a gazdagok férnek hozzá, vagy azok, akik hajlandóak eladósodni - állapítja meg a Business Insider cikke. Viszont hozzáteszi, hogy a hallgatók állami finanszírozású képzésben is részt vehetnek.

A lista végén, vagyis a legjobb helyzetben Szingapúr és az Egyesült Királyság van. Itt ugyanis annak ellenére, hogy az egyetemek drágák, a bérek szintén magasak. Szingapúr például a világ harmadik leggazdagabb állama.

Ha érdekesnek találtad a cikket, nyomj egy lájkot!


Link másolása
KÖVESS MINKET:

Népszerű
Ajánljuk
Címlapról ajánljuk


KÉK HÍREK
A Rovatból
Fotókon a budapesti kannibál otthona: bőröndben tárolt csontok, agy és arcbőr is előkerült a házkutatás során
A 30 éves férfi ételeket készített az általa gyűjtött emberi maradványokból és meg is ette azokat. Részben a munkahelyén, egy fővárosi kórházban juthatott hozzá a testrészekhez.


Megírtuk, hogy a rendőrség Budapest II. kerületében elfogott egy 30 éves férfit, aki beteghordozóként dolgozott egy fővárosi kórházban. Emberi test tiltott felhasználásával gyanúsítják, miután a hozzá köthető ingatlanokban és az autójában tartott kutatás során számos emberi testrészt találtak: preparált emberi arc, arcbőr, bőröndben tárolt csontok, egy komplett alsó lábszár, agy, kézfej, valamint több koponya is előkerült.

Kiderült, hogy a férfi különösen vonzódik az emberi maradványokhoz, és ezekből ételeket is készített, majd fogyasztott.

Szenvedélyéről nyíltan beszélt, mivel a családtagjai és barátai is tudtak róla, sőt, fotókat is készített a gyűjteményéről.

A gyanú szerint a férfi két fő forrásból jutott a maradványokhoz. Egyrészt a munkahelyén, egy budapesti kórházban fért hozzá holttestekhez, másrészt Szlovákiában és Magyarországon elhagyatott temetőkben ásott ki holttesteket.

A rendőrség képeket is közölt arról, mit találtak a beteghordozó otthonában, galériában mutatjuk:

A férfit június 17-én fogták el – erről videó is készült, itt nézheted meg –, a kihallgatása során beismerő vallomást tett. Ezt követően bűnügyi őrizetbe helyezték, a bíróság pedig elrendelte a bűnügyi felügyeletét.


Link másolása
KÖVESS MINKET:

Ajánljuk
KÉK HÍREK
A Rovatból
Budapesti kannibál: újabb sokkoló részletek derültek ki a kórházi beteghordozóról
A legfrissebb információk szerint a gyanúsított evett is az emberi testrészekből. Csak erős idegzetűeknek!


Újabb felkavaró részletek derültek ki arról a 30 éves budapesti férfiról, akinek a lakásán preparált emberi testrészeket találtak a rendőrök. A gyanúsított a kihallgatásán elismerte, hogy evett is a maradványokból.

A legfrissebb információk szerint a férfi elfogyasztott egy szívet nyersen, amit egy vidéki klinikáról szerzett be

– írja a Blikk.

A hatóságok jelenleg is vizsgálják, hogy a befőttesüvegben talált szív emberi vagy állati eredetű-e, és ha előbbi, akkor kié lehetett.

A nyomozók múlt szerdán fogták el a II. kerületben a férfit, aki egy budapesti kórházban dolgozott beteghordozóként.

A lakásában tartott házkutatás során preparált emberi arcot, arcbőrt, bőröndben tárolt csontokat, egy komplett alsó lábszárat, agyat, kézfejet, valamint koponyákat és a már említett szívet is megtalálták.

A rendőrségi közlemény szerint a férfi rajong az anatómiáért és a patológiáért, és szeret állatokat boncolni.

A gyanú alapján a testrészekhez egyrészt a munkahelyén keresztül, másrészt elhagyatott temetőkben, holttestek kiásásával jutott hozzá Magyarországon és Szlovákiában.

Az elfogott férfit emberi test tiltott felhasználásával gyanúsították meg, és a bíróság bűnügyi felügyeletét rendelte el. A rendőrök lefoglalták a számítógépeit, telefonjait és adathordozóit is, ezek vizsgálata még tart.


Link másolása
KÖVESS MINKET:

Ajánljuk

KÉK HÍREK
A Rovatból
Konyhakés és holttest a teraszon, sokkos fiú a kertben: egy szomszéd mindent látott a brutális óbudai gyilkosságnál
Egy szemtanú szerint a 21 éves fiú sokkos állapotban ült a kertben, miközben anyja holtteste a teraszon feküdt. Az áldozat mellett egy nagyméretű konyhakést is találtak a helyszínen.


Sokkos állapotban, összefüggéstelenül beszélt az a 21 éves fiú, akire hétfő délután találtak rá egy óbudai ház udvarán, nem messze halálra szúrt édesanyjától – számolt be róla az RTL Híradó. A tragédia hétfőn délután történt egy III. kerületi családi házban. Egy, az utcában lakó nő segélykiáltásokra lett figyelmes, és a nyitott kapun bement a kertbe, hogy megnézze, mi történt.

A nő holtteste a ház hátsó teraszán feküdt, mellette egy nagyméretű konyhakés hevert.

A szemtanú a Híradónak arról beszélt, hogy egy zavart fiatalemberre lettek figyelmesek a kertben.

„A napsütötte részen ült egyedül, és nem tudta megmondani, hol van az édesanyja, akit megpróbáltunk telefonon elérni” – idézte fel a nő, aki kérte, hogy ne mutassák az arcát.

A zavartan viselkedő fiú nem tudta megmondani, mitől került sokkos állapotba, és arra sem adott választ, miért ül az udvaron. A fiú maga kért segítséget.

„Eredetileg azt kérte, hogy valaki hívjon neki mentőt, segítsen rajta. Ki is hívtuk a mentőt, majd amikor felfedeztük a hölgyet a teraszon, ismét hívtuk a mentőket”

– tette hozzá a szomszéd. A kiérkező mentők megkezdték a nő ellátását, de a szakszerű segítség ellenére sem tudták megmenteni az életét, a helyszínen meghalt.

A rendőrök a 21 éves férfit a helyszínen elfogták, majd a mentők kórházba szállították.

Úgy tudni, a fiút egyelőre nem hallgatták ki gyanúsítottként, ennek oka egyelőre nem ismert. A környéken élők szerint az anya és fia kettesben laktak a házban, és jó körülmények között éltek. A szomszédok úgy tudják, a nő vezető beosztásban dolgozhatott, munkája miatt pedig gyakran repült külföldre. A 21 éves fiút átlagos fiatalnak ismerték, és az elmúlt években nem hallottak arról, hogy a családban gyakoriak lettek volna a veszekedések.

A Budapesti Rendőr-főkapitányság emberölés gyanúja miatt indított nyomozást az ügyben.


Link másolása
KÖVESS MINKET:

Ajánljuk

KÉK HÍREK
A Rovatból
Nyomkövetővel hazaengedték a kannibált, pedig többször büntették erőszakért
Bűnügyi felügyelet alá helyezte a bíróság azt a férfit, aki a gyanú szerint emberi testrészeket fogyasztott, így nyomkövetővel a lábán otthonában tartózkodhat. Az ügyészség fellebbezett.


„Szeret állatokat boncolni” – ezt mesélte kollégáinak a kannibalizmussal gyanúsított férfi, aki beteghordóként dolgozott a Budapesti Irgalmasrendi Kórházban. Az intézmény most belső vizsgálatot indított, miközben a bíróság egyelőre hazaengedte a gyanúsítottat, ami ellen az ügyészség azonnal fellebbezett.

A Készenléti Rendőrség Nemzeti Nyomozó Iroda múlt szerdán csapott le a 30 éves férfira. A nyomozók a police.hu közleménye szerint koponyákat, csontokat, egy komplett alsó lábszárat, agyat, kézfejet, egy befőttesüvegben tárolt szívet és még egy preparált emberi arcbőrt is lefoglaltak nála. A gyanúsított beismerte, hogy vonzódik az emberi testrészekhez, sőt, ételt is készített és fogyasztott belőlük.

Elmondásuk szerint a férfi beszélt arról, hogy szeret állatokat boncolni, amit többen is furcsának tartottak.

Az RTL Híradó riportjából most az is kiderült, hogy a férfi a Budapesti Irgalmasrendi Kórházban dolgozott beteghordóként, a kollégái szerint már évek óta. A csatornának nyilatkozó, de nevüket nem vállaló kórházi dolgozókat sokkolta az eset.

„Nem értjük, hogyan vihetett el testrészeket” – mondták.

A kórház közölte, hogy belső eljárást indítottak az ügyben. Hangsúlyozták, hogy az elhunytakkal és a műtétek során eltávolított szervekkel, szövetekkel kapcsolatos szigorú szakmai előírások elvileg lehetetlenné teszik a visszaélést.

Azt is hozzátették, hogy az intézményben nem működik patológia, az ezzel kapcsolatos feladatokat egy külső cég látja el, a gyanúsított pedig nem végzett ilyen jellegű munkát. Szóval komoly kérdés, hogy

A gyanúsított hol és miként férhetett hozzá a maradványokhoz.

A bíróság bűnügyi felügyelet alá helyezte a férfit, ami azt jelenti, hogy otthon lehet, mindössze egy nyomkövetőt kell viselnie. Az ügyészség azonban fellebbezett a döntés ellen.

Szerintük a többszörösen büntetett előéletű, erőszakos bűncselekmények miatt már közérdekű munkára és pénzbüntetésre is ítélt férfit csak a letartóztatással lehet megakadályozni abban, hogy újabb bűncselekményt kövessen el.

A férfi a bűnügyi felügyeletet információink szerint a családjánál tölti egy borsodi faluban. A bíróság másodfokon dönt arról, hogy a férfi letartóztatásba kerül-e, miközben a rendőrség a maradványok eredetét vizsgálja, a kórház pedig a belső felelősséget firtatja.


Link másolása
KÖVESS MINKET:

Ajánljuk