Windisch László Varga Judit esetleges visszatéréséről: „Judit döntését, bármi legyen az, támogatni fogom”
Ahogy megírtuk, Windisch László csütörtökön közzétett egy Varga Judittal készült szelfit a Facebook-oldalán, amihez csak ennyit fűzött: „Szerintem.....” A fotón egy asztalosműhelyben láthatóak, mindketten kötényt viselnek.
A Telex kérdésére, hogy mit és kinek kíván üzenni a fotóval, az Állami Számvevőszék (ÁSZ) elnöke így válaszolt:
A lap arról is kérdezte Windisch Lászlót, mit szól ahhoz, hogy a bejegyzése alatt többen belinkeltek fideszes képviselőket, akik arról posztoltak, hogy várják vissza a politikába Varga Juditot. Erre szűkszavúan azt mondta, ez szerinte a szólásszabadság körébe tartozik. Arra, hogy a közelmúltban több vezető fideszes politikus is Varga Judit visszatéréséről beszél, azt reagálta: nem csodálkozik azon, hogy mennyien „szeretik és tisztelik” a volt igazságügyi minisztert, ő is közéjük tartozik.
– válaszolta Windisch László arra a kérdésre, hogy támogatja-e, hogy Varga Judit visszatérjen a politikába.
A kegyelmi ügybe belebukott volt igazságügyi minisztert sokan visszavárják a kormányoldalról. Lázár János viszont nincs köztük – a miniszter a napokban azt mondta, a kegyelmi ügyben betöltött szerepe szerinte kizárja annak a lehetőségét, hogy Varga Judit vezető politikai szerepet vállaljon Magyarországon most és a következő évtizedekben.