KULT
A Rovatból

Itt van az Amazon válasza a Trónok harcára - Megnéztük Az idő kereke első négy részét

A Wheel of Time az Amazon Prime legújabb, epikus fantasy sorozata. Úgy reklámozták, hogy ez az új Trónok harca, ugyanakkor inkább olyan, mint a szegény ember Gyűrűk urája.

Link másolása

A Sony és az Amazon közös sorozata Robert Jordan 14 könyves fantasy regényciklusát vette alapul.

Habár tényleg nem ez lett az új Trónok harca, mégis kellemes meglepetés volt számomra, egész jól szórakoztam ezen a kissé egyszerű, de teljesen hihető kalandon.

A történet klasszikus elemekből építkezik: a sötétség és a fény harca. A sötétséget egy nagy ősi gonosz képviseli, aki éppen készük visszatérni, főhőseink pedig megpróbálják megakadályozni ebben. Ehhez persze szükség van egy kiválasztottra (itt „Sárkányként” emlegetik), aki majd képes lesz legyőzni.

A sztori egyik nagy csavarja, hogy a rosszaknak is szüksége van a kiválasztottra.

A másik csavar pedig az, hogy mi sem tudjuk pontosan ki is a kiválasztott. De a nagy gonosz: a Sötét Úr viszont sejti, ki lehet az és elindítja seregeit, hogy ráleljenek.

A Sárkány a pusztulást is hozhatja a világra, de meg is mentheti azt, ez attól függ, kinek az oldalára áll. A jók oldalán harcolnak főszereplőink is,

négy fiatal egy kis hegyi faluból, akik közül valószínűleg az egyik maga a Sárkány reinkarnációja.

Őket segíti egy ősi boszorkányrend tagja: az Aes Sadai egyik nővére és az ő testőre.

A négy rész gyakorlatilag a főszereplőink meneküléséről és szétválásáról szól, amolyan Gyűrűk urásan: a szövetségük felbomlását mutatja be. Ami eladja a sorozatot, azok a karakterek, a látvány és a színészek. A forgatókönyv ugyan klisékből építkezik, de

ügyes csavarokkal operál, így végig sikerrel fenn tudja tartani a feszültséget és a néző kíváncsiságát is.

Érdekes csavar még, hogy a jók feltételezhetően meg akarják ölni ezt a kiválasztottat, hogy megakadályozzák az apokalipszist, míg a gonoszok meg akarják menteni a Aes Sadai kezei közül.

A látványtervezőnek pedig nagyon járna valami komoly díj a munkájáért, mert a helyszínek gyönyörűek, a klasszikus fantasy világot régen láttuk ennyire hihetően ábrázolva. A kosztümök ugyan néha furcsák, az egyik főszereplőn esküszöm, hogy bolyhos karácsonyi pulcsi van, de minden hiteles, hihető és autentikus.

Az egész végeredményen jól érezhető az eredeti 14 könyv hangulata, a sorozat világa ezt jól visszaadja.

A könyvsorozat rajongóit valószínűleg meg fogja osztani, mert az eredetileg 700 oldalban elmesélt sztoriban jóval több háttértörténet és karakterfejlődés van, mint ami egy 10 részes sorozatba belefér.

A színészek jól hozzák szerepeiket, Rosamund Pike borzasztóan menő Moiraine szerepében, egy igazi kőkemény klasszikus varázsló, elementáris erővel. Az Ő testőre a Daniel Henney által játszott Lan is zseniális és

kettejük kifejezetten jó párost alkot, a harcos és a varázsló, pont, mint egy szerepjátékban.

A négy fiatal színész már hagy némi kívánni valót maga után, Barney Harris a simlis haver és Marcus Rutherford a melegszívű medve nagyon jó választás volt, Madeleine Madden már késélen táncol az irritáló és a kedvelhető határán, viszont Josha Stradowski-t teljesen nem tudom hova tenni. Egyik részben olyan, mint Hayden Christensen a Star Wars korszakából, másikban meg szerethető klasszikus főszereplő. Úgy érzem, szerepének a drámai oldalát nem sikerült megragadnia, míg a kemény harcos szerepében jól tündököl.

Azon kívül, hogy hagyományos fantasyról beszélünk, erősen felfedezhető a sorozatban a 2021 voke szellemisége is, nagyon diverzifikáltak a karakterek.

A férfiak szabadították ki az első nagy gonoszt, majd az megmérgezte a mágiájukat

és a női boszorkányrend tagjainak jár így csak a mágia, amiért üldözi is őket egy fehér csuhás radikális rend. Azért az Amazon is engedett a „Netflix jelenségnek”, biztos vagyok benne, hogy még egy pár rész és találkozunk egyéb szexuális irányultságú karakterekkel is. Ez természetesen nem probléma, csak, akik erre érzékenyebbek, tudják mire számítsanak.

Én úgy érzem, hogy az Amazonnak sikerült egy nagyon szórakoztató sorozatot letennie az asztalra. Amikor azt írtam, nem egy Trónok harca, hanem inkább a szegény ember Gyűrűk urája, akkor azt inkább dicséretként gondoltam. A Trónok harca az utolsó idényeivel tönkretette a saját hírnevét és nem hiszem, hogy az HBO majd ezt a csorbát egy spin-off sorozattal ki fogja tudni javítani. A Gyűrűk urának pedig még egy gyenge Hobbit trilógia sem tudott ártani, az továbbra is egy kincs a fantasy rajongók körében.

Megértem, ha az elfogult rajongók úgy érzik, hogy túlzottan leegyszerűsítette az Amazon a kedvenc könyvsorozatukat,

de mint átlagnéző, én biztos maradni fogok a további részekre, bízom benne, hogy mások is így tesznek. A sorozat elérhető az Amazon Prime kínálatában magyar felirattal.

Link másolása
KÖVESS MINKET:

Népszerű
Ajánljuk
Címlapról ajánljuk


KULT
A Rovatból
36 évesen meghalt Ferich Balázs, Azahriah és a Wellhello menedzsere
A Supermanagement társtulajdonos-ügyvezetője csütörtök hajnalban halt meg hosszú betegség után. Barátja és üzlettársa megható sorokkal búcsúzott tőle.

Link másolása

Hosszú betegség után csütörtök hajnalban meghalt Ferich Balázs, a Supermanagement nevű kiadó-menedzsment társtulajdonos-ügyvezetője, a Blind Myself nevű magyar metálzenekar korábbi basszusgitárosa - írja a Forbes. A zenei szakember 36 éves volt.

A 2016-ban alapított Supermanagement a hazai piac egyik legsikeresebb szereplője, akik olyan magyar előadókat menedzselnek, mint a Wellhello, a Follow the Flow, az Anna and the Barbies, Dzsúdló, Desh és Azahriah.

Ferich Balázsról a Supermanagement másik alapítója, Tóth Gergő búcsúzott a Facebookon.

„2012-ben vettük be a Blind Myselfbe basszusgitározni. Pillanatok alatt lettünk barátok. Rengeteget segített a zenekar dolgainak intézésében. Veleszületett tehetsége volt a menedzseléshez”.

Tóth felidézte, hogy a Cloud 9+ az első banda, amit együtt menedzseltek, és nagy kockázatot vállaltak, amikor megalapították a saját cégüket.

„Balázst imádták az előadóink, kollégái. Über-maximalista volt a melóban, nem elégedett meg sosem a második hellyel. Folyamatosan azon agyalt, hogyan lehetnénk még jobbak és jobbak. Bazsinak hatalmas szíve volt. Imádta a gyerekeit és feleségét, Dittát, a legjobb apuka volt, akit valaha ismertem.”


Link másolása
KÖVESS MINKET:

KULT
A Rovatból
Az egész hazai sztárvilág gyászolja a 36 évesen meghalt Ferich Balázst: „Mérhetetlen fájdalom”
Tóth Gabi, Czutor Zoltán és a Carson Coma is kifejezte együttérzését. A Supermanagement társtulajdonos-ügyvezetője csütörtök hajnalban halt meg hosszú betegség után.

Link másolása

Az egész hazai zenei világ gyászolja a 36 évesen meghalt Ferich Balázst, a Supermanagement nevű kiadó-menedzsment társtulajdonos-ügyvezetőjét.

A zenei szakember számos hazai sztárnak, köztük Azahriah-nak, a Wellhellonak és Dzsúdlónak volt a menezdzsere.

Ferich Balázsról a Supermanagement másik alapítója, Tóth Gergő megható sorokkal búcsúzott a Facebookon.

„2012-ben vettük be a Blind Myselfbe basszusgitározni. Pillanatok alatt lettünk barátok. Rengeteget segített a zenekar dolgainak intézésében. Veleszületett tehetsége volt a menedzseléshez.”

A Supermanagement Facebook-oldalán csütörtök délután közzétett bejegyzésére azóta több mint ezer hozzászólás érkezett, köztük számos hazai sztár is kifejezte a részvétét. A Carson Coma zenekar egy fekete szívvel fejezte ki együttérzését, az AWS gitárosa, Brucker Bence pedig egy érzelmes üzenettel köszönt el Ferich Balázstól.

„A folyamatos profi és maximalista hozzáállásod mindig irigyeltem és nagyon nagy hatással volt rám! Ha nem ismerlek, bizony nem lennék ott ahol. Mindig emlékezni fogok rád!”

- írta többek között a zenész.

„Őszinte részvétem” - írta a hozzászólások között Azahriah gitárosa, Szabolcsi Fészek.

„Őszinte részvétem Gergő, sok erőt a családnak mérhetetlen fájdalom…” - írta Tóth Gabi.

„Végtelenül sajnálom, sok erőt kívánok Gergő!” - üzente megrendülve Czutor Zoltán.

Antal Timi énekesnő egy korlátozott ideig elérhető Instagram-sztoriban, egy fekete-fehér fotóval emlékezett meg, a képhez pedig azt írta:

„Ég Veled, Balázs!”

via Blikk


Link másolása
KÖVESS MINKET:


KULT
A Rovatból
Teljes a káosz: az RTL úgy cserélgeti a főműsoridős műsorait, hogy erről már nem is szól
Teljes a fejetlenség a csatornánál, néhány nap alatt két fontos műsor ismétlése is csődöt mondott. Így hétköznap este ismét jöhetnek a pajkaszegiek.
Maier Vilmos - szmo.hu
2024. április 19.


Link másolása

Ember legyen a talpán, aki követni tudja az RTL hétköznapokat érintő műsorváltozásait. A csatorna láthatóan nem tudja, mihez kezdjen Az álommeló második évada utáni sávval, ahol egyre-másra bedőlnek a korábbi műsorok ismétlései.

A március 25-én indult álláskereső reality után először a Gólkirályság első évadát ismételték, elfogadható eredményekkel, írja a Sorozatwiki. Április 8-tól Az Árulók – Gyilkosság a kastélyban első évadát tűzték műsorra ugyanott, katasztrofális nézettség mellett.

Ezért most hétfőtől ebben az időpontban a Házasodna a gazda tavaly őszi, 6. szezonjának ismétlését kezdték el, ami két nap után szintén beleállt a földbe. Így péntektől, vagyis április 20-tól inkább egy újabb bőrt lehúznak Pajkaszeg lakóiról, és elkezdik A mi kis falunk hatodik szezonjának újravetítését.

A magyar sorozat után az RTL Híradó – Késő esti kiadás 10 perccel korábban, 22:40 helyett, 22:30-kor lesz látható a csatornán. Ezt követően a Gyilkos elmék 23:15 helyett, 23:05-kor kerül majd képernyőre.

A műsorváltozás a szombati és a vasárnapi napokat nem érinti.

Link másolása
KÖVESS MINKET:


KULT
A Rovatból
Fotók: Eltemették Tordy Gézát
Ernyey Béla közös emlékeket idézve búcsúzott Tordy Gézától. Óriási szívű, nagystílű ember volt - mondta. A Vígszínház társulata nevében Lukács Sándor színművész búcsúzott.

Link másolása

Családja, barátai, pályatársai, tisztelői kísérték utolsó útjára Tordy Géza Kossuth-díjas, kétszeres Jászai Mari-díjas színművészt, rendezőt, érdemes és kiváló művészt, a nemzet színészét, a Halhatatlanok Társulatának örökös tagját csütörtökön Budapesten, a Farkasréti temetőben.

A 85 éves korában, március 30-án elhunyt színművész búcsúztatásán elsőként a jövő színésznemzedéke nevében Szőcs Artur mondott beszédet. A színész-rendező felidézte, hogy Tordy Gézát még színművészetisként ismerte meg, majd 15 évadot dolgoztak együtt. Kiemelte: Tordy Gézát ízig-vérig érdekelte a színházcsinálás, fontos volt számára a csapatmunka.

Ernyey Béla közös emlékeket idézve búcsúzott Tordy Gézától. Óriási szívű, nagystílű ember volt - mondta a művészről, akivel 1963-ban találkozott először, és akihez élete leghosszabb barátsága fűzte.

A Vígszínház társulata nevében Lukács Sándor színművész búcsúzott, színészkollégája játékát és közös munkáikat idézte fel. Mint mondta, Tordy Gézában nagy erők lakoztak, nagy dühök és nagy szenvedélyek.

A színészet illanó pálya - fogalmazott. A kincs az az üzenet, amelyet át tudunk adni úgy, hogy a lelkekben minél tovább megmaradjon. "És te, Gézus, ezeknek az üzeneteknek katartikus átadója voltál" - mondta.


Link másolása
KÖVESS MINKET: