Teszteltük az idei Szigetet. Mire készüljetek?
Két napja megy a zúzás a Szigeten, ideje összegezni az első tapasztalatokat. Azokra a dolgokra koncentráltunk, amik változtak tavaly óta, így könnyen lehet, hogy meglepetést okoznak.
VIDEÓ: az érkezés pillanatai
1. Szemétdíj
Idén 1000 Ft-ot vonnak le, amikor feltöltitek a Festipay kártyátokat. 500 Ft a szokásos letét, a másik 500 Ft viszont a szemétdíj. Cserében kaptok egy csinos zöld csomagot, benne egy szemeteszsákkal. Azt írják, ha megtelik és leadjátok a gyűjtőpontokban, visszakapjátok az 500 Ft-ot, meg valamilyen bónt is. Azért a repoharak lényegesen barátságosabb eszköznek tűnnek a környezettudatosság erősítésére, pláne, hogy sokan csak egyetlen estére jönnek, és aligha szemetet gyűjtve mennek majd éjjel hazafelé.
Tipp: Vigyetek bármely bank által kibocsátott - MasterCard® PayPass™ és a Maestro® PayPass™ kártyát, illetve egyéb MasterCard PayPass és Maestro PayPass eszközt (órát, matricát, minikártyát), az ugyanis helyettesíti a Festipayt, így nincs se letéti díj, se szemétdíj. Illetve a VOLT-ot megjárt fesztiválozók megsúgták, ott elég volt akár egyetlen műanyag poharat a zsákba csúsztatni, és már ezt is elfogadták. Mondjuk itt még nem próbáltuk.
2. Nemzeti Dohánykonténer
Tavalyhoz képest határozott előrelépés, hogy a Szigeten belül is tudtok cigit venni. Rögtön a bejárat után. Hátránya, hogy általában nem kicsi a sor.
3. Sör: 650 Ft/korsó
Már csak és kizárólag Drehert lehet kapni, az olcsóbb verziójú Arany Ászok lekerült a polcokról. Ez a franciáknak, a németeknek vagy a hollandoknak még mindig fél árat jelent az otthoni sörárakhoz képest, de nálunk nem valami pénztárcabarát.
Tipp: A Csónakház szokás szerint kivétel. Ott van Arany Ászok, mindössze 450 Ft-ért, ami így 200 Ft-os spórolás. És ott a csapolt Dreher is csak 550. (Kívül ennyi, belül még 50 Ft-tal olcsóbb)
4. Nagyfröccs: 850 Ft
Bizony, a borárak is alaposan megemelkedtek. A borfaluban 400 Ft alatt nem nagyon van bor, függetlenül attól, hogy mennyire menő vagy épp nem menő pincészettől vásároltok. Ebből következik a 450 Ft-os kisfröccs és a 850 Ft-os nagyfröccs.
Tipp: A Hilltop a szokott helye közelében továbbra is 350 Ft-ért adja a borai decijét, és idén is 1 literes palackokba tölthetitek a tetszés szerinti keverési arányban kért fröccsöket.
5. Félig oda a strand
Tavaly újdonság volt, hogy pancsolhattunk a Dunában, idén, a magas vízállásra hivatkozva ez a lehetőség megszűnt. De strandosra kialakított part továbbra is van, szóval napozni lehet. A VIP kemping mázlista VIP lakóinak meg ott a medence.
6. Sokkal jobb helyet kaptak a hazai zenekarok
Tavaly egy sátorba száműzték a hazai zenei élet színe-javát, ami hol kicsi volt, hol levegőtlen. Idén viszont szuper helyet találtak a Petőfi Színpadnak, a Nagyszínpad felé vezető út elején. A nézőtér teteje fedett, az oldala viszont nyitott, szóval nem gond se az eső, se a tömeg.
7. Borsosak a kajaárak
Hogy érzékeltessük: 1100 Ft egy gyros szendvics és 1650 Ft egy gyros tál. De úgy általában sincs semmi 1200 Ft alatt (mondjuk a hot-dogokat kivéve).
Tipp: viszont újra kint van a Zing Burger, isteni hamburgereket adnak megfizethető áron. Sőt, az idén már két kocsival nyomulnak. Mondjuk látszik, hogy sokan ismerik őket, már az első nap sor állt előttük. És teszteltük a sparhelten sült lepényeket is, ár-érték arányban az se rossz választás.
8. Még szebb az éjszakai kivilágítás
Úgy látszik, ezen a fronton töretlen a fejlődés, már nem csak karácsonyi díszek, meg világító lámpák, de világító esernyők is vannak. Sőt, egyes WC-ket világító léggömbök jeleznek, vicces ikonokkal.
Iphone-kép
VIDEÓ: ez is világít éjszaka
9. Vehettek Sziget-telefont
13 ezerért, vagy 15 ezerért próbálják a külföldieket rádumálni. Ingyen lehet vele beszélni a fesztivál alatt. És a legfontosabb érv, hogy ez nem akkora veszteség, ha esetleg eltűnik.
10. Megszűntek a taxis fix árak
Pontosabban a szokásos 450 Ft-os alapdíj és 280 Ft-os kilométerdíj lett a kalkuláció alapja, ami kábé harmadával megdobta az árakat. Cserébe két droszton várnak benneteket, bent, és kívül, a híd mellett balra is.
Tipp: innentől nem sok értelme van bent beszállni, mert elég drágán kanyarog ki a Szigetről a taxi. Sőt, tulajdonképpen odakint bármelyik akkreditált sárga kocsit leinthetitek, mindegyik ugyanannyiért visz el.
Ha hasznos volt, vagy a te barátaid is mennek a Szigetre, oszd meg velük!